12:00 13/03/2020ՀԱՊ. «Դալի և Պիկասո» ցուցահանդեսը շաբաթական երկու օր բաց կլինի մինչև ժամը 20:00-նՀաշվի առնելով այցելուների աննախադեպ քանակն ու մեծ հետաքրքրությունը «Դալի և Պիկասո» ցուցահանդեսի հանդեպ՝ Հայաստանի Ազգային պատկերասրահից տեղեկացնում են, որ այսուհետ յուրաքանչյուր հինգշաբթի և ուրբաթ...
09:31 13/03/2020Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի կնոջ մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսըԿանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի կնոջ՝ Սոֆի Գրեգիրա-Թրյուդոյի մոտ կորոնավիրուսի թեստից հետո հաստատվել է COVID-19 վարակի առկայությունը։ Այս մասին սոցիալական ցանցերում հայտնել է վարչապետը։...
13:27 12/03/2020ԱՄՆ 75 կոնգրեսականներ միացել են նամակին՝ Արցախին ու Հայաստանին օգնություն տրամադրելու համարԱՄՆ 75 օրենսդիրներ նամակ են հղել Արտասահմանյան գործառնությունների և հարակից ծրագրերի պատվիրակությունների ենթահանձնաժողովին ՝ խնդրելով աջակցել Հայաստանին և Արցախին (Լեռնային Ղարաբաղ) 2021 ֆինանսական...
11:13 12/03/2020Դանիան ևս 2 շաբաթով փակեց կրթական հաստատությունները, պետական սեկտորըԴանիայի վարչապետը հայտարարել է, որ երկիրը 2 շաբաթով կփակեն բոլոր մանկապարտեզները, դպրոցներն ու համալսարանները, որպեսզի դանդաղեցնեն կորոնավիրուսի տարածումը: Պետական սեկտորի բոլոր աշխատակիցները, ովքեր...
09:28 12/03/2020Իտալիայի վարչապետը հայտարարել է կոմերցիոն բոլոր կետերի փակման մասին՝ բացառությամբ սննդի ու դեղատներիԻտալիայի վարչապետ Ջուզեպպե Կոնտեն հայտարարել է կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի նոր միջոցների ներդրման մասին: Մասնավորապես, դադարեցվել է բոլոր առևտրային կենտրոնների, բացառությամբ առաջին...
16:25 11/03/2020«Կնոջական ցնորք իմ, Նավզիկե». Ցուցահանդես՝ Չարենցի տուն-թանգարանումՀայտնի գրող Եղիշե Չարենցը սիրել է կանանց, կանայք էլ սիրել են նրան: Նրա միակ ու անփոխարինելի սերը եղել է Արփենիկ Չարենցը: Չարենցի տուն-թանգարանի տնօրեն Անահիտ Ասատրյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում...
12:00 10/03/2020Երևանի պետական կամերային երգչախումբն առաջին անգամ ամբողջությամբ կկատարի Կոմիտասի «Բեռլինյան պատարագ»-ըԵրևանի պետական կամերային երգչախումբն առաջին անգամ ամբողջությամբ կկատարի Կոմիտաս վարդապետի «Բեռլինյան պատարագ»-ը: Ստեղծագործությունը կհնչի Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը մարտի 27-ին, ժամը...
09:37 10/03/2020«Հրապարակ». Փոխգնդապետի դաժան ծեծից հետո մարզպետի պաշտոնից զրկված Տրդատ Սարգսյանը մասնակցում է հանրաքվեի քարոզարշավին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հեղափոխականներն իրենց ցինիզմով գերազանցում են նախկին կոռումպացված ռեժիմին: Թվում էր, թե Վայոց ձորի նախկին մարզպետ Տրդատ Սարգսյանը բանակի սպայի՝ փոխգնդապետի դաժան ծեծի...
09:30 10/03/2020«Իրատես». Փաշինյանի այցը, ինչպես միշտ, որևէ լուրջ օրակարգ չի ունեցել«Իրատես» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը խիստ ստիպված է Սերժ Սարգսյանին Բրյուսել մեկնելու թույլտվություն «տվել», որովհետև ինքը ևս այց ուներ, և եթե արգելափակեր ԵԺԿ անդամ կուսակցության ղեկավարի այցը,...
09:03 10/03/2020Աբուլի ամրոցը կվերանորոգվիԱյս տարի ևս Ջավախքի Աբուլի ամրոցի տարածքում կշարունակվեն գիտահետազոտական աշխատանքները, իսկ մյուս տարվանից կսկվեն վերանորոգման և կոնսերվացման աշխատանքները: 2019 թվականի սեպտեմբերին Վրաստանի...
13:05 09/03/2020Բյուրականի աստղադիտարանը կողմ է քվեարկել ԳԱԱ կազմում մնալունԳԱԱ Վ․ Համբարձումյանի անվան Բյուրականի աստղադիտարանում օրերս տեղի է ունեցել գիտատեխնիկական անձնակազմի ընդհանուր ժողով։ Օրակարգում դրված էր աստղադիտարանի ՀՀ ԳԱԱ համակարգում լինելու հարցը։...
10:42 07/03/2020ԱՀԿ-ն հայտնել է, որ կորոնավիրուսը դժվար թե ամռանը դադարեցնի տարածումըՔիչ հավանական է, որ ամռանը դադարի նոր տեսակի կորոնավիրուսի տարածունը: Նման կարծիք է հայտնել Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) առողջապահական արտակարգ իրավիճակների ծրագրի տնօրեն Մայքլ...
10:17 06/03/2020Ռուս զբոսաշրջիկները ցանկանում են մարտի 8-ն անցկացնել ԵրևանումՎերլուծաբանները պարզել են, թե Կանանց միջազգային օրը՝մարտի 8-ը, ռուսները որ երկրում են ցանկանել անցկացնել: Երկրների թվում է նաև Հայաստանը: news.ru-ի հաղորդմամբ, OneTwoTrip-ի մասնագետներն են կատարել...
11:55 05/03/2020Խաչիկում պնդուկը ծաղկում էՎայոց ձորի Խաչիկ գյուղում պնդուկն ուզում է ծաղկել։ Խաչիկ գյուղի հոգևոր համայնքը լուսանկար է տեղադրել ֆեյսբուքյան էջում: Լուսանկարի հեղինակն է Տեր Հովհաննեսը։
11:26 05/03/2020Վենետիկի ճարտարապետական բիենալեն երեք ամսով հետաձգվել էՀաղորդվել էր, որ Հայաստանն ազգային տաղավարով կներկայանա 2020 թ. Վենետիկի ճարտարապետական 17-րդ միջազգային բիենալեին:
12:58 04/03/2020Գյուղացու մոտ ճգնաժամ է, հավատի կորուստ. ֆերմեր«Գյուղատնտեսության ոլորտում կան գումար չպահանջող կազմակերպչական հարցեր, որոնք լուծում չեն ստանում»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախկին պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանը։ Նրա խոսքով, եթե այսօր...
12:04 03/03/2020Գյուղատնտեսության մեջ ինչ վիճակ է՝ ոչ սերմ կա, ոչ տեխնիկա, ոչ պարարտանյութ. Ծառուկյան«Կառավարության էս սկզբունքով, էս ծրագրով տնտեսական հեղփոխություն չի կարող լինել»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։ Նրա...
11:27 03/03/2020ԵԱՀԿ առաքելությունը դիտարկում կանցկացնի Արցախի և Ադրբեջանի սահմանինԱրցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ մարտի 4-ին ԵԱՀԿ առաքելությունը հրադադարի ռեժիմի պլանային դիտարկում է անցկացնելու Արցախի և Ադրբեջանի սահմանին՝...
10:13 03/03/2020Եվս 8 կասկածելի դեպքի թեստավորում է տեղի ունեցելՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Սիրելի հայրենակիցներ, երեկվա իմ ուղիղ եթերից հետո ևս 8 կասկածելի դեպքի թեստավորում է տեղի ունեցել՝ բոլորը բացասական պատասխանով, այսինքն՝...

16:47 16/12/2015Эксперт: Несмотря на влияние Турции, в Азербайджане осознают опасность чрезмерной эскалации в зоне карабахского конфликта именно для Баку«Единственной силой, способной сделать это, является армянская сторона, которая взяла на себя эти воспитательные работы», – подчеркнул он.
17:59 15/12/2015Спикер НС Армении ответил дипмиссии США: Заявления посольств – это не слова Папы Римского, чтобы считать их за святостьПри этом он подчеркнул, что не видит в нем «ничего нового».
16:01 14/12/2015Вазген Сафарян: Российский рынок должен стать традиционным для экспортной продукции АрменииВ связи с введением Россией ограничений на импорт сельскохозяйственной продукции из Турции, правительство Армении должно обратить больше внимание на сельское хозяйство.
14:21 12/12/2015Минобороны НКР: Армянская сторона предприняла карательные действия, уничтожив ряд важных военных объектов ВС АзербайджанаЗа неделю ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около1400 раз.
15:00 11/12/2015Эксперт: Баку пытается сорвать проведение встречи президентов Армении и Азербайджана либо изменить ее повесткуВероятность возобновления военных действий в зоне карабахского конфликта небольшая, так как Азербайджан не готов к этому экономически, не хватит и военного потенциала.
16:51 08/12/2015Ереванский пресс-клуб: Очевидных нарушений в ходе освещения конституционного референдума в Армении не былоПо словам Б. Насардяна, очевидных признаков необъективности зафиксировано не было.
15:43 07/12/2015Глава ЦИК Армении ответил на обвинения Левона Зурабяна: Политические оценки должны иметь фактические основанияПолитические оценки и мнения всегда звучали и могут звучать...
13:25 06/12/2015Первый президент Армении призвал граждан принять участие в конституционном референдумеПервый президент Армении пришел на участок с внуком – Левоном Давидовичем Тер-Петросяном.
14:44 05/12/2015Политолог: Армения должна быть готова к разным сценариям развития ситуации на фоне конфронтации России и ТурцииТурция может попытаться использовать фронт НКР, чтобы вовлечь Россию в активную конфронтацию, провоцируя здесь войну.
16:54 04/12/2015Российский эксперт: Членство Армении в ЕАЭС открывает новые возможности для стран ЗакавказьяОн напомнил о ситуации, которая сложилась вокруг стран Закавказья, с учетом ухудшения российско-турецких отношений.
15:23 03/12/2015Представитель Минобороны Армении: На фоне событий в Нардаране азербайджанская сторона пытается устроить очередную провокациюУтверждения азербайджанской стороны не соответствуют действительности и являются очередной попыткой распространения дезинформации.
15:49 02/12/2015Гагик Минасян назвал беспрецедентной агитационную кампанию к конституционному референдуму в АрменииОтметим, с 13 ноября в рамках агиткампании к конституционному референдуму в Армении стартовал телевизионный проект «Да и Нет».
15:44 30/11/2015«Хранить и обогащать традиции Армении». Театр им. Вардана Ачемяна в Гюмри отмечает 150-летиеС участием премьера в здании театра состоялось открытие малого зала имени Мгера (Фрунзика) Мкртчяна.
16:33 28/11/2015Эксперт: Некоторые СМИ спекулируют вокруг правительственной программы Турции, и МИД Армении вовсе не следует реагироватьПравительственную программу Турции представляют как заявление премьера А. Давутоглу.
11:08 28/11/2015«Жоховурд»: Партия Ара Абраамяна будет называться «Национальное единство»Газета «Жоховурд» пишет, что президент Союза армян России Ара Абраамян уже решил, когда созовет учредительный съезд создаваемой им новой партии.
13:42 27/11/2015СНБ Армении: Мишенью обезвреженной в Ереване вооруженной группы были граждане и отдельные ветви властиОбезвреженная 25 ноября в Ереване преступная группировка по степени вооруженности, жестокости и количеству участников является беспрецедентной в РА.
17:46 26/11/2015Предотвращены чудовищные угрозы. Заявление главы СНБ Армении об операции по обезвреживанию вооруженной группы в ЕреванеНапомню, что СНБ – аполитичная структура, все наши действия направлены на обеспечение безопасности Армении и ее граждан, сказал он.
12:44 25/11/2015СНБ Армении представила подробности задержания в Ереване преступной группы, планировавшей серию тяжких преступленийБывший житель Еревана, ныне проживающий за рубежом, Артур Варданян, прибыв в 2015 году в Армению, создал и возглавил преступное сообщество.
15:39 24/11/2015Парламентская оппозиция требует от Национальной статистической службы Армении достоверных данных, а не «теории относительности»«Теорию относительности Эйнштейна никто не ставит под сомнение, но считаю, что уровень бедности и безработицы нужно измерять лишь одним инструментом – реальностью».
14:02 23/11/2015К конституционному референдуму в Армении для незрячих избирателей подготовили пособия со шрифтом Брайля«Это было особенно важно, поскольку недавно были произведены законодательные изменения, касающиеся голосования граждан с идентификационными картами», – сказал Тигран Мукучян.