20:45 06/06/2022Բագրատյանը քարտեզներով բացատրում է,թե ինչ անկալավների մասին է խոսք գնումՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավաքին անդրադարձավ սահմանազատման և սահմանագծմանն առնչվող խնդիրներին։ «Շատ հաճախ ասում են, որ Արևմուտքը վաղը կգա և ավելի լավ...
11:03 06/06/2022Հոգեգալստյան տոնը նշվել է Արցախի Ս. ՀակոբավանքումՀայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին հունիսի 5-ին նշել է Հոգեգալստյան (Պենտեկոստե) տոնը: Այն առաքյալների վրա Ս.
18:53 04/06/2022Աբրամովիչի բիզնեսը կվաճառվի մեկ ֆունտ ստերլինգովԲրիտանական Truphone հեռահաղորդակցության խումբը, որը պատկանում է ռուս գործարար Ռոման Աբրամովիչին և նրա գործընկերներին, մեկ ֆունտով կվաճառվի երկու եվրոպացի ձեռնարկատերերի, «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ,...
14:07 04/06/2022Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի գիտական ֆոնդերը համալրվել են բացառիկ նյութերովԱրմատներով պոլսահայ բեռլինաբնակ Եդուարդ Ֆըչըճըեանը 2020 թ. Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտին էր հանձնել Գերմանական արտաքին գործերի գրասենյակի արխիվից (ֆայլ 183 «Թուրքիա») 1910-1920 թվականների...
10:26 04/06/2022Բալետի XIV-րդ միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացնում է Գոռ ՍարգսյանըԺյուրիի կազմում ընդգրկված է Օպերային թատրոնի պարուսույց,ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Էլվիրա Մնացականյանը։
00:13 04/06/2022Արսեն Բաբայան. Ստացած վնասվալքների ծանրության պատճառը հենց զինամթերքի ժամկետանց լինելն է«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը գրում է. «Ստացածս տեղեկությունների համաձայն ոստիկանության կողմից այսօր հատուկ միջոցներ են կիրառել ՀՀ ոստիկանության զորքերի թիվ 1032...
20:44 03/06/2022Հեծանվով ման եկող, փողոցով քայլող երբեմնի Նիկո՛լ,դո՛ւրս արի«Նիկո՛լ, հազարավոր մարդիկ եկել են այստեղ՝պատասխաններ ստանալու։ Հեծանվով ման եկող, փողոցով քայլող երբեմնի Նիկո՛լ,դո՛ւրս արի։ Բավական է թաքնվես ոստիկանների, կարմիր,սև բերետավորների,դիպուկահարների...
19:51 03/06/2022Դեպի կառավարական ամառանոցներ, ուր Փաշինյանն էԵրկուս ու կես ժամ Կառավարության շենքը շրջափակելուց հետո «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցները երթ են իրականացնում դեպի կառավարական ամառանոցնոր։ Ինչպես հայտնեց «Հայաստան» խմբակցությանԻշխան...
10:25 03/06/2022Ո՞ր ըմպելիքը կօգնի ազատվել որովայնի ճարպիցԴիետոլոգներ Էմի Գուդսոնը և Քորթնի Դ'Անջելոն պատմել են, որ որոշ ըմպելիքներ օգնում են ազատվել որովայնի ճարպից, իսկ մյուսները խանգարում են։ Eat This, Not That-ի հետ զրույցում նրանք նշել են այն...
08:12 02/06/2022Պեսկովը հայտարարել է Կրեմլի և Սպիտակ տան միջև շփումների բացակայության մասինԿրեմլի և ԱՄՆ վարչակազմի միջև այժմ շփումներն այժմ գործնականում բացակայում են։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ «Կարելի է ասել՝ ոչ, հիմա ոչ։ Այժմ բոլոր շփումները...
18:18 01/06/2022Երեխաների նկատմամբ կատարված հանցագործություններից գերակշռողներըՀՀ գլխավոր դատախազությունում ուսումնասիրվել է երեխաների նկատմամբ կատարված հանցագործություններով մինչդատական քրեական վարույթի օրինականության նկատմամբ դատախազական հսկողության և մեղադրանքի պաշտպանության...
13:25 01/06/2022Ջերմաստիճանը կհասնի 36-38 աստիճանիՕդի ջերմաստիճանը հունիսի 2-5-ին աստիճանաբար կբարձրանա 4-6 աստիճանով:
10:42 01/06/2022Լուվրը մտադիր է դատի տալ տղամարդուն, ով տորթը էր նետել «Մոնա Լիզա»-ի վրաԼուվրը պատրաստվում է դատի տալ վանդալին, ով տորթ էր նետել Լեոնարդո դա Վինչիի հայտնի «Մոնա Լիզա» կտավի վրա։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Le Parisien թերթը։ Այժմ 24-ամյա տղամարդը...
21:30 31/05/2022Դիահերձարանում՝ չճանաչված մասունքներ, նույն քաղաքի ռեստորանում՝ պաշտպանության նախարարի հարսանիքՖրանսիայի հրապարակում ընթացող «Դիմադրության» շարժման հանրահավաքին ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանն ընթերցեց «Ի պաշտպանություն Արցախի» քաղաքացիական նախաձեռնության 2022 թվականի մայիսի 27-ի...
09:52 31/05/2022Մայր Տաճարի հիմնանորոգումը մոտենում է ավարտական փուլինՄայր Տաճարի հիմնանորոգման աշխատանքներն աստիճանաբար մոտենում են ավարտական փուլին: Այս պահին աշխատանքներ են ընթանում թանգարանային հատվածում, շարունակում են վերատեղադրվել որմնանկարները և շարվում է բակի...
21:11 30/05/2022Հայ ժողովրդի պայքարի մասին ճշմարտությունը պիտի հնչեցվի միջազգային հարթակներում․ ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է․ «Ռոտերդամում մեկնարկող ԵԺԿ Քաղաքական համաժողովի մասնակիցներին բաժանվել է մեր կողմից պատրաստված անգլալեզու բուկլետ՝ Հայաստանում տեղի ունեցող վերջին...
13:29 30/05/2022Արծիվ Լալայանի կտավները մնացել են բռնազավթված Մեծ Թաղերում, իսկ նորերը կցուցադրվեն «Դիզակ Արտ»-ումԱյսօր Երևանի «Դիզակ Արտ» կենտրոնում կբացվի հադրութցի նկարիչ Արծիվ Լալայանի աշխատանքների ցուցահանդեսը։ Ցուցահանդեսում կներկայացվեն 44-օրյա պատերազմից հետո արված նկարները, քանի որ մինչև պատերազմն արված...
08:36 30/05/2022Սոչին ծրագրում է այս տարի ընդունել 7 մլն զբոսաշրջիկներիՍոչիի իշխանություններն ակնկալում են, որ մինչև տարեվերջ ավելի քան 7 միլիոն զբոսաշրջիկ կայցելի առողջարանային քաղաք, այդ թվում՝ ավելի քան 4 միլիոնն ամառվա ընթացքում։ Այս մասին Telegram-ի իր ալիքում գրել...
19:55 27/05/2022ՀՀ-ում չկան ադրբեջանական անկլավներ` Ոսկեպարի հատվածում բնակիչները փողոց են փակելՆոյեմբերյանում քաղաքացիները բողոքում են Փաշինյանից ու նրա վարած հակահայ քաղաքականությունից։ Ոսկեպարի հատվածում բնակիչները փողոց են փակել և վանկարկում են «Առանց Նիկոլ, Հայաստան»։ «Մենք սիմվոլիկ տեղ...
12:49 27/05/2022Երևան-Սևան մայրուղին փակած քաղաքացիներին ոստիկանները բռնի կերպով հեռացնում են ճանապարհիցՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող և Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությամբ մտահոգ քաղաքացիները փակել են Երևան-Սևան մայրուղին Չարենցավանի հատվածում։ Քաղաքացիները վանկարկում են «առանց Նիկոլ Հայաստան»,...

14:11 25/12/2020Отец погибшего солдата собирается обратиться в судОтец солдата Арена Мирзояна, погибшего 19 октября в селе Мачкалашен в Арцахе, недалеко от монастырского комплекса Амарас, собирается обратиться в суд с иском о привлечении к ответственности виновных...
12:06 25/12/202025.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 621 новый случай заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 621 новый случай заражения коронавирусом...
16:11 24/12/2020Грант Мелик-Шахназарян: Предатель понял, что против такого подонка, как он, выступают лучшие сыны нашей нацииПолитолог Грант-Мелик Шахназарян пишет: «Полиция подвергла приводу сегодня несколько десятков граждан, в том числе моих друзей Зинавора Мегряна, Игоря Хачатурова, Тиграна Абрамяна и других.
15:46 24/12/2020Авиакомпания «Азимут» начнет выполнять рейсы из Ростова-на-Дону в армянский Гюмри с 8 январяАвиакомпания "Азимут" начнет выполнять рейсы из Ростова-на-Дону в армянский город Гюмри с 8 января. Полеты будут раз в неделю, сообщила пресс-служба перевозчика. "Авиакомпания "Азимут" сообщает о...
13:01 23/12/2020Григорий Мартиросян: Ущерб от войны сопоставим с объемом ВВП Арцаха за несколько летУрон, причиненный экономике непризнанной Нагорно-Карабахской республики в ходе последнего вооруженного конфликта между Арменией и Азербайджаном, сопоставим с объемом ее ВВП за несколько лет, заявил в...
11:27 23/12/202023.12.2020. В Армении за сутки подтверждено 838 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 838 новых случаев заражения коронавирусом...
10:53 23/12/2020Житель Храморта: Пришел турок и сказал, что это моеПочти все жители Арцахской общины Храморт вернулись, школа функционирует, магазины работают. В видеоматериале Общественного телевидения Арцаха отмечается, жизнь вернулась в обычное русло, но люди не...
17:38 22/12/2020Эдгар Элбакян: Поколения должны читать и знать, какой организованной была неорганизованность…Политолог Эдгар Элбакян пишет: «ОТКРЫТИЕ, СВЯЗАННОЕ С ДОКУМЕНТАМИ, ОСТАВЛЕННЫМИ БЫВШИМИ • В течение почти всей войны я со своими друзьями поддерживали постоянный контакт – как с высшими...
11:17 22/12/202022.12.2020. В Армении за сутки подтверждено 537 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 537 новых случаев заражения...
20:52 21/12/2020«Его невозможно было не любить»: погибшему на войне в Арцахе Айку Саакяну сегодня исполнилось бы 20 летПогибшему при отражении развязанной 27 сентября тройственным союзом Азербайджана, Турции и международных террористов против Арцаха (НКР) войны армянскому военнослужащему Айку Саакяну сегодня...
12:52 21/12/202021.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 240 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 240 новых случаев заражения коронавирусом...
11:56 19/12/202019.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 920 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 920 новых случаев заражения коронавирусом...
13:05 18/12/2020Первая партия палаток Фонда «Арар» дошла до солдатПервая партия палаток фонда «Арар» дошла до новой армяно-азербайджанской линии соприкосновения. Об этом сообщил директор фонда Джордж Табакян на своей странице в соцсети Facebook. Он также...
12:55 18/12/2020ООН: Мировой туризм вернулся к уровню 1990 г.Туристическая отрасль потеряла $935 млрд за первые 10 месяцев 2020 года из-за коронавируса и связанных с ним ограничений.
11:50 18/12/202018.12.2020. За сутки в Армении подтвержден 861 новый случай заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 861 новый случай заражения коронавирусом...
20:02 17/12/2020Ашот Еркат: Враг снова приставит нож к нашему горлу«Никол Пашинян лжет, потому что его не было на поле боя», - заявил журналистам легендарный командир отряда «Сисакан» Ашот Минасян -Ашот Еркат (в переводе с армянского -Ашот Железный -прим.ред.),...
17:07 17/12/2020ГСЧС: Извлечены тела еще 41 погибшегоСпасательные службы, проводившие вчера поисковые работы, извлекли тела 41 военнослужащего из Горадиза и Джабраила.
16:53 17/12/2020Полковники резерва обратились к сотрудникам полиции с призывом не допустить незаконностиНесколько полковников резерва полиции выступили с заявлением, в котором призвали своих коллег из полиции воздержаться от неприемлемой практики применения незаконных действий в отношении армянского...
12:26 17/12/202017.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1174 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1174 новых случая заражения коронавирусом...