11:41 23/07/2021Երեք հարց, որոնցից խուսափել հնարավոր չէ. Վահե Հովհաննիսյան«Հայաստանում պետք է լինի նոր սոլիդ իշխանություն։ Իսկ դրա համար պետք է ձևավորվի հաղթանակի թիմ»։
11:10 23/07/202123.07.2021. Կորոնավիրուսի 221 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5692 կորոնավիրուսով հիվանդ։
12:06 22/07/2021«Հյուսիսային հոսք-2»․ Գերմանիան կարողացավ համաձայնության գալ ԱՄՆ-ի հետ գազատարի գործարկման ուղղությամբՌուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նախօրեին հեռախոսով զրուցել է Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ, որի ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև «Հյուսիսային հոսք-2» գազատարի կառուցման...
11:12 22/07/202122.07.2021. Կորոնավիրուսի 225 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5688 կորոնավիրուսով հիվանդ։
16:58 21/07/2021Տավուշ ամրոցի տարածքում պեղումները վերսկսվել ենԳիտաշխատողների խոսքերով՝ սպասելիքները մեծ են:
16:25 21/07/2021Գերմանիայի իշխանությունները հույս չունեն փրկվածների գտնել ջրհեղեղի գոտումԳերմանիայի իշխանությունները հույս չունեն փրկվածների գտնել ջրհեղեղների շրջանում, որտեղ զոհվել է ավելի քան 160 մարդ և շատերը համարվում են անհետ կորած: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ «Ներկայումս մենք...
15:44 21/07/2021ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն Լիվերպուլը հանել է Համաշխարհային ժառանգության օբյեկտների ցուցակիցՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն Լիվերպուլ անգլիական նավահանգստային քաղաքը համաշխարհային ժառանգության կարգավիճակից զրկելու մասին որոշում է կայացրել, որը կապված է քաղաքում հսկայական շինարարական նախագծի հետ, այդ թվում`...
19:23 20/07/2021Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է Ադրբեջանի ուժեղագույն շախմատիստին՝ նվաճելով աշխարհի գավաթի ուղեգիրՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիան հայտնում է նոր հաղթանակի մասին։ «Հայկ Մարտիրոսյանը թայ-բրեյքում 1,5-0,5 հաշվով հաղթեց Ադրբեջանի ուժեղագույն շախմատիստ Շահրիյար Մամեդյարովին և նվաճեց աշխարհի գավաթի 4-րդ...
18:05 20/07/2021Հայկ Մարտիրոսյանը թայ–բրեյքի առաջին պարտիայում հաղթել է ՄամեդյարովինՏղամարդկանց աշխարհի գավաթի խաղարկությունում թայ-բրեյքի առաջին պարտիայում Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է Ադրբեջանը ներկայացնող Շահրիյար Մամեդյարովին։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ քիչ անց...
16:58 20/07/2021Կլինի աղետալի մի բան. Սամսոն Ստեփանյանը՝ Պարոնյանի անվան և Պետական կամերային երաժշտական թատրոնների միավորման մասին«Մեզ ասում են՝ առաջարկած տարբերակին համաձայնվելու դեպքում կունենաք շատ լավ պայմաններ ստեղծագործական գործունեության համար: Սա համարում եմ գեղեցիկ հեքիաթ, որը չի համապատասխանում իրականությանը»,-...
14:45 19/07/2021Մոնակոյի իշխանուհի Շարլենը պատմել է իր հիվանդության, ընտանիքին կարոտելու մասինՄոնակոյի իշխան Ալբեր 2-րդի կինը՝ Շարլենն, առաջին անգամ խոսել է իր հիվանդության մասին։ Այս մասին գրում է Hello ամսագիրը։ Իշխանուհի Շառլենն այժմ գտնվում է հայրենի Հարավային Աֆրիկայում: Այս տարվա...
11:47 19/07/202119.07.2021. Կորոնավիրուսի 92 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5681 կորոնավիրուսով հիվանդ։
20:28 17/07/2021ՄԻՊ աշխատակազմը ստացել է ահազանգեր, որ ադրբեջանցիները Կութ գյուղի հատվածում հրաձգություն են սկսել. ԹաթոյանՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի փաստահավաք աշխատանքներով պարզվել է, որ կրակոցները լսելի են եղել նաև Կութ գյուղում` քաղաքացիական բնակչության համար։
16:49 17/07/2021Ամարասում շարունակվում են վերականգնողական աշխատանքները՝ «Լույս»-ի և Սերժ Սարգսյանի աջակցությամբ. Աշոտյան«Եկ Արցախ»։
13:32 17/07/2021Վահե Հովհաննիսյան. Պետական ինստիտուտների ամլությունը և հանրային անբովանդակությունը դաշինք էին կազմել«Պետք է գտնել հասարակությանը հիպնոտիկ մոլորությունից հանելու եղանակները»։
09:57 17/07/2021Ս. Թադեոս առաքյալի և Ս. Սանդուխտ կույսի հիշատակության օրն էՀայ Եկեղեցին Ս. Թադեոս առաքյալի հիշատակը տարվա մեջ ոգեկոչում է երկու անգամ, նախ՝ Ս. Բարդուղիմեոս առաքյալի, ապա` Ս. Սանդուխտ կույսի հետ:
15:29 16/07/2021Դա Նիկոլի հերթական նվերն է Ալիևին. Գեղամ Նազարյան«Այսօր մենք հայտնվել ենք մի վիճակում, որ Հայաստանի քաղաքական ու իրավական մարտահրավերները մարտահրավերներ չեն, այլ կա մեկ մարտահրավեր, որն արտահայտվում է միայն մեկ մարդու տեսքով: Այն մարդն է, ով զավթել...
16:00 15/07/20212021 թ. «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողությունը տեղի կունենա ՎենետիկումՄրցանակի շնորհման արարողությունն ու դրան ուղեկցող մյուս միջոցառումները կանցկացվեն հոկտեմբերի 8-10-ը
13:56 14/07/2021Պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հանդես կգա Էդվարդ Միրզոյանի 100-ամյակին նվիրված համերգովՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի 2020-2021 թթ. hամերգաշրջանի փակման համերգը նվիրված է մեծանուն կոմպոզիտոր, մանկավարժ, ՀՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, մշակութային, հասարակական գործիչ Էդվարդ...

11:41 29/03/2019Yerevan to turn off main street lights on Saturday for Earth Hour initiativeArmenia will join the Earth Hour global environmental initiative of the World Wildlife Fund (WWF) for the 11th time on Saturday, March 30.
13:45 28/03/2019Pashinyan: Government allocated $300,000 for Amulsar gold mine auditThe Armenian government has paid $300,000 to a leading international company to carry out an environmental audit at Amulsar gold mine in Vayots Dzor Province, Prime Minister Nikol Pashinyan said at a...
12:54 28/03/2019Yerevan court to hear Kocharyan’s son against security chief case todayThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided by judge Aida Davtyan, will today hear the case of second President Robert Kocharyan’s son Sedrak Kocharyan against Director of the National...
10:24 28/03/2019May says she will quit as UK prime minister if Brexit deal happensBritish Prime Minister Theresa May has announced she will step down as the leader of the United Kingdom if her Brexit deal finally secures a majority in Parliament, allowing a successor to take the...
10:56 27/03/2019Armenian Church observes Median Day of Great LentThe Armenian Apostolic Church marks today the Median Day of Great Lent (Mijink). According to Archbishop Malachia Ormanian, the 24th day or the fourth Wednesday of the period of Great Lent is called...
11:56 26/03/2019Armenian parliament starts regular four-day sessionThe Armenian National Assembly kicked off its regular four-day session on Tuesday, with eleven issues on the agenda.
11:16 26/03/2019Yerevan court to hear appeal on dropping criminal charges against Kocharyan todayThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided by judge Gagik Poghosyan, will hear today the appeal of former President Robert Kocharyan’s attorneys on dropping the criminal charges against him,...
14:34 25/03/2019Catholicos Aram I to re-consecrate Armenian Forty Martyrs Cathedral in AleppoCatholicos of the Great House of Cilicia Aram I will depart for Aleppo, Syria to re-consecrate the Armenian Forty Martyrs Cathedral on March 30, he revealed at the Armenian Catholicosate in Antelias.
12:48 25/03/2019ECHR postpones hearing on Manvel Grigoryan’s request for interim measureThe European Court of Human Rights (ECHR) has postponed the hearing on application of an interim measure in the case of retired Armenian army general and former Republican MP Manvel Grigoryan...
11:22 25/03/2019Weather update: Temperature of 7C expected in Armenian capital todayTemperatures are set to gradually fall by 5-7 degrees in Armenia in the daytime on Monday as the country is experiencing new round of precipitations.
15:10 22/03/2019Yerevan among most popular cities for Russian school students at spring breakYerevan has been ranked among the top travel destinations for Russian schoolchildren during the spring break, according to a study by travel agencies.
11:56 22/03/2019Aznavour honoured with posthumous BraVo music awardThe top prize of the BraVo International Professional Music Awards has been posthumously awarded to legendary French-Armenian singer and songwriter Charles Aznavour for his contribution to the world...
10:28 22/03/2019Vardenyats Pass closed for cargo and trailer trucksArmenia’s Vardenyats Pass is shut down for cargo and trailer trucks as of 9:30am Friday, March 22, the Ministry of Transport, Communication and Information Technologies said in a daily road condition...
10:35 21/03/2019Thursday morning road conditions updateSome highways are closed or hardly passable in the territory of Armenia as of 9:30am Thursday, March 21, the Ministry of Emergency Situations said in a daily road condition update.
12:18 20/03/2019Turkey earthquake: 5.7 magnitude quake strikes sending tremors through tourist hotspotsAn earthquake measuring up to 5.7 magnitude has rocked Denizli in Turkey, sending tremors across tourist hotspots, Daily Express reports.
14:30 19/03/2019Italy’s Lazio recognizes Armenian GenocideThe Regional Council of Lazio, Italy has recognized the Armenian Genocide, one month before the commemoration of the victims of the tragedy on 24 April, the Armenian community of Italy’s website...
10:33 19/03/2019Dead whale washed up in Philippines had 40kg of plastic bags in its stomachA young whale that washed up in the Philippines died from “gastric shock” after ingesting 40kg of plastic bags, The Guardian reports.
12:41 16/03/2019A resident of Azerbaijan detained after crossing the Armenian state borderAn unidentified person who violated the state border of the Republic of Armenia on the north-eastern section was neutralized by Armenian border guards at 01:30 today.
10:30 16/03/2019Fog observed o Dilijan turns and Amasia regionThe roads in the territory of Armenia are mainly passable as of 09:30am on Saturday, Sotk-Karvachar road and Vardenyats pass are difficult to pass.
10:37 15/03/2019Roads mostly passable in ArmeniaRoadways are mostly open for traffic in the territory of Armenia as of Friday morning, the Ministry of Emergency Situations said.