12:00 13/03/2020ՀԱՊ. «Դալի և Պիկասո» ցուցահանդեսը շաբաթական երկու օր բաց կլինի մինչև ժամը 20:00-նՀաշվի առնելով այցելուների աննախադեպ քանակն ու մեծ հետաքրքրությունը «Դալի և Պիկասո» ցուցահանդեսի հանդեպ՝ Հայաստանի Ազգային պատկերասրահից տեղեկացնում են, որ այսուհետ յուրաքանչյուր հինգշաբթի և ուրբաթ...
09:31 13/03/2020Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի կնոջ մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսըԿանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի կնոջ՝ Սոֆի Գրեգիրա-Թրյուդոյի մոտ կորոնավիրուսի թեստից հետո հաստատվել է COVID-19 վարակի առկայությունը։ Այս մասին սոցիալական ցանցերում հայտնել է վարչապետը։...
13:27 12/03/2020ԱՄՆ 75 կոնգրեսականներ միացել են նամակին՝ Արցախին ու Հայաստանին օգնություն տրամադրելու համարԱՄՆ 75 օրենսդիրներ նամակ են հղել Արտասահմանյան գործառնությունների և հարակից ծրագրերի պատվիրակությունների ենթահանձնաժողովին ՝ խնդրելով աջակցել Հայաստանին և Արցախին (Լեռնային Ղարաբաղ) 2021 ֆինանսական...
11:13 12/03/2020Դանիան ևս 2 շաբաթով փակեց կրթական հաստատությունները, պետական սեկտորըԴանիայի վարչապետը հայտարարել է, որ երկիրը 2 շաբաթով կփակեն բոլոր մանկապարտեզները, դպրոցներն ու համալսարանները, որպեսզի դանդաղեցնեն կորոնավիրուսի տարածումը: Պետական սեկտորի բոլոր աշխատակիցները, ովքեր...
09:28 12/03/2020Իտալիայի վարչապետը հայտարարել է կոմերցիոն բոլոր կետերի փակման մասին՝ բացառությամբ սննդի ու դեղատներիԻտալիայի վարչապետ Ջուզեպպե Կոնտեն հայտարարել է կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի նոր միջոցների ներդրման մասին: Մասնավորապես, դադարեցվել է բոլոր առևտրային կենտրոնների, բացառությամբ առաջին...
16:25 11/03/2020«Կնոջական ցնորք իմ, Նավզիկե». Ցուցահանդես՝ Չարենցի տուն-թանգարանումՀայտնի գրող Եղիշե Չարենցը սիրել է կանանց, կանայք էլ սիրել են նրան: Նրա միակ ու անփոխարինելի սերը եղել է Արփենիկ Չարենցը: Չարենցի տուն-թանգարանի տնօրեն Անահիտ Ասատրյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում...
12:00 10/03/2020Երևանի պետական կամերային երգչախումբն առաջին անգամ ամբողջությամբ կկատարի Կոմիտասի «Բեռլինյան պատարագ»-ըԵրևանի պետական կամերային երգչախումբն առաջին անգամ ամբողջությամբ կկատարի Կոմիտաս վարդապետի «Բեռլինյան պատարագ»-ը: Ստեղծագործությունը կհնչի Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը մարտի 27-ին, ժամը...
09:37 10/03/2020«Հրապարակ». Փոխգնդապետի դաժան ծեծից հետո մարզպետի պաշտոնից զրկված Տրդատ Սարգսյանը մասնակցում է հանրաքվեի քարոզարշավին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հեղափոխականներն իրենց ցինիզմով գերազանցում են նախկին կոռումպացված ռեժիմին: Թվում էր, թե Վայոց ձորի նախկին մարզպետ Տրդատ Սարգսյանը բանակի սպայի՝ փոխգնդապետի դաժան ծեծի...
09:30 10/03/2020«Իրատես». Փաշինյանի այցը, ինչպես միշտ, որևէ լուրջ օրակարգ չի ունեցել«Իրատես» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը խիստ ստիպված է Սերժ Սարգսյանին Բրյուսել մեկնելու թույլտվություն «տվել», որովհետև ինքը ևս այց ուներ, և եթե արգելափակեր ԵԺԿ անդամ կուսակցության ղեկավարի այցը,...
09:03 10/03/2020Աբուլի ամրոցը կվերանորոգվիԱյս տարի ևս Ջավախքի Աբուլի ամրոցի տարածքում կշարունակվեն գիտահետազոտական աշխատանքները, իսկ մյուս տարվանից կսկվեն վերանորոգման և կոնսերվացման աշխատանքները: 2019 թվականի սեպտեմբերին Վրաստանի...
13:05 09/03/2020Բյուրականի աստղադիտարանը կողմ է քվեարկել ԳԱԱ կազմում մնալունԳԱԱ Վ․ Համբարձումյանի անվան Բյուրականի աստղադիտարանում օրերս տեղի է ունեցել գիտատեխնիկական անձնակազմի ընդհանուր ժողով։ Օրակարգում դրված էր աստղադիտարանի ՀՀ ԳԱԱ համակարգում լինելու հարցը։...
10:42 07/03/2020ԱՀԿ-ն հայտնել է, որ կորոնավիրուսը դժվար թե ամռանը դադարեցնի տարածումըՔիչ հավանական է, որ ամռանը դադարի նոր տեսակի կորոնավիրուսի տարածունը: Նման կարծիք է հայտնել Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) առողջապահական արտակարգ իրավիճակների ծրագրի տնօրեն Մայքլ...
10:17 06/03/2020Ռուս զբոսաշրջիկները ցանկանում են մարտի 8-ն անցկացնել ԵրևանումՎերլուծաբանները պարզել են, թե Կանանց միջազգային օրը՝մարտի 8-ը, ռուսները որ երկրում են ցանկանել անցկացնել: Երկրների թվում է նաև Հայաստանը: news.ru-ի հաղորդմամբ, OneTwoTrip-ի մասնագետներն են կատարել...
11:55 05/03/2020Խաչիկում պնդուկը ծաղկում էՎայոց ձորի Խաչիկ գյուղում պնդուկն ուզում է ծաղկել։ Խաչիկ գյուղի հոգևոր համայնքը լուսանկար է տեղադրել ֆեյսբուքյան էջում: Լուսանկարի հեղինակն է Տեր Հովհաննեսը։
11:26 05/03/2020Վենետիկի ճարտարապետական բիենալեն երեք ամսով հետաձգվել էՀաղորդվել էր, որ Հայաստանն ազգային տաղավարով կներկայանա 2020 թ. Վենետիկի ճարտարապետական 17-րդ միջազգային բիենալեին:
12:58 04/03/2020Գյուղացու մոտ ճգնաժամ է, հավատի կորուստ. ֆերմեր«Գյուղատնտեսության ոլորտում կան գումար չպահանջող կազմակերպչական հարցեր, որոնք լուծում չեն ստանում»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախկին պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանը։ Նրա խոսքով, եթե այսօր...
12:04 03/03/2020Գյուղատնտեսության մեջ ինչ վիճակ է՝ ոչ սերմ կա, ոչ տեխնիկա, ոչ պարարտանյութ. Ծառուկյան«Կառավարության էս սկզբունքով, էս ծրագրով տնտեսական հեղփոխություն չի կարող լինել»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։ Նրա...
11:27 03/03/2020ԵԱՀԿ առաքելությունը դիտարկում կանցկացնի Արցախի և Ադրբեջանի սահմանինԱրցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ մարտի 4-ին ԵԱՀԿ առաքելությունը հրադադարի ռեժիմի պլանային դիտարկում է անցկացնելու Արցախի և Ադրբեջանի սահմանին՝...
10:13 03/03/2020Եվս 8 կասկածելի դեպքի թեստավորում է տեղի ունեցելՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Սիրելի հայրենակիցներ, երեկվա իմ ուղիղ եթերից հետո ևս 8 կասկածելի դեպքի թեստավորում է տեղի ունեցել՝ բոլորը բացասական պատասխանով, այսինքն՝...

10:22 29/08/2014Today is International Day against Nuclear TestsSince nuclear weapons testing began in the mid-twentieth century, with the first test on 16 July 1945, nearly 2,000 have taken place.
16:37 28/08/2014Nalbandian’s statement on California Senate resolution recognizing Independence of Artsakh“We welcome the resolution of California Senate on recognition of Independence of the Nagorno-Karabakh Republic,” Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian said in a statement on Thursday, the...
10:08 28/08/2014Calif. Senate recognizes Artsakh’s independenceThe State of California now joins Massachusetts, Rhode Island, Maine and Louisiana in adopting legislation which supports the independence of Artsakh.
10:31 27/08/2014Calif. Senate unanimously passes Genocide Education ActThis bill, authored by Assemblymember Adrin Nazarian, builds upon the first legislation passed in 1985, AB 1273, which incorporated the Armenian Genocide in the Social Studies Curriculum.
12:48 26/08/2014Hot weather to persist in ArmeniaScattered showers are expected in the northern regions of Armenia on August 26-30, at night and in the evening.
10:54 26/08/2014Earthquake hits border area between Armenia and GeorgiaThe earthquake measured 4 on the Richter scale in the epicenter.
13:06 25/08/2014Temperatures to rise by 1-3 degreesPrecipitation is not expected in Armenia on August 25-29. There will be southwest winds of 5-10 meters per second. Temperatures will gradually rise by 1-3 degrees. Precipitation is not expected in...
12:51 25/08/2014Karabakh official: Resumption of hostilities in Karabakh will bring new victory to Armenian side“Whoever participates in the negotiations, whatever proposals are made, the Artsakh conflict shall be resolved by the Artsakh people," said Movses Hakobyan.
10:32 23/08/2014Armenia’s Declaration of Independence is 24 years oldOn August 23, 1990, the Supreme Council of the Armenian SSR adopted the Declaration of Independence which marked the beginning of a new state building process.
14:51 22/08/2014Armenian MFA: No Armenians among victims of Egypt bus crashAt least 38 people were killed and 41 injured early Friday when two tourist buses crashed in northeastern Egypt.
10:57 22/08/2014Azerbaijan fires 1,900 shots in Karabakh directionAzerbaijan violated the ceasefire about 240 times on Karabakh-Azerbaijan Line of Contact on August 17-22.
10:19 22/08/2014Global warming slowdown 'could last another decade'The latest theory says that a naturally occurring 30-year cycle in the Atlantic Ocean is behind the slowdown.
15:09 21/08/2014Karabakh official: Baku involved Iraqi authorities in its intriguesOfficial Baku manipulates Karabakh’s friendly gesture of accepting the friendly Yazidi people in its territory, also involving the Iraqi authorities in its intrigues, spokesperson of the NKR...
14:38 21/08/2014Armenia to provide $100,000 aid to Iraqi YazidisThe humanitarian aid will be delivered via UN bodies.
14:19 21/08/2014Gazprom Armenia to ensure uninterrupted gas supply to Armenian consumersThe gas transport company of Georgia has informed Gazprom Armenia of the suspension of natural gas supplies to Armenia from 11:45 pm August 20.
10:24 21/08/2014Heart disease giving way to cancer as top killer of menFour million deaths each year - nearly half the European total - are due to cardiovascular disease.
15:58 20/08/2014Safaryan: Sale of Vorotan Hydro Cascade will lead to electricity price increaseThe head of the Union of Native Producers of Armenia is opposed to the sale of Vorotan Hydro Cascade.
13:44 20/08/2014Attorney company prepared to protect Yazidis’ interests at international agenciesLev Group attorney company expresses willingness to protect interests of Yazidis at international agencies, head of the company Levon Baghdasaryan told reporters on Wednesday.
10:37 20/08/2014Former House Majority Leader sells his soul for fistful of dollarsArmenian-Americans and all people of good will should not remain silent while Gephardt enriches himself with Turkish blood money!
17:36 19/08/2014Hovik Abrahamyan: Our country’s future is in reliable handsIn the Premier’s words, the generation of independence has been the driving force of society and the pledge for enhanced security and strengthened statehood.