09:30 17/01/2019Ս. Անտոն, Տրիփոն, Պարսամ և Ոնոփրիոս ճգնավորներ հիշատակության օրն էՀայ Առաքելական եկեղեցին առանձնահատուկ կարևորում է ճգնավորներներին և ունի նրանց հիշատակին նվիրված տոներ։
12:12 16/01/2019Մահացել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռաֆայել Ջրբաշյանը«Իմ կյանքն արվեստում էլ է դժվար եղել: Ինքնահաստատման, ուրույն ծրագրերի կենսագործման համար ես մեծ կռիվներ եմ մղել: Այդ ամենի մասին գրել եմ իմ գրքերում, հոդվածներում»։
10:24 16/01/2019Ստեփանծմինդա – Լարս ավտոճանապարհը փակ է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համարՎրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ հունվարի 16-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ,...
10:42 15/01/2019Ստեփանծմինդա–Լարս ավտոճանապարհը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համարՎրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ հունվարի 15-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ,...
09:24 15/01/2019ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսիսյանը հավատարմագրերն է հանձնել Դոնալդ ԹրամփինԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին: Դեպանությունից հայտնում են՝ ողջունելով նախագահ Թրամփին ՀՀ նախագահի, վարչապետի ու ժողովրդի անունից` դեսպան...
10:22 14/01/2019Մեկնարկել է 7-րդ գումարման խորհրդարանի առաջին նիստըՄեկնարկել է ՀՀ 7-րդ գումարման խորհրդարանի առաջին նստաշրջանի առաջին նիստը։ Համաձայն ԱԺ կանոնակարգ օրենքի կվարի տարիքով ամենաավագ պատգամավորը՝ 73-ամյա Կնյազ Հասանովը։ Նիստին ներկա է ՀՀ նախագահ Արմեն...
09:00 14/01/2019Ս. Հովհաննես Կարապետի ծննդյան տոնն էՍ. Հովհաննես Մկրտիչը, ով պիտի մկրտեր համայն մարդկության Փրկչին, ճանաչել և Հիսուսի աշխարհ գալստյան համար ցնծացել է դեռևս Նրա Ծննդից առաջ:
13:45 11/01/2019Ո՞վ կլինի Եվրոպայի խորհրդի նոր գլխավոր քարտուղարըԵվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի պաշտոնավարման ժամկետը մոտենում է ավարտին։ Նոր գլխավոր քարտուղարի թեկնածությունների ներկայացման համար վերջնաժամկետն ավարտվել է ու ԵԽ նախարարների...
13:20 11/01/2019«Մի գնացեք Հայաստան. կվերադառնաք պատմելու արժանի շատ պատմություններով». Հայաստանի մասին նոր տեսանյութՀայաստանի մասին նկարահանվել է նոր տեսանյութ, որը վերնագրվել է «Մի գնացեք Հայաստան»։ Մոտ 4 րոպե տևողությամբ տեսանյութի իմաստն հասկանալու համար անհրաժեշտ է այն դիտել մինչև վերջ։ Տեսանյութում...
10:17 10/01/2019Շուշիում շմոլ գազից թունավորված 8-ամյա երեխայի կյանքին այլևս վտանգ չի սպառնումՇուշիում հունվարի 8-ին շմոլ գազից թունավորված 8-ամյա երեխայի վիճակը կայունացել է: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Արևիկ» մանկական բուժմիավորման գործադիր տնօրեն Մեսրոպ Մարգարյանը:...
10:52 09/01/2019Զինակոչիկների ավտոբուսի հետ կապված միջադեպի գործն ուղարկվել է Քննչական կոմիտեԶինակոչիկներ տեղափոխող ավտոբուսի հետ կապված միջադեպի փաստի առթիվ Ռազմական ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ խուլիգանության հատկանիշներով։ «Ռազմական ոստիկանությունում փաստի առթիվ հարուցվել...
09:27 09/01/2019Փարաջանովի ծննդյան օրն է«Մարդը պարտավոր է և պետք է ապրի տառապանքի երջանկությունը, այլ կերպ նա մարդ չի կարող լինել»:
13:15 08/01/2019Մեկնարկել է ձմեռային զորակոչըԱյսօր հունվարի 8-ին մեկնարկում է ձմեռային զորակոչը։ Հիշեցնենք, որ երիտասարդները ծառայության վայրը կընտրեն վիճակահանության միջոցով։ Նրանք զինվորական համազգեստը կստանան հենց հավաքակայանում։ Կենտրոնական...
11:11 08/01/2019Փաշինյան. Կեցցե՛ աշխատանքըՎարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է տոներից հետո աշխատանքային առաջին օրվա կապակցությամբ։ «Շնորհավորում եմ բոլորիս՝ տարվա առաջին աշխատանքային օրվա կապակցությամբ: Մեր բոլոր խնդիրներին...
11:08 06/01/2019Պատարագիչ. Ի՞նչ պարտավորություն ունեն մարդիկ Աստծո առաջՍուրբ Ծննդյան Ճրագալույցի Պատարագը` Սուրբ Գայանե վանքում
11:06 06/01/2019Տոնական Սուրբ Պատարագից հետո կատարվում է Ջրօրհնեաց կարգՍ. Ծննդյան տոնից հետո քահանաներն այցելում են հավատացյալների տներն` ավետելու Հիսուս Քրիստոսի Ծնունդը՝ կատարելով Տնօրհնեքի արարողություն:
11:36 04/01/2019Արման Թաթոյանը ցավակցել է ռուս գործընկերոջըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնությունում մարդու իրավունքների հանձնակատար Տատյանա Մոսկոլկովային` Մագնիտոգորսկում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի...
09:57 04/01/201908:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի ենՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 4-ին, ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Վարդենյաց լեռնանցքը բաց է մարդատար...
14:40 03/01/2019Լուվրը գերազանցել է այցելությունների սեփական ռեկորդըԹանգարանի տնօրենի կարծիքով, իրենց հաջողվել է ռեկորդ սահմանել «Փարիզում միջազգային զբոսաշրջության վերականգնման» շնորհիվ։

13:40 09/02/2015Глава МИД Армении: Азербайджан своей деструктивной позицией тормозит переговорный процессМинистр иностранных дел Армении Эдвард Нaлбандян принял сегодня специального представителя ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Герберта Зальбера.
11:36 07/02/2015Сопредседатели МГ ОБСЕ призвали при первой же возможности возобновить диалог между президентамиСопредседатели посетят регион в конце месяца.
11:23 06/02/2015Житель армянского села Неркин Кармирахпюр погиб в результате обстрела с азербайджанской стороныЖитель села Неркин Кармирахпюр Тавушской области Армении – 61-летний Ваник Гукасян – погиб в результате обстрелов с азербайджанской стороны.
10:33 06/02/2015Глава МИД Армении: Руководство Азербайджана грубейшим образом игнорирует призывы международного сообществаПо его словам, своей авантюристской политикой и провокационными действиями Азербайджан еще больше обостряет ситуацию, тормозя процесс мирного урегулирования.
15:33 05/02/2015А. Ованнисян: Репортаж из приграничного азербайджанского села об «армянском обстреле» – срежиссированный спектакль«Если в условиях тотальной информационной блокады в Азербайджане мы видим репортаж такого рода из приграничного села, то это еще раз доказывает, что это всего лишь срежиссированный спектакль».
10:45 05/02/2015А.Ованнисян: Азербайджанская сторона минувшей ночью продолжала обстреливать свои селаСо стороны азербайджанских позиций этой ночью продолжался обстрел собственных сел Парахли и Гушчи-Айрум.
15:19 04/02/2015Минобороны Армении: Проводимые Азербайджаном военные учения нарушают положение «Венского документа»В Азербайджане 2 февраля начались широкомасштабные военные учения с участием всех видов войск. В них задействованы 15 тысяч человек личного состава и пять тысяч резервистов.
09:33 04/02/2015Сегодня в мире отмечается День борьбы с раковыми заболеваниямиСегодня, 4 февраля, ежегодно отмечается Всемирный день борьбы с раковыми заболеваниями (World Cancer Day).
16:53 03/02/2015Геворк Костанян обратился к генпрокурору России с ходатайством о передаче Армении производства по делу об убийстве в ГюмриГенеральный прокурор Армении Геворк Костанян обратился к генпрокурору России Юрию Чайке с ходатайством о передаче правоохранительным органам РА производства уголовного дела по факту убийства семьи...
16:05 03/02/2015Арцах – не место для политических акций. Политики в Армении призывают радикальную оппозицию оставить НКР в покое«Все мы прекрасно видим, что как только в Армении наблюдается некая политическая активность, на границе активизируется азербайджанская сторона. Арцах – не место для проведения политических акций».
12:35 03/02/2015Джеймс Уорлик: Мы планируем посетить регион и провести переговоры со всеми сторонами«Мы глубоко обеспокоены серьезными случаями насилия, недавно произошедшими на линии прикосновения и на армяно-азербайджанской границе», – заявил американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс...
14:31 02/02/2015Армения – лидер СНГ в «Индексе экономической свободы 2015», Азербайджан вновь заметно уступаетВ докладе «Индекс экономической свободы 2015» Азербайджан занимает 85 место с 61 очками, что на 0.3 очка ниже показателя прошлого года.
10:44 02/02/2015В Армении в ближайшие дни ожидается повышение температуры на 4 градусаВ Армении в период со 2 по 3 февраля, ночью 4 февраля, а также 5-6 февраля ожидается погода преимущественно без осадков.
10:32 02/02/2015Сегодня отмечается Всемирный день водно-болотных угодийЕжегодно 2 февраля отмечается Всемирный день водно-болотных угодий (World Wetlands Day). Об этом сообщает Calend.ru. Мероприятия, проводимые ежегодно в этот день, призваны обратить внимание...
15:15 31/01/2015Минобороны НКР: Армянская армия прибегла к карательным действиям, ВС Азербайджана понесли потериПередовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно контролировать ситуацию на линии соприкосновения.
15:01 31/01/2015Городской совет испанского города Бурхасот официально признал Геноцид армянГородской совет города Бурхасот Испании на январском текущем заседании принял представленное партией «Compromis» ходатайство, согласно которому городской совет официально признает Геноцид армян и...
10:42 31/01/2015В Армении отмечают День Святого Саркиса – покровителя влюбленныхСегодня Армянская Апостольская церковь отмечает праздник покровителя армянских влюбленных, Святого полководца Саркиса.
16:15 30/01/2015Искандарян: На обострение ситуации на границе Армении и Азербайджана влияет не только фактор 100-й годовщины Геноцида армян…Действия Азербайджана не являются случайными, это средство оказания воздействия на международное сообщество.
19:50 29/01/2015Вопрос признания Геноцида армян не входит в юрисдикцию Европейского суда по правам человека. Заявление президента АрменииПолитика отрицания в вопросе геноцида является предупреждающим сигналом о повторе данного вида преступления.
14:46 29/01/2015Президент С. Саргсян: Открытие Музея-института им. Комитаса – важное событие для Армении и армянского народа«Комитас – часть нашей культурной жизни, он продолжает направлять нас на сложных перекрестках уже третьего тысячелетия».