10:46 12/11/2018Քաղաքապետի որոշմամբ, Նոր Նորքում ապամոնտաժվում է 1100 քմ ապօրինի կառույցըԵրևանի քաղաքապետի որոշմամբ, ապամոնտաժվում է ավելի քան 1100քմ ապօրինի կառույցը Նոր Նորքում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը: Հիշեցնենք, որ...
11:41 09/11/2018Հայտնաբերվել է որպես անհետ կորած որոնվող 12-ամյա երեխայի դինՈրոնողական աշխատանքների շնորհիվ նոյեմբերի 9-ին, ժամը 11.15-ի սահմաններում, Վանաձորի «Լճեր» կոչվող տեղանքում՝ լճի մեջ, հայտնաբերվել է որպես անհետ կորած որոնվող 12-ամյա Արթուր Մարտիրոսյանի դին: Այս...
11:27 09/11/2018Սերգեյ Բոնդարենկոն 70 տարեկան էԱյսօր իր ծննդյան 70-ամյակն է նշում հայկական ֆուտբոլի բոլոր ժամանակների լավագույն ֆուտբոլիստներից Սերգեյ Բոնդարենկոն: Արարատ-73-ի լեգենդար 7 համարը Երևանի «Արարատի» կազմում դարձել է ԽՍՀՄ 1973 թ.
10:55 09/11/2018Հատկացումների համար կա օրենքով նախատեսված ընթացակարգ. Մշնախի պարզաբանումը՝ Թովմաս Պողոսյանի ահազանգինՀՀ մշակույթի նախարարությունը պարզաբանում է տարածել նախօրեին «Ժողովուրդ» օրաթերթում հրապարակված հոդվածի առնչությամբ, որտեղ ՀՀ ժողովրդական արտիս Թովմաս Պողոսյանը ահազանգել էր Արցախում բարեգործական...
11:27 08/11/2018Դավիթ Տոնոյան. Ակնհայտ է, որ ողբերգության պատճառների շարքում տեղ են գտել տեխնիկական կոպիտ բացթողումներՊՆ-ն հրապարակել է վթարի հետևանքով վնասվածքներ ստացած զինծառայողների անունները
10:40 08/11/2018Պուտինի ու Թրամփի Փարիզի չեղարկված հանդիպումը կկայանա Բուենոս ԱյրեսումԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտնիը չեղարկեցին իրենց երկկողմ հանդիպումը Փարիզում՝ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի խնդրանքով։ Պուտին-Թրամփ հանդիպումը կկայանա Բուենոս Այրեսում,...
13:20 07/11/2018Արա Բաբլոյանն ու իր որդին չեն մասնակցի ԱԺ արտահերթ ընտրություններին«ՀՀԿ-ն պետք է մասնակցի դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին»,- այս մասին այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ նախագահ, ՀՀԿ անդամ Արա Բաբլոյանը։ Լրագրողների...
12:41 07/11/2018Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի ԱստանաՎարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 8-9-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Ղազախստանի Հանրապետություն: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի...
12:55 06/11/2018«Ռեալի» նախկին մարզիչը կաշխատի Հայաստանի ազգային հավաքականումՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան պայմանագիր է ստորագրել իսպանացի մասնագետ Խավիեր Մինյանոյի հետ, որը համալրել է Արմեն Գյուլբուդաղյանցի մարզչական շտաբը և պատասխանատու է լինելու Հայաստանի ազգային...
10:00 05/11/2018Այսօրվանից ուժի մեջ են մտնում Իրանի նկատմամբ ԱՄՆ խիստ պատժամիջոցներըԱյսօրվանից՝ նոյեմբերի 5-ից, ուժի մեջ են մտնում Իրանի նկատմամբ ամերիկյան պատժամիջոցները։ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը վերականգնում է Իրանի նկատմամբ բոլոր պատժամիջոցները, որոնք չեղարկվել էին 2015թ.-ին,...
09:47 03/11/2018Տոն բոլոր սրբերի` հների և նորերի, հայտնիների և անհայտներիԱյս տոնով նշում է բոլոր այն սուրբերի հիշատակը, որոնց անունները չեն անցել Տոնացույցի կամ եկեղեցական օրացույցի մեջ, սակայն նրանց սուրբ անունները գրված են Երկնքի արքայության սրբազան մատյանում:
11:14 02/11/2018Փաշինյան. Ինձ թույլ եմ տալիս փոքրիկ արձակուրդ«Մինչև երկուշաբթի կտրվում եմ բոլոր գործերից: Ձեր թույլտվությամբ՝ ինձ թույլ եմ տալիս փոքրիկ արձակուրդ: Սիրում եմ բոլորիդ:)»,-գրել է վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։ Ավելի վաղ Արցախի նախագահի...
10:09 02/11/2018ԱԺ արտահերթ ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը կմեկնարկի նոյեմբերի 26-իցԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու համար կուսակցությունները ցուցակները պետք է ԿԸՀ ներկայացնեն մինչև նոյեմբերի 14-ը՝ ժամը 18։00-ն: Այսօր Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում...
11:04 01/11/2018Բուքիքիո․ Հայաստանն ունի լավագույն սահմանադրություններից մեկը, բայց քաղաքացիները բավարարված չէին«Խնդիրն այն էր, որ նրանք, ովքեր իշխանության էին, չտեղայնացրեցին նոր սահմանադրության արժեքներն ու այն դիտարկեցին որպես տակտիկական գործիք՝ պահպանելու իրենց իշխանությունը»
12:14 31/10/2018Արտակ Զեյնալյան. Համաներման նախագիծն ունի 6500 շահառուԱԺ-ում քննարկում են համաներման վերաբերյալ օրինագիծը
12:37 30/10/2018Փոթորկի հետևանքով Վենետիկի շուրջ 75 տոկոսը հեղեղվել էՓոթորիկի հետևանքով Վենետիկում կտրուկ բարձրացել է ջրի մակարդակը՝ հասնելով 156 սմ-ի, և քաղաքի գրեթե 75 տոկոսը պատվել է ջրով։ kommersant.ru-ի հաղորդմամբ, Վենետիկում ոստիկանությունը փակել է մուտքը...
10:32 30/10/2018ԵԱՀԿ դիտարկում է անցկացվելու՝ Ակնա-Հինդարխ ճանապարհահատվածումՀոկտեմբերի 31-ին, Արցախի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը հրադադարի ռեժիմի պլանային դիտարկում է անցկացնելու Արցախի և Ադրբեջանի...
13:42 29/10/2018ԱԺ արտահերթ նիստում Ընտրական օրենսգիրքը կրկին չընդունվեց«Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» ՀՀ սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծն Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում չընդունվեց։ Նախագծին կողմ քվեարկեց...
12:47 29/10/2018Տավուշի մարզպետ․ Սահմանին կրակոց չկաՀայաստանի վարչապետի ու Ադրբեջանի նախագահի միջև օպերատիվ կապի շնորհիվ Հայաստանի սահմաններում իրավիճակը հանգիստ է։ «Վերջին 17-18 օրերին մենք ընդամենը 1 տեղում ենք ունեցել կրակահերթի փոխանակում։...
11:51 29/10/2018Վանեսյան. Հրաժարական եմ ներկայացնելուՀՀ առողջապահության նախարարության «Հոգեկան առողջության պահպանման ազգային կենտրոն» ՓԲԸ-ի տնօրեն Նարեկ Վանեսյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացնելու ՀՀ առողջապահության նախարարին։ «Քիչ առաջ հանդիպել եմ...

15:08 19/09/2013Karine Minasyan: Decision on entry into Customs Union confirmed by governmentA negotiation group will be formed by the instruction of the Armenian and Russian Presidents to carry out preparatory works for Armenia’s entry to the Customs Union.
09:18 19/09/2013Occasional rain expected in northern regionsFog and severe wind up to 20-22mps is possible.
14:02 18/09/2013Safrastyan: Armenian community of Aleppo is in danger"There are 7,000 Syrian Armenian refugees in Armenia and the Armenian community of Syria, including Aleppo, is in great danger."
09:22 18/09/2013Air temperature will not changeIt will be sunny in the morning on September 18, more cloudy in daytime, occasional rain and thunderstorm is possible from time to time in the northern regions.
15:39 17/09/2013OSCE ODIHR about Azerbaijani pre-electoral process: Freedom of speech restrictions, journalist arrests, media controlFreedom of speech restrictions, journalist arrests, media control
14:34 14/09/2013Azeri forces fired more than 1,500 shots at Karabakh defensive posts during one weekAzerbaijan violated the ceasefire at the line of contact between Karabakh and Azeri troops about 250 times between 8 and 14 September.
12:46 10/09/2013Syria conflict: Kidnapped Armenian youths releasedKarekin Hatsakourtsian, Garo Boboghlian, Nareg Varjabedian and Sako Asatourian were kidnapped from a bus en route from Aleppo to Yerevan on July 26.
09:25 10/09/2013Rain expected; air temperature to fallAfter midday the cyclone will move to the South, the rains there will persist until late in the evening and may be heavy and intensive.
16:15 09/09/2013First international skyrunning race to take place in AragatsThe race aims to contribute to the spread of skyrunning in Armenia, revelation of the strongest sportsmen and promotion of healthy lifestyle.
11:42 09/09/2013Two servicemen killed in road accident in GegharkunikTwo servicemen have been killed in a road accident in Armenia’s Gegharkunik province, Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am.
09:27 09/09/2013Occasional rains expected in eastern regionsIt will be sunny in Yerevan, wind up to 12mps is possible in the evening.
13:51 07/09/2013Armenia marks Engineering Troops DayOne of the primary tasks of engineering troops is mine clearing in the Karabakh conflict zone.
16:21 06/09/2013Vardan Minasyan: All I want is that we show a good game against Czech Republic and win"All my thoughts are about our team. All I want is that we show a good game against the Czech Republic and win."
12:40 06/09/2013‘Aram Khachaturian and the Modern World’ conference to take place in YerevanToday and tomorrow the Aram Khachaturian House-Museum will host an international conference titled ‘Aram Khachaturian and the Modern World’ dedicated to the composer's 110th birth anniversary.
15:43 05/09/2013Gagik Harutyunyan: Association Agreement is a piece of paper that means nothing at war“Syria, Egypt, Lebanon and Libya had Association Agreement. But it is a piece of paper that means nothing at war.”
09:15 05/09/2013Air temperature to fall abruptly by 6-7 degreesHeavy showers are expected with thunderstorm in the evening in the northern and eastern regions, hail is also possible.
16:29 04/09/2013‘Customs Union or European Union? Armenia chose CSTO’In a choice between the Customs Union and the European Union, Armenia chose the CSTO, Caucasus Institute director, political scientist Alexander Iskandaryan said at a news conference in Yerevan when...
11:20 04/09/2013Armenia marks Rescuers DayOne of the main lessons of the Spitak earthquake was the formation of rescue services in Armenia and other former USSR republics.
09:14 04/09/2013Air temperature will not changeOccasional rains will persist today in the Eastern regions, but no precipitation is expected in the Ararat Valley.
18:52 03/09/2013Armenia joining Customs UnionVladimir Putin supported Armenia’s decision and expressed Russia’s readiness to assist that process in every way possible.