14:58 24/08/2021«Կալաշնիկովն» արտադրել է Android-ով աշխատող խելացի հրազեն«Կալաշնիկով» ընկերությունների խումբը (մտնում է «Ռոստեխ» պետական կորպորացիայի մեջ) «Արմիա-2021» միջազգային ռազմարդյունաբերական ֆորումին ներկայացրել է MP-155 Ultima նորագույն խելացի հրազենի սերիական...
12:54 24/08/2021Ռուս զբոսաշրջիկը նշել է Հայաստան այցելելու առավելություններն ու խորհուրդ տվել հավերժ մոռանալ ԹուրքիանՌուս զբոսաշրջիկը, ով հանգիստն անցկացրել է Հայաստանում, նշել է մեր երկիր այցելելու առավելություններն ու խորհուրդ տվել հավերժ մոռանալ Թուրքիայի մասին: Այս մասին գրում է «Լենտա» գործակալությունը՝...
12:56 23/08/2021Իտալիայում՝ Հռոմի մոտակայքում 1 եվրոյով տներ են վաճառվումԻտալիայում 1 եվրո արժողությամբ տների շարունակվող վաճառքը իդեալական է այն մարդկանց համար, որոնք ցանկանում են նոր կյանք սկսել երկրի որոշ հեռավոր անկյուններում: Այս մասին հաղորդում է CNN-ը՝...
12:28 23/08/2021ԶԼՄ-ները հաղորդել են Հռոմի պապի հնարավոր հրաժարականի մասինՀռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը, որը դեկտեմբերին դառնում է 85 տարեկան, կարող է հետևել իր նախորդի՝ Բենեդիկտոս 16-րդի օրինակին՝ հրաժարվելով Առաքելական աթոռից: «Libero» թերթի հրապարակումը ներկայացնում է «ՌԻԱ...
11:06 23/08/202123.08.2021. Կորոնավիրուսով վարակվելու 251 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 11 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5909 կորոնավիրուսով հիվանդ։
15:16 21/08/2021Արցախում ադրբեջանցիները ոչնչացրել են ԽՍՀՄ մարշալ Խանփերյանցի արձանըԱրցախի բռնազավթված տարածքներում ադրբեջանցիները շարունակում են մշակութային վանդալիզմը: war.karabakhrecords.info-ի հաղորդմամբ, ադրբեջանցի զինվորականները ոչ միայն ավերում են հայկական եկեղեցիները,...
11:18 21/08/202121.08.2021. Կորոնավիրուսով վարակվելու 507 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 5 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5880 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:20 21/08/2021«Ֆրեսկո» արդի արվեստի և հոգևոր ֆիլմերի միջազգային փառատոնի բացումը՝ ԵրևանումԱյս տարի փառատոնը ստացել է 4000-ից ավելի հայտ 120 երկրից, մրցութային ծրագիր է անցել 83 ֆիլմ 41 երկրից:
16:42 20/08/2021Երեխաներն ավելի հաճախ են սկսել հիվանդանալ COVID-19-ով․ ՌԴ առողջապահության նախարարԵրեխաների մոտ կորոնավիրուսով վարակվելու հավանականությունը մեծացել է նոր տարբերակի ագրեսիվության պատճառով։ Այս մասին, Ria-ի հաղորդմամբ, ասել է ՌԴ առողջապահության նախարար Միխայիլ Մուրաշկոն: «Այսօր շատ...
11:13 20/08/202120.08.2021.Հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 508 դեպք, մահացել է 7 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5875 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:10 20/08/2021Tesla-ի մարդանման ռոբոտի նախատիպը պատրաստ կլինի 2022-ինTesla ընկերությունը հայտարարել է, որ 2022 թվականին պատրաստ կլինի սեփական դիզայնով մարդանման ռոբոտի Tesla Bot-ի նախատիպը։ Ռոբոտի հասակը կլինի 172 սմ, քաշը՝ 57 կգ։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, դեմքի...
12:57 19/08/202119.08.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 4 դեպք է հաստատվելԱրցախի Հանրապետությունում օգոստոսի 18-ին կատարվել է 46 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք է գրանցվել։ Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
11:19 19/08/202119.08.2021.Հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 559 դեպք, մահացել է 13 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5868 կորոնավիրուսով հիվանդ։
14:34 18/08/2021Սպասվում է անձրև, ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ կարկուտՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից հայտնում են, որ առաջիկա 5 օրերին ջերմաստիճանի բարձրացմամբ պայմանավորված` Շիրակում, Արագածոտնում, Կոտայքում, Արարատում, Արմավիրում, Վայոց Ձորում,...
13:26 18/08/2021«Սիմֆոնիկ Մանսուրյան». Կհնչեն ֆիլմերի և ներկայացումների մեղեդիներըՍեպտեմբերի 10-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը կկատարի կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի կինոերաժշտությունը։
11:16 18/08/202118.08.2021.Հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 504 դեպք, մահացել է 4 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5855 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:40 18/08/2021Թուխնակալ ապարանքը վտանգված էmonumentwatch.org-ը հայտնում է, որ ադրբեջանական օկուպացիայից հետո ադրբեջանական կողմը ինչ-որ «շինարարական» աշխատանքներ է տանում համալիրի մոտակայքում:
12:36 17/08/2021Գորիսի փոխքաղաքապետերը ձերբակալվել ենԳորիսի փոխքաղաքապետեր Իրինա Յոլյանը, Մենուա Հովսեփյանը ձերբակալվել են։ Տարածված լուրը Panorama.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին Քննչական կոմիտեից։ «Նրանց մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 179...
13:01 16/08/202116.08.2021.Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 256 դեպք, մահացել է 7 քաղաքացիԵրեկ կատարվել է 5415 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 256 նոր դեպք: Ունենք 188 առողջացած, 7 մահվան դեպք: Այս մասին տեղեկացնում են ԱՆ-ից։ Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1...

12:03 27/05/2019Yerevan military museum to feature corner paying tribute to April war victimsA corner paying tribute to the victims of the 2016 April war is set to open at the Mother Armenia (Mayr Hayastan) Military Museum in Yerevan, the capital of Armenia, the Union of Participants of the...
13:03 25/05/2019Armenian gymnasts win gold at Dityanti CupArmenian gymnasts Arthur Davtyan and Gagik Khachikyan took the first place in the team medal count at Dityatin Cup underway in St.
12:26 25/05/2019Citizens to get together at Republic square for “Let’s Dance Kochari” flash mobKarin” Traditional Song and Dance Ensemble is organizing a flash mob “Let’s Dance Kochari” to kick off at 20։20 on Saturday at the Republican square.
14:45 23/05/2019Armenian government grants privilege to Jermuk GroupThe Armenian government has granted a privilege to Jermuk Group, the largest producer of mineral and natural spring water in Armenia.
13:20 23/05/2019OSCE holds next monitoring on Armenia-Azerbaijan borderThe Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office on Wednesday conducted a regular monitoring of the ceasefire on the Armenia-Azerbaijan border, in the direction of Baghanis...
12:26 21/05/2019Resident of Armenia’s Kapan offers eco-friendly alternative to plastic strawsA resident of Armenia’s Kapan town, Gevorg Gasparyan has found a new method to fight against plastic: he is proposing to replace plastic straws used to drink juice with straws of plant origin.
14:55 20/05/2019Thomas de Waal comments on protests in ArmeniaThomas de Waal, an expert on the South Caucasus, took to Twitter to comment on Monday’s protests outside courts in Armenia.
10:50 20/05/2019In pictures: What is happening outside Yerevan courts?Armenian citizens have closed entrances and exits of the courts in Yerevan since Monday morning after Prime Minister Nikol Pashinyan urged supporters on Sunday night to rally outside all courts in...
11:31 17/05/2019Arsenal expect Mkhitaryan to miss Europa League final over safety fearsArsenal are expecting to leave Armenian midfielder Henrikh Mkhitaryan at home for the Europa League final against Chelsea in Baku on May 29 for fear that his presence would be a security risk and...
16:27 16/05/2019Arsenal criticizes choice of Baku as Europa League final venueArsenal say they are "bitterly disappointed" at their ticket allocation for the Europa League final in Baku, Sky Sports reports, citing a statement of the club.
13:17 15/05/2019Armenian president’s family pic on International Day of FamiliesThe Armenian president’s office has congratulated the International Day of Families marked on 15 May, posting a photo of Armen Sarkissian and his spouse Nouneh Sarkissian with their grandchildren on...
18:02 14/05/2019OSCE Minsk Group Co-Chairs to visit the region at the end of MayThe OSCE Minsk Group Co-Chairs will pay visit to the region in late May, Foreign Minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov stated on Tuesday during the panel discussions as part of the 10th...
12:19 13/05/2019Fire breaks out at Yerevan apartment buildingA fire erupted at an apartment building in Yerevan, the capital of Armenia, on Sunday, the Ministry of Emergency Situations said.
12:32 11/05/2019PM attends investment business forum in Gegharkunik province of ArmeniaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan is attending an investment business forum, referred to as My Step for Gegharkunik Marz.
10:37 11/05/2019Vanadzor-Alaverdi-Bagratashen roadway closed for trucksArmenia’s ministry of emergency situations reports that reconstruction works are carried out on Vanadzor-Alaverdi-Bagratashen highway and the road is closed for trucks.
11:07 09/05/2019Armenia celebrates Victory Day on May 9On 9 May Armenia celebrates not only the liberation of Shushi and the establishment of the Artsakh army, but also the 74th anniversary of the Soviet Union's victory over Nazi Germany (Victory and...
15:51 08/05/2019Pashinyan comments on Artsakh leaders’ petition for Kocharyan’s releaseArmenia’s prosecutor general is no longer authorized to reconsider second President Robert Kocharyan’s release, Prime Minister Nikol Pashinyan told a news conference on Wednesday, commenting on the...
12:26 08/05/2019Slovakia ratifies EU-Armenia agreementSlovakia has ratified the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) signed between the European Union and Armenia.
11:18 08/05/2019Armenian parliament passes bill on new government structureThe Armenian National Assembly fully adopted in the second reading a bill setting a new structure of the government at its regular session on Wednesday.