11:11 14/07/202114.07.2021. Կորոնավիրուսի 189 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5662 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:16 14/07/2021Ֆրանսիական Compagnie Hallet Eghayan խումբը հյուրախաղերով հանդես կգա Հայաստանում«Մի ոստ դուրս կգա» պարային ներկայացում
16:51 13/07/2021Այս իշխանության դեմ փողոցային պայքարը շարունակվելու է. Իշխան Սաղաթելյան«Մենք խորհրդարան անցնելով՝ չենք դառնալու ընդամենը խորհրդարանական ընդդիմություն: Փողոցային պայքարը շարունակվելու է այս իշխանության դեմ»,- ասուլիսում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, «Հայաստան» դաշինքի...
11:17 13/07/202113.07.2021. Կորոնավիրուսի 138 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5659 կորոնավիրուսով հիվանդ։
13:28 12/07/2021Բյուրականի աստղադիտարանի սեպտեմբերյան միջազգային գիտական միջոցառումների մասնակցության հայտերն արդեն ընդունվում ենԱեպտեմբերին ԳԱԱ Վ. Համբարձումյանի անվան Բյուրականի աստղադիտարանում տեղի կունենա 2 գիտական միջազգային միջոցառում՝ «Տարածաշրջանային 2-րդ աստղագիտական ամառային դպրոց (2RASS)»-ը և «Աստղագիտությունը...
13:10 12/07/2021Ստամբուլում հայկական եկեղեցու պատի վրա պարող տղամարդիկ բերման են ենթարկվելՍտամբուլի Կադիկոյ շրջանում գտնվող Սուրբ Թաքավոր հայկական եկեղեցու պարիսպներին պարող տղամարդկանց բերման են ենթարկվել: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ երկուշաբթի օրը հաղորդել են քաղաքի վարչակազմից: Ավելի...
11:17 12/07/202112.07.2021. Կորոնավիրուսի 71 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 5 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5655 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:44 12/07/2021Ռուս խաղաղապահները ավելի քան 100 ուխտավորի ուղեկցել են Ամարասի և Գանձասարի վանական համալիրներՈւխտավորները և Արցախի մյուս բնակիչները ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինվորական անձնակազմի ուղեկցությամբ, այցելել են Ամարասի և Գանձասարի վանական համալիրներ: Այդ մասին տեղեկատվություն է տարածել ՌԴ ՊՆ-ն:...
22:13 11/07/2021Որոտանցիներ. Իրավապահները փորձել սպառնալիքով ցուցմունք կորզել վարչական ղեկավարի դեմՈրոտանցիները Zangezur.tv-ին պատմում են, թե ինչպես են իրավապահները փորձել սպառնալիքով ցուցմունք կորզել վարչական ղեկավար Սուրեն Օհանջանյանի դեմ։ Ասում են՝ թե չազատեն գյուղապետին, ստիպված կլինեն փակել...
11:14 09/07/202109.07.2021. Կորոնավիրուսի 140 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 5 մարդՀայասանում երեկ կատարվել է 4046 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 140 նոր դեպք: Առողջացել է 109 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության...
10:45 09/07/2021ԱՄՆ Միջազգային կրոնական ազատության հանձնաժողովը խորապես անհանգստացած է Արցախում կրոնական վայրերի վնասման ապացույցներովԱՄՆ Միջազգային կրոնական ազատության հանձնաժողովը (USCIRF) խորապես անհանգստացած է Արցախում կրոնական վայրերին պատերազմից հետո վնաս հասցնելու ապացույցներով։ Այս մասին ասվում է USCIRF-ի թվիթերյան գրառման...
18:48 08/07/2021Ավետիք Չալաբյան. 3-րդ կորպուսի պատասխանատվության գոտում թշնամուն և ոչ մի մետր հող չենք զիջելՀասարակական-քաղաքական գործիչ, «ԱրԱր» հիմնադրամի համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը, անդրադառալով Գրիգորի Խաչատուրովի ազատմնաը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
11:32 07/07/202107.07.2021. Կորոնավիրուսի 140 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 1 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5632 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:27 07/07/2021Վիրտուալ այցելություն՝ Սբ. Թադեոս վանքՍտեղծվել է Սբ. Թադեոս վանքի վիրտուալ այցելության հնարավորություն: Այս մասին տեղեկացնում է Իրանի Արևմտյան Ատրպատական նահանգի Մշակութային ժառանության, տուրիզմի և ձեռարվեստի ընդհանուր տնօրեն Ջալիլ...
20:28 06/07/2021Այսօր պատերազմում անմահացած Իգոր Պողոսյանի ծննդյան օրն էԱյսօր արցախյան երրորդ պատերազմի ընթացքում անմահացած, ոստիկանության ծառայող Իգոր Էդուարդի Պողոսյանի ծննդյան օրն է: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ԱԻՊԾ-ն։ «Իգոր Պողոսյանը ծնվել է 1997 թվականի հուլիսի 6-ին՝...
16:51 06/07/2021Գործազուրկների թիվը հունվարի համեմատ ավելացել էԱյս տարվա հունվարի համեմատ մայիսին գործազուրկների թիվն ավելացել է 444-ով։ Նման տվյալներ է հրապարակել այսօր ԱՎԿ-ն։ Եթե հունվարին պաշտոնապես գրանցված է եղել 61 757 գործազուրկ, ապա մայիսին գործազուրկ է...
11:05 06/07/202106.07.2021. Գրանցվել է կորոնավիրուսի 55 նոր դեպք, 3 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5631 կորոնավիրուսով հիվանդ։
14:35 05/07/2021Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հանդես կգա Էդվարդ Միրզոյանի 100-ամյակին նվիրված համերգովՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի 2020-2021 hամերգաշրջանի փակման համերգը նվիրված է լինելու մեծանուն կոմպոզիտոր, մանկավարժ, ՀՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, մշակութային, հասարակական գործիչ Էդվարդ...
12:40 05/07/2021COVID-19 Delta շտամի պատճառով Իրանը վերադառնում է սահմանափակումներինԻրանի իշխանությունները վերսկսում են մի շարք սահմանափակող միջոցառումները՝ կապված երկրում COVID-19 Delta շտամի տարածման հետ: Associated Press-ի տարածած հաղորդագրությունը ներկայացնում է «Ինտերֆաքս»-ը:...

10:37 15/03/2019Roads mostly passable in ArmeniaRoadways are mostly open for traffic in the territory of Armenia as of Friday morning, the Ministry of Emergency Situations said.
14:46 14/03/2019Cafe owners, employees protest Municipality’s dismantling order in downtown YerevanA group of employees and owners of cafes in downtown Yerevan are staging a protest against the recent decision of Yerevan Municipality to dismantle several cafés located in the vicinity of the Opera...
11:11 14/03/2019Armenian Assembly of America urges Congress to provide $100 million in aid to ArmeniaTestifying in person before the House Appropriations Subcommittee on State Foreign Operations and Related Programs (Subcommittee) of the U.S.
12:46 13/03/2019Today marks great Armenian poet Yeghishe Charents’ 122nd birthdayMarch 13 marks the 122nd birthday anniversary of prominent Armenian poet, writer and public activist Yeghishe Charents.
12:23 12/03/2019Ombudsman, ICRC regional head discuss human rights protection of Armenian villager jailed in AzerbaijanArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan held Tuesday a working meeting with Patrick Vial, Regional Director for Europe and Central Asia of the International Committee of the Red...
11:13 12/03/2019Lars road open for trafficStepantsminda-Lars highway is open for all types of vehicles as of 10am Tuesday, March 12, the Roads Department of Georgia’s Ministry of Regional Development and Infrastructure told the Armenian...
13:26 11/03/2019Armenia extends condolences over Ethiopian plane crashThe Armenian Foreign Ministry offered Sunday condolences over the fatal Ethiopian Airlines plane crash which occurred earlier in the day.
11:39 11/03/2019Stepantsminda-Lars highway open for trafficStepantsminda-Lars highway is open for all types of vehicles as of 10am Monday, March 11, the Roads Department of Georgia’s Ministry of Regional Development and Infrastructure told the Armenian...
13:33 08/03/2019Tim Cook changes Twitter name to Tim Apple after Trump flubApple CEO Tim Cook is in on the "Tim Apple" joke, CNBC reports. Although he didn't appear to react on Wednesday immediately after President Donald Trump referred to him incorrectly as "Tim Apple," on...
13:35 06/03/2019Armenian parliament adopts opposition-drafted billsThe Armenian National Assembly adopted two bills drafted by opposition factions at Wednesday’s sitting.
10:45 06/03/2019Azerbaijan enlists infamous Congressman Hastings in its anti-Armenian propagandaBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Cong. Alcee L. Hastings (Democrat of Florida) is the latest transmitter of Azeri propaganda. He issued a statement on February 25, 2019, which he...
14:21 05/03/2019PM discusses issues of economic cooperation with Belgian-Armenian businessmenOn the evening of March 4, Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia met with Armenian business community representatives in Belgium, who are engaged in diamond processing, real estate and cargo...
11:41 05/03/2019Sparapet Vazgen Sargsyan would have turned 60 todayMarch 5 marks the birthday anniversary of Sparapet (Chief Commander) Vazgen Sargsyan, an outstanding Armenian military and political figure, who became Armenia’s first defense minister and later also...
11:48 04/03/2019Great Lent starts in ArmeniaThis year the period of Great Lent starts on Monday, March 4, in Armenia. It lasts 48 days beginning from the Eve of Great Lent (Barekendan) to the Eve of the Feast of the Glorious Resurrection of...
10:44 02/03/2019Armenian church commemorates 150 Pontiffs participating in the Ecumenical Council of ConstantinopleThe Armenian Apostolic Church commemorates today150 Pontiffs participating in the Ecumenical Council of Constantinople.
18:53 28/02/2019Sumgait pogroms have no expiration date – President SarkissianArmenian President Armen Sarkissian today paid tribute to the memory of innocent victims of the Sumgait pogroms perpetrated by Azerbaijan in 1988.
12:21 28/02/2019Armenian government commemorates Sumgait pogrom victimsAt the start of Thursday’s Cabinet meeting, the Armenian government members observed a moment of silence to pay tribute to the innocent victims of the Sumgait pogroms perpetrated by Azerbaijan in...
14:45 27/02/2019Renowned Armenian poet Yeghishe Charents' house reportedly destroyed in KarsProminent Armenian poet Yeghishe Charents' native house in the town of Kars (currently in Turkey) has been fully destroyed, Ermenihaber reports.
11:42 27/02/2019Rangers take a video of rare Caucasian Leopard in ArmeniaRangers from Arpa Protected Landscape of Armenia’s Vayots Dzor Province spotted the rare Caucasian Leopard during their regular observation and recorded a video of him, the World Wildlife Fund...
11:40 26/02/2019Armenian Church commemorates St. Ghevond the Priest and his companionsThe Armenian Apostolic Church commemorates on Tuesday St. Ghevond the Priest and his companions – the Armenian priests who fought alongside St. Vartan and the entire Armenian nation for their...