09:27 14/02/2019«Բլա-բլա, լոլո, կատարյալ դեմագոգիա». Հրանտ Բագրատյանի դիտարկումները կառավարության ծրագրի մասին«Կառավարության ծրագրում, որպես կանոն, ինչ կոնկրետ է, այն ճիշտ չէ, իսկ ինչ ճիշտ է՝ կոնկրետ չէ»։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը։ Բագրատյանը առանձին...
12:20 13/02/2019Մերձավոր Արևելքի աշխարհաքաղաքական հորձանուտն ու ՀայաստանըՎերջին օրերին հանրային քննարկումների արտաքին քաղաքական մասում շրջանառվող հիմնական թեմաներից են Սիրիա մարդասիրական առաքելություն ուղարկելու իրավական և ընթացակարգային հիմնավորվածության խնդիրն ու...
10:03 13/02/2019Վարդենյաց լեռնանցքը ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ էՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 13-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքը ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ է:...
13:30 12/02/2019«Դասական» Փաշինյանը պատասխան ուներ, իսկ «հեղափոխական» Փաշինյանը՝ ոչ«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սրբուհի Գրիգորյանը ԱԺ-ում կառավարության ծրագիրը ներկայացնող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից հետաքրքրվեց՝ հեղափոխական կառավարությունը հեղափոխական քաղաքականություն...
10:30 12/02/2019Ազգային ժողովը քննարկում է կառավարության ծրագիրը«Հետևաբար, ունենք լեգիտիմության աննախադեպ բարձր աստիճան ունեցող խորհրդարան»
10:26 12/02/2019Դավիթ Սամվելյանի ստեղծագործությունները՝ նոր խմբագրությամբ և դիզայնովԱրդեն ընթերցողի սեղանին են
19:57 11/02/2019Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է Սիրիա ուղարկված ՀՀ մարդասիրական առաքելության խնդիրներն ու նպատակներըՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողին։
19:41 11/02/2019Անթիլիասում կանցկացվի հայ մամուլին նվիրված համահայկական համաժողովՄեծի Տանն Կիլիկիո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը 2019-ը հռչակել է Հայ մամուլի տարի։ Այդ առթիով Կիլիկիո կաթողիկոսարանը հուլիսի 2-4-ը Անթիլիասի Մայրավանքում կազմակերպելու է Հայ մամուլին նվիրված...
13:16 11/02/2019Զինվորին ծնողական քաղցր պետք չի՞Ընթերցողից նամակ ստացանք Հայաստանի Հանրապետության Մ. գյուղի Ն զորամասում «տուշոնկի» թեմայով։ Զինվորների երդմնակալությունից հետո, ըստ նամակի, զինվորներին չի հասել ծնողների բերած քաղցրավենիքը։ Ընդ...
10:40 11/02/2019Ամանորի գիշերը մահացած զինծառայողի քրեական գործով մեղադրյալ չկաԱմանորի գիշերը հրազենային վնասվածքից մահացել է պայմանագրային զինծառայող Էդգար Գրիգորյանը։ Դեպքի մասին հասարակությունն իմացավ ոչ թե պետական մարմիններից, այլ լրատվամիջոցից։ ՊՆ խոսնակ Արծրուն...
09:00 11/02/2019Սկսվում է Առաջավորաց պահքըԱռաջավորացն առաջին պահքն է, որ հաստատվել է Ս. Գրիգոր Լուսավորչի կողմից, և հենց այդ պատճառով էլ կոչվում է առաջվորաց` առաջին:
12:22 08/02/2019Քննություն է տարվում` պարզելու Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին մահվան ելքով վթարի պատճառներըՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Երևան-Երասխ ավտոճանապարհի 17-րդ կմ հատվածում տեղի ունեցած մահվան ելքով ավտովթարի դեպքի առթիվ: Նախնական...
10:41 08/02/2019Փաշինյան. Կառավարության այս ծրագիրը լիարժեք համապատասխանում է մեր հայեցակարգային պատկերացումներինՀաստատվեց կառավարության ծրագիրը:
10:00 08/02/2019Հայաստանի տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 8-ին՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է միայն կցորդիչով...
11:53 07/02/2019Համացանցում հայատառ գրելու օրն էՓետրվարի 7-ը համացանցում հայատառ գրելու օրն է: Նախաձեռնությունը մեկնարկել է 2012թ.-ի փետրվարի 7-ից, ֆեյսբուքի օգտատեր Զոհրապ Եգանյանի գրառումով, որով ի պաշտպանություն վիրտուալ հարթակներում...
09:46 06/02/2019Էմանուել Մակրոն. Ֆրանսիայում ապրիլի 24-ը կդառնա Հայոց ցեղասպանության հիշատակման օրՓետրվարի 5-ին Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ ապրիլի 24-ը կդառնա «Հայոց ցեղասպանության հիշատակման ազգային օր»։ Մակրոնը նշել...
16:28 04/02/2019Արյան կանչը- Տխուր տեղ է,-գլուխը թեքեց Լիլիանը, երբ իմացավ, ուր պիտի գնա լուսանկարելու։ Շատ։ Առաջին բանը, որ ասաց Ռուբեն Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի տնօրեն Սամվել Դանիելյանը՝ օգնեք մեզ։ Քիմիաթերապիան,...
10:29 02/02/2019Ս. Գրիգոր Աստվածաբանի հիշատակության օրն էՆա թողել է հարուստ գրական ժառանգություն, որը թարգմանվել է հայերեն 5-8 դարերում:

16:19 28/02/2015Решение перевести в Стамбул Региональное Бюро ПРООН по Европе и СНГ весьма опасно. В Армении бьют тревогу«В таких условиях письмо генеральному секретарю ООН считаю уместным», – отметила она, подчеркнув, что данный вопрос в Армении имеет государственную поддержку.
09:20 28/02/2015В мире сегодня отмечается День редких заболеванийПо инициативе европейской организации по изучению редких болезней EURORDIS самый редкий день в году – 29 февраля – официально получил статус Международного дня редких заболеваний (Rare Disease Day).
17:28 27/02/2015«Zabmedia»: В Чите заведено 3 уголовных дела на медиков, допустивших Валерия Пермякова к службеПо данным издания, есть информация о том, что порядка 52 человек из разных инстанций, понесут ответственность за трагедию в Гюмри.
17:02 27/02/2015Суд рассмотрит жалобу оппозиционного депутата Заруи Постанджян против генпрокурора АрменииСуд общей юрисдикции административных районов Еревана Кентрон и Норк-Мараш 2 марта рассмотрит жалобу депутата парламента Армении от оппозиционной фракции «Наследие» Заруи Постанджян против...
10:58 27/02/2015Геноцид армян признал еще один американский штат – Южная ДакотаТаким образом, Южная Дакота стала 43-м американским штатом, признавшим Геноцид армян.
09:27 27/02/2015Сегодня в мире отмечается День полярного медведяСегодня, 27 февраля, в мире отмечается Международный день полярного медведя (International Polar Bear Day).
14:16 26/02/2015Какой будет погода в Армении в первые весенние дни? Прогнозы синоптиков представила З. ПетросянОжидающиеся в ближайшие дни погодные условия не представляют опасности для сферы сельского хозяйства.
11:40 26/02/2015Шаварш Кочарян: Властям Турции свойственно говорить об искренности, распространяя ложную информациюОтметим, глава МИД Турции заявил, что Анкара всегда выдвигала предусловие для нормализации армяно-турецких отношений, и что, якобы, об этом известно всему миру.
15:44 25/02/2015А. Адибекян: В агдамских событиях Азербайджан ищет не справедливости, а индульгенции для дальнейших зверств против армян«Но Армения и армяне уже назначены на роль виновника без суда и следствия. Им нужна не правда, а индульгенция».
17:07 24/02/2015Фотографии из 2-го тома сборника «Сумгаитская трагедия в свидетельствах очевидцев» могут добавить новые имена в список жертвКак сообщила Марина Григорян, 2-й том уже в типографии. К 27-ой годовщине геноцида армян в Сумгаите Panorama.am начнет публикацию некоторых из вошедших в сборник материалов.
15:58 23/02/2015Дело по факту убийства семьи Аветисянов в Гюмри: орган предварительного следствия обвинили в бездействииРанее родственники погибших заявили, что они подождут еще несколько дней, после чего предпримут радикальные шаги, проведут акции протеста в Ереване.
10:43 23/02/2015В Армении в ближайшие дни ожидается погода без осадковНа территории Армении в период с 23 по 27 февраля ожидается погода без осадков. Как передает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу (Армгосгидромет) МТУЧС, ветер будет...
16:19 21/02/2015Делегация Армении призвала ПА ОБСЕ остановить войну в Украине и предпринять меры по реализации Минских договоренностей«Все наши цели действия должны быть направлены исключительно на реализацию Минских договоренностей».
09:35 21/02/2015Сегодня отмечается Международный день родного языкаСегодня, 21 февраля, отмечается Международный день родного языка (International Mother Language Day).
12:01 20/02/201527 лет назад коренным образом изменился ход истории всего нашего народа. Послание Б.Саакяна по случаю Дня возрождения Арцаха«Сегодня мы все, каждый армянин, должны сделать все для закрепления побед, одержанных ценой святой крови наших павших героев».
09:29 20/02/2015В мире сегодня отмечается День социальной справедливостиСегодня, 20 февраля, отмечается Всемирный день социальной справедливости (World Day of Social Justice).
18:18 19/02/2015Генпрокуратура Армении воюет с абсурдными публикациями СМИ по делу Валерия ПермяковаПодчеркивается также, что Генпрокуратура «не считает целесообразным комментировать сомнения и прочие абсурдные слухи по поводу отправки письма и его содержания».
15:06 18/02/2015А. Минасян: Тщетность заявленной партией «Процветающая Армения» мобилизации не сложно было предсказатьУже давно следовало извлечь урок из заблуждения, будто политической борьбой является лишь проведение митинга на Площади Свободы в Ереване. Но невесть почему люди идут по прежнему пути.
16:19 17/02/2015Радикальная оппозиция во главе с первым президентом Армении Л. Тер-Петросяном полностью поддерживает Гагика ЦарукянаОбратившись к интервью второго президента Армении, Людмила Саркисян заявила: «Не вижу в этом игры Серж Саргсян – Роберт Кочарян. На сегодня даже самый рядовой гражданин политизирован».
09:36 17/02/2015Сегодня в мире отмечают День спонтанного проявления добротыСегодня, 17 февраля, отмечается Международный День спонтанного проявления доброты (Random Act of Kindness Day).