11:40 16/11/2019Ռոբերտ Աբաջյան՝ անուն, որ միշտ կհիշվի ներկա ու գալիք սերունդների կողմիցՆոյեմբերի 16-ը ապրիլյան պատերազմի մասնակից, Արցախի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի ծննդյան օրն է: Ապրիլյան պատերազմի օրերին ողջ հայության սիրտը Արցախի սահմանին էր, այդ օրերին նոր սխրանքներ գործեցին, 18-20...
10:53 16/11/2019Ս. Անդրեաս և Ս. Փիլիպպոս առաքյալների հիշատակության օրն էՀայ առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Անդրեաս և Ս. Փիլիպպոս առաքյալների հիշատակության օրը: qahana.am-ը տեղեկացնում է. «Ս. Անդրեաս առաքյալը, մինչ Հիսուս Քրիստոսին հետևելը, նախապես եղել է Հովհաննես...
15:23 15/11/2019Սփյուռքում առաջին անգամ կանցկացվի «Մեղու» հայերենի մրցույթը«Այբ» կրթական հիմնադրամը սկսում է «Մեղու» հայերենի մրցույթի միջազգայնացման գործընթացը. նոյեմբերի 23-ին Վրաստանում, Իրանում, Ռուսաստանում և ԱՄՆ-ում առաջին անգամ կանցկացվի «Մեղու» հայերենի մրցույթը։...
11:07 15/11/2019Կենսաթոշակառուների բողոքով «Հայփոստի» բաժանմունքի աշխատակազմը կփոխվիԿենսաթոշակառուների բողոքների արդյունքում «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի Սարի թաղի՝ 17-րդ փոստային բաժանմունքի աշխատակազմը կփոխվի: Ինչպես հիմնավորում են աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից, փոփոխության...
13:46 14/11/2019Ուսանողները հրավիրում են Արայիկ Հարությունյանին ոչ կուլիսային քննարկմանԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող երիտասարդները ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենքի դիմաց են հավաքվել, հրավիրում են նախարարին պատասխանելու իրենց...
13:03 14/11/2019Նիկոլ Փաշինյանին առաջարկում եմ պատասխանել Էրդողանի սուտ հայտարարությանը` արխիվները բացելու մասով. միջազգայնագետԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ԱՄՆ-ում կրկին հանդես է եկել հայտարարությամբ, որ Հայոց ցեղասպանության հարցը պետք է քննարկեն պատմաբանները։ Էրդողանի հետ հանդիպումից հետո սենատոր Լինդսի Գրահամը...
10:21 14/11/2019Սուրբ Ղազար կղզին վնասներ է կրելՎենետիկում նոյեմբերի 12-ի երեկոյան սկսած անբարենպաստ եղանակի պատճառով ջրի մակարդակը հասել է 180 սանտիմետրի, ինչի հետևանքով քանդվել են քարափներ, խորտակվել են նավեր: Ջուրը հեղեղել է ողջ քաղաքը: Սուրբ...
10:38 13/11/2019Հայերը Ստամբուլից թռչում են Նյու Յորք՝ մասնակցելու թուրքական քարոզչությանըԶարմանալի է, թե ինչեր է անում Թուրքիայի կառավարությունը՝ Պոլսո հայ հոգևորականությանը և աշխարհիկ մարդկանց իր քարոզչական արշավում ընդգրկելու համար։ 2019 թ.
10:14 13/11/2019ԱԺ-ն շարունակում է հերթական քառօրյանԱզգային ժողովում մեկնարկել է հերթական նիստը: Օրակարգում են Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին, Անշարժ գույքի հարկով հարկման նպատակով անշարժ գույքի...
15:47 12/11/2019«Արայիկ Հարությունյանը խնդիրը սեղանի շուրջ լուծելու բոլոր տարբերակները մտցրել է փակուղի»Ուսանողներն ու ՀՅԴ երիտասարդական թևի ներկայացուցիչներն իրազեկման երթով անցնում են երևանյան փողոցներով
09:21 11/11/2019Լևոն Արոնյանը նվաճել է Grand Chess Tour-ի 6-րդ փուլի հաղթողի կոչումըՇախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանի հաղթանակով է ավարտվել Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում անցկացված Superbet Rapid & Blitz մրցաշարը, որը Grand Chess Tour-ի 6-րդ փուլն է: ՀԱՕԿ-ից...
14:05 08/11/2019«Հեռացրեք Արայիկին»՝ խոսում են «կովկասցիները»Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը քիչ առաջ ժամանեց նախարարությունների շենք՝ մասնակցելու Արտաքին գործերի նախարարության երիտասարդ դիվանագետների երդման արարողությանը և դիվանագիտական դպրոցի ստեղծման տասնամյակին...
10:36 08/11/2019Այս տարի Հայաստանի 507 քաղաքացու արգելել են մտնել ՎրաստանԸնթացիկ տարվա սկզբից մինչև հոկտեմբերի 20-ը ներառյալ Վրաստանի պետական սահմանը հատելու մերժման 21 հազար 975 փաստ է արձանագրվել: Jnews-ի հաղորդմամբ, Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության տվյալներով,...
10:11 07/11/2019Երևանում և ութ մարզերում այսօր մի քանի ժամ լույս չի լինելու«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 7-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար...
11:02 06/11/2019Աճուրդում վաճառվել է Ապրիլյանի հերոսների կողմից գործված «Տիեզերք» գորգըԼոս Անջելեսում «Family Rescue Fund»-ի գալա ընթրիքի ժամանակ աճուրդում, որը կազմակերպել էին ամերիկահայերը Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի և Հայրենիքի...
10:17 06/11/2019«Հայոց լեզուն նախարարն իրենց տնից չի բերել»ԵՊՀ հայ բանասիրության ֆակուլտետի ուսանողները դասադուլ են անում
12:25 04/11/2019Արևշատի բնակիչները պահանջում են իրենց համագյուղացու խափանման միջոցը փոխելԱրարատի մարզի դատախազության շենքի դիմաց մի խումբ քաղաքացիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում։ Քաղաքացիները պահանջում են փոխել իրենց համագյուղացի՝ Արևշատ գյուղի բնակիչ Գրիշա Հակոբյանի խփանման միջոց...
09:41 04/11/2019Լարսի ճանապարհը բեռնատարների համար փակ էԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 4-ին՝ ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Ըստ ԱԻՆ-ի՝ Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և...
09:16 02/11/2019Ապարանի և Արագածի տարածաշրջաններում, Դիլիջանի ոլորաններում թույլ ձյուն է տեղումԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 2-ին՝ ժամը 09:05-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի տարածաշրջաններում, Տավուշի...
09:00 02/11/2019Տոն՝ բոլոր սրբերիԱնձեր, որոնք իրենց թանկ արյունը հեղեցին հանուն Քրիստոսի և նրա խորհրդավոր մարմնի` եկեղեցու շինության:

17:32 10/09/2015Власти Армении намерены предоставить гражданам России возможность на въезд в страну без загранпаспортовПо его словам, разрешение гражданам РФ на въезд в страну без загранпаспортов будет стимулировать экономическую активность и развитие туризма в Армении.
15:56 10/09/2015В полиции калифорнийского города Глендейл отказались комментировать нападение на консульство АрменииНеизвестный 10 августа бросил «коктейль Молотова» в здание консульства Армении в калифорнийском городе Глендейл.
18:19 09/09/2015Депутат: Ни один чиновник в Армении никогда не заявлял о намерении передать какие бы то ни было территории АзербайджануНи одно должностное лицо в Армении никогда не заявляло о намерении передать какие бы то ни было территории Азербайджану: это принципиальная позиция армянской стороны.
18:01 09/09/2015ВС Азербайджана ведут огонь против мирных жителей Армении: в селе Чинари Тавушской области повреждены 17 домов«Выплаты компенсации мы ожидаем от правительства Армении и областной администрации, в минувшие годы ущерб был компенсирован полностью».
15:58 08/09/2015Эксперт: Президенты Армении и России направили важный месседж Баку, и результат уже виден в азербайджанских СМИПо его словам, ответы на многие вопросы смогут быть получены также на предстоящем 15 сентября саммите ОДКБ.
13:21 08/09/2015Карен Бекарян не откажется от депутатского мандата и займет место Арпине Ованнисян в парламенте АрменииПредседатель общественной организации «Европейская интеграция», политолог Карен Бекарян, следующий в списке Республиканской партии Армении (РПА) за бывшим депутатом Национального Собрания РА Арпине...
13:39 07/09/2015На фоне учений в Армении Азербайджан проявляет признаки стрессового поведенияПосле того, как в Армении успешно завершились масштабные стратегические командно-штабные учения «Шант-2015», в Азербайджане в экстренном порядке также начали военные учения.
12:16 07/09/2015В.Бабаян: В приграничных селах Тавушской области Армении напрочь отсутствуют панические настроенияВ приграничных с Азербайджаном селах Тавушской области Армении напрочь отсутствуют панические настроения: жители мужественно преодолевают любые вызовы, а армянская армия пресекает активность...
20:40 05/09/2015Замглавы ГШ ВС Армении: Командование стратегических командно-штабных учений «Шант-2015» достигло поставленной целиОднако, по словам М. Акопяна, по завершении учений будут подробно проанализированы также зафиксированные за этот период упущения и недостатки, будет составлен план по их устранению.
12:12 05/09/2015Минобороны Армении: Периодичность нарушений Азербайджаном режима прекращения огня снизиласьВС Армении в основном соблюдали режим прекращения огня и прибегали к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости – с целью подавить активность противника.
14:15 04/09/2015Представитель Минобороны Армении: Ни одна провокация ВС Азербайджана не останется без ответа«Должен специально отметить, что 2 дня назад пресс-секретарь министерства иностранных дел Азербайджана, изображая из себя святошу, пытался распространить ложную информацию».
10:49 04/09/2015Землетрясение в Азербайджане ощущалось и на территории АрменииПроизошедшее в пятницу в Азербайджане землетрясение ощущалось и в ряде населенных пунктов Армении. Об этом сообщает пресс-служба министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям...
15:31 03/09/2015Турецкие хакеры «уступили сцену» азербайджанским братьям: киберпреступники используют новые приемы против армянских юзеровПо словам специалиста, азербайджанские хакеры в последнее время осуществляют необычные атаки, например, взламывают модемы и роутеры пользователей.
11:20 02/09/2015Бако Саакян: Совместно мы претворим в жизнь множество программ и обязательно добьемся реализации общенациональных целейПрезидент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня, 2 сентября, направил поздравительное послание по случаю Дня Республики Арцах.
10:08 02/09/2015Серж Саргсян: С каждым днем растет международный авторитет АрцахаПрезидент Армении в послании по случаю Дня независимости НКР отметил: «К 100-й годовщине Геноцида армян свободный, восстановленный и гордый Арцах получает более глубокий смысл и новую ценность».
14:08 01/09/2015Глава Минобороны Армении: Ситуация на границе и на линии соприкосновения с Азербайджаном находится под контролемКоснувшись проекта новой Конституции Армении, Сейран Оганян отметил, что Минобороны Армении принимало активное участие в обсуждениях.
18:06 31/08/2015Правительство Армении будет субсидировать предприятиям малого и среднего бизнеса часть стоимости электроэнергииКак отметил премьер-министр Овик Абраамян, данный вопрос сегодня был обсужден с президентом Армении Сержем Саргсяном.
13:58 29/08/2015Эксперт: В канун Дня независимости НКР ожидаются активизация ВС Азербайджана, провокации и информационные диверсииТ. Кочарян призвал общественность не переносить в армянское информационное поле сообщения азербайджанских СМИ.
10:12 29/08/2015Сегодня отмечается Международный день действий против ядерных испытанийМеждународный день действий против ядерных испытаний (International Day Аgainst Nuclear Tests) утвержден на 64-й сессии Генеральной ассамблеи ООН, которая состоялась 2 декабря 2009 года.