17:08 30/11/2021Առնո Բաբաջանյանի ստեղծագործությունների ջազային մշակումները կներկայացվեն Yerevan Jazz Fest-ի շրջանակումԿամերային երաժշտության ազգային կենտրոնը և Ջազի հայկական ասոցիացիան «YEREVAN JAZZ FEST 2021» միջազգային 7-րդ ջազ փառատոնի շրջանակներում դեկտեմբերի 2-ին, ժամը 19:00 Արամ Խաչատրան համերգասրահում...
14:24 30/11/2021Լոնդոնում նշել են Ա. Սպենդիարյանի և Ա. Բաբաջանյանի հոբելյաններըԼոնդոնի Սուրբ Սարգիս հայկական եկեղեցում նոյեմբերի 27-ին անցկացվել է միջոցառում՝ նվիրված Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150 և Առնո Բաբաջանյանի 100-ամյակներին: Սպենդիարյանի տուն-թանգարանի հանրահռչակման...
09:09 30/11/2021Կցուցադրվեն նմուշներ Շահումյանում այս տարի հայտնաբերված դամբարանից, որն իր տեսակով առաջինն է ՀՀ տարածքում«Հողի գաղտնիքը․ Շահումյանի նորահայտ դամբարանը (մ․թ․ա․ 2800-2600 թթ․)»
20:30 29/11/2021Ներքին Գետաշենից հայտնաբերվել են միջին բրոնզի վաղ շրջանին վերագրվող գտածոներԳեղարքունիքի մարզի Ներքին Գետաշեն գյուղում գտնվող «Դեմեր» դամբարանաշտի պեղումներից հայտնաբերված խեցեղենը, զենքը, պերճանքի առարկաները և այլ նյութեր հանձնվել են «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների...
15:29 29/11/2021Արցախյան պատերազմի մասին պատմող բրիտանացի վավերագրողի ֆիլմը հավակնում է «Օսկարի»Վավերագրող կինոռեժիսոր, Բրիտանական ագավորական ծովային հետևակային նախկին հրամանատար Էմիլ Գեսսենի «45 օր.
10:42 29/11/2021Մեկնարկում է «Կին» միջազգային 18-րդ կինոփառատոնըԱյսօր մեկնարկում է «Կին» միջազգային 18-րդ կինոփառատոնը: Այս տարի կինոփառատոնը տեղի կունենա օնլայն և օֆլայն հարթակներում։ Ցուցադրությունները տեղի կունենան ՀԲԸՄ սրահում (հասցե՝ Մելիք Ադամյան, 2/2)։...
09:32 29/11/2021Հայաստանը ներկայացնող բալետի արտիստն արժանացել է գլխավոր մրցանակիՓառատոնին մասնակցել են թվով 300 մասնակից 15 երկրներից։
19:00 27/11/202119-ամյա Արթուր Գրիգորյանը հաղթել է դաշնակահարների միջազգային մրցույթումԴաշնակահարների միջազգային մրցույթում առաջին տեղն է զբաղեցրել Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի 19-ամյա ուսանող Արթուր Գրիգորյանը։ Ստեղծագործական մրցույթին մասնակցել են հարյուրավոր...
18:00 27/11/2021Կյանքից հեռացել է բրոդվեյական մյուզիքլների հեղինակ Սթիվեն ՍոնդհայմըԱՄՆ-ում վախճանվել է 20-րդ դարի երկրորդ կեսի ամենաազդեցիկ կոմպոզիտորներից մեկը՝ բանաստեղծ, դրամատուրգ և բրոդվեյան բազմաթիվ մյուզիքլների հեղինակ Սթիվեն Սոնդհայմը: Այս մասին հայտնում է «The New York...
15:57 27/11/2021Պուտինը շնորհավորել է КВН-ի 60-ամյակի առթիվՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Ուրախների և Հնարամիտների ակումբին 60-ամյակի կապակցությամբ՝ նշելով, որ КВН-ը դեռևս պահպանում է իր դինամիկ և համարձակ լինելը։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ»...
20:02 25/11/2021Ադելի վերջին ալբոմը գերազանցում է ABBA-ի ռեկորդինԲրիտանացի երգչուհի Ադելի «30» կոչվող ալբոմը, որը թողարկվել է նոյեմբերի 19-ին, դարձել է Մեծ Բրիտանիայի 2021 թվականի ամենաշատ գնված դեբյուտային ալբոմը։ Այս մասին հայտարարել է Official Charts...
17:56 25/11/2021Վերականգնվում են Հառիճից բերված կավանոթներըՀառիճի վանական համալիրի (VII-XIII դդ) տարածքում տարիներ առաջ պեղված հնագիտական նյութի զգալի մասը գտնվում է «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն»...
10:21 25/11/2021Մատենադարանում կցուցադրվեն Իրանի Ղաջարական դարաշրջանի նկարազարդ ձեռագրեր, ծագումով հայ Սևրուգինի լուսանկարներըՆոյեմբերի 25-ին Մատենադարանում կբացվի Իրանի Ղաջարական դարաշրջանի մշակույթին նվիրված ցուցադրություն, ինչպես նաև կկայան Քրիստինե Կոստիկյանի «Մատենադարանի պարսկերեն հրովարտակները» գրքի շնորհանդեսը։...
19:25 24/11/2021Ներսես Շնորհալի մահվան 850-րդ տարելիցը և Ազգային կինոկենտրոնի հիմնադրման 100-ամյա հոբելյանը՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի օրացույցումՆոյեմբերի 23-ին Փարիզում ընթացող ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր համաժողովի 41-րդ նստաշրջանի ժամանակ Հայաստանի կողմից ներկայացված Ս.
17:53 24/11/2021Հայկական «ԼԱԴԱՆԻՎԱ» խումբը առաջադրվել է Music Moves Europe Awards 2022 մրցանակաբաշխության համարԻտալիան հայտարարել է Music Moves Europe Awards-ի՝ Եվրոպական միության հանրաճանաչ և ժամանակակից երաժշտության մրցանակի հավակնորդներին: Հաղթանակի հավակնորդների թվում է նաև Ժակլին Բաղդասարյանի հիմնադրած...
10:13 24/11/2021«Գյուտարար» Մոբիլին որոշել է աղվանական հայտարարել օկուպացված Հադրութի 17-19-րդ դարերի հայկական խաչաքանդակները. monumentwatch.org«Գիտական «բարեվարքության» ավելի կատարյալ օրինակ դժվար է պատկերացնել»։
16:23 23/11/2021Կոմպոզիտոր Ալեքսեյ Շոր. Իմ աչքերում Հայաստանը միշտ եղել է հեքիաթային վայր, որտեղ մեծացել է հայրսՇատ հազվադեպ է, որ ինքնուս կոմպոզիտորներն այսօր հաջողության են հասնում, բայց Ալեքսեյ Շորը հակառակի վառ օրինակն է։ NEWSmuz.com-ին տված հարցազրույցում նա պատմել է, թե ինչպես է աշխատում, ինչպես է գտել...
13:47 23/11/2021Լոռի բերդի տարածք են տեղափոխվել խաչքարեր և հուշարձանների բեկորներԼոռի բերդ խոշորացված համայնքում և հարակից տարածքներում ժամանակի ընթացքում տարբեր հանգամանքների բերումով իրենց նախնական դիրերից տեղաշարժված ու ընկած խաչքարերը, ինչպես նաև ավերված ու վնասված...
13:27 23/11/2021Մարինա Խլեբնիկովան մաշկի փոխպատվաստման կարիք կունենա. բժիշկՀրդեհի ժամանակ լուրջ այրվածքներ ստացած երգչուհի Մարինա Խլեբնիկովան ստիպված կլինի մաշկի մի քանի անգամյա փոխպատվաստման ենթարկվել։ Այս մասին «ՌԵՆ ԹԻՎԻ»-ին ասել է վիրաբույժ Սկլիֆոսովսկի Իգոր Շարիպովը։...

10:52 24/12/2011Gala concert dedicated to 85th jubilee of Philharmonic OrchestraA gala concert dedicated to the 85th jubilee of Armenia’s State Philharmonic Orchestra will be performed today in Aram Khachatryan concert hall.
10:35 24/12/2011Princess Diana's dresses to be exhibited at Kensington Palace next yearPrincess Diana's clothes remain capable of drawing a crowd more than 14 years after her death. Some of her most famous dresses are to be exhibited together for the first time at Kensington Palace,...
10:27 24/12/2011George Michael promises special concert for Austrian doctors who 'saved his life'George Michael has vowed to play a special gig for the doctors who “saved my life” after he was struck down with pneumonia in Austria, Mirror.co.uk reported.
11:29 23/12/2011Writings, drawings by Michelangelo now available on iPadA collection of writings and drawings by Renaissance great Michelangelo is now available on iPad thanks to a new app put together by the Vatican Library, the National Geographic Channel and Italian...
11:28 22/12/2011Steve Jobs wins posthumous Grammy AwardSteve Jobs, a co-founder of Apple company, will be honored with a Grammy award posthumously, the Voice of Russia reported.
13:44 21/12/2011‘Cinema World’ everything about cinemaNational Cinema Center of Armenia has taken an initiative to produce “Cinema World” magazine the first debut of which took place today.
12:55 21/12/2011National Cinema Center of Armenia happy with 2011 resultsNational Cinema Center of Armenia has recorded good results in 2011, Gevorg Gevorgyan, the director of NCC, told reporters on Wednesday.
11:44 19/12/2011Laureate of international competitions Zhora Sargsyan’s concert at Cafesjian Center for the ArtsThe Armenian Guitar Players’ Association has organized a concert by laureate of international competitions Zhora Sargsyan at the Special Events Hall of the Cafesjian Center for the Arts on December...
11:15 19/12/2011Armenian Composing Art Festival wraps up todayThe final concert of the Armenian Composing Art Festival, Babajanyan Fest will take place at Aram Khachaturian Concert Hall today, with the State Youth Orchestra of Armenia performing works by great...
15:30 17/12/2011‘Armenia: Signs of Civilization’ exhibition interests foreign media outletsVenice hosted a festive opening of “Armenia: Signs of Civilizations” exhibition dedicated to the 500th anniversary of book-printing in Armenia.
14:57 17/12/2011Impressions of Italy on the way to Yerevan“I hear Italians, walking around the halls, saying surprisedly: they are Italy and Venice, while we are the first Christian state?”
10:32 17/12/2011Ten Commandments on display in New York2,000-year-old scroll of the Ten Commandments is going on display in the New York City, international media outlets report.
14:33 16/12/2011Hollywood Armenian filmmakers meet in LAArmenia’s General Consulate in Los Angeles took an initiative to organize an event for Armenian filmmakers of Hollywood.
12:18 15/12/2011Lady Gaga highest paid woman in music - ForbesLady Gaga has been crowned as the highest paid woman in music with estimated earnings exceeding $90 million.
11:05 15/12/2011Anthony Hopkins to release CD of his musicSir Anthony Hopkins will release his first collection of classical works. The Silence of the Lambs star has long worked on his own compositions and has previously scored the music to some of his...
10:54 15/12/2011President visits ‘Armenia: Signs of Civilization’ exhibition in VenicePresident Serzh Sargsyan attended in Venice the opening of the “Armenia: Signs of Civilization” exhibition, dedicated to the 500th anniversary of book-printing in Armenia.
18:17 13/12/2011“Armenia With You:” exclusive film-guide about ArmeniaThe DVDs of film-guide “Armenia With You” are already available from December 1. The film made by AZD Production features the civilization charm and peculiarity of the Armenian people. The three-hour...
10:40 13/12/2011Jennifer Aniston named Sexiest Woman of All TimeJennifer Aniston is indeed a beautiful woman with an amazing body and an envious lifestyle. But it comes to some amazement that the 42-year-old actress has been named Sexiest Woman of All Time. Men's...
15:30 12/12/2011Aznavour stands strong on his feetWorld renowned singer Charles Aznavour will perform today in Kremlin state palace presenting his “Aznavour Toujours” album.
14:09 10/12/2011Russian Film Week to open in Yerevan todayRussian Film Week will open at Moscow House in Yerevan today within the framework of Armenian-Russian cultural cooperation and on the initiative of the Russian Ministry of Culture and Fest Cinema...