13:24 28/02/2020Մարտիրոս Սարյանի ծննդյան օրն է«Մարդկային ամենակարևոր արժանիքը բարությունն է: Բարին լույսն է...»:
19:50 23/02/2020Հայաստանը երկու շաբաթով կփակի Իրանի հետ սահմանըՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Սիրելի հայրենակիցներ, Հիմնվելով ՀՀ Պետական սահմանի մասին օրենքի 16-րդ հոդվածի վրա, որը վերաբերում է վարակիչ հիվանդությունների տարածման...
09:33 19/02/2020«Փաստ». Կառավարությունը սաբոտաժի է ենթարկում Նիկոլ Փաշինյանի առաջադրանքները«Փաստ» թերթը գրում է. «Հերթական ներդրողը Հայաստանում հանդիպել է պետական համակարգում առկա բյուրոկրատիային և հիասթափվել: Տեղեկություններ ունենք այն մասին, որ անմիջապես հեղափոխությունից հետո Հայաստանում...
09:31 19/02/2020«Հրապարակ». «Մեզ համար ընդունելի է այն տարբերակը, որը դեռևս չկա». պատգամավոր«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախորդ օրը` Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ ՔՊ նիստի ժամանակ քննարկել են նաև մյունխենյան զրույցը: Մեր տեղեկություններով, Դուք հարց եք տվել, ինչի՞ն էր առնչվում այն, ասում են՝...
20:36 15/02/2020Մյունխենում հանդիպել են Փաշինյանն ու ԱլիևըՄյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ն.Փաշինյանի ֆեյսբուքյան էջից։ Այս պահին մեկնարկել է...
10:43 08/02/2020Այսօր Սուրբ Սարգսի տոնն էԱյսօր նշվում է Ս. Սարգիս զորավարի, նրա Մարտիրոս որդու և 14 զինվորների տոնը։ Հայ առաքելական եկեղեցին՝ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Հայրապետի բարձր տնօրինությամ օրը հռչակել է Երիտասարդների...
18:40 06/02/2020ԵԽԽՎ-ն ՀՀ իշխանություններին կոչ է անում դիմել Վենետիկի հանձնաժողովին՝ կարծիքի համար«Հայաստանի խորհրդարանը որոշեց արտահերթ նիստ անցկացնել փետրվարի 6-ին, որպեսզի քննարկի մի շարք փոփոխություններ, որոնք կվերացնեն Սահմանադրական դատարանի` օրենսդրության նախագծի Սահմանադրությանը...
13:06 06/02/2020Կրկին մեկնարկեց ԱԺ արտահերթ նիստըԱզգային ժողովում մեկնարկել է արտահերթ նիստը։ Օրակարգում «ՀՀ սահմանադրությունում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծն է։ Գրանցվել է 110 պատգամավոր։ Հիշեցնենք, որ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության մի...
18:45 05/02/2020Վահրամ Ավագյանի մահվան դեպքի գործով զինծառայողներ Խ.Գ.-ին և Ա.Ս.-ին մեղադրանք է առաջադվելՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացնում են,որ պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Վահրամ Մկրտիչի Ավագյանի մահվան դեպքի առթիվ առաջին կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով, պարտադիր...
15:27 04/02/2020Դատարանը դատական սանկցիա կիրառեց փաստաբանների նկատմամբՓաստաբանների դժգոհությունները դատարանի որոշումներից կամ գործողություններից չի կարող արդարացնել իրենց պաշտպանյալների շահերի պաշտպանությունն չիրականացնելու պարտականությունը։ Նախորդ նիստին բացակա...
09:02 04/02/2020Մարզերում ձյուն է տեղումՎարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով
13:27 03/02/2020Չինաստանում գրանցվել է H5N1 թռչնագրիպի բռնկումՉինաստանի իշխանությունները հայտարարել են Հունան նահանգում մահացու H5N1 թռչնագրիպի բռնկման մասին: Այս նահանգը գտնվում է կորոնավիրուսի էպիկենտրոնի՝ Հուբեյ նահանգի հարավային սահմանին: bykvu.com-ի...
16:27 31/01/2020ՀՀ և ՌԴ վարչապետների հանդիպումը մեկնարկեց սելֆիովՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը աշխատանքային այցով գտնվում է Ղազախստանի Հանրապետությունում։ Ալմաթիում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպել է ՌԴ նորանշանակ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ։ Լուսանկարչության...
09:10 31/01/2020ԱԻՆ. Սպասվում է ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցում Միջերկրական ծովիցԱԻՆ կանխատեսումների համաձայն, սպասվում է համեմատաբար ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցում Միջերկրական ծովից։ Հունվարի 31-ի երեկոյան ժամերին հանրապետության հյուսիային և կենտրոնական շրջաններում, առաջիկա գիշերը և...
22:07 29/01/2020Ավարտվեց Մնացականյան-Մամեդյարովի հանդիպումը՝ հաջորդ օրը շարունակելու համարԱվարտվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը, որը շարունակվելու է նաև հունվարի 30-ին: Ժամեր տևած, բավական երկար հանդիպման ավարտի մասին հայտնել է...
10:17 29/01/2020Հանրապետությունում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 29-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը բաց է բոլոր տիպի ավտոմեքենաների...
09:48 29/01/2020Արցախում դեռևս չպարզված հանգամանքներում զինծառայող է վիրավորվելՀունվարի 28-ին, ժամը 02:55-ի սահմանում ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող,...
10:00 27/01/2020Թբիլիսիի օդանավակայանում կորոնովիրուսի հետ կապված հետազոտություններ են անցկացվումՎրաստանի առողջապահության փոխնախարար Թամար Գաբունիան հայտարարել է, որ կորոնովիրուսի հետ կապված Վրաստանի օդանավակայաններում ուղևորների հետազոտություններ են իրականացվում։ Միջոցառումները անցկացվում...
09:00 27/01/2020ԱԳՆ. Այս պահի դրությամբ վարակվածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիների մասին տեղեկատվություն չկաՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից տեղեկացնում են, որ Չինաստանում ՀՀ դեսպանության կողմից շարունակ քայլեր են ձեռնարկվում Չինաստանի տարածքում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների հետ անմիջական կապ հաստատելու...
16:15 25/01/2020Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 100 փաստ ու հարցերի պատասխան է ներկայացնում Կապանում (ամբողջական)Այսօր, ժամը 11:23 -ին Կապանում մեկնարկեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հերթական մամուլի ասուլիսը Ինչպես նախորդ ասուլիսներին, այսօր էլ վարչապետն այն սկսեց «նոր Հայաստանի» մասին 100 փաստ հրապարակելով։...

14:37 21/11/2015Микаел Мелкумян рассказал, в каком случае реформы в Армении будут иметь успехОб этом он заявил в ходе агитационной кампании к намеченному на 6 декабря референдуму по конституционной реформе, которая проводилась в городе Спитак.
15:56 20/11/2015Реалити-шоу «Да и Нет» к конституционному референдуму: Грайр Товмасян «обещал» коренные перемены в АрменииДля Армении это исторически важный период, поскольку во всех странах, в которых был осуществлен переход к парламентской модели правления, произошли коренные перемены.
14:59 19/11/2015А. Арутюнян: В правительстве должны понять, какое значение имеет перезапуск завода «Наирит» для АрменииСотрудники ереванского завода «Наирит» с конца минувшего года перманентно проводили акции протеста, которые поддерживали некоторые политические силы в стране.
17:16 18/11/2015Социолог: 25% опрошенных не интересуются политикой и конституционным референдумом в АрменииСогласно результатам данного опроса, 25% опрошенных не интересуются политикой и конституционным референдумом, а 10% приняли решение не принимать участие в референдуме.
15:58 18/11/2015Глава МИД Армении и представитель Госдепа США отметили опасность смены формата переговоров по карабахскому урегулированиюБриджит Бринк высоко оценила вклад Армении в дело укрепления глобальной безопасности и участие в миротворческих миссиях в других странах.
15:44 17/11/2015К конституционному референдуму в Армении: в рамках шоу «Да и Нет» начинается война «лидеров мнений»Совместный штаб Фронта «Нет» обвинил Фронт «Да» в использовании административных ресурсов при проведении агитационной кампании.
16:58 16/11/2015Г. Саакян: В одиночку делегация Армении в ПАСЕ не могла решить проблемы одобрения проекта позорного доклада Р. Уолтера по Нагорному Карабаху«Это величайший позор, но давайте не искать виновных. Я положительно оцениваю работу членов делегации, они вместе боролись против принятия данного проекта».
12:47 14/11/2015Наши молитвы с народом Франции. Президент Армении выразил соболезнования в связи с серией чудовищных терактов в Париже«Мы обязаны общими усилиями выявлять и искоренять все факторы, которые становятся причиной подобных ужасающих проявлений радикализма», – отметил он.
18:45 12/11/2015Глава Минобразования Армении А. Ашотян поблагодарил оппозицию за «рекламу» его телепередачи «Еранкюни»«В заявлении АНК налицо множество моментов недопонимания. Телепередача не была специально создана с целью осуществления агиткампании к референдуму»
15:22 12/11/2015Оказавшаяся на территории Азербайджана76-летняя жительница армянского села Коти вернулась в АрмениюПод эгидой Международного Комитета Красного Креста МККК 12 ноября в Армению вернулась оказавшаяся на территории Азербайджана 76летняя жительница села Коти Тавушской области Армении Лусик Абовян
11:44 11/11/2015Парламент Армении одобрил поправки в Закон «Об идентификационных картах»В Армении свыше 558 тысяч граждан не могли принять участия в референдуме по конституционной реформе 6 декабря, поскольку имеют только идентификационные карты (новые внутренние паспорта).
16:17 10/11/2015Депутат: Поправки в закон о госпособиях должны способствовать повышению уровня рождаемости в Армении«Основная задача принятия поправок – понять, какие действия необходимо предпринять для борьбы с демографическим кризисом, и способствовать повышению уровня рождаемости».
16:18 09/11/2015Правительство Армении выплатит компенсации семьям погибших и пострадавших в ДТП под ТулойВодитель автобуса рейса «Москва-Ереван», ставшего участником крупного ДТП под Тулой, и эксплуатирующая данное транспортное средство компания осуществляли деятельность на законных основаниях.
19:17 07/11/2015Президент Армении посетил компанию «Спайка» в Ереване и ряд предприятий в Араратской областиВ городе Масис С. Саргсян посетил входящие в группу компаний «Гранд Холдинг» предприятия «Гранд Мастер», «Масис Тобако» и «Интернейшнл Масис Табак».
17:22 07/11/2015Глава Минобороны Армении: Навязывание односторонних уступок неприемлемо«Мы считаем, что карабахская проблема может получить решение мирным политическим путем, посредством диалога», – подчеркнул глава Минобороны Армении.
13:31 06/11/2015Развивается инвестиционное сотрудничество между Китаем и странами вдоль маршрутов «Одного пояса и одного пути»Правительство Армении выразило готовность содействовать концепции «экономического пояса Шелкового пути».
17:39 05/11/2015ГУГА Армении опровергло заявления Минтранса Таджикистана о принадлежности армянской стороне разбившегося в Южном Судане Ан-12Он также подчеркнул, что такого воздушного судна нет ни у одной из зарегистрированных в Армении компаний. «Регистрация этих бортов запрещена в республике законодательно», – добавил Р. Грдзелян.
17:09 05/11/2015Замминистра финансов: Евросоюз выделит Армении в качестве гранта €24 млн.Европейский союз в 2016 году выделит Армении 24 млн. евро в качестве гранта. Об этом заявил сегодня в Национальном Собрании Армении первый заместитель министра финансов РА Павел Сафарян в ходе...
16:35 04/11/2015Глава Минэкономики: Практически все ведомства Армении выступают с рядом новых предложений по сотрудничеству с ЕСВо время заседания Комитета сотрудничества РА – ЕС будут обсуждаться все направления для дальнейшего партнерства, а также спектр вопросов, касающийся политических отношений.
18:17 03/11/2015Президент Армении на встрече с Г. Зальбером отметил важность адресных заявлений международных структурПрезидент Армении Серж Саргсян принял сегодня специального представителя ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Герберта Зальбера.