16:48 23/10/2021Օսլոյում բացվել է Էդվարդ Մունկի նոր թանգարանըՆկարչին իր բոլոր աշխատանքները կտակել էր Օսլո քաղաքին։
12:48 23/10/2021Վիեննայի թանգարանները հաշիվ են բացել «պոռնոկայքում»Համաշխարհային գեղանկարչությունը ստիպված «գնում է» պոռնոկայք. Վիեննայի թանգարանների ասոցիացիան որոշել է «նյու» ոճի գլուխգործոցները տեղադրել OnlyFans հարթակում։ Եվրանյուզը գրում է, որ ֆորմալ առումով,...
11:33 23/10/2021Մշակութային արժեքների դեմ հանցագործությունները վերջին տարում ավելացել ենԻնտերպոլը հայտնում է, որ մշակութային արժեքների հետ կապված անօրինական գործողությունները կտրուկ աճել են COVID-19 համաճարակի ժամանակ: artguide.com-ը գրում է, որ հրապարակված զեկույցի համաձայն, 2020...
10:37 23/10/2021Արշիլ Գորկու նոր կտավ է հայտնաբերվելՏասնամյակներ շարունակ ամերիկահայ հայտնի նկարիչ Արշիլ Գորկու «Անվերնագիր» (Վիրջինիայի ամառ)» նկարը թաքնված էր նրա մեկ այլ ստեղծագործության հետևում։ Նոր հայտնաբերված կտավը կցուցադրվի հաջորդ ամիս Նյու...
10:24 23/10/2021Ալեք Բոլդուինը խոսել է օպերատորին պատահաբար սպանելու մասինՀոլիվուդյան դերասան Ալեք Բոլդուինը, ով պատահաբար «Rust» ֆիլմի նկարահանումների ժամանակ կրակել է է օպերատոր Գալինա Հաթչինսին, մեկնաբանել է տեղի ունեցած ողբերգությունը։ «Խոսքեր չունեմ փոխանցելու իմ խոր...
09:09 23/10/2021«Երբ ես տխուր եմ» ֆիլմը չորս շաբաթում երեք անիմացիոն փառատոնի է մասնակցումՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնի ֆինանսական աջակցությամբ նկարահանված ռեժիսոր Լիլիթ Ալթունյանի «Երբ ես տխուր եմ» հայ-ֆրանսիական արտադրության անիմացիոն ֆիլմն ընտրվել է աշխարհի 3-րդ անիմացիոն ամենահին`...
19:10 22/10/2021Մեծ իշխան Գեորգի Միխայլովիչ Ռոմանովն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրԱշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Մեծ իշխան Գեորգի Միխայլովիչ Ռոմանովն իր կնոջ հետ միասին հոկտեմբերի 21-ին այցելել էՀայոց ցեղասպանության թանգարան, հայտնում են թանգարանից։ Հյուրերին դիմավորել և...
14:34 22/10/2021Կոնրադ վան Ալֆենը Հայաստանում. «Երաժիշտները շատ արագ ընդունում ու արձագանքում են իմ յուրաքանչյուր ազդակին»«Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնը հյուրընկալել է ջութակահար Ֆումիակի Միուրային և դիրիժոր Կոնրադ վան Ալֆենին։ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ նրանք կատարել են Ալեքսեյ Շորի «Մանհեթենի...
14:25 22/10/2021Մահացել է արվեստաբան, արվեստի վաստակավոր գործիչ Շահեն ԽաչատրյանըԿյանքից հեռացել է արվեստաբան, Հայաստանի ազգային պատկերասրահի երկարամյա տնօրեն Շահեն Խաչատրյանը: Լուրը հայտնում են Ազգային պատկերասրահից։ «Շահեն Խաչատրյանի հավաքչական գործունեության շնորհիվ Ազգային...
13:12 22/10/2021Երիտասարդ կինոռեժիսոր Գարուշ Ղազարյանը պատրաստվում է իր նոր՝ «Ի շրջանս յուր» ֆիլմի երևանյան պրեմիերայինՇարունակվում է երիտասարդ կինոռեժիսոր Գարուշ Ղազարյանի՝ «Իմ սև սիրտը» կարճամետրաժ ֆիլմի հաջողությունները արդեն հայրենիքում։ Երևանի կարճամետրաժ ֆիլմերի փառատոնում «Իմ սև սիրտը» կարճամետրաժ ֆիլմը...
10:21 22/10/2021Թալիբները չեն արգելի Աֆղանստանում արևմտյան ֆիլմերը, եթե դրանք չհակասեն իսլամինԱֆղանստանում իշխանության եկած արմատական «Թալիբան» շարժումը չի արգելի երկրում արևմտյան ֆիլմերի ցուցադրությունը, եթե դրանք չեն հակասում իսլամական արժեքներին։ ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում ասել է «Աֆղան...
09:43 22/10/2021Դերասան Ալեք Բոլդուինը նկարահանումների ժամանակ սպանել է օպերատորինԱՄՆ Նյու-Մեքսիկո նահանգում նկարահանումների հրապարակում ատրճանակի կրակոցից զոհվել է կին-օպերատորը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, Սանտա-Ֆե շրջանի ոստիկանապետն ասել է, որ կրակողը եղել է դերասան Ալեք...
09:12 22/10/2021Երևանում ելույթ կունենա համաշխարհային համբավ վայելող թավջութակահար Սթիվեն ԻսերլիսըԻսերլիսը նվագում է Ստրադիվարիուսի 1726թ. պատրաստած «Մարքիզ դը Կորբերոն» թավջութակը, որը նրան տրամադրվել է Թագավորական երաժշտական ակադեմիայի կողմից։
18:07 21/10/2021Felsner Artists. Եվա Գևորգյանի ձայնը կլսվի աշխարհի մեծագույն բեմերից գալիք տասնամյակների ընթացքումԴասական երաժշտության արվեստագետների մասին պատմող Felsner Artists կայքն անդրադարձել է Շոպենի անվան միջազգային 18-րդ մրցույթում Ռուսաստանը և Հայաստանը ներկայացնող ռուսաստանաբնակ երիտասարդ տաղանդավոր...
10:33 21/10/2021Շոպենի անվան 18-րդ մրցույթում հաղթել է կանադացի դաշնակահարըՇոպենի անվան միջազգային 18-րդ մրցույթի հաղթողն է կանադացի Բրյուս Սյաոու Լյուն: Հաղթողների անունները հրապարակված է մրցույթի կայքում: Երաժիշտը ստացել է ոսկե մեդալ և 40 հազար եվրո մրցանակ: Երկրորդ տեղը...
09:09 21/10/2021«Արմենիա» փառատոնին կհյուրընկալվեն դաշնակահար Ռեմի Ժենյեն և դիրիժոր Ֆելիքս ԿորոբովըՀոկտեմբերի 21-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա դաշնակահար Ռեմի Ժենյեն։...
20:18 20/10/2021Շարունակվում է «Իմ սև սիրտը» կարճամետրաժ ֆիլմի հաղթանակներըՇարունակվում են երիտասարդ կինոռեժիսոր Գարուշ Ղազարյանի՝ «Իմ սև սիրտը» կարճամետրաժ ֆիլմի հաջողությունները արդեն հայրենիքում։ Ինչպես տեղեկացնում է ռեժիսոր Գարուշ Ղազարյանը, Երևանի կարճամետրաժ ֆիլմերի...
20:07 20/10/2021Սելին Դիոնը չեղարկել է առաջիկա բոլոր համերգներըԿանադացի երգչուհի Սելին Դիոնը չեղյալ է հայտարարել բոլոր առաջիկա ելույթները՝ «անկանխատեսելի առողջական խնդիրների» պատճառով: Այս մասին նա գրել է Թվիթերում: Երգչուհին պատմել է, որ վերջին ութ ամիսների...
18:45 20/10/2021Ստանիսլավսկու անվան թատրոնին է վստահված Սարանսկում կայանալիք միջազգային փառատոնի բացումը«Սկապենի արարքները»
18:15 20/10/2021Հայկական երաժշտությունն այս տարվա «Մորավյան աշուն» փառատոնի գլխավոր թեմաներից է եղելՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը մեծ հաջողությամբ հանդես է եկել «Մորավյան աշուն» 51-րդ միջազգային փառատոնում՝ եզրափակիչ համերգով:

11:09 07/03/2017Мэрил Стрип и Том Хэнкс сыграют главные роли в политической драме Стивена СпилбергаЭто будет уже пятый совместный проект Тома Хэнкса и Стивена Спилберга.
15:59 06/03/2017На концерте Национального филармонического оркестра Армении выступит флейтистка Сара Уренья КабрераХуан Антонио Рамирес – один из лучших дирижеров своего поколения, наиболее известный исполнением разножанровой испанской музыки.
13:02 04/03/2017Овик Демирчян представит Кипр на международном песенном конкурсе «Евровидение-2017» с песней «Gravity»Овик Демирчян выступит 9 мая – в 1-м полуфинале. Отметим, что в тот же день выступит представляющая Армению на конкурсе певица Арцвик.
15:15 03/03/2017Эксперт: Можно восстановить как Пальмиру, так и Триумфальную арку«Какие-то памятники были взорваны, но в достаточно крупной части остались на месте, и их можно воссоздать. Вероятно, можно восстановить знаменитую Триумфальную арку».
14:04 03/03/2017Состоялась премьера снятого в Джавахке фильма режиссера Ваге Ирицяна«О высоком искусстве еще очень рано говорить, но что в Джавахети процесс пошел – очевидно», – подчеркнул деятель культуры Жора Снхчян.
21:00 01/03/2017В Киеве открылась уникальная выставка «Армянская книга в Украине: 400-летняя история»Среди экспонатов представлены также издания об Армении XIX – начала ХХ в., книги по истории армянской музыки до современного коллекционного фонда «Армянская библиотека», основанного в 2015 году.
14:35 01/03/2017Фильм «Обещание» о Геноциде армян представлен на благотворительном вечере фонда Элтона Джона в Голливуде«Никто не забыт. Это то, что произошло в случае с Геноцидом армян», – сказал Элтон Джон.
12:38 28/02/2017Концерт Ирины Аллегровой в Ереване в очередной раз отмененОтметим, что в 2015 году ереванский концерт российской певицы Ирины Аллегровой состоялся не 6 апреля, как сообщалось ранее, а 23 мая. А неразбериха с возвратом билетов вызвала скандал.
11:40 28/02/2017В Киеве пройдет уникальная выставка «Армянская книга в Украине: 400-летняя история»Масштабная выставка является ярким свидетельством того значительного вклада, который армяне внесли в культуру Украины.
17:45 27/02/2017Президент Армении Серж Саргсян поздравил режиссера Альберта Мкртчяна с 80-летним юбилеем«Являясь преданным служителем армянского кино, благодаря своему таланту, Вы представили скрытые эпизоды человеческой сущности и душевных состояний, жизнь и внутренний мир армянина».
09:57 27/02/2017Церемония вручения премии «Оскар»: драма «Лунный свет» победила в номинации «Лучший фильм года»Сначала ведущие объявили, что «Оскар» получил мюзикл «Ла-ла ленд». Ответственность за такую оплошность взял на себя ведущий церемонии «Оскар» Джимми Киммел.
14:26 25/02/2017Галуст Саакян – Раисе Мкртчян: Ваши неповторимые выступления на протяжении многих лет формировали высокий художественный вкусПредседатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян сегодня направил поздравительное послание Народной артистке Республики Армения, певице Раисе Мкртчян в связи с 75-летием.
12:43 25/02/2017Президент Армении Серж Саргсян поздравил певицу Раису Мкртчян с 75-летним юбилеем«Ваше искусство своей искренностью и непосредственностью символизирует целую эпоху и давно уже завоевало достойное признание и любовь слушателей», – говорится в послании президента РА.
09:51 25/02/2017Обладателем «Почетного Сезара» стал «наиболее харизматичный актер своего поколения» Джордж КлуниФильм «Она» (Elle) режиссера Пола Верховена назван в ночь на субботу лучшим фильмом в рамках церемонии вручения национальной французской кинопремии «Сезар».
15:12 24/02/2017Президент Армении поздравил легендарного Мишеля Леграна с 85-летним юбилеемВ Армении Ваше искусство очень ценят и любят. Армянский слушатель чувствует взаимную связь с Вашими произведениями, человеческим образом, говорится в послании.
12:26 24/02/2017Организаторы выставки в Музее русского импрессионизма: Полотна армянских импрессионистов не уступают картинам Мане и РенуараВ Музее русского импрессионизма в Москве 25 марта открывается выставка «Армянский импрессионизм. От Москвы до Парижа».
15:15 21/02/2017Музей Ирака представит на биеннале в Венеции 40 древних артефактов, вернувшихся в коллекцию после разграбленияСреди артефактов – древние глиняные сосуды, музыкальные инструменты и медицинские принадлежности, а также статуэтки божеств и фигурки животных.
20:30 20/02/2017Н. Назарян: Юбилейный фестиваль британских фильмов на тему прав человека стал долгожданным событием в культурной жизни Армении«Каждый год мы стараемся показать кинолюбителям лучшие фильмы за последние несколько лет. И все фильмы, представленные на фестивале, получили самые различные кинонаграды».
12:13 20/02/2017Всемирно известный французский пианист Ричард Клайдерман 18 марта выступит с концертом в ЕреванеВ концерте примет участие также Государственный камерный оркестр Армении.
18:57 16/02/2017Глава Минкультуры Армении: Музей Саят-Новы откроется в АхпатеСаят-Нова (псевдоним Арутюна Саядяна) – армянский поэт и музыкант (ашуг), мастер любовной лирики.