11:20 04/12/2019Հայաստանում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 4-ին՝ ժամը 11:01-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը (Գեղարքունիքի մարզի կողմից)...
13:53 03/12/2019Վարչապետի որոշմամբ պատվիրակություն է գործուղվում ԱդրբեջանՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր որոշում է ստորագրել, որով պատվիրակություն է գործուղվում Ադրբեջան։ Պատվիրակության կազմում են ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ...
13:43 02/12/2019Forbes-ը Հայաստանը ներառել է 10 տուրիստական ուղղությունների մեջForbes ամսագիրը Հայաստանի մայրաքաղաք Երևանը ներառել է 10 տուրիստական ուղղությունների մեջ, որոնք պակաս ուշադրության են արժանացել, ուր, սակայն, արժե այցելել։ Ուղղություններ, որտեղ կարելի է ընկղմվել...
12:30 02/12/2019«RINArmenia»․ Հայաստանում անհնարինը հնարավոր է դառնումԱյսօր ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանատանը անցկացվեց «RINArmenia» (Recursive Inter Network Architecture) նախագծի շնորհանդեսը։ Ինչպես ասաց ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը, համացանցի ապագայի մասին շատ...
10:00 02/12/2019Էլեկտրագնացքի և ավտոմեքենայի բախումից տուժածներ կանԴեկտեմբերի 1-ին, ժամը 19։37-ին, «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որ Արարատի մարզի Բուրաստան գյուղից Բյուրավան գյուղ տանող ավտոճանապարհին էլեկտրագնացքը բախվել է «ՎԱԶ-2106» մակնիշի...
09:00 02/12/2019Փաշինյանն ու Սահակյանը հանդիպել են Արցախի նախագահական ընտրություններին իրենց թեկնածությունն առաջադրող գործիչներինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ երեկ հանդիպել է Արցախի նախագահական ընտրություններին իրենց թեկնածությունն առաջադրել պատրաստվող գործիչների` «Արցախի ժողովրդավարական...
09:00 30/11/2019Սուրբ առաքյալների և Ս. Թադեոսի և Ս. Բարդուղիմեոսի հիշատակության օրն էՍուրբ առաքյալների և մեր առաջին լուսավորիչներ Ս. Թադեոսի և Ս. Բարդուղիմեոսի հիշատակության օրն է: Ըստ qahana.am կայքի, Ս. Թադեոսը և Ս. Բարդուղիմեոսը Քրիստոսի անխոնջ 12 առաքյալներից էին, որոնք գալով...
11:23 28/11/2019Արիաբար մարտնչած, վիրավոր ընկերներին փրկած Հենրիկ Ղահրամանյանն այսօր կդառնար 23 տարեկանՆոյեմբերի 28-ն ապրիլյան պատերազմի ժամանակ Թալիշում զոհված կրտսեր սերժանտ Հենրիկ Ղահրամանյանի ծննդյան օրն է.
11:40 27/11/2019ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնակատարը մերժել է ուսանողներինԳալստյանը կարծում է, որ ի վերջո Գեղամ Գևորգյանն իրենց կընդունի, քանի որ հասուն գործիչ է, մեծ փորձ ունի, լավ գիտակցում է, որ այսպես երկար շարունակվել չի կարող:
11:20 27/11/2019ԵՊՀ ուսանողները նստացույց են անում ռեկտորի պաշտոնակատարի աշխատասենյակի մոտ«Տպավորություն էր, որ ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնակատարը պաշտպանում է ոչ թե ուսանողների, այլ նախարար Արայիկ Հարությունյանի շահերը»,- ասում է ուսանողը:
10:00 27/11/2019Երևան-Մոսկվա չվերթի ինքնաթիռը հարկադրաբար վայրէջք է կատարել Դոնի ՌոստովումՆախօրեին «Ավիակոմպանիա Արմենիա» ընկերության Բոինգ 737-500 EK 73736 ինքնաթիռը Երևան-Մոսկվա NGT930 չվերթն իրականացնելիս հարկադրաբար վայրէջք է կատարել Դոնի Ռոստով օդանավակայանում։ Այս մասին հայտնում են...
11:55 25/11/2019«Իմ կենացը մի խմեք, այլ իմ գործը շարունակեք». Մոնթե Մելքոնյան«Դժվար էր մեր ուղին, բայց նպատակը վեհ էր…իսկ դեպի վեհ նպատակ տանող ուղին հաղթանակ է». Հայաստանի Հանրապետության և Արցախ Հանրապետության Ազգային հերոս Մոնթե Մելքոնյանի խոսքերն են: Մարդ, ում անունը...
11:16 25/11/2019Մոգերինի. Բռնությունը կանանց և աղջիկների նկատմամբ բռնություն է ուղղված ողջ մարդկության դեմՆոյեմբերի 25-ին՝ Կանանց նկատմամբ բռնության վերացման միջազգային օրվան ընդառաջ Եվրահանձնաժողովը և ԵՄ Բարձր ներկայացուցիչ Ֆեդերիկա Մոգերինին հանդես են եկել հետևյալ հայտարարությամբ.
10:30 25/11/2019ԱԻՆ. Դիլիջանի ոլորաններում և Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին մառախուղ էԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 25-ին՝ ժամը 08:42-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Դիլիջանի ոլորաններում և Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին առկա է...
20:30 22/11/2019Հռոմեական կոնվենցիան թույլ չի տվել անօթևան հային արտաքսել ԿուզբասիցԿեմերովոյի շրջանի Մարիինսկի քաղաքային դատարանը ՀՀ քաղաքացու նկատմամբ վարչական տույժ է կիրառել Ռուսաստանի Դաշնությունում օտարերկրյա քաղաքացիների մնալու ռեժիմը խախտելու համար։ Դատարանը հիմնվել է 1950-ի...
17:59 21/11/2019Հայաստանը՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կրթության միջազգային բյուրոյի խորհրդի և Գլխավոր կոնֆերանսի իրավական կոմիտեի անդամԱյսօր Փարիզում ընթացող ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Գլխավոր կոնֆերանսի 40-րդ նստաշրջանի շրջանակներում, Հայաստանն ընտրվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կրթության միջազգային բյուրոյի խորհրդի (2019-2023թթ.
11:26 21/11/2019Նիկոլ Փաշինյան. Մենք քարոզում ենք սեր, ես ինքս, ինչպես մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսն էր սեր քարոզումՄիլանի Հայ Առաքելական Սուրբ Քառասուն Մանկունք եկեղեցում հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ իրենք «ոչ մի բանի առաջ չեն կանգնելու»: «Ես հրաժարականի...
11:02 21/11/2019Գնիշիկում մեկնարկել է բնապահպանական ծրագրի հերթական փուլըՎայոց ձորի Գնիշիկ բնակավայրի տարածքում, մինչև տարեվերջ շուրջ 12 000 ծառ կտնկվի: Աշխատանքներն արդեն մեկնարկել են: Համայնքի պատասխանատուներն ու ծառատունկին մասնակցող բնակիչները ոգևորված են.
10:45 20/11/2019Նիկոլ Փաշինյանի՝ Լեռնային Ղարաբաղի հարցի լուծման բանաձևը«Ինչպե՞ս դա կարող է ազդեցություն ունենալ: Օրինակ, այժմ Հայաստանի բնապահպանության նախկին նախարարը գտնվում է հետախուզման մեջ, դա կարո՞ղ է ազդել Հայաստանի բնության նկատմամբ իմ վերաբերմունքի վրա, կամ...
11:45 18/11/2019Որքան են ՀՀ իրավապահ մարմինները դիմել ֆեյսբուքին՝ օգտատերերի վերաբերյալ տվյալներ ստանալու համար2019թ.-ի հունվար-հունիս ամիսներին Հայաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինները 17 անգամ դիմել են ֆեյսբուք սոցիալական ցանցին՝ օգտատերերի մասին տվյալներ ստանալու համար։ Ինչպես տեղեկանում ենք...

15:20 24/09/2015Президент Армении присутствовал на церемонии освящения церкви «Святых Мучеников» в ГюмриПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня, 24 сентября, в Гюмри присутствовал на церемонии освящения церкви «Святых Мучеников» и литургии, посвященной 100-й годовщине Геноцида армян.
18:28 23/09/2015Президент Армении присутствовал на открытии жилого комплекса, построенного для молодых ученыхПрезидент Армении, председатель Совета попечителей Объединения выпускников Ереванского государственного университета Серж Саргсян сегодня в ереванском административном районе Канакер-Зейтун...
17:12 23/09/2015Железная дорога Иран-Армения сыграет важную роль в деле развития региона. В Пекине продолжаются встречи О. АбраамянаВ последние годы с китайской стороной обсуждалась возможность реализации в Армении крупномасштабных инвестиционных программ.
14:50 22/09/2015В.Бабаян: Фракция «Процветающая Армения» проголосует в парламенте за принятие проекта изменений в Конституцию РАПо его словам, ППА приняла соответствующее решение не за один день, а после проведения обсуждений с экспертами, специалистами по конституционному праву.
16:30 21/09/2015«Мы должны укреплять принцип справедливости». Президент Армении вручил награды ко Дню независимостиУказами президента РА Сержа Саргсяна по случаю 24-летия независимости Республики Армения группа деятелей науки, образования, спорта, искусства и культуры, представители здравоохранения, экономики,...
13:34 21/09/2015Президент Серж Саргсян продолжает получать поздравления по случаю Дня независимости АрменииКак сообщается на сайте Кремля, в поздравительной телеграмме глава российского государства отметил успешное и всестороннее развитие российско-армянских отношений.
12:48 19/09/2015В убийстве военкома города Берд Тавушской области Армении подозревается его бывший заместительПодозреваемый в убийстве руководителя военного комиссариата города Берд Тавушской области Армении Дереника Папяна 41-летний Артур Мкртчян, по сведениям Panorama.am, – бывший заместитель Д.Папяна.
12:13 19/09/2015Президент Серж Саргсян посетил выставку «Армения Экспо 2015»Эта региональная универсальная торгово-промышленная выставка уже в 15-й раз собирает на одной площадке крупнейших отечественных производителей и предпринимателей сферы промышленности.
15:00 18/09/2015Президент Армении посетил филиал МГУ имени М.В. Ломоносова в ЕреванеПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня, 18 сентября, посетил филиал Московского государственного университета имени М.В.
12:34 18/09/2015Спикер парламента Армении: Конституционные реформы являются необходимостью с точки зрения будущего страны«Никто не должен путать Конституцию – основной закон государства – с собственной конституцией», – заявил Галуст Саакян, подчеркнув, что Конституция – не чья-то собственность.
14:23 17/09/2015Министр: Отчуждение акций «Электросетей Армении» не отразится на стоимости электроэнергии в стране«Тариф уже установлен Комиссией по регулированию общественных услуг РА, и он не будет пересмотрен», – сказал Ерванд Захарян.
12:16 17/09/2015Правительство Армении одобрило решение об отчуждении 100% акций ЗАО «Электрические сети Армении»Компания INTER RAO Holding B.V., которой на праве собственности принадлежит 100% акций ЗАО «Электрические сети Армении», обратилась к правительству Армении с намерением отчуждения принадлежащих ей...
15:59 16/09/2015В парламенте Армении обсудили важнейшее положение новой Конституции о командовании ВС в периоды военных действийВ парламенте РА продолжается обсуждение проекта изменений в Конституцию: в частности, депутат от фракции правящей Республиканской партии Армении (РПА) обратился к положению, согласно которому...
14:48 16/09/2015В.Погосян: После изменения Конституции Армении Серж Саргсян не намерен занимать поста спикера парламента РАПарламент начал работу первых четырехдневных заседаний с обсуждения проекта изменений в Конституцию Армении, который представляет Вардан Погосян.
15:47 15/09/2015Президент Армении: Коллективные силы оперативного реагирования готовы отразить агрессию против отдельных членов ОДКБ«Убеждён, что реализация достигнутых договоренностей станет весомым вкладом в обеспечение безопасности и стабильности в зоне ответственности ОДКБ».
11:15 15/09/2015Эдвард Налбандян представил приоритеты председательства Армении в ОДКБМинистр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян и министр обороны РА Сейран Оганян сегодня, 15 сентября, в Душанбе приняли участие в совместном заседании Совета министров иностранных дел, Совета...
14:20 14/09/2015Киро Маноян: Армении следует проявить бдительность в связи с обострением ситуации в Турции«Эти события могут повлиять и, полагаю, уже влияют на возможности Азербайджана», – добавил Киро Маноян.
15:48 12/09/2015«Почему необходимо поддержать Нагорный Карабах?» Издание «La Tribune» назвало причины большой симпатии Франции к АрцахуСтрана как таковая не представляет стратегического интереса для Франции. Она является чем-то большим, поскольку выбрала французскую модель развития.
15:33 12/09/2015Президент Армении посмотрел соревнования финального тура конкурса «Лучшая спортивная семья-2015»Президент Армении Серж Саргсян сегодня на стадионе главного олимпийского спорткомплекса Цахкадзора посмотрел соревнования финального тура конкурса «Лучшая спортивная семья-2015» на Кубок Президента...
17:52 11/09/2015Проект новой Конституции Армении «получил добро» и включен в повестку заседания парламентаРазработанный Специализированной комиссией по конституционным реформам при президенте Армении проект изменений в Конституцию республики сегодня был включен в повестку пленарного заседания стартующей...