11:35 04/12/2021Հայաստանում առաջին անգամ կհնչեն Մանուել դե Ֆայայի «Գիշերները Իսպանիայի այգիներում» սիմֆոնիկ պատկերներըԱյսօր Հայաստանում առաջին անգամ կհնչեն իսպանացի կոմպոզիտոր Մանուել դե Ֆայայի «Գիշերները Իսպանիայի այգիներում» սիմֆոնիկ պատկերները՝ գրված դաշնամուրի և նվագախմբի համար։ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ...
11:12 04/12/2021Մոնիկա Բելուչին մրցանակի է արժանացելԻտալացի հայտնի դերասանուհի Մոնիկա Բելուչին Թուրինի կինոփառատոնում ստացել է Stella della Mole մրցանակը, հայտնում է Daily Mail-ը: Բրիտանական պարբերականը նկատում է, որ միջոցառմանը բեմ բարձրանալիս...
11:04 04/12/2021«Չառլի Բրաուն» արվեստի գործը վաճառվել է 4 մլն դոլարովՄեծ Բրիտանիայից Բենքսի կեղծանունով փողոցային նկարչի «Չառլի Բրաուն» կոչվող արվեստի գործը վաճառվել է 4 մլն դոլարով, հայտնում է Luxury Launches-ը: Վաճառքը կազմակերպել է Maddox Gallery-ն՝ Մայամիի արվեստի...
17:14 03/12/2021Մահացել է ժողովրդական արտիստ Նինա ՈւրգանտըՍանկտ Պետերբուրգում 93 տարեկան հասակում մահացել է Ռուսաստանի Խորհրդային Ֆեդերատիվ Սոցիալիստական Հանրապետության ժողովրդական արտիստ Նինա Ուրգանտը։ Այս մասին ուրբաթ օրը «ՏԱՍՍ» գործակալությանը հայտնել են...
12:53 03/12/2021ՀՀ վաստակավոր արտիստ Գևորգ Հակոբյանն առաջին անգամ ելույթ կունենա Վիեննայի օպերայումՕպերային երգիչ, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Գևորգ Հակոբյանը ելույթ կունենա Վիեննայի պետական օպերայում: Նա կկատարի Սկապիայի դերերգը Ջ․ Պուչինիի «Տոսկա» օպերայում։ Գ․ Հակոբյանի ելույթները տեղի կունենան...
12:06 03/12/2021Արցախցի երիտասարդ կինոռեժիսորի «Ապրելու ցանկություն» ֆիլմը Կաննի կինոփառատոնում լավագույնն է ճանաչվելԱրցախցի երիտասարդ կինոռեժիսոր Մարիամ Ավետիսյանի «Ապրելու ցանկություն» ֆիլմը Կաննի կինոփառատոնում հաղթող է ճանաչվել «Բնիկ մարդկանց մասին լավագույն ֆիլմ» անվանակարգում: Իսկ Մարիամ Ավետիսյանը ճանաչվել է...
11:50 03/12/2021Խաչատրյանի անվան 9-րդ միջազգային փառատոնը կկրի «Երեք ընկեր. Խաչատրյան, Պրոկոֆև, Շոստակովիչ» խորագիրըԴեկտեմբերի 14-ից 20-ը Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Երևանում կանցկացնի Խաչատրյանի անվան 9-րդ միջազգային փառատոնը։...
09:00 03/12/2021Եկատերինա II-ի դիմանկարը Լոնդոնի աճուրդում վաճառվել է 951 հազար ֆունտովՌուսաստանի կայսրուհի Եկատերինա II-ի դիմանկարը, որն արել է Դմիտրի Լևիցկին, և նրա նամակը՝ ջրծաղիկի դեմ պատվաստման անհրաժեշտության մասին, Լոնդոնի MacDougall’s բրիտանական աճուրդի տանը վաճառվել է 951...
20:43 02/12/2021Ստեփանավանի մշակույթի պալատը այսուհետ կկրի Սոս Սարգսյանի անունըՍտեփանավանի մշակույթի պալատը այսուհետ կկրի Սոս Սարգսյանի անունը: Այս մասին տեղեկացնում է Ստեփանավանի համայնքապետարանը։ Համայնքապետարանից նաև նշում են, որ որոշումը կայացվել է ավագանու այսօրվա նիստում:
12:37 02/12/2021«Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը կներկայացնի հայաստանյան պրեմիերաներ«Ձմեռնամուտի համերգ»
11:26 02/12/2021Հովիկ Աֆյանի «Կարմիր»-ը ճանաչվել է տարվա «Լավագույն գեղարվեստական գիրք»Ժամանակակից գրող Հովիկ Աֆյանի «Կարմիր»-ը ճանաչվել է տարվա «Լավագույն գեղարվեստական գիրք»՝ հաղթելով TCK Publishing-ի կազմակերպած միջազգային մրցույթում: «Կարմիր»-ը մեր երկրից միակ գիրքն է եղել, որը...
11:06 02/12/2021Առնո Բաբաջանյանի ստեղծագործությունների ջազային մշակումները կներկայացվեն Yerevan Jazz Fest-ի շրջանակումԿամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը և Ջազի հայկական ասոցիացիան «YEREVAN JAZZ FEST 2021» միջազգային 7-րդ ջազ փառատոնի շրջանակներում այսօր Արամ Խաչատրան համերգասրահում կներկայացնի համերգ՝ նվիրված...
20:30 01/12/2021«Գառնի» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանը վաղվանից կաշխատի ձմեռային ռեժիմով«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի մասնաճյուղ «Գառնի» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանը դեկտեմբերի 2-ից կաշխատի ձմեռային ռեժիմով՝ ամեն օր ժամը 10։00-ից մինչև 18։00։ Այս մասին հայտնում են...
18:51 01/12/2021Ռիհաննան երեխայի է սպասումՆոյեմբերի 30-ին երգչուհի Ռիհաննան Բարբադոսի ազգային հերոս է դարձել, սակայն լուրջ քննարկման առարկա է դարձել պարգևատրման արարողության ընթացքում նրա փոխված կազմվածքը։ Լրատվամիջոցները սկսել են անմիջապես...
18:35 01/12/2021Արտավազդ Փելեշյանն այժմ գրում է 2 սցենարՀամաշխարհային կինեմատոգրաֆիայի դասական Արտավազդ Փելեշյանի ստեղծագործական գործունեությունն այս պահին ևս բուռն ընթացքի մեջ է.
17:23 01/12/2021Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի գրադարանը համալրվել է Իսրայել Չարնիի անձնական գրադարանի գրքերով«Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ» հիմնադրամի գրադարանը համալրվել է հրեա ցեղասպանագետ, Encyclopedia of Genocide երկհատոր հանրագիտարանի խմբագիր Իսրայել Չարնիի անձնական գրադարանի ավելի քան 50...
15:34 01/12/2021Դավիթ Դաստմալչյանը Կիրա Նայթլիի հետ կնկարահանվի «Բոստոնի մարդասպան-ը ֆիլմում«Ինքնասպանների ջոկատը․ զորահավաք» ֆիլմի աստղ Դավիթ Դաստմալչյանը կմիանա սերիական մարդասպան «Բոստոնյան մարդասպանի» մասին դրամայի դերասանական կազմին, հայտնում է The Hollywood Reporter-ը։ Դերասանը...
09:55 01/12/2021«Արծաթի և զարդանախշերի սիմֆոնիա»՝ Երևանի պատմության թանգարանումԱյսօր Երևանի պատմության թանգարանում կբացվի «Արծաթի և զարդանախշերի սիմֆոնիա» խորագրով ցուցադրությունը: Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում 90 տարիների ընթացքում հավաքվել և պահպանվում են հայ...
17:32 30/11/2021«Ամբերդ» արգելոցը փակ կլինի այցելուների համար«Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ը տեղեկացնում է, որ «Ամբերդ» պատմամշակութային արգելոցը դեկտեմբերի 1-ից փակ կլինի այցելուների համար։...

15:44 25/01/2012Eurovision 2012: Baku to be introduced as Host CityBaku will introduce itself as Host City of the 2012 Eurovision Song Contest on Wednesday with a spectacular live show, “eurovision.tv” informs.
11:36 25/01/2012Filmmaker Angelopoulos dies in accidentTheo Angelopoulos, an award-winning Greek filmmaker known for his slow and dreamlike style as a director, has been killed in a road accident while working on his latest movie, the Guardian reported.
16:28 23/01/2012Armenian State Philharmonic Orchestra to perform ‘Winter Dreams’ at first concert of 2012Aram Khachaturian Concert Hall will host the first concert of 2012 of the Armenian State Philharmonic Orchestra on February 3, orchestra’s artistic director and general conductor Eduard Topchyan told...
10:21 21/01/2012Etta James dies aged 73Etta James, whose sizzling rendition of "At Last" made her the favorite of several generations, died Friday at age 73 in California after a long illness, with her sons Donto and Sametto, and her...
15:50 20/01/2012Classical concert: State Youth Orchestra of Armenia & Roman SimovicThe State Youth Orchestra of Armenia, conducted by Sergey Smbatyan, will perform a concert at Aram Khachaturian Concert Hall on January 26, along with London Symphony Orchestra soloist, violinist...
19:35 17/01/2012Ministry of Culture tries to get more specific information about Hovhannes Tumanyan’s Tbilisi apartmentThe Armenian Ministry of Culture tries to get more specific information about the sale of Hovhannes Tumanyan’s Tbilisi apartment, Ministry spokesperson Gayane Durgaryan told a Panorama.am reporter,...
18:58 17/01/2012Armenia named among 43 countries represented at Eurovision 2012The official website of Eurovision Song Contest has published the list of countries to take part in Eurovision 2012.
12:14 16/01/2012Golden Globe Awards find their owners“The Descendants” and “The Artist” were named the best pictures of 2011 at the Golden Globe Awards, suggesting — perhaps — that they may be the front-runners for Oscar’s best picture, international...
14:02 14/01/20122012 Oscars contenders to be highlightedMembers of the Academy of Motion Picture Arts and Sciences are set to make their nominations for this year’s Oscars.
11:13 14/01/2012Queen’s stamps sold out in UKIn just a week in the UK, all of the stamps and diamonds that were released to mark the 60th anniversary of Queen Elizabeth II’s reign were completely sold out.
10:45 14/01/2012Dilapidated Van Gogh house in Belgium to be restoredThe house where Van Gogh lodged in the Borinage, where he was an evangelist among the coalminers, is falling down.
10:45 12/01/2012Beethoven letter discovered in GermanyA letter written by Ludwig van Beethoven in July 1823 has surfaced in Germany and could be worth up to €150,000 ($192,000), a musical institute said on Monday, according to Spiegel online.
15:26 11/01/2012Armenia sends commission to Tbilisi to investigate circumstances surrounding fire in Surb Nshan churchArmenia has sent a commission, comprising specialists, to Tbilisi for investigating the circumstances surrounding the fire in Surb Nshan church.
13:10 11/01/2012Representatives of Armenian community of Switzerland awarded diplomasThe Armenian Embassy in Switzerland hosted on Tuesday a solemn award ceremony for representatives of the Armenian community and Armenian organizations of Switzerland, Foreign Ministry press office...
16:04 09/01/2012Armenia expects security guarantees from AzerbaijanArmenia expects security guarantees from Azerbaijan for participation in Baku-hosted Eurovision Song Contest 2012, head of the Armenian delegation to Eurovision Gohar Gasparyan told a Panorama.am...
12:52 09/01/2012Sergey Parajanov would celebrate his 88th birthdayOn the 9th of January renowned Armenian filmmaker and script writer Sergey Parajanov would celebrate his 88th birthday.
11:33 09/01/2012Classical concert at Aram Khachaturian Concert HallA classical concert will take place at Aram Khachaturian Concert Hall on January 21, performed by Gleb Karpushkin, horn, and Hayk Melikyan, piano.
10:55 09/01/2012Trier's ‘Melancholia’ Best Picture of the YearLars von Trier's “Melancholia” was named Best Picture of the Year by the National Society of Film Critics.
10:22 27/12/2011Most shared movies 2011 list led by Fast FiveMost pirated TV-shows chart 2011 leads Fast Five, The Hangover II and Thor behind in second and third places respectively, “Itar Tass” reported.