13:30 16/12/2019Աշոտ Մելիքյան. Պատշաճ վերահսկողություն չեն կարողանում իրականացնել, տեղեկատվության ազատությունն են սահմանափակում«Տեղեկատվության ազատության մասին» օրենքում առաջարկվող փոփոխությունները դրական ազդեցություն են ունենալու Հայաստանի շրջակա միջավայրի վրա։ Նման կարծիք ունեն Շրջակա միջավայրի նախարարությունում։ «Եթե...
11:43 16/12/2019Մանկական արյունաբան. Խիստ անհրաժեշտ են արյան դոնորներՄանկական ուռուցքաբան/արյունաբան Գևորգ Թամամյանն ահազանգում է. «Խիստ անհրաժեշտ են արյան դոնորներ! Արյան դոնոր դառնալու համար դիմեք Արյունաբանական Կենտրոն (ք.Երևան, Ներսիսյան 7), ցանկացած աշխատանքային...
09:39 16/12/2019ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի...
11:11 14/12/2019Ս. Հակոբ Մծբնա Հայրապետի, Մարուգե ճգնավորի և Մելիտոս եպիսկոպոսի հիշատակության օրն էՀայ առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Հակոբ Մծբնա Հայրապետի, Մարուգե ճգնավորի և Մելիտոս եպիսկոպոսի հիշատակության օրը։ Արարարտյան հայրապետական թեմից մանրամասնում են, որ Ս. Հակոբ Մծբնա Հայրապետն...
09:14 13/12/2019Մենենդես․ Շնորհակալ եմ, որ այս բանաձևն ընդունվեց, երբ դեռ ողջ են Ցեղասպանությունը տեսած մարդիկԻնչպես արդեն հայտնել էինք, ԱՄՆ Սենատը նախօրեին առանց առարկության և քվեարկության միաձայն ընդունեց Հայոց ցեղասպանույունը ճանաչող համար 150 բանաձևը, որը ովանդակային առումով կրկնում է Ներկայացուցիչների...
09:55 12/12/2019Հայկական տառարվեստը՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի մարդկության ոչ նյութական մշակութային ժառանգության ներկայացուցչական ցանկումԴեկտեմբերի 11-ին Կոլումբիայի մայրաքաղաք Բոգոտայում ընթացող ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ոչ նյութական մշակութային ժառանգության պաշտպանության մասին կոնվենցիայի միջկառավարական կոմիտեի 14-րդ նիստին միաձայն որոշում է...
11:57 11/12/2019SOS. Իմ քաղաքացին դառնում է քաղքենիՄինչ Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության քարտուղար Հասմիկ Խաչունցը իր ֆեյսբուքյան էջում բացատրում էր, թե որն է իմաստը Երևանում Ամանորի տոնակատարության համար ավելի քան 700 հազար դոլար ծախսելը,...
11:08 11/12/2019Դատավորներին վաղ կենսաթոշակի ուղարկելու օրենքն ընդունվեցԽորհրդարանը ձայների 82 կողմ և 34 դեմ հարաբերակցությամբ՝ երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց ՍԴ դատավորներին վաղ կենսաթոշակի ուղարկելու օրենքի նախագիծը։ Հիշեցնենք, որ ըստ օրենքի նախագծի միայն...
10:51 11/12/2019Պոլսո Հայոց պատրիարքի ընտրությունը մեկնարկել էՔիչ առաջ Պոլսի Հայոց 85-րդ պատրիրաքի ընտրության գործընթացը սկսվել է։ Այս մասին հայտնում է «Ermenihaber.am»-ի թղթակիցը Ստամբուլից։ Պատրիարքի ընտրությունը տեղի է ունենում այսօր առավոտյան, Պոլսի Հայոց...
09:47 11/12/2019Ճանապարհների մասինԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօր ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը բաց են...
18:39 09/12/2019Լիդիանը դեֆոլտի նախազգուշացում է տվել՝ դեկտեմբերի 20-ի վերջնաժամկետովՀայկական բնապահպանական ճակատ (ՀԲՃ) կամավորական նախաձեռնությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ տեղեկացնելով, որ Լիդիան ընկերության սահմանած վերջնաժամկետը դեկտեմբերի 20-ն է: «Լիդիան Ինթերնեշընըլի...
10:20 09/12/2019Դեկտեմբերի 9-ը Ցեղասպանության հանցագործության զոհերի հիշատակի միջազգային օրն էպաշտոնյաները Ծիծեռնակաբերդում էին
10:16 09/12/2019ԱԻՆ. Մեր տարածաշրջանը տևական ժամանակ գտնվելու է տաք օդային զանգվածների տիրապետման գոտումԱռաջիկա շաբաթվա ընթացքում տեղումներ չեն լինի, ջերմաստիճանի նվազում՝ նույնպես։ ԱԻՆ-ից տեղեկացնում են, որ ցուրտ օդային հոսանքների ներթափանցում մինչև դեկտեմբերի 20-ը դժվար թե լինեն, քանի որ մեր...
18:50 06/12/2019ԼՂ հակամարտության համատեքստում պատերազմի հավանականությունը «եթե»-ից դարձել է «երբ»Բրատիսլավայում եզրափակվեց Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգարվորման հերթական բանակցային տարին։ Որևէ ճեղքում, որևէ լուրջ առաջընթաց չգրանցվեց նաև 2019թ.-ին։ Դեկտեմբերի 5-ին` Սլովակիայի...
12:26 06/12/2019Ես չեմ գողանում ոչ մի լումա. ՓաշինյանՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր խորհրդարանում 2020 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ կոչ արեց՝ չաշխատել առանց հաշիվ ապրանքագրերի։ «Պետությունից հարկ թաքցնողը և դրան ուղղված գործողություն անողը...
11:35 06/12/2019ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի նախագիծն ընդունվեցԱզգային ժողովը 77 կողմ և 37 դեմ ձայներով ընդունեց «ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը: Բյուջեի նախագծին կողմ քվեարկության մասին հայտնել են գործուղման մեջ գտնվող պատգամավորներ:...
10:38 05/12/2019ԱԳՆ-ն խոսեց. Մնացականյանն ընդգծել է ժողովուրդներին խաղաղության նախապատրաստելու վերաբերյալ համեստ արդյունքըԴեկտեմբերի 4-ին Բրատիսլավայում ԵԱՀԿ 26-րդ նախարարական խորհրդաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցավ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը, որն անցկացվեց...
09:16 05/12/2019Հայաստանի տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներՀայաստանի տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։ Փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ Արտակարգ իրավիճակների...
14:16 04/12/2019ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի քունը խանգարվել էԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունում ընթացող «Բարձրագույն կրթության, գիտության մասին» օրինագծի քննարկմանը ՀՅԴ Երիտասարդական միության ներկայացուցիչ Քրիստինե Վարդանյանը հետաքրքվեց...
11:40 04/12/2019«Օդաչուները չեն մահանում, նրանք պարզապես թռիչքից չեն վերադառնում»«2018 թվականի դեկտեմբերի 4-ին ժամը 10.20-ի սահմաններում կորավ կապը ՀՀ զինված ուժերի ՍՈՒ-25 մարտական ինքնաթիռի հետ: Ժամեր անց ՀՀ ԶՈւ ՍՈՒ-25 մարտական ինքնաթիռը հայտնաբերվել էր: Բայց ցավոք մեր տղերքը...

17:09 05/10/2015Парламент Армении одобрил решение о конституционном референдуме, а представители оппозиции призвали к массовому неповиновениюПроект поддержали фракции правящей Республиканской партии Армении (РПА), оппозиционных АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) и партии «Процветающая Армения» (ППА).
15:01 05/10/2015Парламент Армении одобрил вынесение на референдум проекта изменений в Конституцию РАНациональное Собрание Армении сегодня, 5 октября, большинством голосов – 104 «за», 10 «против» и 3 «воздержавшихся – приняло проект решения НС о согласии на вынесение на референдум инициированного...
11:51 05/10/2015Парламенту Армении будет представлен окончательный текст проекта изменений в Конституцию РАПарламенту Армении в ходе очередных четырехдневных заседаний, которые стартуют сегодня, будет представлен окончательный текст проекта изменений в Конституцию РА.
15:23 03/10/2015Развитие технологий и инновационной сферы в Армении: президент Серж Саргсян посетил выставку «DigiTec Expo-2015»Помимо армянских компаний, в выставке принимают участие компании из США, Китая, Тайваня, РФ, Швеции, Украины, Беларуси, Грузии и Ирана.
12:51 03/10/2015Международный фестиваль имени Арама Хачатуряна открывается в ЕреванеТретий международный музыкальный фестиваль имени Арама Хачатуряна открывается сегодня, 3 октября, в Ереване.
20:07 02/10/2015Конституционный референдум должен послужить объединению Армении и НКР. Письмо президентуОни напоминают заявление С. Саргсяна от 26 сентября: «Армения, а когда я говорю Армения, это еще и неотъемлемая ее часть Нагорный Карабах…»
14:58 02/10/2015Учения «Нерушимое братство-2015» в Армении: Коллективные миротворческие силы ОДКБ организовали операцию по поддержанию мираНа полигоне «Баграмян» Вооруженных сил Республики Армения, в 65 км от Еревана, продолжаются стартовавшее 30 сентября совместное учение с Миротворческими силами ОДКБ «Нерушимое братство-201».
13:35 01/10/2015О.Абраамян: Власти Армении обратились к главе группы компаний «Ташир» Самвелу Карапетяну с просьбой купить ЗАО «ЭСА»Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении на заседании в четверг дала разрешение на продажу 100% акций ЗАО «Электросети Армении».
12:22 30/09/2015Руководство Азербайджана безвозвратно потеряло чувство реальности. Речь президента Армении на 70-й сессии ГА ООНПрезидент Армении Серж Саргсян 29 сентября в Нью-Йорке принял участие в 70-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, где выступил с речью.
10:51 30/09/2015Президент Армении и генсек ООН обсудили переговорный процесс по карабахскому урегулированиюНаходящийся в Соединенных Штатах Америки с целью участия в 70-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН президент Армении Серж Саргсян 29 сентября в Нью-Йорке встретился с генеральным секретарем Организации...
18:18 29/09/2015Мониторинговый комитет ПАСЕ высоко оценил ход конституционных реформ в АрменииМониторинговый комитет ПАСЕ приветствует прогресс конституционных реформ в Армении, которые проводятся в тесном сотрудничестве с Венецианской комиссией.
17:55 29/09/2015Премьер Армении принял участие в церемонии открытия олимпийского городка в ЕреванеПремьер-министр Армении Овик Абраамян принял участие в церемонии открытия олимпийского городка в Ереване.
17:07 28/09/2015Эксперт: С 2009 года в Армении случаев заражения бешенством не фиксировалосьБорьба с таким заболеванием, как бешенство, остается серьезной проблемой во многих странах мира, однако в Армении с 2009 года по сей день случаи заражения людьми бешенством не регистрировались.
10:15 28/09/2015Минобороны НКР: Армия обороны пресекла наступательные действия ВС АзербайджанаПротивник применил ракетно-артиллерийскую установку типа TR-107 турецкого производства (24 снаряда).
16:54 26/09/2015Гагик Арутюнян представил президенту Армении пакет правовых требований по ликвидации последствий Геноцида армянВ ходе 6-го заседания Государственной комиссии по координации мероприятий, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян, председатель Конституционного суда Армении Гагик Арутюнян представил президенту...
14:10 26/09/2015Минобороны: ВС Армении впредь будут применять против Азербайджана соразмерные артиллерийские и ракетные средстваСогласно заявлению МО РА, безадресная критика международного сообщества и выражение обеспокоенности неприемлемы.
12:35 26/09/2015В Нью-Йорке состоялась встреча глав МИД Армении и Азербайджана«Баку не только отвергает инициативы сопредседателей, направленные на укрепление доверия, но и отказывается от направленных на урегулирование проблемы предложений посредников», – отметил Э.Налбандян.
16:47 25/09/2015Правительство Армении утвердило Антикоррупционную стратегию на 2015-2018 годыПравительство Армении на сегодняшнем заседании утвердило Антикоррупционную стратегию РА и программу мероприятий по ее реализации на 2015-2018 гг..
10:46 25/09/2015Глава МИД Армении обратил внимание сопредседателей МГ ОБСЕ на грубые нарушения Азербайджаном режима перемирия«Азербайджан превратил в плохую традицию обострение ситуации на линии соприкосновения с ВС Арцаха и на границе с Арменией любой ценой, даже ценой человеческих жертв», – сказал Э.Налбандян.
17:57 24/09/2015Адвокат А. Алумян предложил некоторые главы проекта новой Конституции Армении вынести на отдельное голосованиеПо словам эксперта, таким образом станет возможным составить представление об общественном мнении касательно каждой главы.