10:21 03/10/2019Նվազագույն աշխատավարձը 68 հազար դրամ սահմանելու օրինագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունվեցԱզգային ժողովն աշխատանքները սկսեց նախօրեին քննարկած օրինագծերը քվեարկության դնելով։ Պատգամավորներ Ալեն Սիմոնյանի, Սիփան Փաշինյանի, Նաիրա Զոհրաբյանի հեղինակած «Վիճակախաղերի մասին» Հայաստանի...
10:53 02/10/2019ԱԺ-ն առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեց մի շարք օրենքներԱզգային ժողովն այսօր քվեարկության դրեց մի քանի օրինագծեր։ Առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» Հայաստանի...
09:29 02/10/2019Ամուլսար բարձրանալու համար արշավախմբի ղեկավարին ոստիկանություն են կանչելArmland արաշավականների 35 հոգանոց խումբը սեպտեմբերի 29-ին բարձրացել է Ամուլսար։ Դրանից հետո արշավական խմբի հիմնադիր ղեկավար Արտյոմ Մարտիրոսյանին կանչել են ոստիկանություն, քանի որ «Լիդիան Արմենիայի»...
11:36 01/10/2019Ազնավուրն ավելի քան երբևէ ներկա է հայերի, ֆրանսիացիների և աշխարհի իր երկրպագուների սրտերում․ ԴեսպանատունԱյսօր լրանում է ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի մահվան տարելիցը։ Ազնավուրը կյանքից հեռացավ 2018թ․-ի հոկտեմբերի 1-ին՝ 94 տարեկան հասակում։ «Մեկ տարի առաջ Շառլ Ազնավուրը մեզ լքեց: Նա ավելի քան երբևէ...
12:20 30/09/2019Այսօր մեկնարկում է ԵԽԽՎ աշնանային նստաշրջանըԱյսօր Ստրասբուրգում մեկնարկում է Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) աշնանային նստաշրջանը, որը կանցկացվի սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 4-ը։ Նստաշրջանում կարևոր իրադարձություններից է...
10:22 30/09/2019Գևորգ Էմինի ծննդյան օրն է«Այն բանի համար, որ ես այսօր ոչ թե կամուրջներ կամ ջրանցքներ եմ սարքում, այլ գրում եմ գրքեր՝ շնորհակալ եմ դպրոցում ինձ հանդիպած հայ գրողներից ամենափայլուններից մեկին՝ Եղիշե Չարենցին»։
00:02 30/09/2019Արտենի համայնքի վթարով զբաղվում է տասներորդ կայազորայինըՀՀ Քննչական կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության տասներորդ կայազորային քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ Արագածոտնի մարզի Արտենի համայնքում...
11:02 29/09/2019Տեղերում ընտրություններ ենԱյսօր տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ են անցկացվում Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Տավուշի և Շիրակի մարզերի 19 համայնքում, որոնցից 13-ում ընտրությունները...
10:01 28/09/2019«168 Ժամ». «Երկու կողմերի համար էլ ընդունելի պետք է լինի ինչ-որ բան զիջելը, սա է բանալին»«168 Ժամի» հետ զրույցում գերմանացի վերլուծաբան Ուվե Հալբախը՝ անդրադառնալով թեզին, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորումը պետք է ընդունելի լինի երեք ժողովուրդների համար, ասել է.
17:38 27/09/2019«Սանիթեք» ընկերության աշխատակիցն ուշաթափվեց կառավարության դիմացԿառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող «Սանիթեք» ընկերության աշխատակիցները նստացույց հայտարարեցին։ Նրանք դժգոհում են, որ աշխատանքից դուրս են եկել, աշխատավարձ չեն ստացել, վերջնահաշվարկ...
12:09 27/09/2019ԵԱՀԿ գործող նախագահ խնդրանքով՝ Մնացականյանն անդրադարձել է ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակինՄԱԿ ԳԱ 74-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Նյու Յորքում գտնվող ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը սեպտեմբերի 26-ին հանդիպել է Սլովակիայի արտաքին և եվրոպական գործերի նախարար, ԵԱՀԿ գործող...
08:56 26/09/2019Վարդապետի ծննդյան օրն է«Հայ ժողովրդի զավակնե՛ր, դուք կարդացեք Մովսես Խորենացի, Եղիշե, Նարեկացի, Խաչատուր Աբովյան, Րաֆֆի, Ալիշան, Պեշիկթաշլյան և տեսեք, թե ով ենք մենք». Կոմիտասի խորհուրդը՝ հայ ժողովրդին
13:41 25/09/2019Արցախի ՀՕՊ–ը Ակնայում թշնամու անօդաչու է խոցելԱյսօր՝ ժամը 10:15-ի սահմանում, ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների կողմից Ակնայի հատվածում խոցվել է հետախուզական թռիչք իրականացնող հակառակորդի «ORBITER-2» տիպի անօդաչու թռչող սարք:
12:19 25/09/2019Արշալույս գյուղի մոտ ՊՆ-ին պատկանող «ԳԱԶ-66»-ի և BMW-ի բախումից 4 մարդ է տուժելՍեպտեմբերի 25-ին, ժամը 11:28-ին, «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Արշալույս գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել են ՊՆ թիվ N զորամասին պատկանող «ԳԱԶ - 66» և «BMW»...
10:07 25/09/2019Թուրքիայում ոստիկանական ավտոբուս են պայթեցրելԱյսօր առավոտյան Թուրքիայի հարավային Ադանա նահանգում ոստիկաններ տեղափոխող ավտոբուսի վրա ռումբի հարված է հասցվել, կան վիրավորներ։ Այս մասին գրում է euronews-ը։ Աղբյուրները հայտնում են, որ շտապօգնության...
10:40 24/09/2019Արցախի ՊԲ-ն մեկնարկել է ռազմավարական զորավարժություններըՍեպտեմբերի 24-ի վաղ առավոտից Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակում մեկնարկել են ‹‹Զինված ուժերի ծավալումը, հակառակորդի ագրեսիայի դիմագրավումը›› թեմայով ռազմավարական զորավարժությունները:...
14:20 23/09/2019Արցախի ՊԲ. Նախնական տվյալներով, զինծառայողը վիրավորվել է զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքովՍեպտեմբերի 22-ին` ժամը 03:35-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, նախնական տվյալներով, զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքով...
09:38 23/09/2019Ադրբեջանը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձՍեպտեմբերի 22-ին՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն...
08:55 21/09/2019Հայաստանի Հանրապետության 28-րդ տարեդարձն է«Եվ ԱՅՈ պիտի ըսենք միշտ, որովհետև անկախության երջանկաբեր էությունը մենք միշտ երազած ենք' և այնտեղ, և այստեղ»:
18:12 20/09/2019ՀՀ-ում ԱՄԷ դեսպան․ ՀՀ անկախության տոնի կապակցությամբ Բուրջ Խալիֆան կլուսավորվի Հայաստանի դրոշի գույներովՀայաստանի Հանրապետության անկախության տոնի կապակցությամբ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ, շեյխ Խալիֆա բին Զայեդ Ալ Նահյանը, ԱՄԷ փոխնախագահ, Դուբայի կառավարիչ Մուհամմադ բին Ռաշիդ ալ Մաքթումը,...

09:32 20/05/2014May 20 is World Metrology DayThis year, the theme is "Measurements and the global energy challenge."
17:05 19/05/2014Statement of NCWA concerning condolences of ErdoganThe National Congress of Western Armenians considers this statement a first step, and as the Chinese philosopher Lao Tze says, “A thousand-mile journey starts with a single step.”
11:36 19/05/2014Armenian killed in AleppoFive Armenians were wounded and another one killed in a rocket attack on Nor Gyugh district of Syria’s Aleppo Sunday morning.
09:34 19/05/2014Karabakh President meets with OSCE Minsk Group Co-ChairsThe President stressed that freedom and independence are exceptional values for Artsakh and return to the past both in terms of status and borders is impossible.
10:37 17/05/2014May 17 is World Information Society DayThe main objective of the day is to raise global awareness of societal changes brought about by the Internet and new technologies.
17:14 16/05/2014Justice Minister names key principles for reforming Constitution"There is no absolutely right or wrong governance model, but there are models which are balanced and adapted to this or that country," Hovhannes Manukyan said.
09:27 15/05/2014Today is International Day of FamiliesThe International Day of Families in 2014 marks the twentieth anniversary of the International Year of the Family.
09:18 14/05/2014Schiff presses Erdogan, Gul on Genocide, Kessab at meeting in AnkaraIn his meeting with the PM, Schiff challenged the notion expressed by Erdogan in a recent interview that because there are Armenian survivors still living in Turkey, there could have been no genocide.
16:00 13/05/2014Armenian parliament passes bill on amendments to pension lawToday the Armenian parliament passed a bill on amendments to the Law on Accumulative Pensions. The bill was adopted by 68 votes for, 12 against and 36 abstentions. Prosperous Armenia and ARFD...
14:32 13/05/2014French President: There is only one solution – recognition of GenocideThere is only one solution – recognition of the Genocide, visiting French President Francois Hollande told a press conference in Yerevan.
13:27 13/05/2014Armenian President: Armenian-French interstate relations have reached an exclusive levelArmenian-French interstate relations, based on historic friendship and common values, developing year by year, have reached an exclusive level, Armenian President Serzh Sargsyan announced prior to...
09:25 13/05/2014Deep-sea sub 'implodes' 10km-downThe robotic vehicle Nereus went missing while exploring one of the ocean's deepest spots: the Kermadec Trench, which lies north east of New Zealand.
21:16 12/05/2014Armenian, French Presidents visit TsitsernakaberdArmenian President Serzh Sargsyan and French President Francois Hollande today visited Tsitsernakaberd Memorial Complex, where they laid a wreath at the memorial to the victims of the Armenian...
20:57 12/05/2014Serzh Sargsyan, Francois Hollande participate in Armenian-French business forumArmenian President Serzh Sargsyan and French President Francois Hollande today took part in the Armenian-French business forum and made statements.
10:46 12/05/2014Armenians killed in SyriaOne Armenian has been killed and another injured in fighting in Kessab, Syria.
09:24 12/05/2014International Nurses Day is marked todayInternational Nurses Day (IND) is celebrated around the world on 12 May of each year, to mark the contributions nurses make to society.
11:19 10/05/20142014 Eurovision final: Aram MP3 is performing seventh (video)The final of Eurovision 2014 Song Contest will be held in Copenhagen, Denmark this evening. Representatives of 26 countries will compete in the final round of the song contest, in the following...
09:16 10/05/2014Today marks World Fair Trade DayWorld Fair Trade Day is supported by thousands of people every year to encourage people to buy more fair trade products.
13:39 09/05/2014Seyran Ohanyan: We have no intention to cede territoriesJames Warlick’s statement was nothing new and we should continue our struggle and do everything for the fulfillment of our goals, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan told reporters at Victory...