09:57 03/01/2019ԱԻՆ-ը հորդորում է վարորդներին չերթևեկել Վարդենյաց լեռնանցքովՀունվարի 3-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ
11:41 29/12/2018«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը 2018-ը ամփոփել է դրական ցուցանիշներով, 2019-ին խոշորագույն ծրագիր է խոստանում«Գալաքսի» ընկերությունների խմբում 2018 թվականը նշանավորվել է որպես նոր նախագծերի իրականացման, թիմերի ընդլայնման և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի կյանքի կոչման տարի։ 1999թ.-ից գործող...
12:40 28/12/2018Ձյունառատ Երևանը՝ լուսանկարներումՄի քանի ժամ առատ տեղացած ձյունը Երևանը դարձրեց հեքիաթային։ Այս պահին տեղումները մայրաքաղաքում դադարել են։ ԱԻՆ-ի կանխատեսումների համաձայն, Երևանում դեկտեմբերի 29-30-ը, հունվարի 2-ին սպասվում է առանց...
09:40 28/12/2018Վարդենյաց լեռնանցքը փակ էՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կան կուտակված ավտոմեքենաներ:
11:22 27/12/2018Վանաձորի «հրաշք տոնածառը»«Վանաձորի վարորդների ակումբը մեքենաներով հրաշք տոնածառ էր ստեղծել Հայքի հրապարակում...»։ Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել ու լուսանկարը հրապարակել է քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը։ Սոցցանցերի օգտատերերը...
10:38 27/12/2018Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ կատարվելիք արարողությունների ժամանակացույցըՄայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից ներկայացնում են Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ կատարվելիք արարողությունների ժամանակացույցը։ Դեկտեմբերի 31 ժամը 24:00-ին – Նռնօրհնեքի արարողություն Մայր Աթոռ...
12:38 26/12/2018Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 28-29-ը կնվազի 8-10 աստիճանովՍպասվում են ձյան առատ տեղումներ
10:13 26/12/2018Հայաստանում գրանցվել է երկրաշարժՍտորգետնյա ցնցման ուժգնությունն էպիկենտրոնում կազմել է 3-4 բալ:
12:18 25/12/2018Ս. Ստեփանոս Նախավկայի և առաջին մարտիրոսի հիշատակության օրն է«Ս. Ստեփանոս նախասարկավագն իր աներեր հավատով, սրբակենցաղությամբ, նվիրումով, ծառայասիրությամբ և մյուս առաքինություններով օրինակ է քրիստոնյաների համար»։
12:00 25/12/2018Հայաստանում արձանագրվել է կարմրուկի դեպքԴեկտեմբերի 24-ին Հայաստանում արձանագրվել է կարմրուկի լաբորատոր հաստատված բերովի դեպք: Հիվանդը ժամանել է Ռուսաստանից, արդեն արտահայտված կլինիկական երևույթներով: Այս մասին հայտնում են առողջապահության...
10:33 25/12/2018Վարդենյաց լեռնանցքը բքի պատճառով դժվարանցանելի էՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօր ժամը 09:30-ի դրությամբ, Մաստարա-Լանջիկ, Գորիս-Սիսիան, Արթիկ-Արագած ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում...
12:46 24/12/2018Մոսկվայում նախատեսված է Պուտին-Փաշինյան հանդիպումՎարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 27-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն՝ Մոսկվա։ Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ,...
12:51 21/12/2018Լարս տանող ճանապարհը փակելու մասին լուրերը իրական չեն. ԴեսպանատունՎրաստանում Հայաստանի դեսպանատնից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ վերջին օրերին հանրության շրջանում տարածված այն տեղեկատվությունը, որ անորոշ...
10:00 21/12/2018Հանրապետության որոշ ավտոճանապարհներին ձյուն և մառախուղ էԱյսօր՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Վայքի, Սիսիանի, Գորիսի, Կապանի, Մեղրիի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում ձյուն է տեղում: Դիլիջանի ոլորաններում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 30...
13:00 20/12/2018Առողջապահության ոլորտի 15 հազար աշխատող արտոնյալ պայմաններով բուժօգնություն կստանաԱռողջապահական ոլորտի առանձին կազմակերպություններ և առանձին ծառայություններ մատուցող անձնակազմերի աշխատողները կընդգրկվեն բժշկական օգնություն ստացող շահառուների ցանկում: Գործադիրի այսօրվա նիստում...
10:00 20/12/2018Ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույցԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 20-ին ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Դժվարանցանելի են Վարդենյաց լեռնանցքը և Ալագյազ-Արթիկ...
09:45 19/12/2018The Economist-ը հայերեն շնորհավորել է Հայաստանին՝ «Տարվա երկիր» ճանաչվելու կապակցությամբ«Հնագույն ու հաճախ վատ կառավարված ազգը տուրբուլենտ տարածաշրջանում ունի ժողովրդավարության ու նորացման հնարավորություն»։
11:25 18/12/2018Այս ամիս աշխարհն ուղենշային քայլ-առաջ կատարեց. ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարՄիգրանտների միջազգային օրն է։
10:15 18/12/2018Հանրապետության որոշ ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղումՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Աշտարակի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Թալինի, Արթիկի, Կոտայքի, Արարատի,...
14:24 17/12/2018Երևանի բյուջեն հետընթաց է նույնիսկ 2018թ-ի բյուջեի համեմատ. «Լույս» դաշինքՊարգևատրումների համար նախատեսված գումարը ավելացել է, վերելակների, տրանսպորտի համար նախատեսված գումարը նվազել։

09:35 30/10/2013Temperatures will rise todayThe air temperature will be +17+19 in daytime and +10+12 in the evening.
09:26 30/10/2013Turkey Returned Some Church Effects After the Genocide: We Demand the RestThis is the amazing tale of the Turkish government handing over to Istanbul’s Armenian Patriarchate in the 1920’s some of the church effects looted during the Genocide.
13:09 29/10/2013Henri Reynaud: EU is open to Armenia"The decision to join the Customs Union is a sovereign decision of the sovereign Armenia, which takes into account Armenia’s interests," the French envoy said.
09:53 29/10/2013No precipitation expected; temperatures not to change yetThe weather will be fast changing, sleet is possible at night in separate southern regions.
14:44 28/10/2013Tigran Sargsyan: Pension rise planned for 2014“Due to the increase of pensions, about 32,000 people will overcome poverty line in 2014,” the PM said.
12:26 28/10/2013Armenian Composers’ Union elects new chairmanAram Satyan was elected chairman of the Armenian Composers’ Union on Sunday, receiving 43 votes. Union’s former chairman Robert Amirkhanyan received 41 votes. 2 ballot papers were recognized invalid....
09:57 28/10/2013Temperatures to rise; partly cloudy weather expected in YerevanThe weather will be fast changing, precipitations are possible after midday mainly in the southern regions.
15:07 26/10/2013Armenian PM to Voskepar residents: You are heroes"The enemy will always meet such a counterblow, so that they will never dare to disturb your peace," PM Sargsyan said.
13:43 26/10/2013Alaverdyan: Joining a union does not mean losing sovereigntyJoining a union does not mean losing sovereignty, head of “Against Legal Arbitrariness” Foundation Larisa Alaverdyan told reporters in Yerevan, while commenting on Armenia’s decision to join the...
09:44 26/10/2013Temperatures to rise by 1-2 degreesThe weather will be fast changing, precipitations are expected in the southern regions after midday.
17:25 25/10/2013Memorial to Artsakh War fighters unveiled in Avetaranots villageThe memorial should become a place of pilgrimage to remind of the past, make us proud of our heroes and thus fill with hope and optimism for the future, President Sahakyan says.
13:42 25/10/2013Prosperous Armenia to vote against bill on raising state officials’ salariesThe Prosperous Armenia parliamentary faction will once again put into circulation those bills which have been rejected by the government, including the bill on setting the minimum salary at AMD...
11:04 25/10/2013Tigran Sargsyan: We are committed to continuing our close cooperation with Europe, without opposing it to Customs UnionLed by RPA Deputy Chairman, Prime Minister Tigran Sargsyan, the government delegation of Armenia attended the European People’s Party Summit in Brussels.
09:11 25/10/2013Clear weather expected; temperatures to dropFog and wind up to 18mph is possible in spots, ice-cover on roads in mountains.
14:28 24/10/2013Maternal mortality, infant illness rates down in ArmeniaA WHO seminar on “Improvement of the Quality of Antenatal and Postnatal Aid and Redirection System” is taking place in Yerevan.
09:16 24/10/2013Today is United Nations DayUN Day marks the anniversary of the entry into force in 1945 of the UN Charter.
16:37 23/10/2013New judicial body to be established in ArmeniaThe Armenian government has approved the package of bills on making amendments and addenda to the Judicial Code and to a number of laws.
14:21 23/10/2013Heritage faction withdrawn from Armenian delegation to PACESpeaker of Armenian National Assembly Hovik Abrahamyan held today a consultation with representatives of parliamentary factions during which he announced that he decided that Heritage faction will be...
09:11 23/10/2013Mostly sunny weather expected in YerevanTemperatures will not change yet, but will drop abruptly on Thursday.
13:30 22/10/2013Gunnar Wiegand: We are determined to continue cooperation with Armenia“Prior to the Vilnius Summit, we will discuss issues ranging from political reforms to economic cooperation, as well as Armenia’s entry into the Customs Union."