18:12 17/10/2021ԿԸՀ. ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցությունը ժամը 14:00-ի դրությամբԿենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակած տվյալներով, ՏԻՄ ընտրություններին ժամը 14։00-ի դրությամբ մասնակցությունը կազմել է 15,97 տոկոս։ Ընտրողներն առավել ակտիվ են Սյունիքի մարզի Տաթև, Մեղրի, Տեղ...
11:55 15/10/202115.10.2021. ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսային 1765 նոր դեպք, որից 38-ը մահվան ելքովՀՀ Առողջապահության Նախարարությունից տեղեկացնում են,որ երեկ կատարվել է 15 616 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1765 նոր դեպք: Ունենք 881 առողջացած, 38 մահվան դեպք:...
10:45 15/10/2021Փարիզի սրտում գտնվող հատվածներից մեկն անվանակոչվել է Հայաստանի անունովԱյն ստացել է Հայաստանի էսպլանադ հնչեղ անվանումը՝ «Esplanade d'Arménie»
11:30 13/10/202113.10.2021. Կորոնավիրուսով 31 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6877 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:58 13/10/2021Թողարկվել է Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված հուշադրամԿենտրոնական բանկը 2021 թվականի հոկտեմբերի 13-ից շրջանառության մեջ է դնում «Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150-ամյակ» արծաթե հուշադրամը: Այս մասին տեղեկացնում են Կենտրոնական Բանկի հասարակայնության հետ...
09:00 13/10/2021Եղբայրներ Նարեկ և Սամվել Ղազարյաններն անմահացել են հանուն հայրենիքիԷջմիածնի Զվարթնոց թաղամասում բացվել է ղարաբաղյան երրորդ պատերազմում հերոսաբար զոհված եղբայրներ Նարեկ և Սամվել Ղազարյանների հիշատակին նվիրված հուշակոթող։
19:28 12/10/2021Եղիսաբեթ երկրորդ թագուհին առաջին անգամ հասարակությանն է ներկայացել ձեռնափայտովՄեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ թագուհին ժամանել է Լոնդոնի Վեսթմինսթերյան աբբայություն՝ թագավորական Բրիտանական լեգեոնի հարյուրամյակի կապակցությամբ։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։...
16:25 12/10/2021Հենրիխ Մխիթարյանն ու Ժերար Պիկեն շնորհավորել են Նիկիտա Սիմոնյանի 95-ամյակըԱյսօր՝ հոկտեմբերի 12-ին, ծննդյան տարեդարձն է նշում խորհրդային ֆուտբոլիստ, մարզիչ, այժմ ՌԴ ֆուտբոլային միության առաջին փոխնախագահ Նիկիտա Սիմոնյանը՝ համաշխարհային ֆուտբոլի լեգենդը։ Նա «Սպարտակի» և ԽՍՀՄ...
13:12 11/10/2021Շառլ Ազնավուրի «La Bohème. Անցած օրեր» գրքի շնորհանդեսն ու «Տարեք ինձ» երգի պրեմիերան՝ մեկ օրումՀոկտեմբերի 8֊ին Փարիզ հյուրանոցում մեծ հանդիսավորությամբ Newmag-ը ներկայացրել է Շառլ Ազնավուրի «La Bohème.
11:41 11/10/202111.10.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 601 մարդ, մահացել է 26 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6802 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:11 11/10/2021Կրկին վանդալիզմի է ենթարկվել «Անվերջության ժապավեն» հուշարձանըՏարեսկզբից ընթանում են շինարարական և վերանորոգման աշխատանքներ, վերջինս ամբողջությամբ քանդվել էր նման դեպքերի պատճառով։
10:18 09/10/2021Ս. թարգմանիչ վարդապետների տոնն էՀայ Առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Ս. թարգմանիչ վարդապետների` Մեսրոպի, Եղիշեի, Մովսես Քերթողի, Դավիթ Անհաղթ փիլիսոփայի, Գրիգոր Նարեկացու և Ներսես Կլայեցու տոնը։ Արարատյան Հայրապետական թեմից...
19:20 08/10/2021Բասկերի երկրի խորհրդարանը պահանջում է Ադրբեջանից անհապաղ ազատ արձակել հայ ռազմագերիներինԲասկերի երկրի խորհրդարանը հոկտեմբերի 8-ին միաձայն ընդունել է բանաձև, որով, մասնավորապես, Ադրբեջանից պահանջում է ազատ արձակել հայ ռազմագերիներին:Այս մասին տեղեկացնում է Իսպանիայում Հայաստանի...
12:50 08/10/2021Վահե Հովհաննիսյան. Մահը՝ որպես «Նոր Հայաստանի» բրենդԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանն իր հոդվածում գրում է. «Հայաստանում այսօր ամենապոպուլյար զբաղմունքը դարձել է մահը։ 5000 զոհ տվեցինք ու ձևացնում ենք, թե ոչինչ չի եղել, միայն...
12:38 08/10/202108.10.2021. ՀՀ-ում կորոնավիրուսով վարակվել է 1202 մարդ, որից 33-ը մահվան ելքովՀՀ Առողջապահության Նախարարությունից հայտնում են, որ երեկ՝ հոկտեմբերի 7-ին կատարվել է 8576 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1202 նոր դեպք: Ունենք 400 առողջացած, 33 մահվան...
10:21 08/10/2021«Կինոէպիկաժը» կապ է հաստատել Երկրի հետ և պատմել ՄՏԿ-ում նկարահանումների մասինՏիեզերական հետազոտությունների պատմության մեջ առաջին «նկարահանող խումբը», որն այժմ գտնվում է Միջազգային տիեզերական կայանում, կապի է դուրս եկել Երկրի հետ: 360tv.ru-ն գրում է, որ կինոխմբի աշխատակիցները...
16:27 07/10/2021Քարոզչական պատերազմում մենք ոչինչ չենք անում, իսկ Ադրբեջանը շատ ակտիվ է աշխատում. Էլիբեգովա«Ադրբեջանը մեծ նախագծեր է իրականացնում Շուշիում, ողջ քարոզչական ուշադրությունը հենց Շուշիին է հատկացվում, քանի որ իրենց համար դա ևս կարևոր թեմա է»,- ասուլիսում ասաց ադրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան։ Նա...
16:15 07/10/2021«Կրկնում եմ այդ բառերը՝ հողատու են ու դավաճան»«Ես այստեղ էի եկել, քանի որ ոստիկանությունը զգուշացրել էր՝ բարձրախոս օգտագործելու համար մարդկանց բերման են ենթարկելու։ Նման օրենք, որևէ կարգավորում չկա ՀՀ որևէ օրենսգրքով»,- կառավարության դիմաց...

10:50 03/10/2019Armenian Church commemorates saintly Princes Sahak and Hamazasp ArtsruniThe Armenian Apostolic Church commemorates on Thursday, October 3, Princes Sts. Sahak and Hamazasp Artsruni, Qahana.am reports. St. Sahak and St. Hamazasp were from the Artsruni noble dynasty and...
18:11 02/10/2019Travel group leader summoned to police after Amulsar climbArmLand adventure club founder Artyom Martirosyan was summoned to the police due to a complaint of employees of Lydian International, the owner of the controversial Amulsar gold mine, after a...
12:20 02/10/2019Armenian parliament adopts several billsThe Armenian National Assembly passed on Wednesday several bills during its regular sitting. In particular, MPs adopted in the second reading draft law on Amending the RA Law on Compensation of the...
10:38 01/10/2019Armenian Church commemorates St. Eustatheos, his wife Theophista and othersThe Armenian Apostolic Church commemorates on Tuesday, October 1, St. Eustatheos, his wife Theophista and their two sons, and the Virgins Yermone and Nektarine, Qahana.am reports. St. Eustatheos...
16:12 30/09/2019Today marks prominent Armenian poet Gevorg Emin's 100th anniversaryToday, September 30, marks the 100th birthday anniversary of renowned Armenian poet, essayist and translator Gevorg Emin.
12:59 30/09/2019PACE autumn session kicks off todayThe autumn session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) kicks off in Strasbourg on Monday, 30 September.
14:32 27/09/2019Armenian FM, OSCE head meet in New YorkArmenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan, who is in New York to take part in the 74th session of the UN General Assembly, on Thursday met with OSCE Chairperson-in-Office Miroslav Lajčák.
12:31 26/09/2019Today marks Komitas' 150th anniversaryToday, September 26, marks the 150th birth anniversary of prominent Armenian composer, priest, choir leader, singer, music ethnologist, music pedagogue and musicologist Komitas Vardapet.
13:57 25/09/2019Artsakh downs Azerbaijani droneThe air defense units of the Artsakh Defense Army have downed an Azerbaijani drone carrying out a reconnaissance flight, the country’s Defense Ministry reported.
10:38 25/09/2019Bomb attack hits police bus in southern TurkeyA bomb attack hit a bus carrying police in the southern Turkish province of Adana on Wednesday morning and some people were wounded, Euronews reported, citing security sources.
11:51 24/09/2019Artsakh army kicks off strategic military exercisesThe Artsakh Defense Army kicked off large scale military exercises entitled “The expansion of the Armed Forces: Combating the adversary’s aggression” on Tuesday morning.
14:51 23/09/2019Ministry: Armenian soldier wounded in Artsakh due to violation of firearm safety rulesAccording to preliminary data, Artsakh Defense Army soldier Hayk Khachatryan suffered a gunshot wound as a result of violation of the rules of firearm safety, the country’s Defense Ministry said in a...
10:56 23/09/2019Azerbaijan attempts subversive attack against ArtsakhAzerbaijani military attempted a subversive attack on the contact line with Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Sunday, 22 September, at around 4:15pm.
10:14 21/09/2019Armenia marks the 28th anniversary of IndependenceThe Republic of Armenia marks the 28th anniversary of Independence on September 21. The Declaration of Independence was adopted by the Supreme Council of Armenia on August 23, 1990. Under the...
18:49 20/09/2019Dubai's Burj Khalifa to light up with Armenian flag on Independence DayThe President of the United Arab Emirates (UAE) Khalifa bin Zayed bin Sultan Al Nahyan, Vice President of UAE and ruler of the Emirate of Dubai Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum as well as Crown...
13:44 20/09/2019Defense minister: Exchange of Armenian captives with Azerbaijani saboteurs not ruled outArmenian Defense Minister David Tonoyan on Friday did not rule out the possible exchange of Armenian captives with Azerbaijani saboteurs.
14:17 19/09/2019Families of fallen soldiers protest outside Armenian governmentThe families of fallen soldiers are staging a protest outside the Armenian government building. The demonstration comes after the authorities failed to address their demands for compensation for,...
13:26 19/09/2019Armenia opening embassies in Israel, EthiopiaThe Armenian government approved draft decisions on opening embassies in Israel and Ethiopia at a meeting on Thursday.
11:16 18/09/2019Armenia marks Astronomy Day18 September, the birthday of famous Armenian scientist Victor Ambartsumian, is marked as Astronomy Day in Armenia.
12:29 16/09/2019Three killed in tragic road accident on Armenian highwayThree people have been killed in a tragic road accident involving a cargo truck and a passenger vehicle in Armenia.