11:42 17/05/2022«Կասպերսկի» ընկերությունն առաջին անգամ հայտնաբերել է Windows-ի իրադարձությունների մատյաններում վնասաբեր կոդի պահպանման դեպքեր«Կասպերսկի» ընկերության փորձագետները անսովոր վնասաբեր արշավ են հայտնաբերել։ Այդտեղ վնասաբեր ծրագրային ապահովման (ԾԱ) պահպանման համար օգտագործվում են Windows-ի իրադարձությունների մատյանները։...
18:28 16/05/2022Ֆինլանդիան 33 անձի արտահանձման Անկարայի պահաջից որևէ մեկին դրական պատասխան չի տրվելՇվեդիան և Ֆինլանդիան չեն ընդունել Թուրքիայի պահանջները գյուլենական շարժման և «Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության» (ՔԲԿ-PKK) հետ կապ ունեցող 33 անձի արտահանձնելու վերաբերյալ։ Այս մասին հայտնել է...
09:00 16/05/2022Հայաստանում կերակրի աղի արտադրությունը 3 ամսում կրճատվել է 27%-ովՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ Հայաստանում 2022 թվականի հունվար-մարտին 27%-ով նվազել է աղի արտադրության ծավալը՝ կազմելով 6 480.0 տոննա: Նշենք, որ 2021 թ-ի առաջին եռամսյակում...
18:00 14/05/2022Հայկական գորգերի արտադրությունը 66.7%-ով աճել էՀայաստանում 2022 թվականի հունվար-մարտին աճել է գորգերի և գորգեղենի արտադրությունը: Panorama.am-ը ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից տեղեկանում է, որ այս տարվա առաջին եռամսյակում հանրապետությունում արտադրվել է...
10:22 14/05/202211 ոսկի, 5 արծաթ, 6 բրոնզ. Հաշմանդամություն ունեցող մարզիկները վերադարձան հաղթանակներովՄայիսի 7-ից 14-ը Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում տեղի ունեցավ 2022 թվականի հաշմանդամային բազկամարտի Եվրոպայի XXIV առաջնությունը։ AFA - Armwrestling Federation of Armeniai հավաքականի կազմում՝ ՀՀ...
14:25 13/05/2022ՔՊ-ականների թեթև ձեռքով՝ ՏԻՄ-ը փոխանցվեց Նիկոլին ու սա Վանաձորի ղեկավար «ընտրեց»Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ, Արկադի Փելեշյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզի Վանաձոր համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար։ Հիշեցնենք, որ մայիսի 6-ին ԱԺ-ն միայն ՔՊ-ական պատգամավորների...
14:15 13/05/2022Ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների համար ամենապահանջված երկրների շարքում Հայաստանն առաջինն էՀայաստանը հայտնվել է ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների շրջանում առավել պահանջված երկրների ցանկում։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Նշվում է, որ առցանց ծառայության մասնագետները վերլուծել են...
19:15 12/05/2022Միրզոյանը ու Լավրովը մտքեր են փոխանակել նախատեսվող եռակողմ հանդիպման վերաբերյալՄայիսի 12-ին ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով Տաջիկստանի մայրաքաղաք Դուշանբեում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։ Այս...
10:46 12/05/2022Փոխգնդապետ Վահագն Թումասյանին ՀՀ ազգային հերոսի կոչում շնորհելու վերաբերյալ գրությունն ուղարկվել է ՊՆԱրցախյան պատերազմի հերոս, 1-ին աստիճանի «Մարտական խաչի» ասպետ, փոխգնդապետ Վահագն Թումասյանին ՀՀ ազգային հերոսի կոչում շնորհելու վերաբերյալ ՊՎԾ-ից հայտնել են, որ համապատասխան գրությունն ուղարկվել է ՀՀ...
08:36 12/05/2022Մայիսի 21-ից Իրան մուտք գործող հայկական պետհամարանիշով մեքենաներից գանձելու են 120 դոլար. իրավաբանԻրավաբան Ռոբերտ Մակարյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Իրանը չեղյալ հայտարարելով 2004 թվականի մայիսին Հայաստանի հետ կնքած համաձայնագիրը` սկսյալ մայիսի 21-ից Իրան մուտք գործող հայկական պետհամարանիշով...
08:50 11/05/2022Մայիսի 6-ից փնտրում են Սևանա լճում նավակով կորածներինՄայիսի 11-ին, ժամը 05։40-ին Սևանա լճում որոնողական աշխատանքները վերսկսելու նպատակով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը, հատուկ ջրափրկարարական ջոկատից մեկ...
17:46 10/05/2022Էվելինա Բարսեղյանի «Ժառանգը» ֆիլմը Իտալիայում մասնակցում է միանգամից երկու կինոփառատոնիՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնի կողմից պետական աջակցություն ստացած ռեժիսոր Էվելինա Բարսեղյանի «Ժառանգը» խաղարկային կարճամետրաժ ֆիլմը Իտալիայում մասնակցում է միանգամից երկու կինոփառատոնի: Այս մասին...
09:15 10/05/2022Այսօր արդեն դոլարն ու եվրոն արժեզրկվել ենԱյսօր՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ, ՀՀ բանկերում ԱՄՆ դոլարը վաճառվում է 465.82 դրամով՝ մայիսի 8-ի համեմատ արժեզրկվելով 0.45 դրամով: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 471 դրամ է,...
19:07 09/05/2022Դժբախտ պատահարը տարել է հաղորդավարուհի Արմինե Ճաղարյանին«Շանթ» հեռուստաընկերությամբ հեռարձակվող «ճամպրուկս ու ես» հաղորդման վարող Արմինե Ճաղարյանը այսօր դժբախտ պատահարի հետևանքով մահացել է։ Հաղորդավորուհու գործընկերը Էդգար Բաղդասարյանը ֆեյսբուքյան էջում...
08:00 09/05/2022Դու գնացիր ու մնացիր Շուշիում. Նվերը Կիրակոսյանը՝ Գևորգ Արշակյանի մասին44-օրյա պատերազմի մասնակից Նվեր Կիրակոսյանը, որը մեկ այլ մասնակցի՝ Արթուր Ավագյանի հետո Ազատության հրապարակում հացադուլ արեցին, գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում՝ հիշելով ԵՊՀ շրջանավարտ, ավագ...
16:06 07/05/2022Ադրբեջանը կրկին կրակակոծել է ՀՀ քաղաքացիներին՝ կրկին Սոթք, կրկին վիրավորՈրևէ պաշտոնական հաղորդումներից շատ ավելի վաղ, Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ թշնամական ԶՈՒ-ն հերթական անգամ խախտել է ՀՀ սահմանը, այս անգամ ևս կրակելով Գեղարքունիքի մարզի Սոթքի ոսկու հանքի աշխատավորների...
15:27 07/05/2022Ցուցահանդես Երևանի մետրոպոլիտենումՄայիսի 7-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանում տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային պատկերասրահում բացված` «Հայկական իմպրեսիոնիզմ» ցուցահանդեսում ներկայացված...
14:14 07/05/2022ՆԱՏՕ-ն Ուկրաինայի հակամարտության կողմ չի դառնա. ՍտոլտենբերգՆԱՏՕ-ն ակտիվորեն աջակցում է Ուկրաինային, բայց չի դառնա հակամարտության կողմ, այս մասին հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ «Մենք պետք է...
10:00 07/05/2022Չնայած Հայաստանում իմ բազմաթիվ այցերին, ես դեռ հայտնաբերում եմ մշակութային գոհարներ. Վալերի ԲուայեՀայաստանում է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի գլխավորած պատվիրակությանը: Ֆրանսիացի քացաքական գործիչ, պատգամավոր Վալերի Բուայեն գրում է, որ քաղաքական...

13:28 10/12/202010.12.2020. Армия обороны Арцаха опубликовала имена 33 погибших военнослужащихПресс-служба Армии обороны Республики Арцах (НКР) опубликовала имена еще 33 армянских военнослужащих, которые погибли в боях за защиту Родины: 1.
11:31 10/12/202010.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1174 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1174 новых случая заражения коронавирусом...
16:05 09/12/2020Гарник Исагулян: Команда Никола Пашиняна до революции получила 48 млн долларовЯ многократно заявлял о том, что до революции многие ее участники – Никол Пашинян, Анна Акопян, Лилит Манунц, Армен Григорян, Гарегин Чукасзян, Ася Хачатрян, Арсен Харатян, Грануш Харатян и другие –...
12:33 09/12/2020Осквернено армянское кладбище на оказавшейся подконтрольной Азербайджану территорииАлександр Коц – военный корреспондент российской «Комсомольской правды» – освещал 44-дневную войну, развязанную 27 сентября тройственным союзом Азербайджана, Турции и международных террористов против...
11:21 09/12/202009.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1138 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1138 новых случаев заражения...
18:27 08/12/2020Абрамян: Что еще должно свалиться нам на голову, чтобы мы протрезвели, осознали, что произошло вокруг нас?Учредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Вы кричали: наш Арцах, Газанчецоц, Дадиванк, Шушинский танк, фестиваль вина в Тоге, дворец Мелика Егана,...
16:19 08/12/2020Марши неповиновения на центральных улицах ЕреванаГраждане, требующие отставки Никола Пашиняна, проходят маршем по центральным улицам Еревана. Скандируя «Никол- предатель!», они на несколько минут закрывают улицы и снова продолжают свой марш....
14:55 08/12/2020«Никол – предатель!» Участники акции в Ереване перекрыли перекресток улиц Абовян-Саят НоваСегодня, после истечения срока, предоставленного «Движением за спасение Родины» 5 декабря Николу Пашиняну для его отставки с должности премьер-министра Армении, граждане проводят акции неповиновения,...
14:47 08/12/2020Проводящие акции неповиновения граждане в Армении предупреждают о засланных в их ряды провокаторахСегодня, после истечения срока, предоставленного «Движением за спасение Родины» 5 декабря Николу Пашиняну для его отставки с должности премьер-министра Армении, граждане проводят акции неповиновения...
11:39 08/12/202008.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 584 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 584 новых случая заражения коронавирусом...
11:33 07/12/202030 секунд, изменившие судьбы: к 32-й годовщине Спитакского землетрясенияПрошли ровно 32 года со дня трагического и самого разрушительного землетрясения в Армении, которое унесло более 25 тысяч человеческих жизней.
11:17 07/12/202007.12.2020. За сутки в Армении из-за коронавируса скончались 25 человекСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 407 новых случаев заражения коронавирусом...
10:22 07/12/2020Сегодня исполняется 32-я годовщина разрушительного Спитакского землетрясенияРовно 32 года в этот день, 7 декабря 1988 года, в 11:41 по местному времени, на территории, охватывающей примерно 40 процентов территории Армении, где проживало около 1 миллиона человек, произошло...
12:06 05/12/202005.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1267 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1267 новых случаев заражения...
15:00 04/12/2020МИД Армении: Приветствуем резолюцию Национального собрания Франции, в которой зафиксирована необходимость гарантий безопасности мирного населения АрцахаПресс-секретарь МИД Армении выступила с комментарием в связи с принятой Национальным собранием Франции резолюцией.
12:01 04/12/202004.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1184 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1184 новых случая заражения коронавирусом...
18:35 03/12/2020К расположенным в направлении села Тех Сюникской области Армении позициям подошли азербайджанцыНакануне, 2 декабря, к позициям, расположенным в направлении села Тех Сюникской области, подошли азербайджанцы, которые потребовали от армянской стороны, чтобы эти позиции отошли к ним.
11:40 03/12/202003.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1277 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1277 новых случая заражения коронавирусом...
12:32 02/12/2020Гематологический центр: Многим солдатам на этапе восстановления нужна кровь“Гематологический центр имени профессора Р.О. Еоляна” АОЗТ Mинистерства здравоохранения Республики Армения нуждается в поддержке. «Дорогие соотечественники, мы снова надеемся на вашу поддержку. Для...
11:45 02/12/202002.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1264 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1264 новых случая заражения коронавирусом...