11:40 16/11/2019Ռոբերտ Աբաջյան՝ անուն, որ միշտ կհիշվի ներկա ու գալիք սերունդների կողմիցՆոյեմբերի 16-ը ապրիլյան պատերազմի մասնակից, Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի ծննդյան օրն է: Ապրիլյան պատերազմի օրերին ողջ հայության սիրտը Արցախի սահմանին էր, այդ օրերին նոր սխրանքներ գործեցին, 18-20...
10:53 16/11/2019Ս. Անդրեաս և Ս. Փիլիպպոս առաքյալների հիշատակության օրն էՀայ առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Անդրեաս և Ս. Փիլիպպոս առաքյալների հիշատակության օրը: qahana.am-ը տեղեկացնում է. «Ս. Անդրեաս առաքյալը, մինչ Հիսուս Քրիստոսին հետևելը, նախապես եղել է Հովհաննես...
15:23 15/11/2019Սփյուռքում առաջին անգամ կանցկացվի «Մեղու» հայերենի մրցույթը«Այբ» կրթական հիմնադրամը սկսում է «Մեղու» հայերենի մրցույթի միջազգայնացման գործընթացը. նոյեմբերի 23-ին Վրաստանում, Իրանում, Ռուսաստանում և ԱՄՆ-ում առաջին անգամ կանցկացվի «Մեղու» հայերենի մրցույթը։...
11:07 15/11/2019Կենսաթոշակառուների բողոքով «Հայփոստի» բաժանմունքի աշխատակազմը կփոխվիԿենսաթոշակառուների բողոքների արդյունքում «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի Սարի թաղի՝ 17-րդ փոստային բաժանմունքի աշխատակազմը կփոխվի: Ինչպես հիմնավորում են աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից, փոփոխության...
13:46 14/11/2019Ուսանողները հրավիրում են Արայիկ Հարությունյանին ոչ կուլիսային քննարկմանԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող երիտասարդները ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենքի դիմաց են հավաքվել, հրավիրում են նախարարին պատասխանելու իրենց...
13:03 14/11/2019Նիկոլ Փաշինյանին առաջարկում եմ պատասխանել Էրդողանի սուտ հայտարարությանը` արխիվները բացելու մասով. միջազգայնագետԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ԱՄՆ-ում կրկին հանդես է եկել հայտարարությամբ, որ Հայոց ցեղասպանության հարցը պետք է քննարկեն պատմաբանները։ Էրդողանի հետ հանդիպումից հետո սենատոր Լինդսի Գրահամը...
10:21 14/11/2019Սուրբ Ղազար կղզին վնասներ է կրելՎենետիկում նոյեմբերի 12-ի երեկոյան սկսած անբարենպաստ եղանակի պատճառով ջրի մակարդակը հասել է 180 սանտիմետրի, ինչի հետևանքով քանդվել են քարափներ, խորտակվել են նավեր: Ջուրը հեղեղել է ողջ քաղաքը: Սուրբ...
10:38 13/11/2019Հայերը Ստամբուլից թռչում են Նյու Յորք՝ մասնակցելու թուրքական քարոզչությանըԶարմանալի է, թե ինչեր է անում Թուրքիայի կառավարությունը՝ Պոլսո հայ հոգևորականությանը և աշխարհիկ մարդկանց իր քարոզչական արշավում ընդգրկելու համար։ 2019 թ.
10:14 13/11/2019ԱԺ-ն շարունակում է հերթական քառօրյանԱզգային ժողովում մեկնարկել է հերթական նիստը: Օրակարգում են Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին, Անշարժ գույքի հարկով հարկման նպատակով անշարժ գույքի...
15:47 12/11/2019«Արայիկ Հարությունյանը խնդիրը սեղանի շուրջ լուծելու բոլոր տարբերակները մտցրել է փակուղի»Ուսանողներն ու ՀՅԴ երիտասարդական թևի ներկայացուցիչներն իրազեկման երթով անցնում են երևանյան փողոցներով
09:21 11/11/2019Լևոն Արոնյանը նվաճել է Grand Chess Tour-ի 6-րդ փուլի հաղթողի կոչումըՇախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանի հաղթանակով է ավարտվել Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում անցկացված Superbet Rapid & Blitz մրցաշարը, որը Grand Chess Tour-ի 6-րդ փուլն է: ՀԱՕԿ-ից...
14:05 08/11/2019«Հեռացրեք Արայիկին»՝ խոսում են «կովկասցիները»Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը քիչ առաջ ժամանեց նախարարությունների շենք՝ մասնակցելու Արտաքին գործերի նախարարության երիտասարդ դիվանագետների երդման արարողությանը և դիվանագիտական դպրոցի ստեղծման տասնամյակին...
10:36 08/11/2019Այս տարի Հայաստանի 507 քաղաքացու արգելել են մտնել ՎրաստանԸնթացիկ տարվա սկզբից մինչև հոկտեմբերի 20-ը ներառյալ Վրաստանի պետական սահմանը հատելու մերժման 21 հազար 975 փաստ է արձանագրվել: Jnews-ի հաղորդմամբ, Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության տվյալներով,...
10:11 07/11/2019Երևանում և ութ մարզերում այսօր մի քանի ժամ լույս չի լինելու«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 7-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար...
11:02 06/11/2019Աճուրդում վաճառվել է Ապրիլյանի հերոսների կողմից գործված «Տիեզերք» գորգըԼոս Անջելեսում «Family Rescue Fund»-ի գալա ընթրիքի ժամանակ աճուրդում, որը կազմակերպել էին ամերիկահայերը Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի և Հայրենիքի...
10:17 06/11/2019«Հայոց լեզուն նախարարն իրենց տնից չի բերել»ԵՊՀ հայ բանասիրության ֆակուլտետի ուսանողները դասադուլ են անում
12:25 04/11/2019Արևշատի բնակիչները պահանջում են իրենց համագյուղացու խափանման միջոցը փոխելԱրարատի մարզի դատախազության շենքի դիմաց մի խումբ քաղաքացիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում։ Քաղաքացիները պահանջում են փոխել իրենց համագյուղացի՝ Արևշատ գյուղի բնակիչ Գրիշա Հակոբյանի խփանման միջոց...
09:41 04/11/2019Լարսի ճանապարհը բեռնատարների համար փակ էԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 4-ին՝ ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Ըստ ԱԻՆ-ի՝ Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և...
09:16 02/11/2019Ապարանի և Արագածի տարածաշրջաններում, Դիլիջանի ոլորաններում թույլ ձյուն է տեղումԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 2-ին՝ ժամը 09:05-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի տարածաշրջաններում, Տավուշի...
09:00 02/11/2019Տոն՝ բոլոր սրբերիԱնձեր, որոնք իրենց թանկ արյունը հեղեցին հանուն Քրիստոսի և նրա խորհրդավոր մարմնի` եկեղեցու շինության:

09:40 21/06/2014Today is World Humanist DayThe day is a way of spreading awareness of Humanism as a philosophical life stance and means to effect change in the world.
17:26 20/06/2014Global refugee figures highest since WW2, UN saysConflicts in Syria, central Africa and South Sudan fuelled the sharp increase.
09:29 20/06/2014June 20 is World Refugee DayThe annual commemoration is marked by a variety of events in more than 100 countries.
17:04 19/06/2014Scattered showers expected in ArmeniaTemperatures will rise by 2-4 degrees on June 20-21 and will decline just as much in the next few days.
09:27 19/06/2014Genocide Education Act passes Calif. Senate CommitteeAB 1915 will be heard next in the Senate Appropriations Committee, then head to the Senate floor for vote.
09:24 18/06/2014Turkish denialists fail to block Genocide speech at Australian ParliamentThe Turkish denialist group sought to import Ankara’s human rights restrictions to a democratic country like Australia.
20:12 17/06/2014Drama at NATO PA seminar in Azerbaijan: Offences sounded in address of Armenian leadership and Armenian delegationThe second day of the 86th NATO Parliamentary Assembly Rose-Roth seminar titled “The South Caucasus: Challenges and Opportunities” was marked by scandal.
14:16 17/06/2014Aleppo faces water and electricity crisisThe drinking water is poisoned and the electricity is scarce.
09:26 17/06/2014June 17 is World Day to Combat DesertificationThe 2014 theme is: Land Belongs to the Future - Let’s Climate Proof It.
23:34 16/06/2014Reasoned speeches of Armenian delegation members lead Azerbaijanis to hysteria at NATO seminar held in BakuArmenian delegation protested the 86th Rose Roth seminar of the NATO PA in Baku, in connection with the wordings used by the director of the LINKS NGO Dennis Sammut, which was then followed by the...
09:25 16/06/2014Kessab liberatedOn Sunday morning the Syrian Army officially announced its recapture of the mainly-Armenian populated town of Kessab and said that it had “restored stability and security” there.
09:45 14/06/2014June 14 is World Blood Donor DayThe focus of this year's World Blood Donor Day campaign is "Safe blood for saving mothers."
09:30 13/06/2014ANCA calls on Obama to stop attacks on AleppoArmenian National Committee of America Chairman Ken Hachikian called upon President Obama to “forcefully intervene on behalf of the defenseless and courageously struggling people of Aleppo.”
09:28 12/06/2014June 12 is World Day Against Child LabourThe 2014 theme is: Extend Social Protection: Combat Child Labour.
15:59 11/06/2014International conference on Syria kicks off in EtchmiadzinA two-day international conference entitled “Syria Crisis: Challenges of Christian Communities” opened in the Mother See of Holy Etchmiadzin on Wednesday.
14:51 11/06/2014If serious work is done, we will have 8-9 percent economic growth this year – economistArmenia’s economic developments are conditioned by contradictory tendencies, head of Alternative Research Center, economist Tatul Manaseryan told a press conference in Yerevan, adding that it is...
09:38 11/06/2014Turkey and United States conspire to issue April 24 statementsDavutoglu let the cat out of the bag by announcing that Erdogan’s April 23 message was part of the Turkish campaign to undermine Armenian efforts to commemorate the Centennial of the Genocide.
18:27 10/06/2014Non-coalition factions announce demands to governmentThe four non-coalition factions of the Armenian parliament unveiled today a 12-point statement with demands addressed to the authorities.
13:31 10/06/2014Shots fired from Azerbaijan prior to OSCE Mission monitoringThe Azeri side did not lead the OSCE mission to its frontlines.
09:31 10/06/2014'World's smallest' pacemaker fitted for first time in EnglandCurrently, pacemakers, which use electrical impulses to regulate the beating of the heart, are inserted under the skin and connected to the heart via a lead.