09:30 17/01/2019Ս. Անտոն, Տրիփոն, Պարսամ և Ոնոփրիոս ճգնավորներ հիշատակության օրն էՀայ Առաքելական եկեղեցին առանձնահատուկ կարևորում է ճգնավորներներին և ունի նրանց հիշատակին նվիրված տոներ։
12:12 16/01/2019Մահացել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռաֆայել Ջրբաշյանը«Իմ կյանքն արվեստում էլ է դժվար եղել: Ինքնահաստատման, ուրույն ծրագրերի կենսագործման համար ես մեծ կռիվներ եմ մղել: Այդ ամենի մասին գրել եմ իմ գրքերում, հոդվածներում»։
10:24 16/01/2019Ստեփանծմինդա – Լարս ավտոճանապարհը փակ է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համարՎրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ հունվարի 16-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ,...
10:42 15/01/2019Ստեփանծմինդա–Լարս ավտոճանապարհը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համարՎրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ հունվարի 15-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ,...
09:24 15/01/2019ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսիսյանը հավատարմագրերն է հանձնել Դոնալդ ԹրամփինԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին: Դեպանությունից հայտնում են՝ ողջունելով նախագահ Թրամփին ՀՀ նախագահի, վարչապետի ու ժողովրդի անունից` դեսպան...
10:22 14/01/2019Մեկնարկել է 7-րդ գումարման խորհրդարանի առաջին նիստըՄեկնարկել է ՀՀ 7-րդ գումարման խորհրդարանի առաջին նստաշրջանի առաջին նիստը։ Համաձայն ԱԺ կանոնակարգ օրենքի կվարի տարիքով ամենաավագ պատգամավորը՝ 73-ամյա Կնյազ Հասանովը։ Նիստին ներկա է ՀՀ նախագահ Արմեն...
09:00 14/01/2019Ս. Հովհաննես Կարապետի ծննդյան տոնն էՍ. Հովհաննես Մկրտիչը, ով պիտի մկրտեր համայն մարդկության Փրկչին, ճանաչել և Հիսուսի աշխարհ գալստյան համար ցնծացել է դեռևս Նրա Ծննդից առաջ:
13:45 11/01/2019Ո՞վ կլինի Եվրոպայի խորհրդի նոր գլխավոր քարտուղարըԵվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի պաշտոնավարման ժամկետը մոտենում է ավարտին։ Նոր գլխավոր քարտուղարի թեկնածությունների ներկայացման համար վերջնաժամկետն ավարտվել է ու ԵԽ նախարարների...
13:20 11/01/2019«Մի գնացեք Հայաստան. կվերադառնաք պատմելու արժանի շատ պատմություններով». Հայաստանի մասին նոր տեսանյութՀայաստանի մասին նկարահանվել է նոր տեսանյութ, որը վերնագրվել է «Մի գնացեք Հայաստան»։ Մոտ 4 րոպե տևողությամբ տեսանյութի իմաստն հասկանալու համար անհրաժեշտ է այն դիտել մինչև վերջ։ Տեսանյութում...
10:17 10/01/2019Շուշիում շմոլ գազից թունավորված 8-ամյա երեխայի կյանքին այլևս վտանգ չի սպառնումՇուշիում հունվարի 8-ին շմոլ գազից թունավորված 8-ամյա երեխայի վիճակը կայունացել է: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Արևիկ» մանկական բուժմիավորման գործադիր տնօրեն Մեսրոպ Մարգարյանը:...
10:52 09/01/2019Զինակոչիկների ավտոբուսի հետ կապված միջադեպի գործն ուղարկվել է Քննչական կոմիտեԶինակոչիկներ տեղափոխող ավտոբուսի հետ կապված միջադեպի փաստի առթիվ Ռազմական ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ խուլիգանության հատկանիշներով։ «Ռազմական ոստիկանությունում փաստի առթիվ հարուցվել...
09:27 09/01/2019Փարաջանովի ծննդյան օրն է«Մարդը պարտավոր է և պետք է ապրի տառապանքի երջանկությունը, այլ կերպ նա մարդ չի կարող լինել»:
13:15 08/01/2019Մեկնարկել է ձմեռային զորակոչըԱյսօր հունվարի 8-ին մեկնարկում է ձմեռային զորակոչը։ Հիշեցնենք, որ երիտասարդները ծառայության վայրը կընտրեն վիճակահանության միջոցով։ Նրանք զինվորական համազգեստը կստանան հենց հավաքակայանում։ Կենտրոնական...
11:11 08/01/2019Փաշինյան. Կեցցե՛ աշխատանքըՎարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է տոներից հետո աշխատանքային առաջին օրվա կապակցությամբ։ «Շնորհավորում եմ բոլորիս՝ տարվա առաջին աշխատանքային օրվա կապակցությամբ: Մեր բոլոր խնդիրներին...
11:08 06/01/2019Պատարագիչ. Ի՞նչ պարտավորություն ունեն մարդիկ Աստծո առաջՍուրբ Ծննդյան Ճրագալույցի Պատարագը` Սուրբ Գայանե վանքում
11:06 06/01/2019Տոնական Սուրբ Պատարագից հետո կատարվում է Ջրօրհնեաց կարգՍ. Ծննդյան տոնից հետո քահանաներն այցելում են հավատացյալների տներն` ավետելու Հիսուս Քրիստոսի Ծնունդը՝ կատարելով Տնօրհնեքի արարողություն:
11:36 04/01/2019Արման Թաթոյանը ցավակցել է ռուս գործընկերոջըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնությունում մարդու իրավունքների հանձնակատար Տատյանա Մոսկոլկովային` Մագնիտոգորսկում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի...
09:57 04/01/201908:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի ենՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 4-ին, ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Վարդենյաց լեռնանցքը բաց է մարդատար...
14:40 03/01/2019Լուվրը գերազանցել է այցելությունների սեփական ռեկորդըԹանգարանի տնօրենի կարծիքով, իրենց հաջողվել է ռեկորդ սահմանել «Փարիզում միջազգային զբոսաշրջության վերականգնման» շնորհիվ։

13:40 08/11/2013President Sargsyan issues message to Iranian counterpart“I hope that the bilateral relations will be expanded in all areas, in particular in economy and culture,” Hassan Rouhani said.
09:46 08/11/2013Temperatures to drop in western regionsIt will be overcast in Yerevan, rain is possible from time to time.
16:10 07/11/2013Ombudsman’s representatives meet with activists arrested during November 5 incidentAt the time of the visit, there were no traces of violence on the detainees.
10:50 07/11/2013One in five suns has habitable worldUsing data from Nasa's Kepler space telescope, astronomers argue that one in five stars like the Sun hosts an Earth-sized world located in the "habitable zone."
11:37 06/11/2013OSCE MG Co-Chairs: Military action can only be seen as an attempt to damage peace processThe Co-Chairs call upon the sides to exercise restraint on the ground as well as in their public statements.
09:45 06/11/2013No precipitations expected in ArmeniaIt will be partly cloudy in Yerevan, wind up to 10mph is possible in spots.
13:24 05/11/2013Armenia marks Day of Intelligence TroopsThe first intelligence unit was created in Armenia on November 5, 1992.
09:52 05/11/2013Partly cloudy weather expected in Armenia; temperatures will not change yetTemperatures will not change yet, but will go down at the weekend.
11:43 04/11/2013U!com to become Armenia’s 4th mobile operatorArmenia’s Public Services Regulatory Commission during today’s meeting will grant Ucom LLC a permission to operate part of radio frequencies.
09:49 04/11/2013Mostly sunny weather expected in ArmeniaThe air temperature will be +18+20 in daytime and +10+12 in the evening.
15:07 02/11/2013Energy Ministry: Armenia’s power supply system disconnected from Iran’s energy systemThe cause of the large-scale power outage in Armenia was disconnection of Armenia’s power supply system from Iran’s energy system, head of the Public Relations Department of Armenia’s Energy Ministry...
14:37 02/11/2013Power outage disrupts Yerevan metro servicesAccording to preliminary information, the power outage was due to a failure in the power supply system.
09:45 02/11/2013Mostly sunny weather expected in Yerevan; temperatures not to change yetIt will be overcast in the eastern regions, precipitations are expected from time to time, snow is possible in mountains.
15:57 01/11/2013No kickbacks in Armenian Health Ministry – DumanyanThe three-fold increase in revenues in the healthcare sector over the past year means that the shadow has decreased three times, the Minister said.
09:30 01/11/2013Today is World Vegan DayPeople really are taking part all over the globe. In Paris World Vegan Day will be celebrated with stands, workshops and debates.
16:37 31/10/2013Cabrnoch: EU supports Karabakh settlement within OSCE Minsk Group frameworkThe Nagorno-Karabakh conflict was not discussed during the latest meetings with senior Armenian officials, Co-Chair of the EU-Armenia Parliamentary Cooperation Committee Milan Cabrnoch told a press...
15:29 31/10/2013Safrastyan: Turkey’s independent game led to tensions in relations with U.S. and Israel“Turkey supports Al-Qaeda in Syria and the U.S. is concerned that it may subsequently be directed against the West."
15:22 30/10/2013Margvelashvili’s victory will create new opportunities for Armenian-Georgian relations - analyst"Normalization of relations with Russia is one of the most important issues for Georgian authorities and Armenia can play the role of a mediator in Georgian-Russian relations," Al. Iskandaryan says.
12:50 30/10/2013Armenian FM, EU Special Representative discuss Armenia-EU relationsPhilippe Lefort presented Edward Nalbandian with the results of his visit to Baku.