20:30 18/10/20191 օրում հանրապետությունում արձանագրվել է 10 ՃՏՊ, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել էԸստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հոկտեմբերի 17-ից 18-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 48 դեպք, որից 3-ը՝ նախկինում...
12:30 18/10/2019Խնդիր չկա՝ ձեզ կփոխհատուցենԵրեկ «հզորության բում» էր Երևանի Արգիշտի փողոցի շենքերում։ Հոսանքի ուժգին տատանումը շարքից հանել է վերելակ, ջրի պոմպ, բնակարաններում՝ լիցքավորման սարքից ու վայ-ֆայի սարքերից սկսած մինչև խոշոր...
10:11 17/10/2019Սիրիայում Թուրքիայի գործողության վերջին զարգացումները. Թրամփը Էրդողանին խորհուրդ է տվել «սատանա» չդառնալՍիրիայի հյուսիս-արևելքում քուրդ զինյալների դեմ Թուրքիայի ռազմական գործողությունները շարունակվում են արդեն ութերորդ օրը։ Նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ ռազմական գործողությունները նպատակ...
11:41 16/10/2019ՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնակատարը մանրամասներ ներկայացրեց ոստիկանի սպանությունիցՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնակատար Արման Սարգսյանն այցելել է վիրավոր ոստիկանին Ա. Հակոբյանին: Լրագրողների հետ զրույցում նա ներկայացրեց Ազատության պողոտայում տեղի ունեցած դեպքի մանրամասները, երբ մեկ...
10:57 16/10/2019Ոստիկանի սպանության գործով երկու անձ բերման է ենթարկվելՈստիկանության մի շարք ստորաբաժանումների ծավալուն և տարաբնույթ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերվել ու ոստիկանություն բերման են ենթարկվել երկու անձ՝ ժամեր առաջ Ազատության...
09:22 16/10/2019Ոստիկան է սպանվել՝ ծառայողական պարտականությունները կատարելիսՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ոստիկանի սպանության մասին։ «Հոկտեմբերի լույս 16-ի գիշերը' ժամը 04․30-ի սահմաններում,...
11:57 15/10/2019Դավիթ Սանասարյանի պատմության «քարը»Ոստիկանությանը Panorama.am-ը դիմեց Պետական վերահսկողության ծառայության՝ լիազորությունները կասեցված պետ Դավիթ Սանասարյանի մասնակցությամբ վրաերթի վերաբերյալ։ Այնտեղից հայտնեցին, որ ոստիկանությունը որևէ...
11:25 14/10/2019Հոկտեմբերի 13-ն աղքատության ռիսկի նվազեցման օրն էրՀոկտեմբերի 13-ն աղքատության ռիսկի նվազեցման օրն էր։ Այն հաստատվել է ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբելայի կողմից 1989 թվակաի դեկտեմբերի 22-ին՝ աղքատության վտանգի նվազեցման ուղղությամբ անհրաժեշտ միջոցառումներ...
10:24 14/10/2019Մահացել է ֆրանսահայ գեղանկարիչ Ռիշար Ժերանյանը98-րդ տարում Փարիզում մահացել է ֆրանսահայ գեղանկարիչ Ռիշար Ժերանյանը (Richard Jeranian)։ Ռիշար (Խաչատուր) Անդրանիկի Ժերանյանը ծնվել է Սեբաստիա քաղաքում 1921 թվականի հուլիսի 17-ին, 7 տարեկանից ապրել է...
10:21 14/10/2019Սինգապուրից՝ Շուշի. «Ավրորա» ֆորումի մեկնարկըՀոկտեմբերի 14-ին մեկնարկում են «Ավրորա» ֆորումի միջոցառումները
13:25 12/10/2019Փաշինյանն ու Պուտինը հեռախոսազրույց են ունեցելՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ երկու երկրների...
20:45 11/10/2019Սրբոց Թարգմանչաց տոնը՝ վաղըՀայ եկեղեցին հոկտեմբերի 12-ին կնշի Ս. թարգմանիչ վարդապետների` Մեսրոպի, Եղիշեի, Մովսես Քերթողի, Դավիթ Անհաղթ փիլիսոփայի, Գրիգոր Նարեկացու և Ներսես Կլայեցու տոնը: Սուրբ թարգմանիչ վարդապետների տոնը հայ...
11:38 09/10/2019Կարեն Վարդանյանն արժանացել է մրցանակի, որը տրվել է նաև Նելսոն ՄանդելայինԻնֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանն արժանացել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների համաշխարհային դաշինքի (WITSA) կողմից տրվող...
10:55 09/10/2019Արցախցի Միշան ու Թանկյանը հասցրել են միասին երգելԱշխարահռչակ ռոք երաժիշտ, System Of A Down ռոք խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը երեկ ներկայացրել է իր սեփական արտադրության սուրճի բրենդը՝ Gavat-ը: Շնորհանդեսին ներկա է եղել նաև արցախցի փոքրիկ երգիչ,...
10:23 08/10/2019ԱՄՆ պետքարտուղարությունը հայտարարում է խաղարկային վիզաների 2021թ. ծրագրով հայտերի ընդունման մեկնարկըԱՄՆ պետքարտուղարությունը հայտարարում է խաղարկային վիզաների կամ գրին քարտի խաղարկության 2021թ. ծրագրով հայտերի ընդունման մեկնարկը: Գրանցման նոր շրջանը կսկսի 2019թ. հոկտեմբերի 2-ի կեսօրին՝ արևելյան...
10:37 07/10/2019ՏՏԾՀԴ գլխավոր քարտուղար. Նախորդ երեկոն դարձավ WCIT-ի ամենատպավորիչ բացումը մեր պատմության մեջ«Ապացուցված է, որ այն երկրները որոնք որոշում են զարգացնել ինֆորմացիոն և հաղորդակցման տեխնոլոգիաները (ITC), մեծապես շահում են, ինչպես Հայաստանը: Պայմանականորեն, տնտեսության զարգացումը կապված է...
08:56 07/10/2019Երևանում ՏՏ համաշխարհային համաժողով է՝ WCIT 2019-ըԵրևանում քիչ անց կմեկնարկի ՏՏ համաշխարհային համաժողովը՝ WCIT 2019-ը։ Այն այս տարի անցկացվում է «Ապակենտրոնացման ուժը» կարգախոսի ներքո։ Համաժողովի բացմանը ելույթներով հանդես կգան ՀՀ վարչապետ Նիկոլ...
10:15 05/10/2019Հայ առաքելական եկեղեցին նշում է Քրիստոսի 72 աշակերտների հիշատակության օրըՀայ Առաքելական եկեղեցին Քրիստոսի աշակերտների հիշատակության օրը տոնում է Վարագա Խաչին հաջորդող շաբաթ օրը: Արարատյան հայրապետական թեմից մանրամասնում են, որ բացի 12 առաքյալներից Հիսուս ուներ նաև 72...
21:17 03/10/2019Ադրբեջանցիների կրակից Տավուշում զինծառայող է զոհվել«Այսօր հակառակորդի կրակից Տավուշում զոհվել է պայմանագրային զինծառայող Մուշեղ Ժիրայրի Աբովյանը։ Ադրբեջանական կողմի այս սադրանքները անպատասխան չեն մնա։ Ցավակցում ենք Մուշեղ Աբովյանի հարազատներին և...
13:47 03/10/2019ԱԺ-ն քննարկում է ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու գործընթացի մասին նախագիծըԽորհրդարանը քննարկում է Սահմանադրական դատարանի դատավոր (անդամ) Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու մասին որոշման նախագիծը։ Նշենք, որ հարցը քննարկվում...

13:51 13/08/2015Правительство Армении приняло решение о продаже Спортивно-концертного комплекса имени К. ДемирчянаВ частности, планируется отремонтировать здание комплекса, создать семейный комплекс, который будет включать гостиницы, закрытый аквапарк, концертные залы, рестораны, магазины и казино.
13:37 12/08/2015Российский военный В.Пермяков признал себя виновным, но отказался давать показания в судеВалерий Пермяков, судебный процесс над которым начался сегодня, 12 августа, в армянском городе Гюмри, признал себя виновным в дезертирстве и незаконном ношении оружия и боеприпасов.
10:22 12/08/2015В Гюмри начинается судебный процесс по делу российского военного В.ПермяковаСудебный процесс по делу о дезертирстве и хищении оружия в отношении российского военнослужащего Валерия Пермякова начнется сегодня в российском гарнизонном военном суде в армянском городе Гюмри.
18:24 11/08/2015СНБ не владеет информацией о бегстве в Армению турецких прокуроров, проводивших расследование по делу о коррупцииПрокуроры Зекерия Оз и Джелал Кара, проводившие расследование по делу о коррупции «Большая взятка» в 2013 году, в мае были отстранены от занимаемых должностей.
13:24 11/08/2015Разбившийся над Истрой самолет не имел сертификатаПотерпевший катастрофу над Истринским водохранилищем самолет Cessna не имел сертификата летной годности, управлявший им летчик не получал свидетельство пилота гражданской авиации в Росавиации,...
13:04 11/08/2015Замглавы Минсельхоза Армении назвал причину подорожания картофеляВ соответствии с обнародованными Национальной статистической службой Республики Армения на прошлой неделе данными, цены на картофель в июле 2015 года по сравнению с июнем того же года выросли на 3%.
16:58 10/08/2015Глава Минобороны Армении: Защита госграницы в надежных рукахСейран Оганян 7-8 августа посетил северно-восточную пограничную зону республики.
11:07 10/08/2015В ближайшие дни температура воздуха в Армении повыситсяВ период с 10 по 14 августа на территории Армении прогнозируется погода без осадков. Ветер будет южный, 2-5 м/с. Во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20 м/с. Как сообщает государственная...
17:45 08/08/2015Армия обороны НКР оперативно пресекла активность ВС АзербайджанаНа линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в период с 2 по 8 августа было зафиксировано порядка 900 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
10:13 08/08/2015В мире отмечается День альпинизмаСегодня, 8 августа, в мире отмечается Международный день альпинизма или День альпиниста. Об этом напоминает Calend.ru. Появлением этого праздника мы обязаны двум смельчакам-швейцарцам – врачу...
15:06 07/08/2015В правительстве Армении состоялось праздничное мероприятие по случаю Дня строителяОвик Абраамян подчеркнул, что правительство посредством новых проектов и программ прилагает целенаправленные усилия в направлении развития сферы строительства.
13:26 07/08/2015Г.Суренян: С 10 августа температура воздуха в Армении вновь начнет повышаться«Когда столбики термометров вновь зафиксируют понижение, предсказать сложно», – добавил он.
10:06 07/08/2015В мире сегодня отмечается День пиваСегодня, 7 августа, отмечается необычный праздник – Международный день пива (англ. International Beer Day). Об этом напоминает Calend.ru. Пиво – это один из наиболее популярных алкогольных напитков в...
20:45 06/08/2015Синоптики обещают жителям Армении кратковременные дождиВ период с 7 по 9 августа в первой половине ночи и в вечерние часы преимущественно в северных районах Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы.
19:05 06/08/2015Жизни раненого армянского военного ничего не угрожаетАрмянский военнослужащий-контрактник – 39-летний Самвел Харазян – получил ранение 5 августа.
16:35 05/08/2015В правительстве Армении обсуждены вопросы развития сферы авиацииВ ходе встречи был обсужден широкий спектр вопросов, касающихся проведения политики «открытого неба».
10:33 05/08/2015Погода в Армении: синоптики обещают понижение температуры воздуха на 3-4 градусаНа территории Армении 5-6 августа прогнозируется погода без осадков, а 7-9 августа в первой половине ночи и в вечерние часы в северных районах республики ожидаются кратковременные дожди и грозы.
16:32 04/08/2015Сотрудникам ереванского завода «Наирит» выплачены задолженности по зарплатамЗадолженности не были выплачены 600 сотрудникам предприятия, но средства уже переведены на их счета.
16:25 03/08/2015В резиденции президента Армении состоялись прием и церемония награждения по случаю 6-х летних Всеармянских игрЗа значимый вклад в дело организации Шестых Всеармянских игр указами президента РА группа лиц награждена Медалью признательности.
11:37 03/08/2015Погода в Армении: сохраняется высокий риск возникновения пожаровТерритория Армении в период с 3 по 6 августа будет находиться под воздействием теплых тропических воздушных масс, в особенности в равнинных районах ожидается высокий температурный фон и высокий риск...