20:45 06/06/2022Բագրատյանը քարտեզներով բացատրում է,թե ինչ անկալավների մասին է խոսք գնումՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավաքին անդրադարձավ սահմանազատման և սահմանագծմանն առնչվող խնդիրներին։ «Շատ հաճախ ասում են, որ Արևմուտքը վաղը կգա և ավելի լավ...
11:03 06/06/2022Հոգեգալստյան տոնը նշվել է Արցախի Ս. ՀակոբավանքումՀայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին հունիսի 5-ին նշել է Հոգեգալստյան (Պենտեկոստե) տոնը: Այն առաքյալների վրա Ս.
18:53 04/06/2022Աբրամովիչի բիզնեսը կվաճառվի մեկ ֆունտ ստերլինգովԲրիտանական Truphone հեռահաղորդակցության խումբը, որը պատկանում է ռուս գործարար Ռոման Աբրամովիչին և նրա գործընկերներին, մեկ ֆունտով կվաճառվի երկու եվրոպացի ձեռնարկատերերի, «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ,...
14:07 04/06/2022Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի գիտական ֆոնդերը համալրվել են բացառիկ նյութերովԱրմատներով պոլսահայ բեռլինաբնակ Եդուարդ Ֆըչըճըեանը 2020 թ. Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտին էր հանձնել Գերմանական արտաքին գործերի գրասենյակի արխիվից (ֆայլ 183 «Թուրքիա») 1910-1920 թվականների...
10:26 04/06/2022Բալետի XIV-րդ միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացնում է Գոռ ՍարգսյանըԺյուրիի կազմում ընդգրկված է Օպերային թատրոնի պարուսույց,ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Էլվիրա Մնացականյանը։
00:13 04/06/2022Արսեն Բաբայան. Ստացած վնասվալքների ծանրության պատճառը հենց զինամթերքի ժամկետանց լինելն է«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը գրում է. «Ստացածս տեղեկությունների համաձայն ոստիկանության կողմից այսօր հատուկ միջոցներ են կիրառել ՀՀ ոստիկանության զորքերի թիվ 1032...
20:44 03/06/2022Հեծանվով ման եկող, փողոցով քայլող երբեմնի Նիկո՛լ,դո՛ւրս արի«Նիկո՛լ, հազարավոր մարդիկ եկել են այստեղ՝պատասխաններ ստանալու։ Հեծանվով ման եկող, փողոցով քայլող երբեմնի Նիկո՛լ,դո՛ւրս արի։ Բավական է թաքնվես ոստիկանների, կարմիր,սև բերետավորների,դիպուկահարների...
19:51 03/06/2022Դեպի կառավարական ամառանոցներ, ուր Փաշինյանն էԵրկուս ու կես ժամ Կառավարության շենքը շրջափակելուց հետո «Դիմադրություն» շարժման մասնակիցները երթ են իրականացնում դեպի կառավարական ամառանոցնոր։ Ինչպես հայտնեց «Հայաստան» խմբակցությանԻշխան...
10:25 03/06/2022Ո՞ր ըմպելիքը կօգնի ազատվել որովայնի ճարպիցԴիետոլոգներ Էմի Գուդսոնը և Քորթնի Դ'Անջելոն պատմել են, որ որոշ ըմպելիքներ օգնում են ազատվել որովայնի ճարպից, իսկ մյուսները խանգարում են։ Eat This, Not That-ի հետ զրույցում նրանք նշել են այն...
08:12 02/06/2022Պեսկովը հայտարարել է Կրեմլի և Սպիտակ տան միջև շփումների բացակայության մասինԿրեմլի և ԱՄՆ վարչակազմի միջև այժմ շփումներն այժմ գործնականում բացակայում են։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ «Կարելի է ասել՝ ոչ, հիմա ոչ։ Այժմ բոլոր շփումները...
18:18 01/06/2022Երեխաների նկատմամբ կատարված հանցագործություններից գերակշռողներըՀՀ գլխավոր դատախազությունում ուսումնասիրվել է երեխաների նկատմամբ կատարված հանցագործություններով մինչդատական քրեական վարույթի օրինականության նկատմամբ դատախազական հսկողության և մեղադրանքի պաշտպանության...
13:25 01/06/2022Ջերմաստիճանը կհասնի 36-38 աստիճանիՕդի ջերմաստիճանը հունիսի 2-5-ին աստիճանաբար կբարձրանա 4-6 աստիճանով:
10:42 01/06/2022Լուվրը մտադիր է դատի տալ տղամարդուն, ով տորթը էր նետել «Մոնա Լիզա»-ի վրաԼուվրը պատրաստվում է դատի տալ վանդալին, ով տորթ էր նետել Լեոնարդո դա Վինչիի հայտնի «Մոնա Լիզա» կտավի վրա։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Le Parisien թերթը։ Այժմ 24-ամյա տղամարդը...
21:30 31/05/2022Դիահերձարանում՝ չճանաչված մասունքներ, նույն քաղաքի ռեստորանում՝ պաշտպանության նախարարի հարսանիքՖրանսիայի հրապարակում ընթացող «Դիմադրության» շարժման հանրահավաքին ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանն ընթերցեց «Ի պաշտպանություն Արցախի» քաղաքացիական նախաձեռնության 2022 թվականի մայիսի 27-ի...
09:52 31/05/2022Մայր Տաճարի հիմնանորոգումը մոտենում է ավարտական փուլինՄայր Տաճարի հիմնանորոգման աշխատանքներն աստիճանաբար մոտենում են ավարտական փուլին: Այս պահին աշխատանքներ են ընթանում թանգարանային հատվածում, շարունակում են վերատեղադրվել որմնանկարները և շարվում է բակի...
21:11 30/05/2022Հայ ժողովրդի պայքարի մասին ճշմարտությունը պիտի հնչեցվի միջազգային հարթակներում․ ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է․ «Ռոտերդամում մեկնարկող ԵԺԿ Քաղաքական համաժողովի մասնակիցներին բաժանվել է մեր կողմից պատրաստված անգլալեզու բուկլետ՝ Հայաստանում տեղի ունեցող վերջին...
13:29 30/05/2022Արծիվ Լալայանի կտավները մնացել են բռնազավթված Մեծ Թաղերում, իսկ նորերը կցուցադրվեն «Դիզակ Արտ»-ումԱյսօր Երևանի «Դիզակ Արտ» կենտրոնում կբացվի հադրութցի նկարիչ Արծիվ Լալայանի աշխատանքների ցուցահանդեսը։ Ցուցահանդեսում կներկայացվեն 44-օրյա պատերազմից հետո արված նկարները, քանի որ մինչև պատերազմն արված...
08:36 30/05/2022Սոչին ծրագրում է այս տարի ընդունել 7 մլն զբոսաշրջիկներիՍոչիի իշխանություններն ակնկալում են, որ մինչև տարեվերջ ավելի քան 7 միլիոն զբոսաշրջիկ կայցելի առողջարանային քաղաք, այդ թվում՝ ավելի քան 4 միլիոնն ամառվա ընթացքում։ Այս մասին Telegram-ի իր ալիքում գրել...
19:55 27/05/2022ՀՀ-ում չկան ադրբեջանական անկլավներ` Ոսկեպարի հատվածում բնակիչները փողոց են փակելՆոյեմբերյանում քաղաքացիները բողոքում են Փաշինյանից ու նրա վարած հակահայ քաղաքականությունից։ Ոսկեպարի հատվածում բնակիչները փողոց են փակել և վանկարկում են «Առանց Նիկոլ, Հայաստան»։ «Մենք սիմվոլիկ տեղ...
12:49 27/05/2022Երևան-Սևան մայրուղին փակած քաղաքացիներին ոստիկանները բռնի կերպով հեռացնում են ճանապարհիցՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող և Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությամբ մտահոգ քաղաքացիները փակել են Երևան-Սևան մայրուղին Չարենցավանի հատվածում։ Քաղաքացիները վանկարկում են «առանց Նիկոլ Հայաստան»,...

11:23 09/09/2020Armenia reports 199 new coronavirus cases on September 9Armenia has confirmed 199 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 45,152 as of 11 a.m.
11:40 08/09/2020Armenia reports 108 new coronavirus cases on September 8Armenia has confirmed 108 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,953 as of 11 a.m.
14:20 07/09/2020Air temperature to decrease in ArmeniaNo precipitation is predicted in the territory of Armenia on September 7, 10-11, Hydromet meteorological service reported in its daily weather update.
12:17 07/09/2020Armenia reports 62 new coronavirus cases, three deaths on September 7Armenia has confirmed 62 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,845 as of 11 a.m.
11:45 05/09/2020Armenia reports 188 new coronavirus cases, seven deaths on September 5Armenia has confirmed 188 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,649 as of 11 a.m.
13:20 04/09/2020Yerevan brandy firm to purchase no more than 25,000 tons of grapes this yearThe Yerevan Brandy Company (YBC) has cut down on purchases of grapes from grape farmers this year. The firm is willing to buy no more than 25,000 tons of grapes this year against 29,000 tones...
11:23 04/09/2020Armenia reports 190 new coronavirus cases on September 4Armenia has confirmed 190 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,461 as of 11 a.m.
10:53 04/09/2020Study suggests COVID-19 antibodies last at least 4 monthsNew research suggests that antibodies against the coronavirus could remain stable for at least four months after a diagnosis, contradicting concerns that the body's immune response might wane quickly.
11:20 03/09/2020Armenia reports 196 new coronavirus cases on September 3Armenia has confirmed 196 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,271 as of 11 a.m.
12:38 02/09/2020Armenia reports 197 new Covid-19 cases, four more deaths on September 2Armenia has confirmed 197 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,075 as of 11 a.m.
11:58 01/09/2020Artsakh reports one fresh Covid-19 caseArtsakh has reported one new coronavirus infection in a 24-hour period, bringing the national tally to 288 as of Tuesday, September 1.
11:43 01/09/2020Armenia reports 97 new Covid-19 cases, two more deaths on September 1Armenia has confirmed 97 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 43,878 as of 11 a.m.
10:31 01/09/2020September 1 in times of pandemicToday, September 1, marks the launch of the academic year, however the school doors are closed and the yards are empty in Armenia.
13:10 31/08/2020William Saroyan - a name bigger than his fameThe "Renaissance" Cultural and Intellectual Foundation is implementing number of initiatives from August 24 to 31 to celebrate the 112th birthday of the famous writer and great dreamer William...
11:58 31/08/2020Coronavirus updates: 31 new cases, three deaths recorded in Armenia on August 31Armenia has confirmed 31 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 43,781 as of 11 a.m.
12:25 29/08/2020Coronavirus updates: 175 new cases, three deaths recorded in Armenia on August 29Armenia has confirmed 175 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 43,626 as of 11 a.m.
12:17 28/08/2020Coronavirus updates: 181 new cases, six deaths recorded in Armenia on August 28Armenia has confirmed 181 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 43,451 as of 11 a.m.
19:01 26/08/2020Investigatory actions underway over the collapse of the residential building in YerevanAn investigatory group formed of employees of the Investigative Committee was created to find out the circumstances of the collapse of the residential building in Yerevan.
12:31 22/08/2020Armenia reports 139 fresh coronavirus cases, nine more deaths on August 22Armenia has confirmed 139 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 42,616 as of 11 a.m.
14:25 19/08/2020Armenia reports 210 new coronavirus cases, five more deaths on August 19Armenia has confirmed 210 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 42,056 as of 11 a.m.