10:10 15/09/2021Տեղահանված արցախցիների խնդիրները. հետազոտությունԻնչ խնդիրներ ունեն տեղահանված ընտանիքները: Նրանց որ մասն է հաստատվել Արցախում և որ մասն է այս պահին ապաստան գտել Հայաստանի Հանրապետությունում: Եկամտի ինչ աղբյուրներ ունեն նրանք, որոնք են առաջնահերթ...
16:44 14/09/2021Բանջարեղենի գներն աճել են մոտ 66 %-ով. Մարտին Գալստյան«Հայաստանում գնաճը պայմանավորված է առաջարկով և վերջին շրջանում նաև սեզոնային ապրանքների գնաճով, մասնավորապես՝ բանջարեղենի գները նախորդ տարվա համեմատ օգոստոսին աճել են մոտ 66 %-ով»,- այսօր հրավիրված...
11:25 14/09/202114.09.2021. Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսի 4 դեպքԱրցախի Հանրապետությունում սեպտեմբերի 13-ին կատարվել է 117 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք է գրանցվել։ Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
11:18 14/09/2021Սլովակիական ընկերությունն այժմ բանակցում է՝ իր մասնակցությունն ունենալու Մեծամորի ատոմակայանի արդիականացման գործում․ Սլովակիայի ԱԳ նախարարՀայաստանում է Սլովակիայի ԱԳ նախարարը
13:33 13/09/2021«Սողոմոն և Սողոմոն»․ Բաբկեն Չոբանյանը և Հայկ Մելիքյանը կներկայացնեն գոհաբանության ինքնատիպ երեկո«Սողոմոն և Սողոմոն» նախագծում միավորվել են երկու Մեծ հայերի անունները, Սողոմոններ, ում հիշատակի առջև այսօր խոնարհվում ենք։
11:11 13/09/202113.09.2021. Կորոնավիրուսի 296 նոր դեպք է գրանցվել, 17 հիվանդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6193 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:05 13/09/2021Թողարկվել է Հայաստանի Հանրապետության 30-ամյակին նվիրված հուշադրամ1991 թ. սեպտեմբերի 21-ից Հայաստանի պատմության մեջ սկսվել է Երրորդ հանրապետության շրջանը: Սահմանվել են պետականության խորհրդանիշները՝ Հայաստանի Հանրապետության դրոշը, զինանշանը և օրհներգը: Հիմնվել են...
13:47 10/09/2021Ալեն Դելոնը հրաժեշտ է տալիս 60 տարվա ընկերոջը՝ Ժան Պոլ ԲելմոնդոյինՖրանսիացի լեգենդ Ժան Պոլ Բելմոնդոյի պատվին նախօրեի հուզիչ ազգային տուրքից հետո այս պահին Փարիզի Սան Ժերման դե-Պրե եկեղեցում վերջին հրաժեշտն են տալիս դերասանին։ Եկեղեցի է այցելել նաև Բելմոնդոյի մտերիմ...
12:18 10/09/202110.09.2021. Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 669 դեպք, 11 հիվանդ մահացել էՀայաստանում սեպտեմբերի 9-ին կատարվել է 6783 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 669 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության փոխանցմամբ, առողջացել է 586 մարդ, մահացել է 11...
09:08 10/09/2021Ստանիսլավսկու անվան ռուսական թատրոնը մասնակցում է «Բելայա Վեժա» միջազգային փառատոնինՍեպտեմբերի 12-ին Բրեստի ակադեմիական դրամայի թատրոնի բեմում ռուսական դրամատիկական թատրոնը կցուցադրի Է․Հովանեցի «Գարդենիա» դրաման։
18:32 09/09/2021Իմ գործը հեշտ չի եղել, սակայն երբեք չեմ հուսահատվել. Հովհաննես ՉեքիջյանԱ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի պետական ակադեմիական թատրոնում տեղի է ունեցել «Հովհաննես Չեքիջյան` 60 տարի Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախմբի հետ անբաժան» խորագրով համերգը: ԿԳՄՍ...
14:51 09/09/2021Վանա լիճը վտանգված է. ջրերն ափերից հետ են քաշվել ավելի քան 1կմՎանա լճում ջրի մակարդակը աննախադեպ կերպով իջել է։ Թուրքիայի օդերևութաբանության գլխավոր վարչության հետազոտությունների համաձայն՝ Վանում ու շրջակա տարածքներում վերջին տարիներին ջրային պաշարների...
11:41 09/09/202109.09.2021. Կորոնավիրուսի 587 նոր դեպք է գրանցվել, 16 հիվանդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6137 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:08 08/09/202108.09.2021. Կորոնավիրուսի 645 նոր դեպք է գրանցվել, 15 հիվանդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6121 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:02 08/09/2021Սուրբ Աստվածածնի ծննդյան տոնԱննան հղիանում է, ունենում մի աղջիկ, ում անվանում են Մարիամ, այսինքն` լուսավորյալ: Նա էր այն ընտրյալն, ում Աստված իր առաքինությունների ու արժանիքների շնորհիվ պատվեց լինել Աստծո մայրը:
16:36 07/09/2021Աղվան Հովսեփյանին հնարավոր չի եղել իր ծառայական գործունեության հետ կապված որևէ ապօրինություն մեղսագրել. Փաստաբան«Աղվան Հովսեփյանը տրամադրված է մարտական։ Մեղադրանքը բնականաբար չի ընդունում։ Համոզված եմ, որ բոլոր պղպջակները արագ պայթելու են»։
11:05 07/09/202107.09.2021. Կորոնավիրուսի 501 նոր դեպք է գրանցվել, 18 հիվանդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6106 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:12 07/09/2021Ալիևի ելույթներն այնպիսին են, որ ակնհայտորեն հասնում են ֆաշիզմի. ՄԻՊՄշտադիտարկումը վկայում է, որ ամեն նման ելույթից հետո տեղի են ունենում կրակոցներ ՀՀ սահմանային գյուղերի, դիրքերի վրա, վիճակն ավելի է լարվում:
11:23 06/09/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի նպատակն է, որ Հայաստանը Արցախի հետ կապված հարցերում դուրս գա խաղիցԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, անվտանգային հարցերով փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ Ադրբեջանն ու Ռուսաստանը քննարկում են...
11:08 06/09/202106.09.2021. Կորոնավիրուսի 239 նոր դեպք է գրանցվել, 13 հիվանդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6088 կորոնավիրուսով հիվանդ։

10:49 01/07/2019Armenia claims 5 gold medals at European GamesThe Armenian team captured 5 gold, 3 silver and 3 bronze medals at the 2nd European Games ended in Minsk, Belarus, taking the 11th spot, the National Olympic Committee’s press service reported.
18:11 29/06/2019Armenian church commemorates St. Gevorg the Captain, Adoktos and Romanos the SingerThe Armenian Apostolic Church marks today the commemoration of St. Gevorg the Captain (St. George the Warrior). As qahan.am reports, he was born in a pious Christian family. Becoming a soldier of the...
11:54 29/06/2019Minsk 2019: Hovhannes Bachkov to fight for goldBoxer Hovhannes Bachkov at 64 kg has qualified for the final of the 2nd European Games, the National Olympic Committee reported.
13:06 27/06/2019Minsk 2019: Armenian boxer beats Turkish rival to qualify for semifinalsArmenian boxer Gor Nersesyan (81 kg) has qualified for the semifinals of the European Games underway in Minsk, Belarus, after defeating his Turkish opponent Malkan Bayram 3-2 in the quarterfinals on...
10:32 27/06/2019Armenian Church commemorates St. Princes Sahak and HovsepThe Armenian Apostolic Church commemorates today St. Princes Sahak and Hovsep and St. Martyrs Sarkiss and Bagos, Qahana.am reports. St. Sahak and St. Hovsep were the sons of Prince Kice. The prince...
10:24 25/06/2019Armenian Church commemorates St. Nooneh and St. ManehThe Armenian Apostolic Church commemorates today St. Nooneh and St. Mane – two of the companions of St. Hripsime, who being persecuted by the King Dioklethianos, had left Rome and reached Armenia....
10:52 24/06/2019Armenia conquers first gold at the 2nd European GamesSamboist Tigran Kirakosyan (52 kg) became a gold medalist of the European Games underway in Minsk, Belarus, the National Olympic Committee reported.
10:47 24/06/2019National Assembly to debate the tax legislation packageThe National Assembly of Armenia will continue its regular session on Monday with scheduled debates on the tax legislation package.
11:47 21/06/2019Armenian parliament passes several bills in special sessionThe Armenian National Assembly adopted several bills after putting them to a vote in an extraordinary session on Friday.
13:23 20/06/2019More than 70 million displaced worldwide, says UNHCRThe number of people fleeing war, persecution and conflict exceeded 70 million globally last year - the highest number in the UN refugee agency's almost 70 years of operations.
10:58 20/06/2019Armenian FM, top U.S. official discuss bilateral ties in WashingtonOn a working visit to Washington, D.C., Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan of Armenia on Wednesday met with the United States Under Secretary of State for Political Affairs, David Hale.
15:11 19/06/2019Armenia appoints new justice ministerPresident Armen Sarkissian of Armenia has signed a decree to appoint Rustam Badasyan as Armenia’s new Justice Minister.
12:19 19/06/2019Armenia’s futsal team beats Italy in friendlyThe Armenian national futsal team faced Italy in an away friendly match played in Novara on 18 June.
14:46 18/06/2019Artsakh soldier killed in road accidentA contract serviceman of the Artsakh Defense Army has died in the wake of a road accident on Tuesday.
11:50 18/06/2019Armenian FM to meet with Azerbaijani counterpart, top U.S. officials in WashingtonArmenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan is leaving for Washington D.C. on a working visit on Tuesday. Mnatsakanyan is expected to meet with Azerbaijani FM Elmar Mammadyarov with the mediation...
10:52 18/06/2019Armenian Church commemorates St. Gayane and her companionsThe Armenian Apostolic Church honors today the memory of St. Gayane and her companions. All churches across the country are set to celebrate a Divine Liturgy during the feast. On the eve of the feast...
10:31 17/06/2019Armenian Church marks commemoration of St. Hripsime and her CompanionsToday the Armenian Church marks commemoration of St. Hripsime and her Companions. Qahana.am reports that Noble Hripsime was one of the 37 Christian nuns who together with the Abyss Gayane lived...
11:54 15/06/2019Norway Chess: Armenia’s Aronian shares 2-3 placesArmenian grandmaster Levon Aronian defeated Viswanathan Anand of India in the final ninth round of the 2019 Altibox Norway Chess tournament played on Friday.
13:01 14/06/2019Magnitude-6.4 earthquake hits Chile’s coastA powerful magnitude-6.4 earthquake has shaken Chile’s Pacific coast but there were no immediate reports of major damages or injuries.
12:19 14/06/2019Norway Chess 8: Aronian loses to CaruanaPlaying with white pieces, Armenian grandmaster Levon Aronian lost to Fabiano Caruana of the United States in the eighth round of the 2019 Altibox Norway Chess tournament played on Thursday.