11:41 23/07/2021Երեք հարց, որոնցից խուսափել հնարավոր չէ. Վահե Հովհաննիսյան«Հայաստանում պետք է լինի նոր սոլիդ իշխանություն։ Իսկ դրա համար պետք է ձևավորվի հաղթանակի թիմ»։
11:10 23/07/202123.07.2021. Կորոնավիրուսի 221 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5692 կորոնավիրուսով հիվանդ։
12:06 22/07/2021«Հյուսիսային հոսք-2»․ Գերմանիան կարողացավ համաձայնության գալ ԱՄՆ-ի հետ գազատարի գործարկման ուղղությամբՌուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նախօրեին հեռախոսով զրուցել է Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ, որի ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև «Հյուսիսային հոսք-2» գազատարի կառուցման...
11:12 22/07/202122.07.2021. Կորոնավիրուսի 225 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5688 կորոնավիրուսով հիվանդ։
16:58 21/07/2021Տավուշ ամրոցի տարածքում պեղումները վերսկսվել ենԳիտաշխատողների խոսքերով՝ սպասելիքները մեծ են:
16:25 21/07/2021Գերմանիայի իշխանությունները հույս չունեն փրկվածների գտնել ջրհեղեղի գոտումԳերմանիայի իշխանությունները հույս չունեն փրկվածների գտնել ջրհեղեղների շրջանում, որտեղ զոհվել է ավելի քան 160 մարդ և շատերը համարվում են անհետ կորած: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ «Ներկայումս մենք...
15:44 21/07/2021ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն Լիվերպուլը հանել է Համաշխարհային ժառանգության օբյեկտների ցուցակիցՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն Լիվերպուլ անգլիական նավահանգստային քաղաքը համաշխարհային ժառանգության կարգավիճակից զրկելու մասին որոշում է կայացրել, որը կապված է քաղաքում հսկայական շինարարական նախագծի հետ, այդ թվում`...
19:23 20/07/2021Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է Ադրբեջանի ուժեղագույն շախմատիստին՝ նվաճելով աշխարհի գավաթի ուղեգիրՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիան հայտնում է նոր հաղթանակի մասին։ «Հայկ Մարտիրոսյանը թայ-բրեյքում 1,5-0,5 հաշվով հաղթեց Ադրբեջանի ուժեղագույն շախմատիստ Շահրիյար Մամեդյարովին և նվաճեց աշխարհի գավաթի 4-րդ...
18:05 20/07/2021Հայկ Մարտիրոսյանը թայ–բրեյքի առաջին պարտիայում հաղթել է ՄամեդյարովինՏղամարդկանց աշխարհի գավաթի խաղարկությունում թայ-բրեյքի առաջին պարտիայում Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է Ադրբեջանը ներկայացնող Շահրիյար Մամեդյարովին։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ քիչ անց...
16:58 20/07/2021Կլինի աղետալի մի բան. Սամսոն Ստեփանյանը՝ Պարոնյանի անվան և Պետական կամերային երաժշտական թատրոնների միավորման մասին«Մեզ ասում են՝ առաջարկած տարբերակին համաձայնվելու դեպքում կունենաք շատ լավ պայմաններ ստեղծագործական գործունեության համար: Սա համարում եմ գեղեցիկ հեքիաթ, որը չի համապատասխանում իրականությանը»,-...
14:45 19/07/2021Մոնակոյի իշխանուհի Շարլենը պատմել է իր հիվանդության, ընտանիքին կարոտելու մասինՄոնակոյի իշխան Ալբեր 2-րդի կինը՝ Շարլենն, առաջին անգամ խոսել է իր հիվանդության մասին։ Այս մասին գրում է Hello ամսագիրը։ Իշխանուհի Շառլենն այժմ գտնվում է հայրենի Հարավային Աֆրիկայում: Այս տարվա...
11:47 19/07/202119.07.2021. Կորոնավիրուսի 92 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5681 կորոնավիրուսով հիվանդ։
20:28 17/07/2021ՄԻՊ աշխատակազմը ստացել է ահազանգեր, որ ադրբեջանցիները Կութ գյուղի հատվածում հրաձգություն են սկսել. ԹաթոյանՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի փաստահավաք աշխատանքներով պարզվել է, որ կրակոցները լսելի են եղել նաև Կութ գյուղում` քաղաքացիական բնակչության համար։
16:49 17/07/2021Ամարասում շարունակվում են վերականգնողական աշխատանքները՝ «Լույս»-ի և Սերժ Սարգսյանի աջակցությամբ. Աշոտյան«Եկ Արցախ»։
13:32 17/07/2021Վահե Հովհաննիսյան. Պետական ինստիտուտների ամլությունը և հանրային անբովանդակությունը դաշինք էին կազմել«Պետք է գտնել հասարակությանը հիպնոտիկ մոլորությունից հանելու եղանակները»։
09:57 17/07/2021Ս. Թադեոս առաքյալի և Ս. Սանդուխտ կույսի հիշատակության օրն էՀայ Եկեղեցին Ս. Թադեոս առաքյալի հիշատակը տարվա մեջ ոգեկոչում է երկու անգամ, նախ՝ Ս. Բարդուղիմեոս առաքյալի, ապա` Ս. Սանդուխտ կույսի հետ:
15:29 16/07/2021Դա Նիկոլի հերթական նվերն է Ալիևին. Գեղամ Նազարյան«Այսօր մենք հայտնվել ենք մի վիճակում, որ Հայաստանի քաղաքական ու իրավական մարտահրավերները մարտահրավերներ չեն, այլ կա մեկ մարտահրավեր, որն արտահայտվում է միայն մեկ մարդու տեսքով: Այն մարդն է, ով զավթել...
16:00 15/07/20212021 թ. «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողությունը տեղի կունենա ՎենետիկումՄրցանակի շնորհման արարողությունն ու դրան ուղեկցող մյուս միջոցառումները կանցկացվեն հոկտեմբերի 8-10-ը
13:56 14/07/2021Պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հանդես կգա Էդվարդ Միրզոյանի 100-ամյակին նվիրված համերգովՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի 2020-2021 թթ. hամերգաշրջանի փակման համերգը նվիրված է մեծանուն կոմպոզիտոր, մանկավարժ, ՀՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, մշակութային, հասարակական գործիչ Էդվարդ...

14:56 12/03/202075 конгрессменов США поддержали письмо о предоставлении помощи Армении и АрцахуКонгрессмены предложили также приостановить военную помощь США Азербайджану.
12:31 12/03/2020Антарктида и Гренландия теряют лед в шесть раз быстрееОказалось, что в 1992-2017 году Антарктида и Гренландия потеряли в совокупности 6,4 триллионов тонн льда, повысив уровень моря на 17,8 миллиметров.
10:06 12/03/2020Коронавирус в Италии: прекращена практически любая торговая деятельностьВсе магазины, за исключением продуктовых и аптек, закрываются в Италии из-за риска распространения коронавируса.
17:27 11/03/2020«Образ прелести женской, моя Навзикая»: в доме-музее Егише Чаренца открылась выставкаПредставлены как работы профессиональных деятелей искусства, так и сделанные на любительском уровне.
12:35 10/03/2020«Грапарак»: Лишившийся поста после жестокого избиения подполковника экс-губернатор Трдат Саркисян участвует в агитационной кампанииГазета «Грапарак» пишет, что революционеры превосходят своим цинизмом прежний коррумпированный режим.
10:20 10/03/2020Крепость Абули будет отреставрированаВ этом году также продолжатся научно-исследовательские работы на территории крепости Абули в Джавахке, а в следующем году начнутся работы по реставрации и консервации.
16:29 09/03/2020В Бюраканской обсерватории проголосовали за пребывание в составе НАН АрменииВ Бюраканской обсерватории им. В. Амбарцумяна НАН Армении на днях состоялось общее собрание научно-технического персонала.
12:32 07/03/2020ВОЗ: Если коронавирус исчезнет летом, то это станет подарком судьбы, но…Это ложная надежда, что вирус просто исчезнет летом, как грипп, отметили в ВОЗ.
09:56 07/03/2020Праздники Армянской Церкви: 7 марта в календареДень памяти Свв. Иерусалимского патриарха Кирилла, епископа Кирилла и его матери Анны.
14:15 06/03/2020Число жертв коронавируса в Италии выросло до 148 человек: от осложнений скончались свыше 40 человекВ службе гражданской защиты также сообщили, что растет количество выздоровевших – в четверг таких насчитывалось уже 414 человек (на 138 больше по сравнению с предыдущим днем).
10:26 06/03/2020Ереван – среди популярных у россиян туристических направлений на 8 МартаЧто касается авиабилетов, то в топ-10 городов, куда россияне планируют лететь с 6 по 8 марта и с 8 по 10 марта, вошли Москва, Санкт-Петербург, Сочи, Краснодар и Симферополь.
09:55 06/03/2020В Грузии подтверждено пять случаев заражения коронавирусомВ настоящее время на карантине в Грузии 162 человека, а в стационарах под наблюдением врачей находятся 45 пациентов с подозрением на коронавирус.
11:35 05/03/2020Венецианскую архитектурную биеннале перенесли на август из-за коронавирусаВыставка откроется 29 августа.
11:13 03/03/2020Результаты тестов на коронавирус еще у 8 человек оказались отрицательными – ПашинянСостояние здоровья единственного пациента, у которого диагностирован коронавирус, остается неизменным, у него даже температуры нет.
16:18 28/02/2020Сегодня день рождения выдающегося «мастера цвета» Мартироса СарьянаРовно 140 лет назад в этот день – 28 февраля 1880 года – родился Мартирос Сарьян – один из великих художников ХХ века, выдающийся мастер цвета.
20:02 23/02/2020Премьер Никол Пашинян: Армения временно закроет границу с Ираном из-за распространения коронавирусаАрмения из-за распространения нового типа коронавируса на две недели закроет сухопутную границу с Ираном и прекратит воздушное сообщение с ИРИ.
21:14 15/02/2020В Мюнхене прошла встреча Никола Пашиняна и Ильхама АлиеваПремьер Армении и президент Азербайджана принимают участие в обсуждении по вопросу Нагорного Карабаха.
19:02 06/02/2020ПАСЕ призывает власти Армении запросить мнение Венецианской комиссииСодокладчики отмечают, что эти две темы важны, и предлагаемые поправки могут иметь долгосрочные последствия для функционирования конституционных институтов.
14:01 06/02/2020Стартовало внеочередное заседание Национального Собрания АрменииВ повестке дня – проект закона о внесении изменения в Конституцию РА.
19:41 05/02/2020По делу о гибели рядового Ваграма Авагяна выдвинуто обвинение ещё двум военнослужащимВ суд представлено ходатайство об избрании ареста в их отношении в качестве меры пресечения.