15:00 29/09/2021«Ճանապարհդ թող հանգիստ լինի դեպի Վերև....». ընկերները ՀայկոյինԻնչպես արդեն Panorama.am-ը հայտնել էր, որ այսօր՝ 48 տարեկան հասակում, կյանքից վաղաժամ հեռացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, կոմպոզիտոր Հայկ Հակոբյանը՝ Հայկոն։ Երաժիշտի մոտ ախտորոշվել էր...
11:13 29/09/202129.09.2021. Կորոնավիրուսով 25 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6507 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:07 29/09/2021Մյասնիկովը նշել է սրտի կաթվածի ժամանակ մահացու սխալի մասինԲժիշկ և հեռուստահաղորդավար Ալեքսանդր Մյասնիկովը «Ռոսիա 1» հեռուստաալիքի եթերում խոսել է սրտի կաթվածի դեպքում նիտրոգլիցերին ընդունելու վտանգների մասին: Այս մասին գրում է Ria-ն։ Նրա խոսքով, սրտի...
16:53 28/09/2021Նորա Մարտիրոսյանի «Երբ որ քամին հանդարտվի» ֆիլմը կներկայացվի «Օսկարի»Հայկական ազգային կինոակադեմիայի՝ սեպտեմբերի 27-ին տեղի ունեցած նիստում կայացած փակ քվեարկությամբ Ամերիկյան կինոակադեմիայի «Օսկար» ամենամյա մրցանակաբաշխության «Լավագույն օտարալեզու ֆիլմ»...
16:46 28/09/2021Freedom House. Կոչ ենք անում Հայաստանի իշխանություններին անհապաղ դադարեցնել հակասահմանադրական օրենքի կիրառումըFreedom House միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունը մտահոգություն է հայտնում Հայաստանում վերջերս ֆեյսբուքյան օգտատիրոջ դեմ հարուցած քրեական գործի առնչությամբ, որը մեկնաբանություններում վիրավորել...
15:32 28/09/2021Էլինար Վարդանյան. Ո՞վ է պատասխան տալու ՊՇՌ թեստերի թալանի համարԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի փորձագետ, ԱԺ պատգամավոր Էլինար Վարդանյանն իր հոդվածում անդրադարձել է ՊՇՌ թեստերի գնագոյացման մասին հարցին.
11:03 28/09/2021Ի՞նչ է արել կառավարությունը պատերազմից տուժածների համար. «Հայաստան» դաշինքը հաշվետվություն է պահանջել«Հայաստան» դաշինքը իշխանություններից պահանջելլ է ներկայացնել, թե ինչ աշխատանքներ է կատարել կառավարությունը պատերազմին հաջորդած ժամանակահատվածում։ Դաշինքը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
21:29 27/09/2021ԵԽԽՎ-ն ևս հաստատեց․ Ադրբեջանի կողմից Թուրքիայի օգնությամբ սիրիացի վարձկաններ են օգտագործվելԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանում այսօր քննարկվեց ու ընդունվեց Պոլ Գավանի պատրաստած զեկույցը։ Հայաստանի պատվիրակության կողմից ներկայացված փոփոխության արդյունքում...
16:18 27/09/2021Սիրանուշ Սահակյան. Գերիների կյանքի իրավունքի խախտման վերաբերյալ 38 գանգատ ենք ներկայացրել ՄԻԵԴ, ևս 50-ը նախապատրաստվում էՂարաբաղյան երրորդ պատերազմի մեկնարկից մեկ տարի անց առաջին անգամ Հայաստանում պաշտոնապես հրապարակվեց զոհված զինծառայողների, անհայտ կորած համարվող անձանց թիվը։ Ըստ Քննչական կոմիտեի հաղորդագրության,...
11:07 27/09/202127.09.2021. Կորոնավիրուսի 462 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 14 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6467 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:02 27/09/2021ՔԿ. Պատերազմի հետևանքով զոհվել է 3781 անձ, անհայտ է 231 զինծառայողի և 22 քաղաքացիական անձի գտնվելու վայրՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում շարունակվում է Ադրբեջանի Հանրապետության ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից Արցախի...
09:00 27/09/2021Հոգեհանգստյան արարողություն և լռության րոպե՝ Հայաստանում և Արցախում44-օրյա պատերազմից մեկ տարի անց
13:51 25/09/2021Վահե Հովհաննիսյան. Քննիչ հանձնաժողովի և հասարակության հարցերը. Մաս 3Այլընտրանքային նախագծեր խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանը հրապարակել է քննիչ հանձնաժողովի վերաբերյալ հոդվածի երրորդ մասը.
13:53 24/09/2021Իրանցի պատգամավորն Ադրբեջանին. Բաքուն մոլորության մեջ է ընկել թուրքական դոպինգով ձեռք բերած հաղթանակներիցԻրանի խորհրդարանի պատգամավոր Մոհամմադրեզա Ահմադի Սանգարին Twitter-ի իր միկրոբլոգում հորդոր է հղել Ադրբեջանին։ «Կարծես թե Բաքվի ղեկավարությունը մոլորության մեջ է ընկել թուրքական դոպինգի պայմաններում...
11:58 24/09/2021Արցախի պատերազմի հետևանքով զոհված, հաշմանդամ դարձած 4023 մարդ դարձել է հիմնադրամի շահառուԶինծառայողների Ապահովագրության Հիմնադրամի շահառուների թիվը փոփոխվել է. սեպտեմբերի 27-ին թշնամու կողմից սանձազերծված պատերազմի արդյունքում զոհված ևս 47 հերոս զինծառայողների ընտանիքներ հատուցում են...
11:28 24/09/202124.09.2021. Կորոնավիրուսի 906 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 18 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6415 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:41 23/09/2021Հայաստանը հերթական անգամ նվաճեց մեզ իր ինքնատիպությամբ. ռուս դերասան Եվգենի ՊրոնինԹատրոնի և կինոյի ռուս դերասան Եվգենի Պրոնինը, որը հանդիսատեսի կողմից սիրված է մի շարք հեռուստանովեներում գլխավոր հերոսներին մարմնավորելու համար, այս օրերին Հայաստանում է ծագումով հայ կնոջ՝ պրոդյուսեր...
15:56 23/09/2021Վեց համայնքներում մեկնարկեց քարոզարշավըՀայաստանի վեց համայնքներում՝ Գյումրիում, Գորիսում, Մեղրիում, Տեղում, Տաթևում, Դիլիջանում այսօր մեկնարկեց նախընտրական քարոզարշավը։ Այս համայնքներում հոկտեմբերի 17-ին նախատեսված են համամասնական ՏԻՄ...
11:13 22/09/202122.09.2021. Կորոնավիրուսով 20 հիվանդ է մահացելԵրեկ կատարվել է 4138 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 273 նոր դեպք: «Ունենք 295 առողջացած, 20 մահվան դեպք»,- հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։ Սեպտեմբերի 22-ի,...

11:38 21/08/2019Let Tigran the Great be kindly rememberedTigran the Great established the Armenian Empire on all four sides to show the significance of all of them.
11:38 20/08/2019Russian plane makes a hard landing in Armenian GyumriThe plane of the Russian Pobeda low-cost airline made a hard landing at the airport of the Armenian city of Gyumri, the press service of the Civil Aviation Committee of Armenia said I a statement.
12:24 19/08/2019Fallen heroes Adam Sahakyan and Gevorg Vardanyan would have turned 23 todayAugust 19 marks the birthday anniversary of 2016 April war heroes Adam Sahakyan and Gevorg Vardanyan .
15:29 17/08/2019Ambassador: No Armenians among hotel fire victims in UkraineThere are no ethnic Armenians or Armenian citizens among the victims of a major fire that broke out in a hotel in the southern Ukrainian port of Odessa, Armenian Ambassador to Ukraine Tigran...
10:51 17/08/2019Armenian Church celebrates Feast of the Apparition of Holy EtchmiadzinThe Armenian Apostolic Church celebrates on Saturday, 17 August, the Feast of the Apparition (Shoghakat) of Holy Etchmiadzin commemorating the inauguration of the Cathedral of the Mother See,...
13:28 16/08/2019Firefighting resumes at Armenian forestFirefighting activities have today resumed at a forest in Armenia’s Syunik Province, the Ministry of Emergency Situations reported.
12:57 15/08/2019Environmentalists protesting against Amulsar gold mine re-launch in ArmeniaA group of environmentalists are staging a protest outside the government building in Yerevan, Armenia, against the renewed exploitation of Amulsar gold mine owned and operated by Lydian Armenia.
16:55 14/08/2019Armenian military spox denounces Azerbaijan’s another 'information bait'The Azerbaijani border service has disseminated another information bait, presenting the movements of the combat positions on its territory as an exceptional achievement, to which, regrettably, the...
12:37 14/08/2019Police: Teen stabbed during dispute in YerevanA teenager has been hospitalized after suffering stab wounds in Yerevan, Armenia, the Armenian Police reported.
15:58 13/08/2019Armenia, Russia send more humanitarian assistance to SyriaBy the decision of the Armenian and Russian governments, another batch of humanitarian aid has been sent to Syria through the Armenian-Russian Humanitarian Response Center, the Ministry of Emergency...
10:59 13/08/2019Saint Louis Rapid & Blitz: Aronian, Vachier-Lagrave share leadArmenian grandmaster Levon Aronian shared the top place with French Maxime Vachier-Lagrave at the Saint Louis Rapid & Blitz Grand Chess Tour.
11:08 12/08/2019Armenia’s Aronian sole leader of Saint Louis Rapid & BlitzArmenian grandmaster Levon Aronian is solely leading Louis Rapid & Blitz, a leg of the 2019 Grand Chess Tour, after two days and six rounds.
10:00 12/08/2019U.N. chief on Int'l Youth Day: We are facing a learning crisisU.N. Secretary-General António Guterres has issued a message on the International Youth Day observed on 12 August. The message, released by the U.N. official website, reads: “International Youth Day...
12:45 10/08/2019Quake hits Azerbaijan-Russia border, also felt in ArmeniaThe Seismic Protection Service of Armenia’s Ministry of Emergency Situations detected a magnitude 4.5 earthquake on the border area of Azerbaijan and Russia on Saturday, at 11:35am local time (GMT...
10:26 10/08/2019Armenian Church commemorates 200 pontiffs of Ecumenical Council of EphesusThe Armenian Apostolic Church on Saturday, 10 August, honors the memory of the 200 pontiffs participating in the Ecumenical Council of Ephesus, Qahana.am reports.
10:38 08/08/2019Armenian Church commemorates Holy ForefathersThe Armenian Apostolic Church commemorates Holy Forefathers on Thursday, August 8. The Septuagint (first translation of the Hebrew Old Testament, made into popular Greek before the Christian era, III...
13:21 07/08/2019Oil slips as U.S.-China trade tensions fuel demand concernsOil prices dipped on Wednesday as potential damage to the global economy and fuel demand from the intensifying Sino-US trade dispute continued to cast a shadow over the market, Reuters reports.
11:01 07/08/2019President: Decision to hold Pan-Armenian Games in Artsakh made after 2016 April WarArtsakh Republic President Bako Sahakyan delivered a welcoming speech at the solemn opening ceremony of the 7th Pan-Armenian Summer Games in the country’s capital Stepanaket on Monday.
14:59 06/08/2019Pobeda suspends flights to Armenia’s Gyumi ahead of winterPobeda Airlines, a low-cost Russian carrier, is suspending its flights to Armenia’s second largest city of Gyumi ahead of the winter season, TASS reported, citing its sources.
11:13 05/08/2019Temperatures to drop further in ArmeniaTemperatures are set to drop further by 3-4 degrees in Armenia, the head of the Meteorological Center at the Ministry of Emergency Situations, Gagik Surenyan said on Facebook.