12:57 17/02/2020Պլասիդո Դոմինգոն բողոքել է դժվար ժամանակներիցՕպերային երգիչ Պլասիդո Դոմինգոն Պետերբուրգի Մարիինյան թատրոնում կատարել է Վերդիի «Սիմոն Բոկանեգրա» օպերայի պարտիաներից մեկը: Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, անցյալ տարի սեռական ոտնձգությունների մեջ...
10:30 17/02/2020Համերգի ժամանակ Էլթոն Ջոնը կորցրել է ձայնն ու արտասվելՀայտնի երգիչ 72-ամյա Էլթոն Ջոնը Նոր Զելանդիայի Օքլենդ քաղաքում համերգը ստիպված դադարեցրել է ձայնը կորցնելու պատճառով։ Երգիչն արտասվել է, ներողություն խնդրել հանդիսականից և լքել բեմը։...
09:18 17/02/2020Մահացել է լուսանկարիչ Գերման Ավագյանը«Լուսանկարը բացիկ չէ, այլ պատմություն է, և այդ սկզբունքով էլ աշխատում եմ տարիներ շարունակ»։
09:11 17/02/2020Աթենա Մանուկյանը «Եվրատեսիլում» կներկայացնի «Chains On You» երգը«Եվրատեսիլ-2020» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացնլեու է Աթենա Մանուկյանը։ Ժյուրիի և հեռուստադիտողների քվեարկության արդյունքում «Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծում հենց նա է հաղթել։...
19:11 15/02/2020«Օսկարը» 72 անգամ բարձրացրել է «Փոքրիկ կանայք» գրքի վաճառքը«Օսկար» մրցանակաբաշխության «Լավագույն կոստյում» անվանակարգում մրցանակի էր արժանացել ռեժիսոր Գրետա Գերվիգի «Փոքրիկ կանայք» ֆիլմը: Դրանից հետ 72 անգամ ավելացել է Լուիզա Մեյ Օլկոտի համանուն գրքի...
18:42 15/02/2020Փորձագետներն ասել են Մունկի «Ճիչը» կտավի գույնի փոխվելու պատճառըՕսլոյում գտնվող Մունկի թանգարանի մասնագետները պարզել են, թե ինչու է փոխվում հանրահայտ «Ճիչը» կտավի գույնը: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, 1910 թվականի կտավի կտորները նախկինում նարնջա-դեղին էին, հիմա...
18:16 15/02/2020Փետրվարի 19-ին կշեշտադրվի «Նվեր զինվորին» գրքի նվիրատվության ակցիանՓետրվարի 19-21-ը կանցկացնվի Մանկապատանեկան գրքի երևանյան 16-րդ տոնավաճառը,
09:00 15/02/2020«Հովերն» այսօր կներկայացնի ճանաչված երգերի խմբերգային մշակումներ«Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը փետրվարի 15-ին, ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը հանդես կգա ինքնատիպ համերգով: Երգչախումբը կներկայացնի ճանաչված և սիրված երգերի խմբերգային...
20:00 14/02/2020Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարումները հասանելի են IDAGIO-ումՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարումները կարելի է ունկնդրել IDAGIO հավելվածում: Նվագախմբից հայտնում են, որ IDAGIO-ն դասական երաժշտության հեղինակավոր հարթակ է‚ որտեղ իրենց կատարումներն են...
16:16 14/02/2020Ռոման Պոլանսկու շուրջ առաջացած սկանդալը «Սեզարը» թողել է առանց կինոակադեմիկոսներիՖրանսիական «Սեզար» կիոնամրցանակաբաշխության ղեկավարությունն ամբողջ կազմով հրաժարական է տվել: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, դա տեղի է ունեցել մրցանակի հավակնորդների անունները հայտարարելուց հետո: Ռեժիսոր...
12:55 14/02/2020«Դրախտի դարպասը» կցուցադրվի նաև ԿանադայումՋիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմի կանդական պրեմիերան նախատեսված է ապրիլի 4-ին և 5-ին «Յորք» կինոթատրոնում: «Դրախտի դարպասը» ֆիլմի թիմից Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ կանադական պրեմիերան կայանում...
10:52 14/02/2020Հայաստանի մասին՝ ճապոնական ամսագրումՃապոնիայի Ֆուկուշիմա նահանգի Մինամի Այձու քաղաքում լույս տեսնող «Կոհո Մինամի Այձու» ամսագրի վերջին չորս համարներում (նոյեմբեր - փետրվար) տպագրվել է մեկական էջ Հայաստանի մասին` ընդհանուր տվյալներ,...
20:42 13/02/2020Տյառնընդառաջը ՝ ՍտեփանակերտումՍտեփանակերտի մշակույթի տան նախաձեռնությամբ այսօր մայրաքաղաքի Վահրամ Փափազյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի հարակից տարածքում կազմակերպվել է տոնական միջոցառում՝ նվիրված Տյառնընդառաջի օրվան:...
20:30 13/02/2020Կամերային տանը կանցկացվի աշխարհահռչակ օպերային երգչուհի Լիլի Չուգասզյանի 100-ամյակին նվիրված համերգԵրևանի պետական կամերային երգչախմբի մենակատարները համերգ կնվիրեն աշխարհահռչակ օպերային երգչուհի Լիլի Չուգասզյանի 100-ամյակին: Համերգը կկայանա փետրվարի 14-ին, ժամը 18:00 Կոմիտասի անվան կամերային...
18:41 13/02/2020ՀԱՊ-ում կցուցադրվի Դալիի և Պիկասոյի 260 ստեղծագործությունՀայաստանի ազգային պատկերասրահը «Դալի և Պիկասո» ցուցահանդեսը, որի մասին Panorama.am-ը գրել էր օրեր առաջ, կգործի մարտի 7-ից ապրիլի 26-ը: Այս մասին հայտնում են Ազգային պատկերասրահից: «Դալի և Պիկասո»...
14:35 13/02/2020Սթիվեն Քինգի «Կինը սենյակում» պատմվածքի հիման վրա ֆիլմ կնկարահանվիԱմերիկացի գրող Սթիվեն Քինգն իր «Հինգերորդ ալիք» նամակում բացատրել է, թե ինչու է Տոմսկում բնակվող աշակերտուհուն թույլ տվել ֆիլմ նկարահանել իր՝ «Կինը սենյակում» պատմվածքի հիման վրա։ Այս մասին գրում է...
10:02 13/02/2020Ջոլին հանդես կգա Ֆրանկեյնշտեյնի հարսնացուի դերումՀոլիվուդյան Universal Studios կինոստուդիան սկսել է աշխատել «Ֆրանկեյնշտեյնի հարսնացուն» ֆիլմի վրա: Գլխավոր դերում հանդես է գալու դերասանուհի Անջելինա Ջոլին: 360tv.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է...
14:30 12/02/2020ԱՄՆ-ում ցուցադրվում է «Տիտանիկի» հետ խորտակված ջութակը«Տիտանիկի» խորտակման ժամանակ զոհված երաժիշտ Ուոլլես Հարթլիի ջութակը ցուցադրվում է ԱՄՆ-ում՝ Titanic Museum Attraction-ում: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, ջութակը պատկանում է մի կոլեկցիոների, որը ձեռք...
11:10 12/02/2020Էմինեմն «անսպասելի» ելույթ է ունեցել «Օսկարում»Ամերիկացի ռեփեր Էմինեմը հանդիսատեսի համար անսպասելի ելույթ է ունեցել «Օսկար» մրցանակաբաշխության ժամանակ, որն անցկացվել է Լոս Անջելեսում փետրվարի 10-ին: Երաժիշտը, որին չէին ներկայացրել որպես հատուկ...

11:42 23/04/2012Ереван провозглашен Всемирной столицей книги 2012 годаВ ночь с 22 по 23 апреля в Ереване у территории близ института древних рукописей «Матенадаран» звание "Всемирной столицы книги-2012" официально перешло от Буэнос-Айреса к столице Армении Еревану.
16:39 19/04/2012Ереван полностью готов принять титул Всемирной книжной столицы 2012. Праздник украсит концерт А. Бочелли«Многие не верили в то, что Ереван может взять на себя титул Всемирной книжной столицы, но представленная нами программа была принята», – отметил В. Саргсян.
20:00 17/04/2012Завтра в Ереване состоится открытие выставки «Россия глазами армянских художников»Завтра, 18 апреля, в 19:00, в Доме Москвы состоится открытие выставки «Россия глазами армянских художников», посвященная 20-летию установления дипломатических отношений между Российской Федерацией и...
12:25 17/04/2012Президент Армении Серж Саргсян посетил краеведческий музей города КапанВ рамках своего рабочего визита в Сюникскую область президент Армении Серж Саргсян посетил капитально отремонтированное здание краеведческого музея города Капан.
09:57 17/04/2012Известно имя актера, сыгравшего главную роль в фильме «Высоцкий. Спасибо, что живой»Актер Сергей Безруков признался, что именно он сыграл главную роль в фильме "Высоцкий. Спасибо, что живой", вышедшем на экраны 1 декабря 2011 года. Как сообщает РИА Новости, для достижения...
10:40 16/04/2012В Армении стартует Национальная библиотечная неделяВ рамках мероприятия до 23 апреля планируется проведение встреч с видными деятелями науки, культуры и литературы, организация выставок, презентаций книг, разнообразных библиотечных мероприятий.
09:51 14/04/2012В Ереване пройдет второй всеармянский фестиваль независимых фильмов28-30 мая в Ереване пройдет второй всеармянский фестиваль независимых фильмов. Принимаются игровые, документальные и анимационные фильмы протяженностью до 10 минут, без тематических ограничений....
09:41 13/04/2012Сегодня Всемирный день рок-н-роллаСегодня отмечается Всемирный день рок-н-ролла. Именно в этот день в 1962-м году «Битлз» выступили в гамбургском клубе «Star Club». Праздник отмечается ежегодно 13 апреля, хотя историческое событие,...
09:32 13/04/2012Принцесса Диана мечтала сыграть в фильме «Телохранитель»Голливудский актер Кевин Костнер сделал сенсационное заявление о том, что еще в 1997 году он вел переговоры о съемках продолжения легендарного кинохита "Телохранитель".
15:20 12/04/2012Фильм по мотивам книги Гранта Динка – на Каннском кинофестивале. История потрясла режиссераФильм, снятый по мотивам произведения убитого в Турции редактора газеты «Акос» Гранта Динка, будет представлен на Каннском кинофестивале – в соответствующей секции 16-27 мая.
09:22 12/04/2012Всемирнo известный тенор Андреа Бочелли выступит перед армянским зрителем22 апреля в рамках мероприятий программы «Ереван – всемирная столица книги» на площади Свободы в центре Еревана состоится концерт всемирнo известного итальянского тенора Андреа Бочелли.
09:52 11/04/2012Работа английского фотографа о Нагорном Карабахе удостоилась престижной наградыФотожурналист из Лондона Анастасия Тейлор-Линд удостоилась престижной международной награды за проект «Национальное чрево: Бейби-бум в Нагорном Карабахе», инициатором которого выступил некоммерческий...
10:02 09/04/2012В Москве состоялась юбилейная церемония вручения премии «Ника»В Москве состоялась церемония вручения премии "Ника". Статуэтку за лучший фильм 2012 года получил режиссер Андрей Смирнов за ленту "Жила-была одна баба". Этот фильм стал абсолютным лидером по...
09:18 06/04/2012В Боснии пройдет концерт перед пустым заломКонцерт перед 11541 пустым местом – по числу жертв осады Сараево – пройдет в пятницу в столице Боснии и Герцеговины.
17:55 05/04/2012В Ереване состоялся вечер песни, посвященный 20-летию установления армяно-российских дипломатических отношений3 апреля в ереванском концертном зале им.А. Бабаджаняна по случаю 20-летия установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Российской Федерацией царила атмосфера большого...
09:19 05/04/2012В Китае за древнюю чашу выручили рекордную суммуНа гонконгских торгах китайской керамикой, проводившихся аукционом Sotheby's 4 апреля, за древнюю умывальную чашу времен империи Сун выручили 26,7 миллиона долларов, передает «Лента.Ру».
14:58 04/04/2012Церемония передачи Еревану звания Всемирной книжной столицы в 2012г. состоится 22 апреляВечером 22 апреля, в канун Всемирного дня книги и авторского права, Буэнос-Айрес (Аргентина), согласно решению ЮНЕСКО, официально передаст Еревану звание Всемирной книжной столицы в 2012 году.
09:07 02/04/2012В Голливуде снимут продолжение фильма «Страсти Христовы»Голливудский продюсер Дэвид Вуд объявил о намерении снять фильм "Воскресение", который станет продолжением имевшего большой успех фильма Мэла Гибсона "Страсти Христовы", сообщает РИА Новости со...
16:38 30/03/2012Патрик Фиори выразил готовность представить в Ереване мюзикл «Собор Парижской Богоматери»Мэр Еревана Тарон Маргарян принял сегодня французского певца Патрика Фиори, который вместе со многими французскими деятелями искусств прибыл в Армению для участия в мероприятиях франкофонии.
10:51 30/03/2012В Ереване состоится концерт южнокорейской пианистки Хиджунг СимПо приглашению заслуженного коллектива Государственного филармонического оркестра Армении сегодня в концертном зале имени Арама Хачатуряна состоится концерт южнокорейской пианистки Хиджунг Сим.