11:15 02/12/202002.12.2020. Կորոնավիրուսի 1264 նոր դեպք է գրանցվել, 43 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3375 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1264 նոր դեպք: Առողջացել է 1430 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 43 մարդ: Նրանցից 8-ը, ըստ առողջապահության...
10:57 02/12/2020Ապաքինման փուլում գտնվող բազմաթիվ զինվորներ արյան կարիք ունեն. Արյունաբանական կենտրոնԱռաջնահերթ խնդրում են մոտենալ երկրորդ դրական արյան խումբն ունեցող անձանց
10:18 02/12/2020Չկրակված հրթիռներ №7․ «Իսկանդերի» թիրախները. Քյուրդամիրի ավիաբազանRazm.info-ն շարունակում է ներկայացնել Ադրբեջանի ռազմավարական նշանակության այն ենթակառուցվածքները, որոնց վրա այդպես էլ չուղղվեցին «Իսկանդերի» հրթիռները։
21:06 01/12/2020Ադրբեջանը հայտարարել է, որ պատրաստ է փոխանակել գերիներին բոլորը բոլորի դիմաց սկզբունքովԱդրբեջանը հաստատեց իր մտադրությունը Հայաստանի հետ գերիների փոխանակում իրականացնել բոլորը բոլորի դիմաց սկզբունքով: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասվում է Ադրբեջանի ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ...
20:11 01/12/2020Ինչպես են Լեռնային Ղարաբաղում տեղակայվում ռուս խաղաղապահներըՌուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունը տրամադրել է քարտեզներ, որոնք ցույց են տալիս, թե որտեղ են տեղակայվելու խաղաղապահները Լեռնային Ղարաբաղում: Այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։ Տարածքը բաժանվելու է...
13:33 01/12/2020Նիկոլը մարդ չի գտնում, ում հետ կարող է աշխատել, եղածները լքում են իրեն. Հրանտ Մելիք-ՇահնազարյանՔաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Արդեն տևական ժամանակ է ՀՀ պաշտպանության նախարարը տեղակալներ չունի։ Ում դիմել, մերժում են ստացել։ Իմ տեղեկություններով արդեն մի քանի տասնյակ պոտենցիալ...
13:40 30/11/2020Լևոն Տեր-Պետրոսյանն անիմաստ է համարում անդրադառնալ ազգակործան պատուհասի հոգեկան տվայտանքներին. ՄուսինյանՀԱԿ խոսնակ Արման Մուսինյանը գրում է. «Լևոն Տեր-Պետրոսյանի կողմից Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան հրապարակումները մեկնաբանելու` լրագրողների հարցումներին ի պատասխան, հայտնում եմ. Նախագահ Տեր-Պետրոսյանը...
11:16 30/11/202030.11.2020. Կորոնավիրուսի 356 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 1098 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 356 նոր դեպք: Առողջացել է 1078 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ։ Նրանիցի 4-ը, ըստ առողջապահության...
09:53 30/11/2020Ղազախստանը բանակցում է Թուրքիայից Bayraktar ԱԹՍ-ներ գնելու համարՂազախստանը քննարկում է Թուրքիայից Bayraktar Tactical Block 2 (TB2) անօդաչու թռչող սարքեր (UAV) գնելու հնարավորությունը, հայտնում է ռուսական Avia.pro լրատվական կայքը: Աղբյուրները Ria-ին հայտնել է, որ...
18:10 28/11/2020Այդ մեկ հոգին հոգեվարքի մեջ է, չգիտեմ՝ իր վերջն ինչ է լինելու. Միքայել Պողոսյանը՝ Փաշինյանի մասին«Իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է և ի վիճակի չէ որևէ լուրջ որոշում կայացնել, ես խորին հիասթափություն եմ ապրում, որովհետև ժամանակին հավատացել եմ և այսօր ուղղակի ինձ տապալված եմ զգում»,-լրագրողների հետ...
15:20 28/11/2020Գերիների վերադարձն ու դիակների փոխանակումը պահանջում է հրատապ լուծում. ՄԻՊԹաթոյանն իրավիճակը ներկայացրել է Human Rights Watch կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրենի տեղակալին
13:26 28/11/2020Արսեն Բաբայանը՝ Սասուն Խաչատրյանին. Գոշն իր դատաստանագրքով քեզ էնքան կծեծեր, որ ծակը կմտնեիրՀՔԾ պետ Սասունը պարգևատրվել է Մխիթար Գոշ մեդալով։
11:55 28/11/202028.11.2020. Կորոնավիրուսով 39 հիվանդ է մահացելԸնդհանուր առմամբ, Հայաստանում գրանցել է կորոնավիրուսով հիվանդի մահվան 2 656 դեպք։
11:49 28/11/2020Աշոտյան. Մենք պիտի սովորենք ապրել ցավով, ստեղծարար ցավովՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է.
21:42 27/11/2020Միայն արտահերթ ընտրություններով է հնարավոր ձևավորել նոր՝ լեգիտիմ իշխանություն. Միքայել ՀամբարձումյանՀայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումն այսօր առավել քան անհրաժեշտ է։ Այս մասին NEWS.am–ի հետ զրույցում ասել է Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի նախկին ժամանակավոր...
17:21 27/11/2020Արտավազդ Սահակյանի թիմը վիրահատել է խեղանդամված և այրվածքներով ավելի քան 300 վիրավոր«Մարմնի ճարտարապետի»՝ Արտավազդ Սահակյանի, կռիվն այս օրերին վիրահատարանում է: Արցախի դեմ սանձազերծված ադրբեջանաթուրքական լայնածավալ պատերազմի ընթացքում միկրովիրաբույժի ղեկավարած «Հերացի» թիվ 1...
15:43 27/11/2020Նիկոլ Փաշինյանը հոգեկան խանգարումներ ունի, հիվանդ է, չգիտի՝ ինչ է բանակը, ինչ է պատերազմը. Մովսես ՀակոբյանՆիկոլ Փաշինյանը հոգեկան խանգարումներ ունի, նա չի պատկերացնում, թե ինչ է բանակը, ինչ է պատերազմը և երբ ինչ է կատարվել: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության...

18:18 24/08/2015Political parties of Armenia ready for draft Constitution discussions with Venice CommissionRepresentatives of ARF-Dashnaktsutyun Party (ARFD) will participate in meetings with members of the Venice Commission expected to arrive in Armenia, member of ARFD Bureau Armen Rustamyan told...
14:42 22/08/2015Venice Commission members to arrive in Armenia on August 24Members of the European Commission for Democracy through Law (Venice Commission) will arrive in Armenia on August 24, Panorama.am learned from Vahram Baghdasaryan, the head of the parliamentary...
12:31 22/08/2015Policeman who hit elderly man dismissedThe powers of a police patrol employee who hit yesterday an elderly demonstrator in Republic Square of Yerevan have been terminated, Panorama.am learned from the press service of the Armenian police.
16:37 21/08/2015Gallup poll: 73% of respondents have positive opinion of rallies against power price hike in Armenia73% of respondents in Armenia have strongly positive opinions about actions of demonstrators who protested in Bagramyan Avenue of Yerevan against the hike in electricity tariffs, Aram Navasardyan,...
14:50 21/08/20154 Armenian citizens killed in road accident in GeorgiaTwo Opel cars collided on a bypass road in Georgia’s Samtred district around 5:00 pm yesterday, o August 20.
20:33 20/08/2015CEO of Air Armenia ready for amicable settlementArsen Avetisyan, CEO of the Armenian airline Air Armenia and the owner of 51% of the company’s shares, is prepared to accept a proposal for an amicable agreement.
16:50 19/08/2015M. Melkumyan: PAP does not take tough stance on constitutional reforms anymoreOn the whole, the opposition Prosperous Armenia Party (PAP) supports the chapters of the draft new Constitution of Armenia concerning human rights and reforms in the judicial and electoral systems,...
12:31 18/08/2015Prime Minister: Air Armenia CEO assault incident should be resolved within the law“I condemn such behavior, regardless of who displays it”.
10:53 18/08/2015Bangkok bomb was worst ever attack on Thailand, says PMThe attack killed at least 21 people, including foreigners, and scores were injured.
11:53 17/08/2015Memorial Day in Armenia today after Feast of Assumption of Saint MaryOn Sunday, August 16 the Armenian Apostolic Church celebrated the Assumption of Saint Mary – the fourth one of the five Cardinal Feasts.
18:00 15/08/2015NKR Defense Army promptly suppresses activity of Azerbaijani troopsOn August 9-15 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 1000 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to data of Defense Army of the...
13:46 15/08/2015Intense struggle expected during election of Ijevan city mayor3 candidates, all of them members of the Republican Party of Armenia (RPA), running for mayor
18:19 14/08/2015Activists have no intention to stop round-the-clock vigil at Camp Armen in IstanbulUnknown men with batons attacked on Thursday evening a group of activists protesting the demolition of the building of Camp Armenia, a former Armenian summer camp located in Tuzla district of...
13:31 14/08/2015Weather in Armenia: Temperatures to drop by 1-2 degrees on August 17-18Temperatures to drop by 1-2 degrees on August 17-18
16:14 13/08/2015Soldier Karen Hovhannisyan posthumously awarded ‘For Service in Battle’ MedalKaren Hovhannisyan died of a gunshot wound in a military unit of NKR Defense Army in the eastern direction after the Azerbaijani side opened fire
15:19 13/08/2015Government of Armenia takes decision on sale of Demirchyan Sports and Concert ComplexAt the weekly session today the Armenian government took a decision about the sale of Karen Demirchyan Sports and Concert Complex state non-profit organization, which is considered property of the...
15:33 12/08/2015Murder of the Avetisyan family lasted 15 minutes: accused soldier PermyakovThe Russian garrison court in the Russian 102nd military base located in Gyumri, Armenia, is hearing today the desertion case of Russian soldier Valery Permyakov.
11:29 12/08/2015Russian soldier Permyakov trial gets underway in ArmeniaThe Russian garrison military court in the Armenian city of Gyumri today starts hearing the case of Russian serviceman Valery Permyakov charged with desertion and theft of weapons.
20:42 11/08/2015NSS of Armenia not informed about escape of dismissed Turkish prosecutors to ArmeniaNSS of Armenia not informed about escape of dismissed Turkish prosecutors to Armenia The National Security Service of Armenia (NSS) has no information that two prosecutors dismissed from their jobs...
15:18 11/08/2015Deputy agriculture minister of Armenia gives reason for potato price increasePotato prices went up by 3% in Armenia in July 2015 compared with June