11:20 04/12/2019Հայաստանում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 4-ին՝ ժամը 11:01-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը (Գեղարքունիքի մարզի կողմից)...
13:53 03/12/2019Վարչապետի որոշմամբ պատվիրակություն է գործուղվում ԱդրբեջանՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր որոշում է ստորագրել, որով պատվիրակություն է գործուղվում Ադրբեջան։ Պատվիրակության կազմում են ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ...
13:43 02/12/2019Forbes-ը Հայաստանը ներառել է 10 տուրիստական ուղղությունների մեջForbes ամսագիրը Հայաստանի մայրաքաղաք Երևանը ներառել է 10 տուրիստական ուղղությունների մեջ, որոնք պակաս ուշադրության են արժանացել, ուր, սակայն, արժե այցելել։ Ուղղություններ, որտեղ կարելի է ընկղմվել...
12:30 02/12/2019«RINArmenia»․ Հայաստանում անհնարինը հնարավոր է դառնումԱյսօր ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանատանը անցկացվեց «RINArmenia» (Recursive Inter Network Architecture) նախագծի շնորհանդեսը։ Ինչպես ասաց ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը, համացանցի ապագայի մասին շատ...
10:00 02/12/2019Էլեկտրագնացքի և ավտոմեքենայի բախումից տուժածներ կանԴեկտեմբերի 1-ին, ժամը 19։37-ին, «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որ Արարատի մարզի Բուրաստան գյուղից Բյուրավան գյուղ տանող ավտոճանապարհին էլեկտրագնացքը բախվել է «ՎԱԶ-2106» մակնիշի...
09:00 02/12/2019Փաշինյանն ու Սահակյանը հանդիպել են Արցախի նախագահական ընտրություններին իրենց թեկնածությունն առաջադրող գործիչներինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ երեկ հանդիպել է Արցախի նախագահական ընտրություններին իրենց թեկնածությունն առաջադրել պատրաստվող գործիչների` «Արցախի ժողովրդավարական...
09:00 30/11/2019Սուրբ առաքյալների և Ս. Թադեոսի և Ս. Բարդուղիմեոսի հիշատակության օրն էՍուրբ առաքյալների և մեր առաջին լուսավորիչներ Ս. Թադեոսի և Ս. Բարդուղիմեոսի հիշատակության օրն է: Ըստ qahana.am կայքի, Ս. Թադեոսը և Ս. Բարդուղիմեոսը Քրիստոսի անխոնջ 12 առաքյալներից էին, որոնք գալով...
11:23 28/11/2019Արիաբար մարտնչած, վիրավոր ընկերներին փրկած Հենրիկ Ղահրամանյանն այսօր կդառնար 23 տարեկանՆոյեմբերի 28-ն ապրիլյան պատերազմի ժամանակ Թալիշում զոհված կրտսեր սերժանտ Հենրիկ Ղահրամանյանի ծննդյան օրն է.
11:40 27/11/2019ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնակատարը մերժել է ուսանողներինԳալստյանը կարծում է, որ ի վերջո Գեղամ Գևորգյանն իրենց կընդունի, քանի որ հասուն գործիչ է, մեծ փորձ ունի, լավ գիտակցում է, որ այսպես երկար շարունակվել չի կարող:
11:20 27/11/2019ԵՊՀ ուսանողները նստացույց են անում ռեկտորի պաշտոնակատարի աշխատասենյակի մոտ«Տպավորություն էր, որ ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնակատարը պաշտպանում է ոչ թե ուսանողների, այլ նախարար Արայիկ Հարությունյանի շահերը»,- ասում է ուսանողը:
10:00 27/11/2019Երևան-Մոսկվա չվերթի ինքնաթիռը հարկադրաբար վայրէջք է կատարել Դոնի ՌոստովումՆախօրեին «Ավիակոմպանիա Արմենիա» ընկերության Բոինգ 737-500 EK 73736 ինքնաթիռը Երևան-Մոսկվա NGT930 չվերթն իրականացնելիս հարկադրաբար վայրէջք է կատարել Դոնի Ռոստով օդանավակայանում։ Այս մասին հայտնում են...
11:55 25/11/2019«Իմ կենացը մի խմեք, այլ իմ գործը շարունակեք». Մոնթե Մելքոնյան«Դժվար էր մեր ուղին, բայց նպատակը վեհ էր…իսկ դեպի վեհ նպատակ տանող ուղին հաղթանակ է». Հայաստանի Հանրապետության և Արցախ Հանրապետության Ազգային հերոս Մոնթե Մելքոնյանի խոսքերն են: Մարդ, ում անունը...
11:16 25/11/2019Մոգերինի. Բռնությունը կանանց և աղջիկների նկատմամբ բռնություն է ուղղված ողջ մարդկության դեմՆոյեմբերի 25-ին՝ Կանանց նկատմամբ բռնության վերացման միջազգային օրվան ընդառաջ Եվրահանձնաժողովը և ԵՄ Բարձր ներկայացուցիչ Ֆեդերիկա Մոգերինին հանդես են եկել հետևյալ հայտարարությամբ.
10:30 25/11/2019ԱԻՆ. Դիլիջանի ոլորաններում և Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին մառախուղ էԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 25-ին՝ ժամը 08:42-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Դիլիջանի ոլորաններում և Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին առկա է...
20:30 22/11/2019Հռոմեական կոնվենցիան թույլ չի տվել անօթևան հային արտաքսել ԿուզբասիցԿեմերովոյի շրջանի Մարիինսկի քաղաքային դատարանը ՀՀ քաղաքացու նկատմամբ վարչական տույժ է կիրառել Ռուսաստանի Դաշնությունում օտարերկրյա քաղաքացիների մնալու ռեժիմը խախտելու համար։ Դատարանը հիմնվել է 1950-ի...
17:59 21/11/2019Հայաստանը՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կրթության միջազգային բյուրոյի խորհրդի և Գլխավոր կոնֆերանսի իրավական կոմիտեի անդամԱյսօր Փարիզում ընթացող ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Գլխավոր կոնֆերանսի 40-րդ նստաշրջանի շրջանակներում, Հայաստանն ընտրվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կրթության միջազգային բյուրոյի խորհրդի (2019-2023թթ.
11:26 21/11/2019Նիկոլ Փաշինյան. Մենք քարոզում ենք սեր, ես ինքս, ինչպես մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսն էր սեր քարոզումՄիլանի Հայ Առաքելական Սուրբ Քառասուն Մանկունք եկեղեցում հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ իրենք «ոչ մի բանի առաջ չեն կանգնելու»: «Ես հրաժարականի...
11:02 21/11/2019Գնիշիկում մեկնարկել է բնապահպանական ծրագրի հերթական փուլըՎայոց ձորի Գնիշիկ բնակավայրի տարածքում, մինչև տարեվերջ շուրջ 12 000 ծառ կտնկվի: Աշխատանքներն արդեն մեկնարկել են: Համայնքի պատասխանատուներն ու ծառատունկին մասնակցող բնակիչները ոգևորված են.
10:45 20/11/2019Նիկոլ Փաշինյանի՝ Լեռնային Ղարաբաղի հարցի լուծման բանաձևը«Ինչպե՞ս դա կարող է ազդեցություն ունենալ: Օրինակ, այժմ Հայաստանի բնապահպանության նախկին նախարարը գտնվում է հետախուզման մեջ, դա կարո՞ղ է ազդել Հայաստանի բնության նկատմամբ իմ վերաբերմունքի վրա, կամ...
11:45 18/11/2019Որքան են ՀՀ իրավապահ մարմինները դիմել ֆեյսբուքին՝ օգտատերերի վերաբերյալ տվյալներ ստանալու համար2019թ.-ի հունվար-հունիս ամիսներին Հայաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինները 17 անգամ դիմել են ֆեյսբուք սոցիալական ցանցին՝ օգտատերերի մասին տվյալներ ստանալու համար։ Ինչպես տեղեկանում ենք...

11:47 02/07/2014Scattered showers forecast in ArmeniaScattered showers and thunderstorms are expected in northern regions of Armenia on July 2-3 and in most regions of the country on July 4-6, mostly in the evening and at night.
09:23 02/07/2014Turkey’s declining support in Congress after blunders at home and abroadArmenians, Greeks, Kurds and other oppressed ethnic and religious minorities are only too happy to see Turkey ruled by an incompetent leader who will bring the country to its knees!
13:50 01/07/2014PSRC meeting: Electricity prices to rise on August 1At today’s meeting, Armenia’s Public Services Regulatory Commission (PSRC) voted on the issue of increasing electricity tariffs in Armenia on August 1, 2014, despite a call from opposition MPs to...
09:24 01/07/2014Stepanakert Airport offers aerial toursThe airport is now offering to help travel agencies in organizing aerial sight-seeing trips for travelers visiting Artsakh.
13:19 30/06/2014Junior sergeant Armen Hovhannisyan would have turned 20 todayArmen Hovhannisyan was posthumously awarded First Class Medal for Services to the Homeland.
09:35 30/06/2014Nasa 'flying saucer' tests Mars techThe project hopes to return to Hawaii next year to conduct two further test flights.
15:36 28/06/2014Intense gunfire reported in Armenian border villagesAzerbaijani forces fire shots at the villages of Barekamavan, Movses, Aygepar and Choratan in Tavush province of Armenia.
09:36 28/06/2014Athena: Europe plans huge X-ray space telescopeAthena will use its advanced optics and detectors to look deep into the Universe and far back in time.
15:04 27/06/2014Armenia to apply to ECHR on Mamikon Khojoyan caseArmenia intends to apply to the European Court of Human Rights (ECHR) over 77-year-old Armenian citizen Mamikon Khojoyan who died on May 20, more than two months after being released from Azeri...
09:28 27/06/2014House panel passes Return of Churches measureAn amended version of H.R. 4347 was adopted by voice vote.
11:40 26/06/2014June 26 is International Day in Support of Victims of TortureRehabilitation centers and human rights organizations around the world celebrate the UN’s International Day in Support of Victims of Torture on June 26 each year.
09:25 26/06/2014Today is International Day against Drug Abuse and Illicit TraffickingThe 2014 theme is: A message of hope: Drug use disorders are preventable and treatable.
15:22 25/06/2014Hiroshima Peace Stone installed in YerevanHiroshima Peace Stones are installed in 106 capitals worldwide.
11:01 25/06/2014Karabakh soldier killed by enemy fireOn June 24, around 10:50 pm, soldier Armen Avetisyan, 19, died in a frontline position of a military unit in the eastern direction of Karabakh-Azerbaijan Line of Contact.
09:38 25/06/2014June 25 is Day of the SeafarerThe purpose of the day is to give thanks to seafarers for their contribution to the world economy and the civil society; and for the risks and personal costs they bear while on their jobs.
09:53 24/06/2014#ReturnChurches: ANCA rallies support for Churches Accountability ActANCA has set Tuesday, June 24th as a day for Congressional calls and social media activism in support of this bipartisan religious freedom measure.
14:49 23/06/2014Russian FM: Russia interested in quick resolution of Karabakh conflictRussia is interested in a quick resolution of the Nagorno-Karabakh conflict, bilaterally and as a co-chairing country of the OSCE Minsk Group, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said at a joint...
09:33 23/06/2014June 23 is International Olympic DayOlympic Day was introduced in 1948 to commemorate the birth of the modern Olympic Games on 23 June 1894 at the Sorbonne in Paris.
16:00 21/06/2014Azerbaijan violates ceasefire 700 timesThe frontline forces of the NKR Defense Army gave an adequate response to the provocative actions of the enemy.
10:54 21/06/2014Armenian Church celebrates feast of St. Gregory the Illuminator’s Deliverance from the PitToday the Armenian Church celebrates the feast of St. Gregory the Illuminator’s Deliverance from the Pit. In the year 301 AD, the deliverance of St. Gregory the Illuminator from the pit, was the...