10:17 23/11/2018Սպիտակի, Վայքի և Մեղրիի ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղումԱյսօր՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Սպիտակի, Վայքի և Մեղրիի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում: Տավուշի ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 30-50 մետր: ՀՀ...
11:57 22/11/20182019 թվականի պետական բյուջեն ընդունվեցԱզգային ժողովն այսօրվա արտահերթ նիստում 66 կողմ, 4 դեմ և 2 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ հաստատեց 2019 թվականի պետական բյուջեի նախագիծը։ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը շնորհավորեց կառավարությանը...
10:32 22/11/2018Հանրապետության որոշ ավտոճանապարհներին ձյուն և մառախուղ էՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօր՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Վայքի, Սիսիանի, Մեղրիի և Արթիկի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում:...
10:32 21/11/2018«Շերեմետևո» օդանավակայանի թռիչքուղում ինքնաթիռը հարվածել է Հայաստանի քաղաքացուՄոսկվա-Աթենք չվերթն իրականացնող ուղևորատար ինքնաթիռը Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում թռիչքուղու վրա մարդու է հարվածել։ ՏԱՍՍ-ին այս մասին հայտնել է օդանավակայանի հանրային կապերի բաժնից։ Դեպքը...
11:02 20/11/2018Մահացել է Վահագն ՄարգարյանըԱյսօր առավոտյան մահացել է Երևանի Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բալետի արտիստ 23-ամյա Վահագն Մարգարյանը: Ցավալի այս լուրը փոխանցեց «Հերացի» թիվ 1...
10:25 20/11/2018ՄԻՊ ներկայացուցիչները չհայտարարված այցելել են Կենտրոնական կլինիկական զինհոսպիտալՊաշտպանին հասցեագրված բողոքների քննարկման շրջանակում և զինծառայողների իրավունքների ապահովման վիճակին ծանոթանալու նպատակով՝ Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչները չհայտարարված այց են...
10:11 19/11/2018Միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց ենՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 19-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, հանրապետության միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհներին առանց...
09:15 17/11/2018Ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի ենՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 17-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքի «Թաս» կոչվող...
10:52 16/11/2018Ստեփանծմինդա – Լարս ավտոճանապարհը փակ է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համարՎրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացրել են, որ նոյեմբերի 16-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ,...
09:55 16/11/2018Խիտ մառախուղի պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի էՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 16-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Ապարանի, Աշոցքի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին ձնախառն անձրև է տեղում:...
13:06 15/11/2018Ենթադրենք երկու տղամարդ գնում են ԶԱԳՍ և ուզում ամուսնանալ, կա՞ օրենք, որ այդ ամուսնությունը կգրանցի. Փաշինյանի հարցըԳործադիրն այսօրվա նիստում բացասական եզրակացություն տվեց պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի ներկայացրած «Ընտանեկան օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծին: ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական...
12:22 15/11/2018Բեռնատարների համար փակ է Գուդաուրի-Կոբի ճանապարհահատվածըԵղանակային անբարենպաստ պայմաններից ելնելով՝ բեռնատար ավտոմեքենաների համար այժմ փակ է Վերին Լարս տանող Գուդաուրի-Կոբի ճանապարհահատվածը։ Վրաստանում ՀՀ դեսպանության մամուլի ծառայությունից հայտնում են,...
11:30 15/11/2018Հանրապետության մի շարք ավտոճանապարհներին ձյուն և մառախուղ էՏրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 15-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Լոռիի, Դիլիջանի, Սևանի, Սիսիանի (Զանգերի...
14:38 14/11/2018Հայկական Կաղանդ պապը ԱՊՀ լավագույն Ձմեռ պապերի շարքում էՆա, այցելելով երեխաներին ու մեծահասակներին, նվերների փոխարեն 7 խորհուրդ-պատգամ է բերել:
12:50 14/11/2018Դիտարկումն անցել է ըստ նախատեսված ժամանակացույցիԵԱՀԿ դիտարկումը Արցախի և Ադրբեջանի սահմանին
10:45 14/11/2018Շաքարային դիաբետի դեմ պայքարի համաշխարհային օրն էՀայաստանում չափահաս բնակչության շրջանում շաքարային դիաբետի դեպքերի քանակը վերջին տարիների ընթացքում զգալիորեն աճել է:
11:15 12/11/2018Այսօր Գյումրիում հրաժեշտ կտան Յուրի ՎարդանյանինՆրան կհուղարկավորեն Երևանի Կոմիտասի անվան պանթեոնում։

17:35 23/12/2014Президент Армении: Документы в рамках ОДКБ направлены на коллективное и скоординированное реагирование на вызовыС. Саргсян подчеркнул, что Армения считает совершенно неприемлемыми попытки эскалации напряженности вокруг нагорно-карабахского конфликта и милитаризации региона.
17:07 23/12/2014Лидеры стран ОДКБ заявили о необходимости исключительно мирного решения карабахской проблемыОфициальный сайт президента России обнародовал принятое сегодня на саммите ОДКБ в Москве «Заявление глав государств – членов Организации Договора о коллективной безопасности».
10:41 23/12/2014В ряде областей Армении идет снег. Данные МинтрансаПо состоянию на 09:30 вторника, 23 декабря, в Гаваре, Мартуни, Чамбараке, Ехегнадзоре, Вайке, Джермуке, Сисиане, Горисе, Мегри, а также на перевале Варденяц (Селимский перевал) идет снег.
17:32 22/12/2014Президенты России, Казахстана и Беларуси объявят о завершении процедур ратификации договора по вступлению Армении в ЕАЭС«Армения станет полноправным членом союза уже на следующий день после его запуска, то есть со 2 января 2015 года», – заявил помощник президента РФ Юрий Ушаков.
16:30 22/12/2014Армения встречает Новый 2015 год: зажжение огней на главной елке в центре ЕреванаОсновные работы по новогоднему оформлению и внешнему освещению Еревана завершены, и сегодня вечером во всех районах столицы, а также в центре города состоятся праздничные мероприятия, стартующие с...
10:02 22/12/2014Синоптики прогнозируют осадки и туман в АрменииВо второй половине дня 22 декабря, ночью 23 декабря в большинстве областей Армении, днем в Сюникской области РА и в НКР ожидаются слабые осадки, в основном в виде снега, в горах и на горных перевалах...
13:53 20/12/2014Из-за тумана аэропорт «Звартноц» в Ереване не смог принять рейсы из Минводы и Ростова-на-ДонуИз-за тумана сегодня самолеты двух рейсов – из Минводы и Ростова-на-Дону – не сумели совершить посадку в ереванском аэропорту «Звартноц».
12:19 20/12/2014Последовательные действия президента Армении положили конец спекуляциям и остановили рост цен. Заявление Э. Шармазанова«Соответствующие правовые структуры займутся этим, потому что нельзя во время паники, когда народ в сложном положении, преследовать повышение прибыли», – сказал вице-спикер.
14:54 19/12/2014Граждане Армении своей ажиотажной деятельностью способствовали девальвации драма и росту цен. Ошибки разобрал Г. МинасянПри этом Г. Минасян действия и политику Центробанка Армении оценил как грамотную.
13:22 19/12/2014Курс продажи доллара в Армении составляет максимум 478 драмов, а евро – 577 драмовСегодня утром стоимость купли американской валюты в Армении, согласно банковским курсам, составляла максимум 465 драмов за 1 доллар США, а минимум продажи был зафиксирован на уровне 478 драмов.
16:45 18/12/2014Дальнейшие действия сотрудников завода «Наирит» зависят от эффективности письма правительству АрменииСотрудникам ереванского завода «Наирит» 16 декабря была выплачена задолженность по заработным платам за один месяц, еще за один они получат 15 января 2015г.
11:51 18/12/2014Овик Абраамян: Правительство Армении не потерпит необоснованного роста ценПремьер-министр Армении Овик Абраамян в ходе сегодняшнего заседания правительства РА заявил, что накануне, 17 декабря, он провел встречу с представителями Международного валютного фонда (МВФ),...
09:25 18/12/2014Сегодня отмечается Международный день мигрантаСегодня, 18 декабря, отмечается Международный день мигранта. Об этом сообщает Calend.ru. Генеральная Ассамблея ООН 18 декабря 1990 года приняла Международную конвенцию о защите прав всех...
14:34 17/12/2014Овик Абраамян: Правительство Армении поддерживает усилия Центробанка по стабилизации финансовой системы«Благодаря совместным усилиям, мы сумеем обеспечить стабильность как на финансовом и товарном рынках, исключив необоснованное повышение цен на потребительские товары», – говорится в заявлении премьера
16:03 16/12/2014Вице-спикер парламента Армении выдвинул требование депутатам: воздержаться от популистских заявлений о курсе валюты«Мы готовы к обсуждениям вокруг колебаний курса доллар-драм, и к этим вопросам следует относиться очень профессионально».
17:03 15/12/2014Доллар в Армении продолжает дорожать: перейден психологический барьер в 500 драмовДоллар в Армении продолжает дорожать и в торговых центрах одной из крупнейших в стране сети супермаркетов Yerevan City даже превысил отметку в 500 драмов.
16:29 15/12/2014Глава Иракского Курдистана Масуд Барзани признал армянский официальным языкомГлава Иракского Курдистана Масуд Барзани подписал законопроект о языке, признающий армянский, ассирийский, арабский и курдский равноправными официальными языками на территории автономии.
15:18 15/12/2014Число случаев смерти в рядах Вооруженных сил Армении резко сократилось. Заявление генпрокурора РА Г. КостанянаПо словам Г. Костаняна, правоохранительные органы, Министерство обороны РА продолжают осуществление эффективных шагов.
10:35 15/12/2014В ближайшие дни в Армении ожидаются снег, дожди и туманСегодня, 15 декабря, в большинстве областей Армении время от времени ожидаются туман и осадки, в горных районах – снег.
09:26 15/12/2014Сегодня отмечается Международный день чаяЕжегодно 15 декабря во всех странах, удерживающих статус ведущих мировых производителей чая, отмечается Международный день чая (International Tea Day).