10:55 09/12/202009.12.2020. Կորոնավիրուսի 1138 նոր դեպք է գրանցվել, 25 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3306 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1138 նոր դեպք: Առողջացել է 1385 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 25 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության...
10:40 09/12/2020Ստեփանակերտում մեկնարկել է հասարակական շարժումՍտեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մեկնարկել է հասարակական շարժում, որի նպատակն է՝ հանրության հետ քննարկումների միջոցով գտնել ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու ուղիներ: Արցախի Հանրային...
17:52 08/12/2020Աննա Մայիլյանն առաջարկում է մշակութային ագրեսիա«Ստեղծված իրավիճակում մենք կարող ենք միայն մեկ բան անել՝ պահանջել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը»,- մտավորականների կազմակերպած «Ներկա իրավիճակում մտավորականի դերը» խորագրով հավաքի ժամանակ ասաց մշակույթի...
17:37 08/12/2020Էլ ի՞նչ պետք է գա գլխներիս, որ սթափվենք, գիտակցենք մեր շուրջ տեղի ունեցածի մասին. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Գոռում էիք մեր Արցախը, Ղազանչեցոցը, Դադիվանքը, Շուշիի տանկը, Տողի գինու փառատոնը, Մելիք Եգանի ապարանքը, Հունոտի կիրճը, Ջդրդուզը․․․...
17:17 08/12/2020Այս տարիների ընթացքում Արցախում զոհերի քառորդ մասը երեխաներ են եղել, ինչը ցնցող բարձր վիճակագրություն է. HALOԼեռնային Ղարաբաղում հրադադարի մասին համաձայնագիրը հնարավորություն և վտանգ է բերում:
16:40 08/12/2020Փաշինյանի հրաժարականի հայտարարությանը մեկ օրում միացել է ավելի քան 500 փաստաբանԲազմաթիվ սխալների հետևանքով վտանգված է Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանությունը և իրավական անվտանգությունը
15:44 08/12/2020Անհնազանդության երթեր՝ Երևանի կենտրոնական փողոցներումՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիները երթեր են իրականացնում մայրաքաղաքի կենտրոնական փողոցներում: Նրանք «Նիկոլ, դավաճան» վանկարկելով մի քանի րոպե փակում են փողոցներն ու շարունակում իրենց...
15:22 08/12/2020Վանաձորն ու Հրազդանը միացել են Փաշինյանի հրաժարականի պահանջինՄայրաքաղաք Երևանից զատ, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիաներ են անցկացվում նաև մարզերում։ Վանաձորում և Հրազդանում քաղաքացիները դուրս են եկել փողոց և պնդում են՝ կապիտուլյացիոն փաստաթուղթ...
13:42 08/12/2020«Նիկոլ, դավաճան». քաղաքացիները փակեցին Աբովյան-Սայաթ-Նովա խաչմերուկըՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով քաղաքացիները փակել են Երևանի մի շարք փողոցներ։ Այս պահին փակ է նաև Աբովյան-Սայաթ-Նովա խաչմերուկը։ «Նիկոլ, դավաճան» վանկարկելով՝ քաղաքացիները հնչեցնում են իրենց...
13:38 08/12/2020Անհնազանդության ակցիայի մասնակիցներն ահազանգում են սադրիչների ու սադրանքների մասին«Նիկոլ դավաճան», «Նիկոլ դավաճան» կարգախոսներով Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անհնազանդության ակցիաներ են իրականացվում ոչ միայն Երևանում, նաև մարզերում:Արտաշատում սադրում, հրահրում, քաշքշում են...
11:08 08/12/202008.12.2020. Կորոնավիրուսի 584 նոր դեպք է գրանցվել, 30 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2302 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 584 նոր դեպք: Առողջացել է 1498 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 30 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
09:00 07/12/2020Սպիտակի երկրաշարժի 32-րդ տարելիցին է1988 թվական, դեկտեմբերի 7, ժամը 11 անց 41 րոպե. ցնցնվեցին Հայաստանի հյուսիսային շրջանները
11:05 05/12/202005.12.2020. Կորոնավիրուսի 1267 նոր դեպք է գրանցվել, 35 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3305 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1267 նոր դեպք: Առողջացել է 1076 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 35 մարդ։ Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության...
13:52 04/12/2020ՀՀ ԱԳՆ․Ողջունում ենք Ֆրանսիայի ԱԺ բանաձևը, որում արձանագրվում է Արցախի խաղաղ բնակչության անվտանգության երաշխավորման անհրաժեշտությունըՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակը մեկնաբանել է Ֆրանսիայի ԱԺ կողմից ընդունված բանաձևը։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ-ից։ «Ողջունում ենք Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի՝ ձայների ճնշող մեծամասնությամբ ընդունված...
11:01 04/12/202004.12.2020. Կորոնավիրուսի 1184 նոր դեպք է գրանցվել, 28 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3398 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1184 նոր դեպք: Առողջացել է 1762 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 28 մահվան դեպք: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության...
18:15 03/12/2020ՊԲ ստորաբաժանումներից մեկը ոչնչացրել է հակառակորդի ավտոտեխնիկան և մեծաթիվ մարդուժ՝ պաշտպանելով կարևոր խաչմերուկըԱրցախի Հանրապետության Պաշտպանության Բանակը «Ճանաչենք մեր հերոսներին» խորագրի ներքո ներկայացրել է հերթական հերոսապատումները: «Հարավային ուղղությամբ գործող ստորաբաժանումներից մեկը ոչնչացրել է...
11:09 03/12/202003.12.2020. Կորոնավիրուսի 1277 նոր դեպք է գրանցվել, 37 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3453 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1277 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 1433 մարդ: Մահացել է 37 մարդ: Նրանիցի 11-ը, ըստ առողջապահության...
13:20 02/12/2020«Մերօրյա հերոսները». Տիգրան Ավագյանը մարտադաշտից ութ զինվորի է տեղափոխել, շտապելով փրկել մյուսներին՝ հայտնվել է թշնամու կրակի տակՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է․ ««Մերօրյա հերոսները». Տիգրան Ավագյան Կռվի ամենաթեժ կետերից մեկում՝ Կարմիր շուկայի հատվածում, հոկտեմբերի 28-ին Տիգրան Ավագյանը բուժանձնակազմի...

14:40 08/09/2015Karen Bekaryan not to give up his MP mandate, will replace Arpine Hovhannisyan in parliament“Consultations on organizational issues are being conducted with RPA”
17:57 07/09/2015Azerbaijan shows symptoms of stress behavior amid military exercises in ArmeniaAs soon as the large-scale ‘Shant-2015’ strategic command and staff exercises came to a successful end in Armenia, Azerbaijan also urgently started its own military drills.
13:29 07/09/2015V. Babayan: Panic mood absolutely absent in border villages of Tavush provinceThe people living there are real heroes,”
13:24 05/09/2015Defense Ministry of Armenia: Ceasefire violations by Azerbaijani declineLast night and on Saturday morning, September 5, the Azerbaijani side again violated the ceasefire in various sections of the Armenian-Azerbaijani state border by using small arms, sniper weapons of...
15:12 04/09/2015Defense Ministry spokesman: No provocation of Azerbaijani troops will go without responseThere was heavy gunfire from positions of Azerbaijani troops Thursday evening, September 3. The Azerbaijani side used small arms of various calibers and mortars at the border with Armenia and on the...
11:38 04/09/2015Earthquake in Azerbaijan also felt in ArmeniaThe 5.3 magnitude earthquake that hit Azerbaijan on Friday was also felt in some Armenian settlements
21:12 03/09/2015Turkish hackers ‘make way’ for Azerbaijani brothers: cybercriminals use new methods against Armenian usersTurkish hackers’ activity has declined since April 24 - the 100th anniversary of the 1915 Armenian Genocide.
10:45 03/09/2015Migrant crisis: Hungary PM to meet European leadersHungary PM to meet European leaders
11:11 02/09/2015Serzh Sargsyan: Day by day the international reputation of Artsakh is growingArmenian President Serzh Sargsyan addressed a congratulatory message on the occasion of the Independence Day of Nagorno Karabakh, the presidential press service reported.
10:33 02/09/2015Bako Sahakyan: Together we will implement numerous projects and definitely attain the realization of national goalsBako Sahakyan: Together we will implement numerous projects and definitely attain the realization of national goals
15:41 01/09/2015Defense minister of Armenia: Situation on border and line of contact with Azerbaijan is under controlThe minister said the number of shots at Armenian positions increases at one point and declines at another. “Of course, all necessary measures are being taken on the frontline
10:43 01/09/2015Matchless world: Over 40 thousand kids go into first gradeOver 40 thousand kids go into first grade
20:16 31/08/2015Armenian government to subsidize part of increased power price for SMEsThe Armenian government will subsidize part of the increased electricity price for small and medium sized enterprises in the period from August 1 to the completion of a planned audit of Electric...
15:17 29/08/2015Expert: Increased activity of Azeri troops, provocations, information subversions expected ahead of NKR Independence DayArmenia is at an advantage as regards the information warfare with Azerbaijan.
11:40 29/08/2015International Day against Nuclear Tests observed todayIt was established on December 2, 2009 at the 64th session of the United Nations General Assembly by the resolution 64/35, which was adopted unanimously.
11:52 28/08/2015NKR Defense Ministry: Azerbaijan makes another subversive attempt, suffers lossesOn August 28, around 1:40 am local time Azerbaijani troops made yet another attempt of reconnaissance subversive infiltration in the eastern direction of the line of contact between the armed forces...
19:31 27/08/2015‘Anomalous’ heat wave unrecognized by weather services and reason of Armenian residents’ panic – expertFor 20 days in July and August this year, temperatures in Ararat Valley and Armenia’s capital city of Yerevan ranged between 38 and 39 degrees Celsius.
17:00 26/08/2015Cato Institute: Armenia CIS leader in Human Freedom IndexIn the Human Freedom Index of the Washington-based think tank Cato Institute, Armenia ranked 53 out of 152 countries, thus becoming the first among the CIS countries.
18:49 25/08/2015Azerbaijani media falsify screenshots to run fake information about losses of Armenian sideCiting its “anonymous reader,” Azerbaijani news website Oxu.az ran fake information about a “confirmation” of losses of the Armenian side during armed clashes, allegedly published on the website of...
11:55 25/08/2015Venice Commission experts meet with members of political parties in YerevanThe draft new Constitution of Armenia is being discussed at the meeting attended by representatives of parliamentary forces, public figures, human rights activists, and law experts.