09:57 03/01/2019ԱԻՆ-ը հորդորում է վարորդներին չերթևեկել Վարդենյաց լեռնանցքովՀունվարի 3-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ
11:41 29/12/2018«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը 2018-ը ամփոփել է դրական ցուցանիշներով, 2019-ին խոշորագույն ծրագիր է խոստանում«Գալաքսի» ընկերությունների խմբում 2018 թվականը նշանավորվել է որպես նոր նախագծերի իրականացման, թիմերի ընդլայնման և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի կյանքի կոչման տարի։ 1999թ.-ից գործող...
12:40 28/12/2018Ձյունառատ Երևանը՝ լուսանկարներումՄի քանի ժամ առատ տեղացած ձյունը Երևանը դարձրեց հեքիաթային։ Այս պահին տեղումները մայրաքաղաքում դադարել են։ ԱԻՆ-ի կանխատեսումների համաձայն, Երևանում դեկտեմբերի 29-30-ը, հունվարի 2-ին սպասվում է առանց...
09:40 28/12/2018Վարդենյաց լեռնանցքը փակ էՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կան կուտակված ավտոմեքենաներ:
11:22 27/12/2018Վանաձորի «հրաշք տոնածառը»«Վանաձորի վարորդների ակումբը մեքենաներով հրաշք տոնածառ էր ստեղծել Հայքի հրապարակում...»։ Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել ու լուսանկարը հրապարակել է քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը։ Սոցցանցերի օգտատերերը...
10:38 27/12/2018Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ կատարվելիք արարողությունների ժամանակացույցըՄայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից ներկայացնում են Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ կատարվելիք արարողությունների ժամանակացույցը։ Դեկտեմբերի 31 ժամը 24:00-ին – Նռնօրհնեքի արարողություն Մայր Աթոռ...
12:38 26/12/2018Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 28-29-ը կնվազի 8-10 աստիճանովՍպասվում են ձյան առատ տեղումներ
10:13 26/12/2018Հայաստանում գրանցվել է երկրաշարժՍտորգետնյա ցնցման ուժգնությունն էպիկենտրոնում կազմել է 3-4 բալ:
12:18 25/12/2018Ս. Ստեփանոս Նախավկայի և առաջին մարտիրոսի հիշատակության օրն է«Ս. Ստեփանոս նախասարկավագն իր աներեր հավատով, սրբակենցաղությամբ, նվիրումով, ծառայասիրությամբ և մյուս առաքինություններով օրինակ է քրիստոնյաների համար»։
12:00 25/12/2018Հայաստանում արձանագրվել է կարմրուկի դեպքԴեկտեմբերի 24-ին Հայաստանում արձանագրվել է կարմրուկի լաբորատոր հաստատված բերովի դեպք: Հիվանդը ժամանել է Ռուսաստանից, արդեն արտահայտված կլինիկական երևույթներով: Այս մասին հայտնում են առողջապահության...
10:33 25/12/2018Վարդենյաց լեռնանցքը բքի պատճառով դժվարանցանելի էՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօր ժամը 09:30-ի դրությամբ, Մաստարա-Լանջիկ, Գորիս-Սիսիան, Արթիկ-Արագած ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում...
12:46 24/12/2018Մոսկվայում նախատեսված է Պուտին-Փաշինյան հանդիպումՎարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 27-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն՝ Մոսկվա։ Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ,...
12:51 21/12/2018Լարս տանող ճանապարհը փակելու մասին լուրերը իրական չեն. ԴեսպանատունՎրաստանում Հայաստանի դեսպանատնից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ վերջին օրերին հանրության շրջանում տարածված այն տեղեկատվությունը, որ անորոշ...
10:00 21/12/2018Հանրապետության որոշ ավտոճանապարհներին ձյուն և մառախուղ էԱյսօր՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Վայքի, Սիսիանի, Գորիսի, Կապանի, Մեղրիի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում ձյուն է տեղում: Դիլիջանի ոլորաններում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 30...
13:00 20/12/2018Առողջապահության ոլորտի 15 հազար աշխատող արտոնյալ պայմաններով բուժօգնություն կստանաԱռողջապահական ոլորտի առանձին կազմակերպություններ և առանձին ծառայություններ մատուցող անձնակազմերի աշխատողները կընդգրկվեն բժշկական օգնություն ստացող շահառուների ցանկում: Գործադիրի այսօրվա նիստում...
10:00 20/12/2018Ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույցԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 20-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Դժվարանցանելի են Վարդենյաց լեռնանցքը և Ալագյազ-Արթիկ...
09:45 19/12/2018The Economist-ը հայերեն շնորհավորել է Հայաստանին՝ «Տարվա երկիր» ճանաչվելու կապակցությամբ«Հնագույն ու հաճախ վատ կառավարված ազգը տուրբուլենտ տարածաշրջանում ունի ժողովրդավարության ու նորացման հնարավորություն»։
11:25 18/12/2018Այս ամիս աշխարհն ուղենշային քայլ-առաջ կատարեց. ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարՄիգրանտների միջազգային օրն է։
10:15 18/12/2018Հանրապետության որոշ ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղումՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Աշտարակի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Թալինի, Արթիկի, Կոտայքի, Արարատի,...
14:24 17/12/2018Երևանի բյուջեն հետընթաց է նույնիսկ 2018թ-ի բյուջեի համեմատ. «Լույս» դաշինքՊարգևատրումների համար նախատեսված գումարը ավելացել է, վերելակների, տրանսպորտի համար նախատեսված գումարը նվազել։

13:16 29/01/2015ВС Азербайджана обстреляли гражданский автомобиль в Тавушской области АрменииВ течение минувшей ночи азербайджанская сторона нарушила режим перемирия на разных участках армяно-азербайджанской границы, применяя оружие разного калибра.
09:35 29/01/2015Во всем мире сегодня отмечается День мобилизации против угрозы ядерной войныСегодня, 29 января, во всем мире отмечается День мобилизации против угрозы ядерной войны. Об этом сообщает Calend.ru. Он отмечается в годовщину принятия Делийской декларации, основной целью которой...
15:37 28/01/2015Президент Армении вручил награды по случаю Дня армии и обещал «обеспечить ответ за всех павших ребят»«В День Армянской армии мы вновь и вновь заявляем о важности миссии вооруженных сил, ее значимости и сложности. Но мы также говорим о самоотверженности и героизме наших военных».
13:43 28/01/2015С.Оганян: Армянские военные уверенно выполняют поставленные боевые задачиСитуация на границе с Азербайджаном в настоящее время находится под полным контролем армянских военнослужащих, они уверенно выполняют поставленные перед собой боевые задачи.
09:19 28/01/2015Армения отмечает 23-ю годовщину формирования Вооруженных силВ Армении ежегодно 28 января отмечается профессиональный праздник всех военнослужащих армянских Вооруженных сил – День Армии.
12:32 27/01/2015Президент Армении: Холокост – одна из самых трагических страниц истории человечества«Вновь преклоняясь перед памятью невинных жертв Холокоста, желаю выразить поддержку и солидарность еврейскому народу, еврейской общине Армении», - говорится в послании.
17:51 26/01/2015Президент Армении: Азербайджан дорого заплатит за жизнь каждого из ребят, отныне будут не только карательные действия«С адекватным партнером мы можем и обязаны вести переговоры о мире. Неадекватного противника мы обязаны принудить к миру и обязательно сделаем это», – заявил Серж Саргсян.
10:24 26/01/2015Ночью температура воздуха в Армении повысится на 4-6 градусовНочью 27 января в большинстве областей Армении ожидаются осадки и туман. А 26 января, а также днем 27 января прогнозируется погода без осадков. Ветер будет западным, 2-5 м/с. Температура воздуха...
09:30 26/01/2015Работники таможенных служб планеты отмечают сегодня профессиональный праздникЕжегодно 26 января во всем мире отмечается Международный день таможенника (International Customs Day) – профессиональный праздник всех работников таможенных служб планеты.
16:31 24/01/2015Очередная диверсия ВС Азербайджана в направлении Тавушской области Армении: группа противника ликвидированаСегодня, около 12:00, ВС Азербайджана предприняли диверсии в направлении нескольких боевых постов в районе Берда Тавушской области Армении.
14:28 24/01/2015Армия обороны НКР пресекла свыше 20 попыток диверсии ВС Азербайджана: противник понес потери 14 убитыми и более 20 раненымиНа линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за минувшую неделю зарегистрировано порядка 1800 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
10:57 24/01/2015А.Ованнисян: Ночью на армяно-азербайджанской границе было относительно спокойноЭтой ночью на армяно-азербайджанской границе, в направлении Тавушской области Армении было относительно спокойно.
12:24 23/01/2015Очередная диверсия Азербайджана в направлении Тавушской области Армении: погибли 2 армянских военнослужащих«Вся ответственность за обострение ситуации и последствия ложится на военно-политическое руководство Азербайджана», – подчеркнул пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
09:17 23/01/2015Сегодня в мире отмечается День ручного письмаСегодня в мире отмечается День почерка или, День ручного письма (National Handwriting Day), который учрежден с целью напомнить всем нам об уникальности ручного письма, о необходимости практиковаться...
17:11 22/01/2015Депутаты парламента Армении потребовали наказать высокопоставленных офицеров российской военной базы«Для этого нет необходимости и возможности», – сказал в ответ генпрокурор, отметив, что правоохранители Армении и России в состоянии сообща вести данное дело на должном уровне.
12:32 22/01/2015ВС Азербайджана предприняли попытку диверсии в направлении Тавушской области: с армянской стороны потерь нетВС Азербайджана этой ночью проявили активность на армяно-азербайджанской границе, в направлении Тавушской области Армении.
17:07 21/01/2015Армения не может заменить военную базу России базой НАТО не только из-за Турции... Пояснения экспертаКроме того, 102-я РВБ выступает важной частью армяно-российской военно-политической системы, предусматривающей получение Арменией от России вооружения по льготным ценам или бесплатно.
12:29 21/01/2015Очередная попытка диверсии ВС Азербайджана: погиб армянский военнослужащийВ ночь с 20 на 21 января, около 03:00, в карвачарском направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник предпринял попытку разведывательно-диверсионного проникновения.
09:20 21/01/2015Сегодня во всем мире отмечается День объятийСегодня, 21 января, во всем мире отмечается один из самых необычных праздников – Международный день объятий (International Hug Day).
14:32 20/01/2015«Все обстоятельства трагедии в Гюмри должны быть раскрыты». Президент Армении встретился с главой СК РФА.Бастрыкин выразил уверенность, что публичное судебное разбирательство, которое будет осуществлено по этому делу в Армении, станет свидетельством стремления сторон к достижению справедливости...