09:27 14/02/2019«Բլա-բլա, լոլո, կատարյալ դեմագոգիա». Հրանտ Բագրատյանի դիտարկումները կառավարության ծրագրի մասին«Կառավարության ծրագրում, որպես կանոն, ինչ կոնկրետ է, այն ճիշտ չէ, իսկ ինչ ճիշտ է՝ կոնկրետ չէ»։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը։ Բագրատյանը առանձին...
12:20 13/02/2019Մերձավոր Արևելքի աշխարհաքաղաքական հորձանուտն ու ՀայաստանըՎերջին օրերին հանրային քննարկումների արտաքին քաղաքական մասում շրջանառվող հիմնական թեմաներից են Սիրիա մարդասիրական առաքելություն ուղարկելու իրավական և ընթացակարգային հիմնավորվածության խնդիրն ու...
10:03 13/02/2019Վարդենյաց լեռնանցքը ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ էՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 13-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքը ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ է:...
13:30 12/02/2019«Դասական» Փաշինյանը պատասխան ուներ, իսկ «հեղափոխական» Փաշինյանը՝ ոչ«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սրբուհի Գրիգորյանը ԱԺ-ում կառավարության ծրագիրը ներկայացնող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից հետաքրքրվեց՝ հեղափոխական կառավարությունը հեղափոխական քաղաքականություն...
10:30 12/02/2019Ազգային ժողովը քննարկում է կառավարության ծրագիրը«Հետևաբար, ունենք լեգիտիմության աննախադեպ բարձր աստիճան ունեցող խորհրդարան»
10:26 12/02/2019Դավիթ Սամվելյանի ստեղծագործությունները՝ նոր խմբագրությամբ և դիզայնովԱրդեն ընթերցողի սեղանին են
19:57 11/02/2019Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է Սիրիա ուղարկված ՀՀ մարդասիրական առաքելության խնդիրներն ու նպատակներըՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողին։
19:41 11/02/2019Անթիլիասում կանցկացվի հայ մամուլին նվիրված համահայկական համաժողովՄեծի Տանն Կիլիկիո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը 2019-ը հռչակել է Հայ մամուլի տարի։ Այդ առթիով Կիլիկիո կաթողիկոսարանը հուլիսի 2-4-ը Անթիլիասի Մայրավանքում կազմակերպելու է Հայ մամուլին նվիրված...
13:16 11/02/2019Զինվորին ծնողական քաղցր պետք չի՞Ընթերցողից նամակ ստացանք Հայաստանի Հանրապետության Մ. գյուղի Ն զորամասում «տուշոնկի» թեմայով։ Զինվորների երդմնակալությունից հետո, ըստ նամակի, զինվորներին չի հասել ծնողների բերած քաղցրավենիքը։ Ընդ...
10:40 11/02/2019Ամանորի գիշերը մահացած զինծառայողի քրեական գործով մեղադրյալ չկաԱմանորի գիշերը հրազենային վնասվածքից մահացել է պայմանագրային զինծառայող Էդգար Գրիգորյանը։ Դեպքի մասին հասարակությունն իմացավ ոչ թե պետական մարմիններից, այլ լրատվամիջոցից։ ՊՆ խոսնակ Արծրուն...
09:00 11/02/2019Սկսվում է Առաջավորաց պահքըԱռաջավորացն առաջին պահքն է, որ հաստատվել է Ս. Գրիգոր Լուսավորչի կողմից, և հենց այդ պատճառով էլ կոչվում է առաջվորաց` առաջին:
12:22 08/02/2019Քննություն է տարվում` պարզելու Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին մահվան ելքով վթարի պատճառներըՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Երևան-Երասխ ավտոճանապարհի 17-րդ կմ հատվածում տեղի ունեցած մահվան ելքով ավտովթարի դեպքի առթիվ: Նախնական...
10:41 08/02/2019Փաշինյան. Կառավարության այս ծրագիրը լիարժեք համապատասխանում է մեր հայեցակարգային պատկերացումներինՀաստատվեց կառավարության ծրագիրը:
10:00 08/02/2019Հայաստանի տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 8-ին՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է միայն կցորդիչով...
11:53 07/02/2019Համացանցում հայատառ գրելու օրն էՓետրվարի 7-ը համացանցում հայատառ գրելու օրն է: Նախաձեռնությունը մեկնարկել է 2012թ.-ի փետրվարի 7-ից, ֆեյսբուքի օգտատեր Զոհրապ Եգանյանի գրառումով, որով ի պաշտպանություն վիրտուալ հարթակներում...
09:46 06/02/2019Էմանուել Մակրոն. Ֆրանսիայում ապրիլի 24-ը կդառնա Հայոց ցեղասպանության հիշատակման օրՓետրվարի 5-ին Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ ապրիլի 24-ը կդառնա «Հայոց ցեղասպանության հիշատակման ազգային օր»։ Մակրոնը նշել...
16:28 04/02/2019Արյան կանչը- Տխուր տեղ է,-գլուխը թեքեց Լիլիանը, երբ իմացավ, ուր պիտի գնա լուսանկարելու։ Շատ։ Առաջին բանը, որ ասաց Ռուբեն Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի տնօրեն Սամվել Դանիելյանը՝ օգնեք մեզ։ Քիմիաթերապիան,...
10:29 02/02/2019Ս. Գրիգոր Աստվածաբանի հիշատակության օրն էՆա թողել է հարուստ գրական ժառանգություն, որը թարգմանվել է հայերեն 5-8 դարերում:

09:15 28/11/2013No need for second Russian military base, Defense Minister saysArmenian Defense Minister Seyran Ohanyan does not see the need to deploy peacekeepers in the Nagorno Karabakh conflict zone.
13:08 27/11/2013U.S. city of Highland recognizes NKR’s independenceHighland recognizes independence of the Nagorno-Karabakh Republic and urges the U.S. President and Congress to support self-determination and democratic independence of the Nagorno-Karabakh Republic.
09:14 27/11/2013Religious and community leaders decry White House ban of ‘Orphan Rug’Ahead of Obama’s visit to Glendale Armenian religious and community leaders gather to send clear message to White House. Glendale Councilman Zareh Sinanyan is to deliver protest letter to Obama.
16:53 26/11/2013ICRC representatives meet with Armenian POWRepresentatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) met with Armenian POW Hakob Injighulyan in Baku on November 25, Zara Amatuni, head of communication programs of the ICRC Yerevan...
09:48 26/11/2013Obama’s Glendale visit prompts calls to permit display of Genocide-era rugA community briefing will take place on Tuesday, November 26 at 8:30 a.m. at the Glendale Youth Center.
09:40 26/11/2013Today marks World Information DayOn November 26, 1992 the first International Information Forum was held on the initiative of the International Informatization Academy.
16:39 25/11/2013Turkey’s policy 'zero problems with neighbors' has failed – expertThe expert referred to the statement of Turkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu that Turkey’s foreign policy challenges are Armenia, Cyprus and Syria, and they have not been resolved yet.
15:37 25/11/2013Armenia International Airports notes progress in open sky policy“Progress is already perceptible regarding the Armenian government’s statement on launching the open sky policy,” says a statement by the Armenia International Airports CJSC.
10:05 25/11/2013Today is International Day for the Elimination of Violence against WomenViolence against women is an issue that UN and many others take seriously.
09:46 25/11/2013The Islamized Armenians and UsAfter Armenia, Karabagh, and the Armenian Diaspora, there is now an emerging fourth Armenian world—the Islamicized Armenians of Turkey.
14:35 23/11/2013Sharmazanov responds to Turkey"Turkey should first of all lift Armenia’s blockade and give up its one-sided position on the Nagorno-Karabakh conflict."
09:33 23/11/2013Today marks International Day to End Impunity23 November is the anniversary of the 2009 Ampatuan massacre in the Philippines, when 57 individuals were murdered, including 32 journalists and media workers.
14:36 22/11/2013Ethnic Armenian serviceman killed in DamascusOn November 18, an explosion hit a military center located in a northern district of Damascus, destroying two buildings and killing and injuring dozens.
09:25 21/11/2013Today is World Hello DayThe message is for world leaders to use communication rather than force to settle conflicts.
10:51 20/11/2013U.S. urges Armenian, Azeri Presidents to work actively towards Karabakh conflict peaceful resolutionU.S. Department of State spokesperson Jen Psaki has welcomed the meeting between the Presidents of Armenia and Azerbaijan in Vienna, under the auspices of the OSCE Minsk Group co-chairs, according to...
09:34 20/11/2013Today is Universal Children's DayNovember 20 is also the anniversary of the day when the United Nations General Assembly adopted the Declaration of the Rights of the Child in 1959.
18:30 19/11/2013Armenian, Azeri Presidents agree to continue meetingsAs a next step, the OSCE Minsk Group Co-Chairs will organize working meetings with the Ministers on the sidelines of the meeting of the OSCE Foreign Ministers Council.
09:55 19/11/2013Today is International Men's DayThe objectives of celebrating an International Men's Day include focusing on men's and boys' health, improving gender relations, promoting gender equality, and highlighting positive male role models.
09:40 19/11/2013Temperatures to start droppingIt will get cloudy after midday in the eastern regions, precipitations are expected in the evening, mainly as snow.