10:21 03/10/2019Նվազագույն աշխատավարձը 68 հազար դրամ սահմանելու օրինագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունվեցԱզգային ժողովն աշխատանքները սկսեց նախօրեին քննարկած օրինագծերը քվեարկության դնելով։ Պատգամավորներ Ալեն Սիմոնյանի, Սիփան Փաշինյանի, Նաիրա Զոհրաբյանի հեղինակած «Վիճակախաղերի մասին» Հայաստանի...
10:53 02/10/2019ԱԺ-ն առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեց մի շարք օրենքներԱզգային ժողովն այսօր քվեարկության դրեց մի քանի օրինագծեր։ Առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» Հայաստանի...
09:29 02/10/2019Ամուլսար բարձրանալու համար արշավախմբի ղեկավարին ոստիկանություն են կանչելArmland արաշավականների 35 հոգանոց խումբը սեպտեմբերի 29-ին բարձրացել է Ամուլսար։ Դրանից հետո արշավական խմբի հիմնադիր ղեկավար Արտյոմ Մարտիրոսյանին կանչել են ոստիկանություն, քանի որ «Լիդիան Արմենիայի»...
11:36 01/10/2019Ազնավուրն ավելի քան երբևէ ներկա է հայերի, ֆրանսիացիների և աշխարհի իր երկրպագուների սրտերում․ ԴեսպանատունԱյսօր լրանում է ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի մահվան տարելիցը։ Ազնավուրը կյանքից հեռացավ 2018թ․-ի հոկտեմբերի 1-ին՝ 94 տարեկան հասակում։ «Մեկ տարի առաջ Շառլ Ազնավուրը մեզ լքեց: Նա ավելի քան երբևէ...
12:20 30/09/2019Այսօր մեկնարկում է ԵԽԽՎ աշնանային նստաշրջանըԱյսօր Ստրասբուրգում մեկնարկում է Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) աշնանային նստաշրջանը, որը կանցկացվի սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 4-ը։ Նստաշրջանում կարևոր իրադարձություններից է...
10:22 30/09/2019Գևորգ Էմինի ծննդյան օրն է«Այն բանի համար, որ ես այսօր ոչ թե կամուրջներ կամ ջրանցքներ եմ սարքում, այլ գրում եմ գրքեր՝ շնորհակալ եմ դպրոցում ինձ հանդիպած հայ գրողներից ամենափայլուններից մեկին՝ Եղիշե Չարենցին»։
00:02 30/09/2019Արտենի համայնքի վթարով զբաղվում է տասներորդ կայազորայինըՀՀ Քննչական կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության տասներորդ կայազորային քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ Արագածոտնի մարզի Արտենի համայնքում...
11:02 29/09/2019Տեղերում ընտրություններ ենԱյսօր տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ են անցկացվում Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Տավուշի և Շիրակի մարզերի 19 համայնքում, որոնցից 13-ում ընտրությունները...
10:01 28/09/2019«168 Ժամ». «Երկու կողմերի համար էլ ընդունելի պետք է լինի ինչ-որ բան զիջելը, սա է բանալին»«168 Ժամի» հետ զրույցում գերմանացի վերլուծաբան Ուվե Հալբախը՝ անդրադառնալով թեզին, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորումը պետք է ընդունելի լինի երեք ժողովուրդների համար, ասել է.
17:38 27/09/2019«Սանիթեք» ընկերության աշխատակիցն ուշաթափվեց կառավարության դիմացԿառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող «Սանիթեք» ընկերության աշխատակիցները նստացույց հայտարարեցին։ Նրանք դժգոհում են, որ աշխատանքից դուրս են եկել, աշխատավարձ չեն ստացել, վերջնահաշվարկ...
12:09 27/09/2019ԵԱՀԿ գործող նախագահ խնդրանքով՝ Մնացականյանն անդրադարձել է ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակինՄԱԿ ԳԱ 74-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Նյու Յորքում գտնվող ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը սեպտեմբերի 26-ին հանդիպել է Սլովակիայի արտաքին և եվրոպական գործերի նախարար, ԵԱՀԿ գործող...
08:56 26/09/2019Վարդապետի ծննդյան օրն է«Հայ ժողովրդի զավակնե՛ր, դուք կարդացեք Մովսես Խորենացի, Եղիշե, Նարեկացի, Խաչատուր Աբովյան, Րաֆֆի, Ալիշան, Պեշիկթաշլյան և տեսեք, թե ով ենք մենք». Կոմիտասի խորհուրդը՝ հայ ժողովրդին
13:41 25/09/2019Արցախի ՀՕՊ–ը Ակնայում թշնամու անօդաչու է խոցելԱյսօր՝ ժամը 10:15-ի սահմանում, ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների կողմից Ակնայի հատվածում խոցվել է հետախուզական թռիչք իրականացնող հակառակորդի «ORBITER-2» տիպի անօդաչու թռչող սարք:
12:19 25/09/2019Արշալույս գյուղի մոտ ՊՆ-ին պատկանող «ԳԱԶ-66»-ի և BMW-ի բախումից 4 մարդ է տուժելՍեպտեմբերի 25-ին, ժամը 11:28-ին, «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Արշալույս գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել են ՊՆ թիվ N զորամասին պատկանող «ԳԱԶ - 66» և «BMW»...
10:07 25/09/2019Թուրքիայում ոստիկանական ավտոբուս են պայթեցրելԱյսօր առավոտյան Թուրքիայի հարավային Ադանա նահանգում ոստիկաններ տեղափոխող ավտոբուսի վրա ռումբի հարված է հասցվել, կան վիրավորներ։ Այս մասին գրում է euronews-ը։ Աղբյուրները հայտնում են, որ շտապօգնության...
10:40 24/09/2019Արցախի ՊԲ-ն մեկնարկել է ռազմավարական զորավարժություններըՍեպտեմբերի 24-ի վաղ առավոտից Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակում մեկնարկել են ‹‹Զինված ուժերի ծավալումը, հակառակորդի ագրեսիայի դիմագրավումը›› թեմայով ռազմավարական զորավարժությունները:...
14:20 23/09/2019Արցախի ՊԲ. Նախնական տվյալներով, զինծառայողը վիրավորվել է զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքովՍեպտեմբերի 22-ին` ժամը 03:35-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, նախնական տվյալներով, զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքով...
09:38 23/09/2019Ադրբեջանը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձՍեպտեմբերի 22-ին՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն...
08:55 21/09/2019Հայաստանի Հանրապետության 28-րդ տարեդարձն է«Եվ ԱՅՈ պիտի ըսենք միշտ, որովհետև անկախության երջանկաբեր էությունը մենք միշտ երազած ենք' և այնտեղ, և այստեղ»:
18:12 20/09/2019ՀՀ-ում ԱՄԷ դեսպան․ ՀՀ անկախության տոնի կապակցությամբ Բուրջ Խալիֆան կլուսավորվի Հայաստանի դրոշի գույներովՀայաստանի Հանրապետության անկախության տոնի կապակցությամբ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ, շեյխ Խալիֆա բին Զայեդ Ալ Նահյանը, ԱՄԷ փոխնախագահ, Դուբայի կառավարիչ Մուհամմադ բին Ռաշիդ ալ Մաքթումը,...

16:38 01/08/2015Правительство Армении субсидирует разницу при повышении тарифов на электроэнергию за счет продажи ГЭС «Воротан»В Армении с 1 августа вступили в силу новые повышенные тарифы на электроэнергию.
14:47 01/08/2015Минобороны Армении укрепляет сотрудничество с Вашингтоном: встречи в Госдепе СШАВ рамках рабочего визита заместителя министра обороны Армении Давида Тонояна в США в Госдепе состоялись его встречи с вице-заместителями госсекретаря Соединенных Штатов в разных сферах – Джереми...
15:32 31/07/2015Венецианская комиссия: Проект новой Конституции Армении – результат открытого диалога и прекрасная база для реформВенецианская комиссия приветствует работу, проделанную Специализированной комиссией по конституционным реформам при президенте РА.
12:45 30/07/2015Глава Минэнерго Армении: Все долги по зарплатам сотрудников завода «Наирит» будут полностью выплачены в течение 2 дней«Если через 10 дней зарплат не будет, то могу представить, в каком жалком состоянии окажется правительство, мы все вместе поднимемся к премьеру», – предупредила тогда А. Арутюнян.
12:15 30/07/2015Погода в Армении: синоптики прогнозируют усиление жары до 40 градусовТерритория Армении в период с 30 по 31 июля и 1-3 августа будет находиться под воздействием теплых тропических воздушных масс, в особенности в равнинных районах ожидается высокий температурный фон и...
13:55 29/07/2015Эксперт: Антикурдская истерия нужна Эрдогану для проведения досрочных выборов в ТурцииЭксперт подчеркнул, что эскалация ситуации может привести к хаосу во внутриполитической жизни Турции.
10:37 29/07/2015Минобороны НКР: Только за одну ночь ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 180 разВ ночь с 28 на 29 июля ВС Азербайджана продолжали нарушать режим перемирия вдоль линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил: за указанный период режим прекращения огня противником был...
13:41 28/07/2015Глава Минэнерго: Правительство Армении делает все для перезапуска завода «Наирит», иной сценарий чреват серьезными последствиямиПравительству абсолютно невыгодно банкротство компании, поскольку это приведет к серьезным финансовым тратам и проблемам с безопасностью.
15:01 27/07/2015Погода в Армении: синоптики прогнозируют усиление жары до 40 градусовТерритория Армении в период с 28 по 31 июля и 1 августа будет находиться под воздействием теплых тропических воздушных масс, в особенности в равнинных районах ожидается высокий температурный фон и...
13:20 27/07/2015Армянский эксперт: Азербайджан не начинает войны ввиду отсутствия уверенности в успехеГ. Мелик-Шахназарян считает, что следует отнять у Азербайджана прерогативу держать ситуацию на границе в постоянной напряженности.
10:46 27/07/2015Армия обороны НКР пресекла наступательные действия ВС АзербайджанаВ минувшие выходные ВС Азербайджана продолжали интенсивно нарушать режим перемирия вдоль всей линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил: за указанный период режим прекращения огня...
14:18 25/07/2015Глава Минобороны Армении и замначальника Генштаба ВС России обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границеМинистр обороны Армении Сейран Оганян принял накануне прибывшего в Ереван с рабочим визитом начальника Главного разведывательного управления Генерального штаба Вооруженных сил России, заместителя...
11:54 25/07/2015Минобороны Армении: Армянская армия пресекла активность ВС Азербайджана, противник понес потериПресс-секретарь Минобороны также обратил внимание на распространение за последние несколько дней в азербайджанских СМИ дезинформации о ситуации на границе.
18:07 24/07/2015С. Оганян: ВС Азербайджана ведут огонь не только в Арцахе, но и в направлении приграничных населенных пунктов АрменииВС Азербайджана ведут огонь не только в Арцахе, но и в направлении приграничных населенных пунктов Армении, имеет место определенная эскалация ситуации, число выстрелов выросло.
14:01 24/07/2015Опрос GALLUP International Аssociation: В Армении 46% граждан считают необходимым проведение конституционных реформ36% опрошенных не считают проведение конституционных реформ необходимостью, остальные пока не сориентировались.
12:16 24/07/2015Глава МИД Армении: Приветствуем однозначное признание законодательной и исполнительной властями Бельгии Геноцида армянМинистр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян выступил с заявлением касательно признания Палатой представителей Бельгии Геноцида армян в Османской империи 1915г.
15:36 23/07/2015Глава Минэкономики: Поручение премьера Армении об инспекционных проверках ставит целью оптимизацию бизнес-средыРаспоряжение премьер-министра Армении Овика Абраамяна об суждении вопроса снижения частотности инспекционных проверок ставит целью оптимизацию бизнес-среды.
13:16 23/07/2015Погода в Армении: синоптики прогнозируют усиление жарыНа территории Армении в период с 24 по 28 июля прогнозируется погода без осадков. Как сообщает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу (Армгосгидромет) МТУЧС РА, ветер будет...
12:57 22/07/2015Пресс-секретарь президента НКР: Активизация ВС Азербайджана не есть нечто неординарное, это вполне обычное явлениеД. Бабаян подчеркнул, что уже на протяжении многих лет противник ведет аналогичную политику и, чтобы не удивляться, надо было просто его хорошо узнать.