13:51 19/12/2019Փոփոխություններ են կատարում հուշարձան-շենքում՝ ենթադրելով, որ կառավարության որոշում կլինիԵրևանի Գևորգ Քոչար 21 հասցեում գտնվում է Գրապալատի հուշարձան-շենքը: Արդեն մի քանի օր է շենքի այն հատվածում, որը տրամադրվել է Մնջախաղի թատրոնին, շինարարական աշխատանքներ են ընթանում: Թեև պատկան...
10:09 19/12/2019«Մեկ անգամ … Հոլիվուդում» ֆիլմը 2019-ի «բացարձակ թոփ»-ն է«Սինեմա» հեռուստաալիքը թարմացրել է «Հաղթողների բացարձակ վարկանիշը», որում ընդգրկվել են 2019-ին թողարկված ֆիլմերը՝ ընտրված կինոյի մասին ընդհանուր 750 միլիոն մարդու շրջանում տարածվածություն ունեցող...
19:11 18/12/2019Կայացել է«Դպրոցականի ֆիլհարմոնիա» կրթամշակութային ծրագրի ամփոփիչ դաս-համերգըԴեկտեմբերի 18-ին, «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում տեղի է ունեցել «Դպրոցականի ֆիլհարմոնիա» ծրագրի այս տարվա համերգաշրջանի ամփոփիչ դաս-համերգը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության...
16:24 18/12/2019Տարեվերջյան գալա համերգներ` տաղանդավոր պատանի երաժիշտ-կատարողների մասնակցությամբԴեկտեմբերի 19-ին Արամ Խաչատրյան տուն-թանգարանում և դեկտեմբերի 20-ին Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում տեղի կունենան «Հայաստանի Հանրապետության տաղանդավոր պատանի երաժիշտ-կատարողների զարգացման և...
12:09 18/12/2019Հին է, գրանցված չէ… պետք չէՖեյսբուքյան օգտատերից մեկը դեկտեմբերի 15-ին ահազանգել էր և լուսանկարներ հրապարակել, որ քանդում են Սանահին կայարանում ցարական շրջանում կառուցված շենքերը: Նա նաև կոչ էր արել տեղյակ պահել պատկան...
11:37 18/12/2019Կոնստանտին Օրբելյանը որպես դիրիժոր ելույթ կունենա Կամերային նվագախմբի հետՀայաստանի պետական կամերային նվագախումբը համերգ կնվիրի Հայաստանի վաստակավոր մանկավարժ, ջութակահար Պետրոս Հայկազյանի հիշատակին: Դեկտեմբեր 19-ին, ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը...
09:14 18/12/2019Բեթհովենի անավարտ սիմֆոնիան կավարտի արհեստական բանականությունըԼյուդվիգ վան Բեթհովենի Տասներորդ սիմֆոնիան, որն անավարտ է մնացել նրա մահվան պատճառով, ավարտվելու է արհեստական բանականության տեխնոլոգիայի օգնությամբ: Այս մասին գրում է kulturomania.ru կայքը, հղում...
09:00 18/12/2019«Սոմա»-ի առաջին ներկայացումըԳ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի Փոքր բեմում դեկտեմբերի 18-ին կայանալու է «Սոմա» պլաստիկ հետազոտությունների թատրոն-լաբորատորիայի նախագծի առաջին ներկայացումը, որը կազմված է առանձին...
20:30 17/12/2019«Հայկական էպոս. խոսքից՝ պատկեր»Արա Սարգսյանի և Հակոբ Կոջոյանի տուն-թանգարանում կբացվի ցուցահանդես:
18:34 17/12/2019Իրինա Շեյքը մետաղյա կորսետով՝ 7Hollywood հանդեսի շապիկինՌուսաստանցի մոդել Իրինա Շեյքը նկարահանվել է 7Hollywood նորաձևության հանդեսի շապիկի համար: Այս մասին գրում է Լենտա.ռու-ն։ Լուսանկարները հրատարակությունը հրապարակվել է Instagram-ի պաշտոնական էջում։...
14:51 17/12/2019Դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը մենահամերգ կունենա Մարինյան թատրոնումՌուսաստանաբնակ դաշնակահարուհի, մի շարք մրցույթների դափնեկիր Եվա Գևորգյանը մենահամերգով հանդես կգա Սանկտ Պետերբուրգի Մարինյան թատրոնի համերգասրահում: Համերգը կկայանա դեկտեմբերի 24-ին «Ժամանակակից...
14:13 17/12/2019Հայտնվել է ԽՍՀՄ սուպերմենի մասին մուլտֆիլմի թրեյլերըԿրիպտոն մոլորակից սուպերհերոսը կբախվի Իոսիֆ Ստալինի, Բեթմենի, Երկաթե մարդու և Հրաշք-կնոջ հետ ու կրկին կփրկի աշխարհը:
13:51 17/12/2019Մահացել է Վահրամ ԹաթիկյանըԿյանքի 70-րդ տարում վախճանվել է արձակագիր, երգիչ, երգահան Վահրամ Թաթիկյանը: Հայաստանի գրողների միությունից հայտնում են, որ Վ.
13:03 17/12/2019Սարդոստայնային արվեստի հայ վարպետըԳյումրիում ունի իր ցուցասրահը: Աշխատանքները ներկայացված են միայն այդտեղ: Նա Երևանում ցուցադրություններին մասնակցելու հրավերներ ստանում է, սակայն հրաժարվում է:
12:27 17/12/2019Հայկական ֆիլմը չի ընդգրկվել «Օսկարի» կարճ ցուցակումԱմերիկյան կինոակադեմիան «Օսկար» 92-րդ մրցանակաբաշխության «Լավագույն միջազգային գեղարվեստական կինոնկար» անվանակարգում ընդունված 91 հայտից կարճ ցուցակում ընդգրկել է 10-ը: Ընտրվել են Չեխիայի,...
10:52 17/12/2019Պուգաչովան հրաժարվել է մասնակցել ամանորյա «Огонек»-ներինԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Ալլա Պուգաչովան ելույթ չի ունենա ամանորյա երեկոյին ռուսական հեռուստատեսությամբ: Ամանորյա «Огонек»-ներում մասնակցությունից նրա հրաժարվելու մասին հայտնել է երգչուհու...
19:28 16/12/2019«Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանը կունենա նոր մասնաշենքԵրևանի ավագանին հավանություն է տվել 2019-ի հոկտեմբերի 3-ին Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի և «Ջոն և Սոս Բալյան հիմնադրամի» միջև կնքված համագործակցության պայմանագրին:Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի...
16:00 16/12/20192020-ին նախատեսվում է «Զվարթնոցի» ամբողջական կոնսերվացիա իրականացնել«Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանն անցնող տարի 100․ 000-ից ավելի այցելու է ունեցել, 5 ցուցահանդես ու 18 այլ միջոցառում է անցկացվել։
19:04 14/12/2019«Պատգամ» հոբելյանական երեկո՝ նվիրված Սոս Սարգսյանի ծննդյան 90-ամյակինՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ «Սոս Սարգսյան» մշակութային հիմնադրամի նախաձեռնությամբ կանցկացվի «Պատգամ» հոբելյանական հանդիսավոր երեկո՝...

16:00 18/11/2011Список ЮНЕСКО пополнится новыми объектамиБолее 80 номинаций, в том числе танец «Саман» (Индонезия), песенный стиль «Фаду» (Португалия) и музыкальный жанр «Мариачи» (Мексика), будут рассмотрены на предмет внесения в Список ЮНЕСКО 6-й сессией...
13:56 18/11/2011Музеи Москвы откажутся от дискриминации иностранцевБилеты в московские музеи будут стоить одинаково для россиян и иностранцев. Об этом 7 ноября сообщает «ИТАР-ТАСС» со ссылкой на Координационный совет по туризму при правительстве Москвы. На заседании...
19:45 17/11/2011Национальная Галерея Армении пополнилась новыми произведениями современных армянских художниковНациональная Галерея Армении пополнилась новыми произведениями современных армянских художников. Церемония передачи 62 произведений состоялась в Галерее по итогам выставки, посвященной 20-летию...
14:11 17/11/2011Правительство Армении выделило 172 млн. драмов на проведение “Детского Евровидения”В целях содействия организации и проведения в Ереване международного песенного конкурса “Детское Евровидение” правительство Армении приняло решение выделить в дар фонду “Детское Евровидение 2011” 172...
10:12 17/11/2011Установлен аукционный рекорд на скульптуры Фернандо БотероУстановлен рекорд аукционной цены на произведения колумбийского художника и скульптора Фернандо Ботеро.
10:55 16/11/2011За рукописи Казановы готовы заплатить 10 млн. евроВ Национальной библиотеке Франции сегодня открылась выставка "Казанова, стремление к свободе", на которой впервые публике представлена возможность увидеть рукопись мемуаров знаменитого венецианца.
17:07 15/11/2011Зрителей “Детского Евровидения 2011” ожидает шоу-фейерверкПредставительница Армении Далита готова к выступлению на музыкальном конкурсе “Детское Евровидение 2011”, которое пройдет 3 декабря в Ереване.
16:27 15/11/2011Армения пока не получила от Азербайджана гарантий безопасности для участия в “Евровидении 2012”Армения пока не получила от Азербайджана гарантий безопасности для участия в международном музыкальном конкурсе “Евровидение 2012”.
10:02 15/11/2011Премьера четвертого фильма “Миссия невыполнима” состоится в ДубаеМировая премьера фильма "Миссия невыполнима: Протокол Фантом" состоится 7 декабря 2011 года на открытии Международного кинофестиваля в Дубае.
15:26 14/11/2011Вениамин Смехов прочтет для ереванцев Пушкина, Бродского и ВысоцкогоТворческий вечер заслуженного артиста России, известного актера театра и кино, режиссера, литератора Вениамина Смехова состоится завтра в ереванском Государственном русском драматическом театре им.
16:33 10/11/2011Названа страна, которая примет «Детское Евровидение 2012»Пока Армения готовится к принятию конкурса «Детское Евровидение 2011», которое состоится 2-3 декабря в ереванском Спортивно-концертном комплексе им.
15:14 10/11/2011Компания «АрменТел» поддержала выставку, посвященную 150-летию Фритьофа НансенаВ ереванской галерее искусств «Академия» открылась выставка художественных произведений, посвященная 150-летию Фритьофа Нансена.
12:06 10/11/2011Банк ВТБ (Армения) профинансировал участие камерного хора Армении в международном фестивалеОставаясь верным своим добрым традициям Банк ВТБ (Армения) оказал спонсорскую поддержку Государственному камерному хору Армении, благодаря чему прославленный коллектив выступил в качестве почетного...
18:33 09/11/2011Глава МИД Норвегии впечатлен тем, как отметили юбилей Нансена в Армении. Памятник в сердце ЕреванаВ Армении продолжаются мероприятия, посвященные 150-летию со дня рождения Фритьофа Нансена: сегодня в центре Еревана состоялось открытие памятника выдающемуся полярному исследователю,...
10:11 09/11/2011Израильский режиссер вместе с иранцами снимет фильм о “ядерной любви”На фоне дискуссии о ядерной проблеме Ирана израильский кинорежиссер Дрор Шауль ищет деньги на съемки фильма "Ядерная любовь", сообщает NEWSru Israel со ссылкой на радиостанцию "Галей ЦАХАЛ".
17:05 08/11/2011Композитор Георгий Мовсесян скоропостижно скончался в МосквеНародный артист России композитор Георгий Мовсесян скоропостижно скончался в Москве на 67-м году жизни.
10:42 08/11/2011“168 жам”: Тамара Погосян вошла в “Процветающую Армению”Бывший исполнительный директор фонда “Одна нация, одна культура” Тамара Погосян вошла в ряды партии “Процветающая Армения” и назначена на должности советника Гагика Царукяна по вопросам культуры.
10:16 08/11/2011В Армении сегодня открывается фестиваль японского киноВ Армении сегодня открывается фестиваль японских фильмов, организаторами которого являются министерство культуры РА и армяно-японский научно-образовательный и культурный центр «Хикари».
10:11 08/11/2011Леонардо да Винчи застраховали на $2,4 млрдНа рекордную сумму в $2,4 млрд долларов застрахована открывающаяся в Лондоне 9 ноября одна из важнейших экспозиций года в Великобритании «Леонардо да Винчи: художник Миланского двора».
13:15 05/11/2011«Путешествие на Восток»: В Киеве пройдет выставка с участием армянских художниковAnalitika.at.ua. Как сообщает Польский институт в Киеве , с 13 ноября в Киеве состоится презентация арт-проекта «Путешествие на Восток». Проект подготовлен по случаю председательства Польши в Совете...