15:07 03/09/2021Կրտսեր սերժանտ Գեղամ Սահակյանը հետմահու պարգևատրվել է Մարտական ծառայության մեդալովՀայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության և նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի ջոկի հրամանատար, պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ...
09:35 03/09/2021Սեպտեմբեր՝ եղանակի կանխատեսումՍեպտեմբերին օդի միջին ամսական ջերմաստիճանը հանրապետության տարածքի համար 13⁰C է:
17:46 01/09/2021Ուսուցիչների պատվաստումը՝ պարտադիր, բայց ոչ ֆիզիկական պարտադրանք«Իհարկե, ուսուցիչների պատվաստումը պետք է պարտադիր լինի և կա՝ հոկտեմբերի 1-ից»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանը։ Այնուհետև նա հստակցերեց իր խոսքը.
17:28 01/09/2021Եվս 80 ռազմագերու առնչությամբ ունենք անվիճելի ապացույցներ. Սիրանուշ Սահակյան«Եվս 80 ռազմագերու առնչությամբ ունենք անվիճելի ապացույցներ, որ նրանք գերեվարվել են»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարանում Ադրբեջանում գտնվող հայ ռազմագերիների...
17:42 31/08/2021Դուբայում անցկացվում է InClassica 10-րդ միջազգային փառատոնըԴուբայում մեկնարկել է InClassica դասական երաժշտության X միջազգային փառատոնը։ InClassica փառատոնի կազմակերպիչն է Մշակույթի աջակցման եվրոպական հիմնադրամը։ Դուբայում հոբելյանական փառատոնն անցկացվում է...
14:55 31/08/2021«Ես արգելում եմ». Հերոս Ալբերտ Հովհաննիսյանի լուսանկարը հանել են գովազդային վահանակիցԳյումրիում գտնվող ինտերնետ ակումբներից մեկի պատի գովազդային վահանակի վրա պատկերված է 44-օրյա պատերազմի մասնակից Արցախի հերոս Ալբերտ Հովհաննիսյանի հայտնի լուսանկարը։ Այդ ակումբի լուսանկարը տարածվեց...
12:07 31/08/2021Համալսարանական վիրաբույժները փայծախային զարկերակի անևրիզմայի հազվադեպ հանդիպող վիրահատություն են կատարելԻնչպես աշխարհի առաջատար վիրաբուժական կենտրոններում, այնպես էլ համալսարանական կլինիկայում շատ քիչ թիվ են կազմում նման դեպքերը:
11:58 31/08/2021Վիլյամ Սարոյանի ծննդյան օրն է«Ես հայերեն չեմ գրում, բայց աշխարհին նայում եմ հայերեն»:
11:09 31/08/202131.08.2021. Կորոնավիրուսի 524 նոր դեպք է գրանցվել, 17 հիվանդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5999 կորոնավիրուսով հիվանդ։
15:31 30/08/2021Գերիների իրական թվի չհրապարակումը բերեց լրացուցիրչ զրկանքներիՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ուղերձ է հղել Բռնի անհետացումների զոհերի միջազգային օրվա կապակցությամբ։ Ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է․ «Այսօր՝ օգոստոսի 30-ը նշվում է որպես Բռնի...
13:32 30/08/2021«Չգիտեմ՝ տղաս որտեղ է, չգիտեմ՝ ո՞ղջ է․․․ ոչինչ չգիտեմ». Անհայտ կորած անձանց միջազգային օրն էՀայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակությանը հայտնել է զորակցությունն անհայտ կորածների ընտանիքներին
11:16 30/08/202130.08.2021. Կորոնավիրուսի 275 նոր դեպք է գրանցվել, 7 հիվանդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5982 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:13 27/08/202127.08.2021. Գրանցվել է կորոնավիրուսի 522 նոր դեպք, մահվան՝ 11 դեպքՀՀ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ օգոստոսի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 240 261 դեպք, որոնցից 225 593-ն` առողջացած, 4796-ը`...
10:21 27/08/2021Երևանում կցուցադրվեն արծաթյա գոտիներ՝ կրկնօրինակված Իրանի Սուրբ Թադեոս առաքյալի վանքի զարդաքանդակներիցՕգոստոսի 30-ին Հայաստանում Իրանի դեսպանատան մշակույթի կենտրոնում կիրականացնի հայկական արծաթագործության ցուցադրություն:
14:51 26/08/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանը շարժվում է կանխատեսելի սցենարով«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Արցախի Մարտակերտի շրջանի առանձնատներից մեկում հայտնաբերված և բերման ենթարկված ադրբեջանցի զինծառայողի...
11:54 25/08/2021Զավեն Խաչիկյանի «Վերաբերմունք» ցուցահանդեսը ներկայացվեց հանրությանըՀենրիկ Իգիթյանի անվան Գեղագիտության ազգային կենտրոնում օգոստոսի 24-ին բացվել է լուսանկարիչ Զավեն Խաչիկյանի «Վերաբերմունք»/ «Einstellung» խորագրով ցուցահանդեսը։ Բազմամարդ էր ցուցահանդեսի բացման...
11:21 25/08/202125.08.2021. Կորոնավիրուսով վարակվելու 634 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 12 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5928 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:52 24/08/2021ՀՀ-ում խոսք չի կարող գնալ ժողովրդավարության և պառլամենտարիզմի կայացման մասին․ ՊԶՄԿՊառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնը (ՊԶՄԿ) հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Ազգային ժողովի պատգամավորներ Արծվիկ Մինասյանի և Աննա Մկրտչյանի նկատմամբ Նիկոլ Փաշինյանի անմիջական...
17:37 24/08/2021Հոկտեմբերի 1-ից ուսուցիչներն ու դասախոսները երկու շաբաթը մեկ ՊՇՌ թեստի պատասխան կներկայացնեն«Այս պահին դասապրոցեսն առկա լինելու մասին որոշում ունենք»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։ Նա նշեց, որ քովիդը ձգվեց շատ ավելի երկար, քան ի սկզբանե...

13:37 13/06/2019Jagland: CoE greatly appreciates Armenian PM’s firm commitment to pursue judicial reform agendaSecretary General of the Council of Europe (CoE) Thorbjørn Jagland has sent a letter to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, stating that the CoE highly appreciates the Armenian leader's...
11:10 13/06/2019Norway Chess: Armenia’s Aronian draws with Yu Yangyi in seventh roundArmenian grandmaster Levon Aronian drew both classical and Armageddon games with Yu Yangyi of China in round 7 of the 2019 Altibox Norway Chess Tournament played on Wednesday.
10:41 13/06/2019Leading Armenian cyclist Edgar Stepanyan continues training despite fracture, coach saysArmenia’s leading cyclist Edgar Stepanyan has broken his arm during a Grand Prix in Moscow. In an interview with the Armenian National Olympic Committee, Stepanyan’s coach Armen Gyozalyan shared the...
14:28 12/06/2019Artsakh refutes Azerbaijani media reports, warns against provocationsThe Artsakh Defense Ministry dismisses Azerbaijani media reports alleging the Armenian troops have violated the ceasefire regime using, apart from firearms, 60mm mortars (8 shells) along the contact...
10:58 12/06/2019Armenia beats Greece in Euro 2020 qualifierArmenia beat Greece 3-2 in Euro 2020 Group J qualifying match played at the Olympic Stadium in Athens on Tuesday, 11 June.
10:51 10/06/2019Magnitude 3.1 quake hits Azerbaijan; felt in ArtsakhThe Seismic Protection Service of Armenia’s Ministry of Emergency Situations detected a magnitude 3.1 earthquake in the territory of Azerbaijan on Sunday, at 10:23pm local time (GMT 6 :23pm).
10:41 08/06/2019Armenia to send observers to monitor elections in KazakhstanArmenia will send observers to Nursultan to monitor the snap presidential elections in Kazakhstan from June 8-10.
16:14 07/06/2019Armenian-Israeli cooperation prospects in high-tech industry discussed in St. PetersburgWithin the framework of the St. Petersburg International Economic Forum, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Friday met with Aharon Aharon, CEO of the Israel Innovation Authority, the PM's...
14:40 06/06/2019Armenian State Interest Fund to support government in improving investment environmentA Cabinet meeting was held on Thursday, chaired by Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, his office said in a press release.
11:20 06/06/2019Today marks prominent Armenian composer Aram Khachaturian’s 116th birthdayJune 6 Marks the 116th birthday anniversary of world-famous Soviet Armenian composer Aram Khachaturian.
10:00 05/06/2019UN chief: Air pollution is claiming seven million lives every yearUN Secretary General António Guterres has issued a video message for the World Environment Day marked on 5 June.
16:40 04/06/2019HayPost issues new stamp dedicated to Henrikh MkhitaryanA new postage stamp dedicated to famous Armenian footballer Henrikh Mkhitaryan has been cancelled and put into circulation by HayPost CJSC in the premises of the Technical Center-Football Academy on...
12:32 03/06/2019Armenian parliament adopts state duty bill amid protestsThe Armenian National Assembly passed in the second reading and in full a bill on State Duty at a regular session on Monday amid the protests staged by a group of construction workers outside the...
11:24 03/06/2019Temperatures to hit 39C in Armenian capital this weekTemperatures are set to soar to 39C in the Armenian capital of Yerevan and Ararat Valley in the daytime on Wednesday and Thursday, forecasters said.
17:22 31/05/2019Leon Redbone, acclaimed singer and guitarist of Armenian origin, dies in TorontoAcclaimed singer and guitarist Dickran Gobalian known as Leon Redbone has died. Redbone's family confirmed the musician's death on Thursday in a statement shared on his official website, The...
13:48 30/05/2019Armenian North-South highway workers block road, demand payment of salariesThe employees and owners of 17 companies constructing different sections of the North-South highway blocked a road section in Armenia’s Aragatsotn Province, demanding payment of salaries they have...
11:32 30/05/2019Armenian Church celebrates Ascension of Jesus ChristThe Armenian Apostolic Church celebrates today the Feast of the Ascension of Our Lord Jesus Christ, also called Ascension Day, Ascension Thursday, or sometimes Holy Thursday commemorating the...
11:38 29/05/2019Four-day session of Armenian parliament kicks offThe Armenian National Assembly started its regular four-day session on Wednesday morning, with 41 issues, including the election of a new Constitutional Court judge, on the agenda.