17:36 13/12/2020«Դուք լսել ե՞ք պատվի, արժանապատվության և վերջապես տղա լինելու մասին. Տիգրան Աբրահամյանը՝ ոստիկանին«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ենթադրելի է, որ այն տեղեկատվությունը, որն ամեն օր ստանում է միջին վիճակագրական քաղաքացին, ստանում են նաև ոստիկանները։ Ու այսքանից...
21:39 12/12/2020Արփինե Հովհաննիսյան. Դավաճանությունը բարոյական գնահատականից սկսում է դառնալ իրավական գնահատականԱԺ մախկին փոխնախագահ, արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. ««Այսօր Դալմայում և Երևան Սիթիում նկատել են քաղաքացիական հագուստ հագած ադրբեջանցիների, որոնք առևտուր անելիս են...
16:25 12/12/2020Վահե Հովհաննիսյան. Ինչու է անխուսափելի վարչապետի փոփոխությունըԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
12:10 12/12/2020Արտակ Թովմասյան. Հայաստանում այս իշխանավարության ամեն մի ժամը բերելու է նորանոր խայտառակ ձախողումների«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի ղեկավար Արտակ Թովմասյանը, որ հանդես էր եկել նոր թիմ ձևավորելու նախաձեռնությամբ, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
11:32 12/12/2020Կյանքից հեռացել է «Մանթաշի գնդի» հրամանատար Ներսես ԵղոյանըԱյսօր կյանքից հեռացել է Արթիկի տարածաշրջանի ամենաերևելի ֆիդայապետ, «Մանթաշի գնդի» լեգենդար հրամանատար Ներսես Եղոյանը՝ Բատյան: Ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Կանաչ ապագա» բնապահպանական շարժման...
11:18 12/12/202012.11.2020. Կորոնավիրուսով 19 հիվանդ է մահացելԴեկտեմբերի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 147312 դեպք, որոնցից 124521-ն` առողջացած, 2462-ը` մահվան ելքով: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում...
10:19 12/12/2020Թուրքիայի ԱԳՆ է հրավիրվել Իրանի դեսպանըՈւրբաթ օրը Անկարայում Իրանի դեսպանը հրավիրվել է Թուրքիայի արտգործնախարարություն: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հաղորդում է «Anadolu»-ն: Ըստ լրատվական գործակալության, իրանցի դիվանագետին փոխանցվել է...
10:04 12/12/2020Հրապարակվել է Արայիկ Հարությունյանի ու Ռուսլան Իսրայելյանի խոսակցության սկանդալային ձայնագրությունը«Տասը օր ա՝ ասում ում՝ մարդ տվեք՝ Ստեփանակերտը պահիմ»
17:48 11/12/2020Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիները փակել են Սևան-Երևան ճանապարհըՆիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիները փակել են Սևան-Երևան ավտոճանապարհը։ «Նիկոլ Փաշինյանի մեկ րոպե ավելի մնալը վնաս է մեր երկրին։ Նա պետք է հեռանա մեզնից գողացած հաղթանակի համար։ Նիկոլ...
16:10 11/12/2020Ոստիկանությունը բռնի ուժ է կիրառում Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող խաղաղ ցուցարարների նկատմամբԲերման են ենթարկվել ակցիայի մասնակիցներ, այդ թվում ՀՅԴ-ականներ Իշխան Սաղաթելյանը, Գեղամ Մանուկյանը։
15:18 11/12/2020Կանցկացվի Protect ARTsakh առցանց բարեգործական գեղարվեստական աճուրդԴեկտեմբերի 14 -20-ը կանցկացվի Protect ARTsakh առցանց բարեգործական գեղարվեստական աճուրդը։ Աճուրդ-նախագիծը հիմնադրվել է համաշխարհային արվեստի տարբեր ասպեկտներում փորձառություն ունեցող երեք հայ...
10:59 11/12/202011.12.2020. Կորոնավիրուսի 1077 նոր դեպք է գրանցվել, 36 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3057 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1077 նոր դեպք: Առողջացել է 1592 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 36 մարդ։ Նրանցից 7-ը, ըստ առողջապահության...
16:53 10/12/2020Սյունիքի Տեղ համայնքը հողերը կորցնելուց հետո ծանր իրավիճակում է«Խնդիրն օրհասական է: Այսօր արդեն պետք է մտածել, վաղը ուշ է լինելու: Սիրելի հայրենակիցներ, ինչպես արդեն գիտեք, Սյունիքի մարզի Տեղ խոշորացված համայնքը նույն կարգավիճակում գտնվող այլ համայնքների հետ...
15:22 10/12/2020«Ավրորա»-ի դափնեկիր Միրզա Դինայը այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիրԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը դեկտեմբերի 10-ին հանդիպել է իրաքյան եզդի գրող, իրավապաշտպան ակտիվիստ, «Ավրորա» մարդասիրական մրցանակի 4-րդ դափնեկիր Միրզա Դինայի հետ:...
14:25 10/12/2020Սեյրան Օհանյան. Եթե այս իշխանությունն իր ղեկավարի հետ օր առաջ չհեռանա, ապա վտանգված է բնակչության ֆիզիկական գոյությունըՊաշտպանության նախկին նախարար, Արցախի հերոս, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության, Արցախի Հանրապետության պետականության, հասարակության և անհատի անվտանգության ապահովման,...
12:27 10/12/202010.12.2020. ՊԲ-ն հրապարակել է 33 զոհված զինծառայողի անունԱրցախի ՊԲ-ն հրապարակել է հայրենիքի պաշտպանության ժամանակ նահատակված 33 զինծառայողի անուն։ 1. Սահակյան Ռազմիկ Հենրիկի, ծնվ. 2000թ. 2. Ղազարյան Սարգիս Մովսեսի, ծնվ. 2001թ. 3. Պողոսյան Արթուր Դավիթի,...
11:06 10/12/202010.12.2020. Կորոնավիրուսի 1174 նոր դեպք է գրանցվել, 28 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3504 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1174 նոր դեպք: Առողջացել է 1350 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 28 մարդ: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության...
11:45 09/12/2020Ադրբեջանի հսկողության տակ անցած հայկական գերեզմանատունը պղծվել էՌուսական «Կոմսոմոլսկայա պրավդա» թերթի ռազմական լրագրող Ալեքսանդր Կոցը, որը լուսաբանում էր արցախյան պատերազմը, տելեգրամի իր ալիքում տեսանյութ է հրապարակել Ադրբեջանի հսկողության տակ անցած հայկական...

15:02 19/09/2015President Sargsyan visits Armenia Expo 2015Armenian President Serzh Sargsyan attended today the opening of annual ”Armenia Expo 2015” exhibition held in "Yerevan EXPO" center of Yerevan Computer Research and Development Institute (YCRDI)...
14:34 19/09/2015Ex-assistant suspected in murder of military enlistment office head in ArmeniaPapyan died from gunshot wounds to the neck.
17:06 18/09/2015Armenian president visits Yerevan branch of Lomonosov Moscow State UniversityS. Sargsyan toured the educational institution, familiarizing himself with its activities and conditions.
14:59 18/09/2015Constitutional reform necessary for country’s future, Armenian parliament speaker saysThe constitutional reform is not a vital necessity for the authorities, the ruling party, or any other organization or political party, the Speaker of the Armenian parliament Galust Sahakyan said...
16:00 17/09/2015Minister: Alienation of Electric Networks of Armenia shares not to affect power prices in ArmeniaAs regards debts of ENA, the minister said the debt will be assumed by the new company
13:20 17/09/2015Armenian government approves decision on alienation of 100% of Electric Networks of Armenia sharesINTER RAO Holding B.V. owning 100% of the shares of EN applied to Armenian government
18:03 16/09/2015Armenian parliament debates new Constitution’s key provision on army command in times of warI don’t rule out that Specialized Commission on Constitutional Reforms will address that issue once again”
16:50 16/09/2015V. Poghosyan: After constitutional reform, Serzh Sargsyan has no intention of becoming parliament speakerArmenian President Serzh Sargsyan has no intention of becoming speaker of Armenia’s National Assembly following the constitutional amendments, the president’s official representative on...
19:22 15/09/2015Armenian president: Collective Rapid Response Forces able to push back aggression against separate CSTO member state.President of Armenia Serzh Sargsyan, who has arrived in the Republic of Tajikistan on a working visit, took part today in the session of the Collective Security Council of the Collective Security...
13:36 15/09/2015FM Edward Nalbandyan presents priorities of Armenia’s presidency of CSTOArmenia assumed presidency of the CSTO Council of Foreign Ministers, Council of Defense Ministers, and Committee of Security Councils’ Secretaries.
20:35 14/09/2015Presidents of Armenia and Tajikistan meet in DushanbeThe heads of state exchanged opinions on issues on the agenda of the two countries, as well as regional and international problems
15:44 14/09/2015Kiro Manoyan: Armenia should show vigilance due to escalation of situation in Turkey'All this is taking place not far from the Armenian border'
16:50 12/09/2015President Sargsyan watches final stage of The Best Sport Family 2015 contestThe traditional contest was held for the 12th consecutive time
20:36 11/09/2015Draft new Constitution of Armenia gets go-ahead, put on parliamentary session agendaThe draft amendments to Constitution included in agenda of National Assembly’s plenary sitting
20:04 10/09/2015Authorities plan to allow Russian citizens to visit Armenia without international passportsAt the weekly session today the Armenian government approved an agreement on cooperation with France in the sphere of migration, under which students and young specialists will get the opportunity to...
15:00 10/09/2015Molotov cocktail thrown at Armenian Consulate in GlendaleThis is the first time an Armenian diplomatic building has come under attack in US.
19:58 09/09/2015Azerbaijani troops fire at Armenian civilians, 17 homes damaged in Chinari villageIt has been calm since the morning in the village of Chinari in Armenia’s Tavush province bordering Azerbaijan.
19:56 09/09/2015MP: No Armenian official has ever expressed intention to transfer any territories to Azerbaijan“We expect Armenian government and regional administration to pay compensation. In the past years, damage was redressed in full”
17:34 08/09/2015Expert: Presidents of Armenia and Russia sent important message to Baku, result already visible in Azerbaijani mediaThe circumstance that Serzh Sargsyan and Vladimir Putin stressed in their speeches the fact of Armenia’s being a full member of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) is a remarkable...