10:55 09/12/202009.12.2020. Կորոնավիրուսի 1138 նոր դեպք է գրանցվել, 25 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3306 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1138 նոր դեպք: Առողջացել է 1385 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 25 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության...
10:40 09/12/2020Ստեփանակերտում մեկնարկել է հասարակական շարժումՍտեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մեկնարկել է հասարակական շարժում, որի նպատակն է՝ հանրության հետ քննարկումների միջոցով գտնել ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու ուղիներ: Արցախի Հանրային...
17:52 08/12/2020Աննա Մայիլյանն առաջարկում է մշակութային ագրեսիա«Ստեղծված իրավիճակում մենք կարող ենք միայն մեկ բան անել՝ պահանջել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը»,- մտավորականների կազմակերպած «Ներկա իրավիճակում մտավորականի դերը» խորագրով հավաքի ժամանակ ասաց մշակույթի...
17:37 08/12/2020Էլ ի՞նչ պետք է գա գլխներիս, որ սթափվենք, գիտակցենք մեր շուրջ տեղի ունեցածի մասին. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Գոռում էիք մեր Արցախը, Ղազանչեցոցը, Դադիվանքը, Շուշիի տանկը, Տողի գինու փառատոնը, Մելիք Եգանի ապարանքը, Հունոտի կիրճը, Ջդրդուզը․․․...
17:17 08/12/2020Այս տարիների ընթացքում Արցախում զոհերի քառորդ մասը երեխաներ են եղել, ինչը ցնցող բարձր վիճակագրություն է. HALOԼեռնային Ղարաբաղում հրադադարի մասին համաձայնագիրը հնարավորություն և վտանգ է բերում:
16:40 08/12/2020Փաշինյանի հրաժարականի հայտարարությանը մեկ օրում միացել է ավելի քան 500 փաստաբանԲազմաթիվ սխալների հետևանքով վտանգված է Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանությունը և իրավական անվտանգությունը
15:44 08/12/2020Անհնազանդության երթեր՝ Երևանի կենտրոնական փողոցներումՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիները երթեր են իրականացնում մայրաքաղաքի կենտրոնական փողոցներում: Նրանք «Նիկոլ, դավաճան» վանկարկելով մի քանի րոպե փակում են փողոցներն ու շարունակում իրենց...
15:22 08/12/2020Վանաձորն ու Հրազդանը միացել են Փաշինյանի հրաժարականի պահանջինՄայրաքաղաք Երևանից զատ, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիաներ են անցկացվում նաև մարզերում։ Վանաձորում և Հրազդանում քաղաքացիները դուրս են եկել փողոց և պնդում են՝ կապիտուլյացիոն փաստաթուղթ...
13:42 08/12/2020«Նիկոլ, դավաճան». քաղաքացիները փակեցին Աբովյան-Սայաթ-Նովա խաչմերուկըՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով քաղաքացիները փակել են Երևանի մի շարք փողոցներ։ Այս պահին փակ է նաև Աբովյան-Սայաթ-Նովա խաչմերուկը։ «Նիկոլ, դավաճան» վանկարկելով՝ քաղաքացիները հնչեցնում են իրենց...
13:38 08/12/2020Անհնազանդության ակցիայի մասնակիցներն ահազանգում են սադրիչների ու սադրանքների մասին«Նիկոլ դավաճան», «Նիկոլ դավաճան» կարգախոսներով Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անհնազանդության ակցիաներ են իրականացվում ոչ միայն Երևանում, նաև մարզերում:Արտաշատում սադրում, հրահրում, քաշքշում են...
11:08 08/12/202008.12.2020. Կորոնավիրուսի 584 նոր դեպք է գրանցվել, 30 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2302 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 584 նոր դեպք: Առողջացել է 1498 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 30 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
09:00 07/12/2020Սպիտակի երկրաշարժի 32-րդ տարելիցին է1988 թվական, դեկտեմբերի 7, ժամը 11 անց 41 րոպե. ցնցնվեցին Հայաստանի հյուսիսային շրջանները
11:05 05/12/202005.12.2020. Կորոնավիրուսի 1267 նոր դեպք է գրանցվել, 35 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3305 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1267 նոր դեպք: Առողջացել է 1076 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 35 մարդ։ Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության...
13:52 04/12/2020ՀՀ ԱԳՆ․Ողջունում ենք Ֆրանսիայի ԱԺ բանաձևը, որում արձանագրվում է Արցախի խաղաղ բնակչության անվտանգության երաշխավորման անհրաժեշտությունըՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակը մեկնաբանել է Ֆրանսիայի ԱԺ կողմից ընդունված բանաձևը։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ-ից։ «Ողջունում ենք Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի՝ ձայների ճնշող մեծամասնությամբ ընդունված...
11:01 04/12/202004.12.2020. Կորոնավիրուսի 1184 նոր դեպք է գրանցվել, 28 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3398 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1184 նոր դեպք: Առողջացել է 1762 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 28 մահվան դեպք: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության...
18:15 03/12/2020ՊԲ ստորաբաժանումներից մեկը ոչնչացրել է հակառակորդի ավտոտեխնիկան և մեծաթիվ մարդուժ՝ պաշտպանելով կարևոր խաչմերուկըԱրցախի Հանրապետության Պաշտպանության Բանակը «Ճանաչենք մեր հերոսներին» խորագրի ներքո ներկայացրել է հերթական հերոսապատումները: «Հարավային ուղղությամբ գործող ստորաբաժանումներից մեկը ոչնչացրել է...
11:09 03/12/202003.12.2020. Կորոնավիրուսի 1277 նոր դեպք է գրանցվել, 37 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3453 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1277 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 1433 մարդ: Մահացել է 37 մարդ: Նրանիցի 11-ը, ըստ առողջապահության...
13:20 02/12/2020«Մերօրյա հերոսները». Տիգրան Ավագյանը մարտադաշտից ութ զինվորի է տեղափոխել, շտապելով փրկել մյուսներին՝ հայտնվել է թշնամու կրակի տակՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է․ ««Մերօրյա հերոսները». Տիգրան Ավագյան Կռվի ամենաթեժ կետերից մեկում՝ Կարմիր շուկայի հատվածում, հոկտեմբերի 28-ին Տիգրան Ավագյանը բուժանձնակազմի...

10:21 10/10/2018Скончался один из лидеров группы «Сасна црер» Араик Хандоян«С глубокой скорбью сообщаю, что порядка часа назад скончался Араик Хандоян», – написал этой ночью на своей странице в социальной сети Facebook координатор партии «Сасна Црер» Варужан Аветисян.
14:12 09/10/2018В Берлине скончался арцахский кинорежиссер Дон АскарянСреди его фильмов – «Комитас», «Аветик», «Параджанов», «Музыканты», «На старой римской дороге», «Арарат», «Отец».
09:58 09/10/2018Армянская Церковь отмечает День памяти Свв. Дев Фёклы, Варвары и ПелагеиСв. Фёкла (I век) была родом из Иконии. В возрасте 18-и лет, услышав проповедь святого апостола Павла, обратилась в веру.
09:49 06/10/2018Армянская Церковь отмечает День памяти Свв. 72 учеников Иисуса ХристаКроме 12 апостолов у Иисуса было также 72 ученика.
11:42 05/10/2018Обнародован список мероприятий в Ереване, посвященных памяти Шарля АзнавураОфициальный Telegram-канал правительства РА также представил список мероприятий в Ереване, посвященных памяти Шарля Азнавура.
09:59 04/10/2018Армянская Церковь отмечает День памяти Свв. князей Саака и Амазаспа АрцруниСаак и Амазасп безропотно перенесли мучения – во имя любви ко Христу: палачи сперва обезглавили братьев, затем сожгли их тела.
10:41 03/10/2018От США до Армении: мир скорбит по Шарлю АзнавуруРанее французские СМИ сообщали, что певца, вероятно, похоронят в коммуне Монфор-л'Амори, недалеко от Парижа.
10:29 02/10/2018Армянская Церковь отмечает День памяти Свв. Евстафия, его жены Феофисты и двух сыновейСв. Евстафий (II век) жил в Риме, был богатым военачальником и благодетелем.
09:42 01/10/2018Армянская Апостольская Церковь отмечает День памяти Свв. Давида Двинского и свидетелей Ламвеуса и ЛамвелииВ сборнике армянских церковных песнопений есть специальный шаракан «Манкунк», посвященный Св. Давиду Двинскому.
14:52 28/09/2018Посол раскрывает скобки: На гала-концерте в рамках Саммита Франкофонии в Ереване выступит Zaz17-й по счету саммит Международной организации Франкофонии (МОФ) пройдет в Ереване под лозунгом «Жить вместе».
10:11 28/09/2018Сопредседатели МГ ОБСЕ: Всеобъемлющее урегулирование потребует компромиссов от всех сторонВ данном контексте министры подтвердили важность принятия мер для активизации переговорного процесса и принятия дополнительных мер для снижения напряженности.
09:59 27/09/2018Главы МИД Армении и Азербайджана в Нью-Йорке договорились продолжить диалог по карабахскому урегулированиюВ американском Нью-Йорке 26 сентября состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова.
09:45 27/09/2018Армянская Церковь отмечает День памяти Свв. Патриархов Варалама, Антимоса и ЕраносаСв. епископ Еранос также был замучен во времена Диоклетиана.
16:53 26/09/2018Сегодня день рождения КомитасаГосударственный национальный академический хор Армении в концертном зале «Арам Хачатурян» в Ереване с концертной программой откроет международный симпозиум-фестиваль «Комитас».
12:10 26/09/2018Тигран Балаян: Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян не поедет с премьером в Душанбе, останется в Нью-ЙоркеДо конца недели в Нью-Йорке предусмотрены многочисленные встречи министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна в многостороннем и двустороннем форматах.
10:36 25/09/2018Армянская Церковь отмечает День памяти Свв. дев Февронии, Марианы и ШушаникСв. Шушаник была старшей дочерью Вардана Мамиконяна. При рождении ее назвали Вардени, однако в армянской истории и житии святых она известна именем Шушаник.
09:56 24/09/2018ЦИК Армении завершила предварительный подсчет голосов на выборах в Совет старейшин ЕреванаБлок «Мой шаг» – 81,06%
13:51 23/09/2018Военнослужащий Армии обороны Арцах Овсепян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги»Арцах Овсепян награжден за мужество, проявленное при защите государственной границы Республики Арцах,
08:00 23/09/2018Стартовали внеочередные выборы в Совет старейшин ЕреванаВ выборах участвуют 12 политических сил – 4 блока, 8 партий.
18:31 22/09/2018Артур Ванецян: Кадровых погромов в Федерации футбола Армении не будетКоснувшись утвержденного состава исполкома ФФА, он отметил, что были проведены встречи с представителями футбольных клубов.