11:07 11/03/2019Լարսը բաց էՎրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ այսօր՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ,...
12:47 08/03/2019Թրամփը շփոթել է Apple-ի ղեկավար Թիմ Քուքի անունն ու նրան անվանել Թիմ ԷփլApple-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիմ Քուքը թվիթերում փոխել է իր անունն այն բանից հետո, երբ նախօրեին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կադրային քաղաքականության վերաբերյալ խորհրդատվական խորհրդի նիստում Քուքին...
11:39 08/03/2019Google-ը Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ դուդլ է թողարկելGoogle ընկերությունը որոնման գլխավոր էջում ինտերակտիվ դուդլ է տեղադրել՝ նվիրված Կանանց միջազգային օրվան։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ ընկերությունն իր հաղորդագրության մեջ նշել է.
11:37 06/03/2019Քաղաքագետ. Կառավարությունը մատնված է անգործության«Խորհրդարանական կառավարման համակարգ ունեցող պետությունում խորհրդարանը փաստացի չի աշխատում»։
11:12 06/03/2019ԱԺ-ն ընդունեց ընդդիմադիր խմբակցությունների կողմից առաջարկված օրինագծերըԽորհրդարանն այսօր քվեարկության դրեց ընդդիմադիր խմբակցությունների կողմից ներկայացված օրենքի երկու նախագծերը։ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի կողմից ներկայացված...
10:32 06/03/2019Հարութ Սասունյան. Ադրբեջանն իր հակահայկական քարոզչության համար հավաքագրել է տխրահռչակ կոնգրեսական ՀեյսթինգսինՖլորիդայից դեմոկրատ կոնգրեսական Էլսի Լ. Հեյսթինգսը ադրբեջանական քարոզչության ամենավերջին խոսափողն է։ Նա 2019 թ. փետրվարի 25-ին հանդես եկավ հայտարարությամբ, այն մտցրեց Կոնգրեսի արձանագրության մեջ՝...
13:21 05/03/2019Վարչապետը Բելգիայի հայազգի գործարարների հետ քննարկել է տնտեսական կապերի զարգացման հարցերԲելգիայի Թագավորություն աշխատանքային այցի առաջին օրվա ավարտին` մարտի 4-ի երեկոյան, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է հայ համայնքի գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ, որոնք գործունեություն...
10:08 05/03/2019Վազգեն Սարգսյանն այսօր կդառնար 60 տարեկանՄարտի 5-ին սպարապետ, Հայաստանի ու Արցախի ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան օրն է։ «… Հա, ամուսնացած չեմ, չեմ եղել և առայժմ չեմ պատրաստվում։ Դատվա՞ծ..
12:17 04/03/2019Այն, ինչ այս պահին մնացել է Խորենացի 13 շենքիցPanorama.am-ի լուսանկարիչն այսօր առավոտյան լուսանկարել է Երևանի կենտրոնում՝ Խորենացի 13 հասցեում գտնվող շենքը։ Շենքին շատ մոտենալ լուսանկարչին թույլ չեն տվել։
09:31 04/03/2019Սկսվում է Մեծ ՊահքըՊահքի 40 օրը խորհրդանշում է անապատում Քրիստոսի քառասնօրյա աղոթքի, ծոմապահության և ապաշխարության շրջանը։
21:03 02/03/2019Վանդալը վերադարձել էՎերնագիրը գրել ու սպասում եմ։ Ինչ գրել։ Չէ, գիտեմ ինչ գրել, բայց՝ ինչք՞ան գրել։ Մտքով գնում եմ հետ՝ այնքան բան ենք գրել։ Այնքան մարդ են խոսել՝ ճարտարապետներ, նկարիչներ, քանդակագործներ, արվեստագետներ,...
09:00 02/03/2019Կ.Պոլսի տիեզերաժողովի 150 սուրբ հայրապետների հիշատակության օրն էՀայաստանյան Առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Կ.Պոլսի տիեզերաժողովի 150 սուրբ հայրապետների (381թ.) հիշատակության օրը։ Ընդհանրական Եկեղեցու առջև պատմության տարբեր ժամանակահատվածներում ծառացել են...
14:20 01/03/2019Քաղաքագետ. «Մարտի 1»-ի հեղափոխական դիսկուրսըՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանի կարծիքով, ցանկացած իշխանություն լեգիտիմության համար հանրային դիսկուրսի պահանջ ունի։ Նրա խոսքով, Ադրբեջանի ղեկավարի լեգիտիմության հիմքն է «գրավված» տարածքների վերադարձն է։...
17:11 28/02/2019Սումգայիթյան հանցագործությունը վաղեմության ժամկետ չունի. Արմեն ՍարգսյանՆախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր այցելել է Ծիծեռնակաբերդի բարձունք՝ ոգեկոչելու Սումգայիթի ողբերգական դեպքերի անմեղ զոհերի հիշատակը: ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության...
12:23 28/02/2019«Կարեն Ղազարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը Ադրբեջանում մարդու իրավունքների բիրտ ոտնահարման հերթական դրսևորումն է»Հայտարարություն
11:37 28/02/2019Կառավարության նիստում հարգեցին Սումգայիթի ջարդերի զոհերի հիշատակըՀՀ կառավարության անդամներն այսօր նիստը սկսեցին մեկ րոպե լռությամբ՝ հարգելով Սումգայիթի զոհերի հիշատակը։ «31 տարի առաջ բռնությունների ալիք սկսվեց հայերի դեմ Սումգայիթում, որին հաջորդեցին Բաքվի,...
10:46 28/02/2019Քաղաքագետ. Հայտնի չէ, թե այս բարդ ու խճճված փուլն ինչպես կավարտվիՔաղաքագետ Ալեն Ղևոդյանը համարում է, որ Իրան Հայաստանի վարչապետի այցն իրականացվում է շատ բարդ ժամանակահատվածում։ Նա թվարկել է վերջին շրջանում տարածաշրջանի հետ կապված Հայաստանի հայտարարություններն ու...
13:31 27/02/2019Կարսում քանդել են Եղիշե Չարենցի տունըԿարս քաղաքում դեռևս անհասկանալի պայմաններում քանդվել է այն շինությունը, որն ավանդաբար համարվել է հայ մեծ բանաստեղծ Եղիշե Չարենցի տունը։ Այս մասին տեղեկանում ենք ermenihaber-ից։ Ամեն տարի հազարավոր...
10:55 27/02/2019Վայոց ձորի «Արփա» լանդշաֆտի տեսուչները Կովկասյան ընձառյուծ են նկարահանելՎայոց ձորում «Արփա» պահպանվող լանդշաֆտի տեսուչներն իրենց հերթական շրջայցի ժամանակ նկատել են կովկասյան ընձառյուծին և նկարահանել նրան։ Այս մասին տեղեկանում ենք Բնության համաշխարհային հիմնադրամի...

15:26 19/12/2013One in ten families in Armenia go to sleep hungryAccording to official data, 37% of families in Armenia are poor, with 7% being extremely poor, sociologist Aharon Adibekyan told reporters in Yerevan, adding that according to their data of 2012, 47%...
09:52 19/12/2013European Court decision on Genocide denial strongly condemnedThe Armenian National Committee office in France and the European Armenian Federation for Justice and Democracy issued a joint statement Tuesday strongly condemning the Dec. 17 ruling of ECHR.
17:15 18/12/2013Birth and mortality rates decline in Armenia30,477 children were born in Armenia in the first nine months of 2013.
09:27 18/12/2013Today is International Migrants Day“Migration is an expression of the human aspiration for dignity, safety and a better future,” Ban Ki-moon said in his remarks.
16:22 17/12/2013Gas price will not decrease – MinisterThe gas price will not decrease. I don’t know who has said such a thing, but the price will not change and will not decrease, Armenian Energy Minister Armen Movsisyan said in his concluding speech...
09:23 17/12/2013Schiff requests ‘Orphan Rug’ from White House for Capitol Hill eventSchiff had previously encouraged the White House to allow the rug to be displayed at the Smithsonian.
13:06 16/12/2013Armenian serviceman killed by Azeri fireThe Armenian Armed Forces will take strict actions in response.
09:08 16/12/2013‘Whole families murdered’: Syrian rebels execute over 80 civilians outside DamascusThe worst crime they committed was that they toasted people in ovens used to bake bread when those people came to buy it. They kidnapped and beat up many.
14:46 14/12/2013Davutoglu made a successful show in Yerevan– expert“Representatives of leading Turkish media came to Armenia with Davutoglu as they were part of the show,” Artak Shakaryan says.
09:50 14/12/2013Syria conflict: collapse of authority during civil war to blame for Al-Qaeda interventionThe Civil War in Syria is becoming less about the regime versus the opposition and more about a third common enemy al-Qaeda.
16:17 13/12/2013Assad’s regime is likely to strengthen, expert says"If radical Islamists seize power in the Middle East, Armenia will be among their top enemies."
13:47 13/12/2013Enormous earthquakes ‘are missing’ from recordsScientists are scanning historical documents for the lost tremors.
09:30 13/12/2013xxxxxxxAl-Monitor: Turkey’s Kurds seek forgiveness for 1915 Armenian tragedy“The Armenian population is melting.” This bleak assessment was pronounced by Sahak Mashalyan, an Armenian Orthodox priest, during a recent Sunday mass at the Asdvadzadzin church in Istanbul.
18:03 12/12/2013Awkward in YerevanIt is an awkward case of "damned if he does, damned if he doesn't" for Davutoğlu.
09:24 12/12/2013BSEC Foreign Ministers Council meeting to be held today in YerevanThe results of Armenia’s six-month chairmanship of the organization will be summed up at the meeting.
17:10 11/12/2013Armenian Prosecutor General ready to open criminal case based on Ombudsman’s reportIn a letter to the Ombudsman, he proposed to present at least one fact, on the basis of which a criminal case should be opened.
09:18 11/12/2013Today marks International Mountain DayThis year, the theme for IMD will be "Mountains - Key to a Sustainable Future."
09:17 10/12/2013Today marks Human Rights Day: ‘20 years working for your rights’2013 theme: 20 years working for your rights
09:30 09/12/2013Today is International Anti-Corruption DayCorruption undermines democracy, creates unstable governments, and sets countries back economically.
10:53 07/12/2013Spitak earthquake victims still waiting for help 25 years onA quarter of a century later, some 4,500 families are still living in makeshift shelters, waiting for help.