12:43 06/03/2018Դեղատոմսով դեղեր գնելու որոշումը կասեցվում էԿառավարության այսօրվա նիստի օրակարգում քիչ առաջ ներառվել է դեղատամոսով դեղեր գնելու մասին կառավարության որոշման նախագիծը: Հիշեցնենք, որ որոշումը բազմաթիվ քաղաքացիների կողմից խիստ քննադատության էր...
12:14 02/03/2018Արմեն Սարգսյանը՝ ՀՀ նախագահԱզգային ժողովում ավարտվեց ՀՀ նախագահի ընտրության քվեարկությունը։ Ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մելիքյանը հայտարարեց.
10:30 28/02/2018Սումգայիթյան ջարդերը միջազգային հարթակներում չեն արժանացել համարժեք քաղաքական և իրավական գնահատականի. ԲաբլոյանԽորհրդարանն այսօր աշխատանքը սկսեց Սումգայիթյան ջարդերի անմեղ զոհ դարձած հայերի հիշատակը մեկ րոպե լռությամբ հարգելով։ «30 տարի առաջ այս օրերին Ադրբեջանի հայաբնակ Սումգայիթ քաղաքում պետական մակարդակով...
17:42 27/02/2018Սերժ Սարգսյան. Տնտեսական աճի արդյունքները պետք է հասանելի լինեն հատկապես սոցիալապես խոցելի խավերի համարՆախագահը խորհրդակցություն է անցկացրել հանրապետության սոցիալ-տնտեսական քաղաքականության պատասխանատուների հետ
10:28 27/02/2018ԸՕ փոփոխմանը ԱԺ բոլոր խմբակցությունները կողմ էին, բացի ՀՀԿ-իցԸնտրական օրենսգրքում փոփոխություններ մտցնելու համար սկսել լսումներ ու քննարկումներ. Նման առաջարկություն էր ներկայացրել «Ծառուկյան» դաշինք խմբակցությունը: Սկզբունքորեն՝ նրանք դեմ են ներկա...
14:09 26/02/2018Խուդոյան. Կարելի է ասել, դեղատոմսային բիզնես է սկսում«Կարելի է ասել դեղատոմսային բիզնես է սկսում: Եթե մինչ այդ մենք վճարում էին բժշկի ծառայության ու դեղի համար, հիմա արդեն պետք է վճարենք նաև դեղատոմսի համար»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը նման...
12:54 23/02/2018«Ելք»-ն առաջարկում է փոխհատուցում տրամադրել մարտի մեկի զոհերի հարազատներինԱԺ «Ելք» խմբակցությունը պատրաստել է 2008 թ. մարտի 1-2-ի իրադարձությունների վերաբերյալ ԱԺ հայտարարության նախագիծ: Ընթացող լսումների ժամանակ այն ընթերցեց խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը: Նախագիծը...
15:33 21/02/2018Կարայանը զեկուցել է. Արդյունաբերության աճը կրկնակի արագացել էՆախագահին տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարը զեկուցել է հանձնարարականների կատարման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքներն ու նախարարության 2018թ. ծրագրերը
11:48 20/02/2018Սերժ Սարգսյան. Մենք անելու ենք անհամեմատ ավելին և կրկին համարելու ենք, որ քիչ էՆախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձը Արցախի վերածննդի օրվա և Ղարաբաղյան շարժման 30-ամյակի առթիվ
11:40 16/02/2018«Դեմն առնելը չի նշանակում, որ ասեց՝ քելեք, տփեք էդ կնանիքին». Սեյրան ՍարոյանԵրևանի ավագանու Հանրապետական խմբակցության անդամները քաղաքապետին ուղղակի արջի ծառայություն մատուցեցին: ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում այսօր այս մասին ասաց ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սեյրան...
11:47 15/02/2018Ֆիքսում ենք, հաջորդ տարի նորից ֆիքսում ենք ու ոչ մի բան չենք անում. վարչապետը՝ Արծվիկ ՄինասյանինԳործադիրի այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հաջորդ հանձնարարականը վերաբերում էր շրջակա միջավայրի մոնիթորինգին: Վարչապետը նշեց, որ բնապահպանության նախարարության կողմից եռամսյակային կտրվածքով...
14:50 14/02/2018Forbes-ը կազմել է գործերի ցուցակ, որոնք գերադասելի է անել ԵրևանումForbes Woman-ը կազմել է այն գործերի ցուցակը, որոնք հեշտ է անել Մոսկվայում, սակայն գերադասելի է անել Երևանում: 1.
13:28 13/02/2018Բակո Սահակյան. Հակառակորդը միշտ պետք է իմանա, որ մեզ հետ ուժի լեզվով խոսելը դատապարտված է ձախողմանԱրցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման 30-ամյակին նվիրված բազմահազարանոց հանրահավաքին և հանդես եկել...
12:25 10/02/2018Լևոն Մնացականյանը համանախագահներին ներկայացրել է առաջնագծում տիրող օպերատիվ իրադրությունըԱրցախի Հանրապետության ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը ընդունել է տարածաշրջանային այցելության շրջանակում Արցախ ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան...
16:37 09/02/2018Ձմեռային օլիմպիական խաղեր 2018. Հայ մարզիկները մասնակցեցին օլիմպիական շքերթինՀարավային Կորեայի Փհենչհան քաղաքի Օլիմպիական մարզադաշտում ընթանում է 23-րդ ձմեռային օլիմպիական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Փհենչհանում փետրվարի 9-ից 25-ն անցկացվող օլիմպիական խաղերում...
16:20 09/02/2018Ես հպարտ եմ Հայաստանի հետ մեր տնտեսական գործընկերության ձեռքբերումներով. ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ«Հայաստանը բարձր է գնահատում Միացյալ Նահանգների հետ ձևավորված գործընկերային հարաբերությունները»,- այս մասին նշել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը՝ ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ եվրոպական և եվրասիական հարցերով...
11:13 07/02/2018Խորհրդարանն ընդունեց «Ոստիկանության մասին» օրինագիծըԽորհրդարանն այսօր քվեարկության դրեց «Խաղաղ նպատակներով ատոմային էներգիայի անվտանգ օգտագործման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ...
14:23 06/02/2018Տարոն Մարգարյան. «Մայրաքաղաքի կենտրոնի ավտոտրանսպորտային հոսքերի բեռնաթափումը մեզ համար կարևոր առաջնահերթություն է»Երևանի հյուսիսային և հարավային մուտքերն ու թվով 4 վարչական շրջաններն իրար կապող 23 կիլոմետր երկարությամբ նոր ճանապարհն իսկապես կարևոր դերակատարում կունենա մայրաքաղաքի կենտրոնի երթևեկության...

17:54 04/07/2013Cyprus Mail: Companies changing hands without owners’ permission could be money launderingThe ownership of a number of Cyprus-registered companies has changed hands in dubious circumstances, in what amounts to fraud and possibly money laundering activities, MPs said yesterday, according...
10:33 04/07/2013Today is the birthday of great Armenian actor Mher Mkrtchyan“Every man is the sculptor of his own destiny. He passes away when the sculpture is finished.”
09:28 04/07/2013Cloudy weather forecast for todayRain and thunderstorm is expected almost in the whole territory, heavy showers are possible in the eastern regions.
17:54 03/07/2013Hungarian Constitutional Court President apologizes to Armenian people for consequences of Safarov’s extraditionThe Hungarian court’s decision sentencing Azerbaijani officer Ramil Safarov to life imprisonment was not strict enough, Péter Paczolay, President of the Hungarian Constitutional Court, told reporters...
16:02 03/07/2013Giro Manoyan: Turkey events could mark the start of Erdogan’s downfall“The Turkey events, particularly the use of force against protesters, can affect Turkey’s position on the international arena.”
12:10 03/07/2013‘We and Our Region’ project: Cultural Days of Aragatsotn to take place in GyumriThis year, Gyumri will be the host city of Cultural Days due to its title of CIS Cultural Capital City for 2013.
09:07 03/07/2013Transitory rain expected; air temperature to go downHail is possible in separate regions.
12:25 02/07/2013Karabakh war veteran Serob Gevorgyan ready to fight in case of war56-year-old Serob Gevorgyan is a “member of the oldest party,” the grandson of “Dashnak Hayk.”
11:20 02/07/2013Today marks World UFO DayJuly 2 commemorates the supposed UFO crash in the 1947 Roswell UFO Incident.
09:01 02/07/2013Air temperature to go downHail is possible in separate regions, wind up to 20mps is also possible.
12:22 01/07/2013Most of Armenian villagers cannot even dream of rest“Harvest season is in full swing. During these days, we make our living for a whole year.”
09:00 01/07/2013Hot and sunny weather forecast for todayThe air temperature will go up by another 2-3 degrees.
16:04 29/06/2013Syrian Armenians change their mind, plan to settle in Armenia – Diaspora Ministry officialArmenian Diaspora Minister Hranush Hakobyan applied to Armenian Education and Science Ministry for transforming Yerevan Kilikian College into a school with Arabic and Western Armenian bias.
13:35 29/06/2013Perished and missing freedom fighters commemorated in ArtsakhBako Sahakyan visited Stepanakert Memorial Complex and laid a wreath at the monument to freedom fighters missing in action.
11:34 29/06/2013Shirak Torosyan confirms detention of Vahagn Chakhalyan’s brotherArmenian MP, President of the Javakhk Compatriotic Union Shirak Torosyan has confirmed to Panorama.am that Georgian law enforcers have detained the brother of Javakhk activist Vahagn Chakhalyan,...
09:30 29/06/2013Air temperature to go upIt will be hot and sunny in Yerevan, wind up to 12mps is possible in the afternoon and evening.
14:51 28/06/2013Paruyr Hayrikyan: Everybody knows that mastermind of attempt on my life is not revealedChairman of National Self-Determination Union, former presidential candidate Paruyr Hayrikyan, who was wounded in a shooting attack on January 31 in Yerevan, appeared at today’s press conference...
14:12 28/06/2013Armenian Air Defense Force is improving day by day – Defense MinisterThe Defense Minister watched the show of armaments of Armenian Air and Air Defense Force and radio-electronic forces and show flights on the territory of Erebuni Airport.
09:02 28/06/2013Hot weather expected in YerevanWind up to 10mps is possible in the afternoon and evening.
14:25 27/06/2013No military solution to Karabakh conflict – Bordyuzha“I believe that only peace talks can lead to the settlement of this complicated and long-lasting conflict and that there can be no other ways of settlement.”