11:22 23/03/2020ՌԴ-ից թռիչքները Երևան կիրականացվեն բացառապես ՄոսկվայիցՌուսաստանը մարտի 23-ից ժամանակավոր սահմանափակումներ է մտցնում ավիաուղևորափոխադրումների գործընթացում ՌԴ-ի տարածքից դեպի այլ երկրներ: Բացառություններ են կազմում թռիչքները Մոսկվայից դեպի այլ երկրների...
10:07 23/03/202023.03.2020. Կորոնավիրուսի հիվանդացության 194 հաստատված դեպք կաԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի՝ քիչ առաջ հրապարակած տվյալների համաձայն, Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մարտի 23-ի ժամը 10-ի դրությամբ հասել է 194-ի։ Երեկվա...
15:00 21/03/2020#բդխլավէլի. Իրավապաշտպանն ու փաստաբանները լուսանկարներ են հրապարակելՄի քանի փաստաբաններ Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում ակցիա են սկսել՝ #բդխլավէլի հեշթեգի ներքո հրապարակելով տարբեր տարիներին արված լուսանկարները, որոնցում նրանք նստած են տարբեր դատավորների աթոռներին։...
11:00 21/03/2020Մարտի 21-ը պոեզիայի համաշխարհային օրն էՄարտի 21-ին նշվում է պոեզիայի համաշխարհային օրը։ Որոշումն ընդունվել է 1999 թվականին ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր նստաշրջանում։ Ինչպես տեղեկացնում է Calend.ru-ն, տոնն առաջին անգամ նշվել է Փարիզում, որտեղ...
10:01 21/03/202021.03.2020. Կորոնավիորւսի հիվանդացության 160 հաստատված դեպք կաԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի՝ քիչ առաջ հրապարակած տվյալների համաձայն, Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մարտի 21-ի ժամը 10-ի դրությամբ հասել է 160-ի։
09:36 21/03/2020Եկեղեցին այսօր նշում է Քառասուն սուրբ մանկանց հիշատակության օրըՀայ առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Քառասուն սուրբ մանկանց հիշատակության օրը։ Արարատյան հայրապետական թեմի պաշտոնական էջը մանրամասներ է ներկայացնում տոնի մասին, ըստ այդմ, 4-րդ դարի սկզբին...
19:06 20/03/2020Սննդի մեկամսյա պաշար կհատկացվի 4041 միայնակ տարեցիՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության աջակցությամբ՝ մեկ ամսվա սննդի անհրաժեշտ պաշար կհատկացվի 4041 միայնակ տարեցի: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության...
13:57 19/03/2020Մնացե՛ք տանը, և դուք կփրկեք մարդկանց կյանքերը. Մարկոս քահանա Մանգասարյան«Բարի լույս ժողովուրդ ջան և Աստծու բարին մեզ ամենքիս։ Էսօր ասելիքս շատ կարճ է. մնացե՛ք տանը»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Մարկոս քահանա Մանգասարյանը։ «Տպավորություն է, թե օդից արձակուրդ է ընկել մեր...
11:04 19/03/2020Բժիշկների ակցիան. «Մենք մնացինք աշխատելու հանուն Ձեզ, Դուք մնացեք տանը հանուն մեզ»«Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցի բժիշկները յուրօրինակ արշավ են սկսել՝ քաղաքացիներին հորդորելով տանը մնալ ու չնպաստել կորոնավիրուսի տարածմանը։ «Մենք մնացինք աշխատելու հանուն Ձեզ, Դուք մնացեք տանը հանուն...
09:47 19/03/2020Ուհանում օրվա ընթացքում կորոնավիրուսով վարակվելու ոչ մի նոր դեպք չի գրանցվելԱնցած օրվա ընթացքում Չինաստանում կորոնավիրուսների զոհերի թիվը աճել է ութ մարդով, վարակվածների թիվը՝ 34-ով, ևս 819 մարդ ապաքինվել է: Ըստ ՏԱՍՍ գործակալության, այս մասին հինգշաբթի օրը հայտնել են...
15:12 18/03/2020Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից համազգային աղոթքի արարողությունը կհեռարձակվիՄարտի 18-ը Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի կողմից հայտարարվել է համազգային աղոթքի օր: Ժամը 19:00-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից աղոթքի արարողության...
13:32 17/03/202017.03.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի ևս 12 դեպքՀանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 64 դեպք
10:50 17/03/2020Գործարկվում է հեռավար կրթության հարթակ` heravar.armedu.amԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը, հաշվի առնելով կորոնավիրուսի կանխարգելման անհրաժեշտությունը և ելնելով ստեղծված իրավիճակից, հանրակրթական դպրոցներում ուսումնական գործընթացն...
09:46 17/03/2020ԱՀԿ. Մեկ օրվա ընթացքում աշխարհում գրեթե 14 հազար մարդ վարակվել է կորոնավիրուսովԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) վերջին մեկ օրում աշխարհում գրանցել է նոր տեսակի կորոնավիրուսային վարակի 13903 դեպք, մահացել է 862 մարդ: Այս մասին գրում է ռուսական ՏԱՍՍ...
15:08 16/03/2020Կառավարության արտահերթ նիստում Բադասյանն առաջարկեց մեկ ամսով արտակարգ դրություն մտցնելՔիչ առաջ կառավարության մեկնարկած արտահերթ նիստում արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն առաջարկեց երկրում արտակարգ դրություն հայտարարել՝ հիմնավորելով, որ կորոնավիրուսի տարածումը սպառնում է...
13:34 16/03/2020Ապրիլյան պատերազմի մասնակից Կարեն Դավթյանի ծննդյան օրն էԱյսօր ապրիլյան պատերազմի հերոս Կարեն Դավթյանի ծննդյան օրն է։ Այսօր նա կդառնար 39 տարեկան։ Նա Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքից էր: 35-ամյա պայմանագրային զինծառայողը երկու անչափահաս երեխաների հայր էր Կարենը...
22:15 15/03/202015.03.2020. Առաջին հիվանդը լավացել է, հիվանդացել են ևս 2-ըԹԱՐՄԱՑՈՒՄ 22:00, 15.03.2020թ.
11:32 15/03/2020Լևոն Արոնյանի՝ վթարի ենթարկված կնոջ վիճակը ծանր էՄարտի 15-ին, ժամը 00:02-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանյան լճի մոտակայքում գտնվող կամրջի տակ տեղի է ունեցել ՃՏՊ.
11:54 14/03/2020Կորոնավիրուս, իսկ 1 միլիոնից ավելի բնակչություն ունեցող Երևանի քաղաքապետն արձակուրդում էրԱշխարհի շատ երկրներում, որտեղ կորոնավիրուսը տարածվել է, պետական կառույցներն աշխատում են արտակարգ ռեժիմով, տարբեր միջոցառումներ են ձեռնարկում՝ հանրային առողջության պահպանման համար: Հայաստանում էլ...
13:22 13/03/2020Չինաստանից բժշկական թիմ է ժամանել Իտալիա՝ օգնելու COVID-19-ի դեմ պայքարումՆախօրեի ուշ երեկոյան Չինաստանից բժշկական խումբ է ժամանել Իտալիա՝ որպես բժշկական «նոու-հաու»-ի և նյութերի փոխանակում ՝ օգնելու նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարում։ Այս մասին գրում է euronews-ը։ Չինաստանի...

18:14 14/01/2016Шаварш Кочарян: МИД Армении проводит работу по блокированию проазербайджанских резолюций в ПАСЕ«Соответственно, наша задача – провести работы с теми парламентариями, которые представляют большинство».
15:14 14/01/2016СНБ Армении сообщает о задержании еще 2 человек по делу об обезвреженной в Ереване вооруженной группе14 января задержаны председатель партии «Родина и честь» Гарник Геворкович Маргарян и основной акционер ОАО «Егвардская фабрика спортивной обуви» Владимир Пайлакович Аракелян.
15:30 13/01/2016Европейская армянская федерация инициировала петицию против принятия антиармянских резолюций в ПАСЕАвторы петиции напоминают, что в 2015 году на осенней сессии ПАСЕ были одобрены документы, отражающие азербайджанскую позицию по карабахскому конфликту.
15:38 12/01/2016Bloomberg прогнозирует для Армении экономический рост в 2.5%По оценке экспертов, экономический рост Азербайджана составит 2.4%, а Грузии – 3%.
17:00 11/01/2016В Армении приветствуют усиление российской военной базы и ее пополнение новыми видами вооружения«Турция также постепенно хочет вмешаться в процесс переговоров по урегулированию карабахского конфликта, другими словами желает усилить свое влияние в Закавказье. Этому не бывать».
13:53 09/01/2016Анна Теркотт-Аствацатурян: Арцах, как и Армения, является родиной для армян со всего мираИ, по ее словам, совсем немыслимо даже представить себе, что Арцах может быть передан диктаторскому Азербайджану.
17:26 08/01/2016«Законодательный прорыв»: в Армении с 1 января начинается выплата пособий также неработающим матерямОтметим, согласно подсчетам правительства Армении, пособиями для неработающих матерей воспользуются порядка 30 тысяч женщин.
13:00 07/01/2016Погода в Армении: Синоптики прогнозируют снег и метель 8-9 января и мороз на 10 января10 января столбик термометра зафиксирует понижение на 3-6 градусов.
13:22 06/01/2016Католикос Гарегин II: Армянские военнослужащие героически защищают страну и священные ценностиОб этом он сказал во время торжественной литургии по случаю праздника Святого Рождества и Богоявления в Первопрестольном Святом Эчмиадзине.
15:05 05/01/2016Хасан Роухани: Саудовская Аравия не сможет скрыть «преступление» разрывом дипотношенийВ субботу МВД Саудовской Аравии объявило о казни 47 человек, в том числе шиитского проповедника Нимра ан-Нимра.
17:47 04/01/2016Премьер Армении одобрил предложение о создании совета по стимулированию экспортаПод председательством премьер-министра Армении Овика Абраамяна в правительстве РА состоялось совещание.
13:00 30/12/2015Премьер Армении: Мы вступаем в 2016 год с твердой решимостью зафиксировать новые успехиВ 2016 году правительство продолжит прилагать последовательные усилия в направлении улучшения качества и условий жизни каждого гражданина Республики Армения, отметил он.
15:06 29/12/2015Президент С. Саргсян присутствовал на открытии участка стратегически важного для Армении дорожного коридора «Север-Юг»Автотрасса Мегри-Ереван-Бавра должна установить связь между северной и южной границами Армении, сократив затрачиваемое на этот путь время с 9,5 часов до 4,5 часов.
16:30 28/12/2015Глава Минюста: Одобренный на референдуме Проект изменений в Конституцию Армении позволит решить множество проблемНа вопрос, есть ли в Армении политзаключенные, глава Минюста ответила, что в ПАСЕ принят ряд резолюций, которыми определяются критерии, ни один заключенный в стране не соответствует им.
14:49 26/12/2015Минобороны НКР: ВС Азербайджана за неделю произвели в направлении армянских позиций около 8000 выстреловПротивник применил также гаубицу калибром 122-мм Д-30, ракетно-артиллерийскую установку типа TR-107 турецкого производства и зенитную установку ЗУ-23-2.
17:31 22/12/2015Эксперт: Речь президента Армении на сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ содержала адресные месседжи и неприятные напоминанияКомментируя выступление президента РА, эксперт отметил, что С. Саргсян не случайно указал на пример Греции в контексте российско-турецких развитий
20:28 21/12/2015Президент Армении: Политика Баку нацелена на эскалацию конфликта, Азербайджан поднимает напряженность на новый и очень опасный уровеньПолитика Баку нацелена на эскалацию конфликта, Азербайджан поднимает напряженность на новый и очень опасный уровень.
13:22 21/12/2015Спикер парламента Армении: Если мир посредством языка переговоров непонятен Азербайджану, мы готовы объяснить ему и другими средствамиГ.Саакян предложил также почтить минутой молчания память погибших армянских героев, «которые своей жизнью защитили родную землю и нашу безопасность».
12:39 19/12/2015Армия обороны НКР для подавления наступательной активности ВС Азербайджана предприняла карательные действияВ ночь на 19 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил продолжились вооруженные столкновения.
14:35 17/12/2015Армия обороны НКР отразила диверсию ВС Азербайджана по трем направлениям линии соприкосновенияВ результате завязавшейся перестрелки АО НКР потерь не понесла.