11:22 23/03/2020ՌԴ-ից թռիչքները Երևան կիրականացվեն բացառապես ՄոսկվայիցՌուսաստանը մարտի 23-ից ժամանակավոր սահմանափակումներ է մտցնում ավիաուղևորափոխադրումների գործընթացում ՌԴ-ի տարածքից դեպի այլ երկրներ: Բացառություններ են կազմում թռիչքները Մոսկվայից դեպի այլ երկրների...
10:07 23/03/202023.03.2020. Կորոնավիրուսի հիվանդացության 194 հաստատված դեպք կաԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի՝ քիչ առաջ հրապարակած տվյալների համաձայն, Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մարտի 23-ի ժամը 10-ի դրությամբ հասել է 194-ի։ Երեկվա...
15:00 21/03/2020#բդխլավէլի. Իրավապաշտպանն ու փաստաբանները լուսանկարներ են հրապարակելՄի քանի փաստաբաններ Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում ակցիա են սկսել՝ #բդխլավէլի հեշթեգի ներքո հրապարակելով տարբեր տարիներին արված լուսանկարները, որոնցում նրանք նստած են տարբեր դատավորների աթոռներին։...
11:00 21/03/2020Մարտի 21-ը պոեզիայի համաշխարհային օրն էՄարտի 21-ին նշվում է պոեզիայի համաշխարհային օրը։ Որոշումն ընդունվել է 1999 թվականին ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր նստաշրջանում։ Ինչպես տեղեկացնում է Calend.ru-ն, տոնն առաջին անգամ նշվել է Փարիզում, որտեղ...
10:01 21/03/202021.03.2020. Կորոնավիորւսի հիվանդացության 160 հաստատված դեպք կաԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի՝ քիչ առաջ հրապարակած տվյալների համաձայն, Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մարտի 21-ի ժամը 10-ի դրությամբ հասել է 160-ի։
09:36 21/03/2020Եկեղեցին այսօր նշում է Քառասուն սուրբ մանկանց հիշատակության օրըՀայ առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Քառասուն սուրբ մանկանց հիշատակության օրը։ Արարատյան հայրապետական թեմի պաշտոնական էջը մանրամասներ է ներկայացնում տոնի մասին, ըստ այդմ, 4-րդ դարի սկզբին...
19:06 20/03/2020Սննդի մեկամսյա պաշար կհատկացվի 4041 միայնակ տարեցիՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության աջակցությամբ՝ մեկ ամսվա սննդի անհրաժեշտ պաշար կհատկացվի 4041 միայնակ տարեցի: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության...
13:57 19/03/2020Մնացե՛ք տանը, և դուք կփրկեք մարդկանց կյանքերը. Մարկոս քահանա Մանգասարյան«Բարի լույս ժողովուրդ ջան և Աստծու բարին մեզ ամենքիս։ Էսօր ասելիքս շատ կարճ է. մնացե՛ք տանը»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Մարկոս քահանա Մանգասարյանը։ «Տպավորություն է, թե օդից արձակուրդ է ընկել մեր...
11:04 19/03/2020Բժիշկների ակցիան. «Մենք մնացինք աշխատելու հանուն Ձեզ, Դուք մնացեք տանը հանուն մեզ»«Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցի բժիշկները յուրօրինակ արշավ են սկսել՝ քաղաքացիներին հորդորելով տանը մնալ ու չնպաստել կորոնավիրուսի տարածմանը։ «Մենք մնացինք աշխատելու հանուն Ձեզ, Դուք մնացեք տանը հանուն...
09:47 19/03/2020Ուհանում օրվա ընթացքում կորոնավիրուսով վարակվելու ոչ մի նոր դեպք չի գրանցվելԱնցած օրվա ընթացքում Չինաստանում կորոնավիրուսների զոհերի թիվը աճել է ութ մարդով, վարակվածների թիվը՝ 34-ով, ևս 819 մարդ ապաքինվել է: Ըստ ՏԱՍՍ գործակալության, այս մասին հինգշաբթի օրը հայտնել են...
15:12 18/03/2020Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից համազգային աղոթքի արարողությունը կհեռարձակվիՄարտի 18-ը Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի կողմից հայտարարվել է համազգային աղոթքի օր: Ժամը 19:00-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից աղոթքի արարողության...
13:32 17/03/202017.03.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի ևս 12 դեպքՀանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 64 դեպք
10:50 17/03/2020Գործարկվում է հեռավար կրթության հարթակ` heravar.armedu.amԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը, հաշվի առնելով կորոնավիրուսի կանխարգելման անհրաժեշտությունը և ելնելով ստեղծված իրավիճակից, հանրակրթական դպրոցներում ուսումնական գործընթացն...
09:46 17/03/2020ԱՀԿ. Մեկ օրվա ընթացքում աշխարհում գրեթե 14 հազար մարդ վարակվել է կորոնավիրուսովԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) վերջին մեկ օրում աշխարհում գրանցել է նոր տեսակի կորոնավիրուսային վարակի 13903 դեպք, մահացել է 862 մարդ: Այս մասին գրում է ռուսական ՏԱՍՍ...
15:08 16/03/2020Կառավարության արտահերթ նիստում Բադասյանն առաջարկեց մեկ ամսով արտակարգ դրություն մտցնելՔիչ առաջ կառավարության մեկնարկած արտահերթ նիստում արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն առաջարկեց երկրում արտակարգ դրություն հայտարարել՝ հիմնավորելով, որ կորոնավիրուսի տարածումը սպառնում է...
13:34 16/03/2020Ապրիլյան պատերազմի մասնակից Կարեն Դավթյանի ծննդյան օրն էԱյսօր ապրիլյան պատերազմի հերոս Կարեն Դավթյանի ծննդյան օրն է։ Այսօր նա կդառնար 39 տարեկան։ Նա Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքից էր: 35-ամյա պայմանագրային զինծառայողը երկու անչափահաս երեխաների հայր էր Կարենը...
22:15 15/03/202015.03.2020. Առաջին հիվանդը լավացել է, հիվանդացել են ևս 2-ըԹԱՐՄԱՑՈՒՄ 22:00, 15.03.2020թ.
11:32 15/03/2020Լևոն Արոնյանի՝ վթարի ենթարկված կնոջ վիճակը ծանր էՄարտի 15-ին, ժամը 00:02-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանյան լճի մոտակայքում գտնվող կամրջի տակ տեղի է ունեցել ՃՏՊ.
11:54 14/03/2020Կորոնավիրուս, իսկ 1 միլիոնից ավելի բնակչություն ունեցող Երևանի քաղաքապետն արձակուրդում էրԱշխարհի շատ երկրներում, որտեղ կորոնավիրուսը տարածվել է, պետական կառույցներն աշխատում են արտակարգ ռեժիմով, տարբեր միջոցառումներ են ձեռնարկում՝ հանրային առողջության պահպանման համար: Հայաստանում էլ...
13:22 13/03/2020Չինաստանից բժշկական թիմ է ժամանել Իտալիա՝ օգնելու COVID-19-ի դեմ պայքարումՆախօրեի ուշ երեկոյան Չինաստանից բժշկական խումբ է ժամանել Իտալիա՝ որպես բժշկական «նոու-հաու»-ի և նյութերի փոխանակում ՝ օգնելու նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարում։ Այս մասին գրում է euronews-ը։ Չինաստանի...

09:22 06/09/2014NATO to continue support for peaceful settlement of conflicts in South Caucasus and Moldova"Allies also remain committed in their support to the territorial integrity, independence, and sovereignty of Armenia, Azerbaijan, Georgia and the Republic of Moldova."
18:21 05/09/2014Armenia EXPO 2014 opens in Yerevan"Armenia EXPO has achieved high productivity in terms of boosting cooperation between the participants,” said Armenian PM Hovik Abrahamyan.
14:19 05/09/2014Serzh Sargsyan issues congratulations to emergency workers on professional holidayArmenian President Serzh Sargsyan has addressed a congratulatory message to Armenian Emergency Ministry’s workers and veterans on the Emergency Workers’ Day.
11:51 05/09/2014U.S. State Department on Secretary Kerry's trilateral meeting with Presidents of Armenia and AzerbaijanThe U.S. State Department has issued a press statement about the trilateral meeting of Secretary John Kerry with the Armenian and Azerbaijani leaders. Below is the full text of the statement. “Today...
08:56 05/09/2014John Kerry discusses Karabakh with Armenian, Azerbaijani leadersA meeting between Armenian President Serzh Sargsyan, Azerbaijani President Ilham Aliyev and U.S. Secretary of State John Kerry took place Thursday evening in Newport.
13:35 04/09/2014James Warlick on Armenian, Azerbaijani Presidents’ participation in NATO SummitThe U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group has commented on the Armenian and Azerbaijani Presidents’ participation in the NATO Summit. “The Presidents of Armenia and Azerbaijan are attending today's...
09:23 04/09/2014All diets 'have similar results'All diets - from Atkins to Weight Watchers - have similar results and people should simply pick the one they find easiest, say researchers.
15:22 03/09/2014Expert: Armenian side should take advantage of U.S. resolutions on KarabakhCalifornia State Senate’s resolution recognizing Nagorno-Karabakh’s independence is an unprecedented move, political scientist Levon Melik-Shahnazaryan says.
14:21 03/09/2014Temperatures to drop by 2-3 degreesPrecipitation is not expected in Armenia on September 3-4. Scattered showers are expected in northern regions on September 5-6. Winds could reach 18-23 meters per second. Hail is possible in some...
09:27 03/09/2014Economic success 'drives language extinction'A study has found that minority languages in the most developed parts of the world, including North America, Europe and Australia, are most at threat.
17:38 02/09/2014Armenia’s entry into EaEU will not lead to change in Armenia-NKR relations – MinasyanThe MP rules out establishment of a customs border between Armenia and Karabakh.
11:42 02/09/2014Bako Sahakyan: We finally gained our right to live freely and independently in our landArtsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan has issued a congratulatory address on the occasion of the Day of the Artsakh Republic.
09:29 02/09/2014Neanderthal 'artwork' found in Gibraltar caveMounting evidence suggests Neanderthals were not the brutes they were characterised as decades ago.
11:19 01/09/2014Armenian Education Minister congratulates first graders“An intelligent and conscientious professional is the wealth of a state in the modern world," said the Minister.
10:37 01/09/2014President Serzh Sargsyan’s message on Knowledge Day"Culture and literature are the age-old symbols of our nation," said the President.
14:16 30/08/2014Hakob Injighulyan is in good health – brotherArmenian POW Hakob Injighulyan sent to a third country from Azerbaijan has contacted his family and said that he feels well, his brother, Harutyun Injighulyan told Panorama.am.
10:19 30/08/2014Today is International Day of the DisappearedImprisonment under secret or uncertain circumstances is a grave violation of some conceptions of human rights as well as, in the case of an armed conflict, of International Humanitarian Law.
17:50 29/08/2014ICRC confirms: Injighulyan was sent to a third country from AzerbaijanOn August 26, the Red Cross learnt that Hakob Injighulyan was sent to a third country.
14:19 29/08/2014Soldiers wounded in mine explosion in serious but stable conditionThe Armenian soldiers wounded in a mine explosion in Berd, Tavush province of Armenia, on August 28 are in serious but stable condition, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told...
12:56 29/08/2014Armenian FM hands Erdogan official invitation to visit Yerevan on April 24, 2015Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian attended the inauguration of Turkey's President-elect Recep Tayyip Erdogan in Ankara on August 28, the Armenian Foreign Ministry reports.