12:43 06/03/2018Դեղատոմսով դեղեր գնելու որոշումը կասեցվում էԿառավարության այսօրվա նիստի օրակարգում քիչ առաջ ներառվել է դեղատամոսով դեղեր գնելու մասին կառավարության որոշման նախագիծը: Հիշեցնենք, որ որոշումը բազմաթիվ քաղաքացիների կողմից խիստ քննադատության էր...
12:14 02/03/2018Արմեն Սարգսյանը՝ ՀՀ նախագահԱզգային ժողովում ավարտվեց ՀՀ նախագահի ընտրության քվեարկությունը։ Ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մելիքյանը հայտարարեց.
10:30 28/02/2018Սումգայիթյան ջարդերը միջազգային հարթակներում չեն արժանացել համարժեք քաղաքական և իրավական գնահատականի. ԲաբլոյանԽորհրդարանն այսօր աշխատանքը սկսեց Սումգայիթյան ջարդերի անմեղ զոհ դարձած հայերի հիշատակը մեկ րոպե լռությամբ հարգելով։ «30 տարի առաջ այս օրերին Ադրբեջանի հայաբնակ Սումգայիթ քաղաքում պետական մակարդակով...
17:42 27/02/2018Սերժ Սարգսյան. Տնտեսական աճի արդյունքները պետք է հասանելի լինեն հատկապես սոցիալապես խոցելի խավերի համարՆախագահը խորհրդակցություն է անցկացրել հանրապետության սոցիալ-տնտեսական քաղաքականության պատասխանատուների հետ
10:28 27/02/2018ԸՕ փոփոխմանը ԱԺ բոլոր խմբակցությունները կողմ էին, բացի ՀՀԿ-իցԸնտրական օրենսգրքում փոփոխություններ մտցնելու համար սկսել լսումներ ու քննարկումներ. Նման առաջարկություն էր ներկայացրել «Ծառուկյան» դաշինք խմբակցությունը: Սկզբունքորեն՝ նրանք դեմ են ներկա...
14:09 26/02/2018Խուդոյան. Կարելի է ասել, դեղատոմսային բիզնես է սկսում«Կարելի է ասել դեղատոմսային բիզնես է սկսում: Եթե մինչ այդ մենք վճարում էին բժշկի ծառայության ու դեղի համար, հիմա արդեն պետք է վճարենք նաև դեղատոմսի համար»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը նման...
12:54 23/02/2018«Ելք»-ն առաջարկում է փոխհատուցում տրամադրել մարտի մեկի զոհերի հարազատներինԱԺ «Ելք» խմբակցությունը պատրաստել է 2008 թ. մարտի 1-2-ի իրադարձությունների վերաբերյալ ԱԺ հայտարարության նախագիծ: Ընթացող լսումների ժամանակ այն ընթերցեց խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը: Նախագիծը...
15:33 21/02/2018Կարայանը զեկուցել է. Արդյունաբերության աճը կրկնակի արագացել էՆախագահին տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարը զեկուցել է հանձնարարականների կատարման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքներն ու նախարարության 2018թ. ծրագրերը
11:48 20/02/2018Սերժ Սարգսյան. Մենք անելու ենք անհամեմատ ավելին և կրկին համարելու ենք, որ քիչ էՆախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձը Արցախի վերածննդի օրվա և Ղարաբաղյան շարժման 30-ամյակի առթիվ
11:40 16/02/2018«Դեմն առնելը չի նշանակում, որ ասեց՝ քելեք, տփեք էդ կնանիքին». Սեյրան ՍարոյանԵրևանի ավագանու Հանրապետական խմբակցության անդամները քաղաքապետին ուղղակի արջի ծառայություն մատուցեցին: ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում այսօր այս մասին ասաց ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սեյրան...
11:47 15/02/2018Ֆիքսում ենք, հաջորդ տարի նորից ֆիքսում ենք ու ոչ մի բան չենք անում. վարչապետը՝ Արծվիկ ՄինասյանինԳործադիրի այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հաջորդ հանձնարարականը վերաբերում էր շրջակա միջավայրի մոնիթորինգին: Վարչապետը նշեց, որ բնապահպանության նախարարության կողմից եռամսյակային կտրվածքով...
14:50 14/02/2018Forbes-ը կազմել է գործերի ցուցակ, որոնք գերադասելի է անել ԵրևանումForbes Woman-ը կազմել է այն գործերի ցուցակը, որոնք հեշտ է անել Մոսկվայում, սակայն գերադասելի է անել Երևանում: 1.
13:28 13/02/2018Բակո Սահակյան. Հակառակորդը միշտ պետք է իմանա, որ մեզ հետ ուժի լեզվով խոսելը դատապարտված է ձախողմանԱրցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման 30-ամյակին նվիրված բազմահազարանոց հանրահավաքին և հանդես եկել...
12:25 10/02/2018Լևոն Մնացականյանը համանախագահներին ներկայացրել է առաջնագծում տիրող օպերատիվ իրադրությունըԱրցախի Հանրապետության ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը ընդունել է տարածաշրջանային այցելության շրջանակում Արցախ ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան...
16:37 09/02/2018Ձմեռային օլիմպիական խաղեր 2018. Հայ մարզիկները մասնակցեցին օլիմպիական շքերթինՀարավային Կորեայի Փհենչհան քաղաքի Օլիմպիական մարզադաշտում ընթանում է 23-րդ ձմեռային օլիմպիական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Փհենչհանում փետրվարի 9-ից 25-ն անցկացվող օլիմպիական խաղերում...
16:20 09/02/2018Ես հպարտ եմ Հայաստանի հետ մեր տնտեսական գործընկերության ձեռքբերումներով. ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ«Հայաստանը բարձր է գնահատում Միացյալ Նահանգների հետ ձևավորված գործընկերային հարաբերությունները»,- այս մասին նշել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը՝ ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ եվրոպական և եվրասիական հարցերով...
11:13 07/02/2018Խորհրդարանն ընդունեց «Ոստիկանության մասին» օրինագիծըԽորհրդարանն այսօր քվեարկության դրեց «Խաղաղ նպատակներով ատոմային էներգիայի անվտանգ օգտագործման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ...
14:23 06/02/2018Տարոն Մարգարյան. «Մայրաքաղաքի կենտրոնի ավտոտրանսպորտային հոսքերի բեռնաթափումը մեզ համար կարևոր առաջնահերթություն է»Երևանի հյուսիսային և հարավային մուտքերն ու թվով 4 վարչական շրջաններն իրար կապող 23 կիլոմետր երկարությամբ նոր ճանապարհն իսկապես կարևոր դերակատարում կունենա մայրաքաղաքի կենտրոնի երթևեկության...

09:12 10/10/2014Сегодня Всемирный день психического здоровьяВсемирный день психического здоровья (World Mental Health Day) отмечается в мире с 1992 года по инициативе Всемирной федерации психического здоровья (World Federation for Mental Health) с целью...
16:07 09/10/2014Эксперт: Членство Армении в ЕЭАС позволит сохранить статус-кво в зоне карабахского конфликта и обеспечивать безопасность НКРРешение о вступлении Армении в Евразийский экономический союз (ЕАЭС) продиктовано необходимостью урегулирования проблем в сфере безопасности.
14:57 09/10/2014Плановый мониторинг миссии ОБСЕ в Нагорном Карабахе прошел без ЧПСегодня, согласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, миссия ОБСЕ провела плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана...
09:40 09/10/20149 октября – Всемирный день зренияВсемирный день зрения (World Sight Day) отмечается во второй четверг октября по инициативе Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ).
09:13 09/10/2014Сегодня Всемирный день почтыСегодня Всемирный день почты (World Post Day) — один из международных дней, отмечаемых в системе Организации Объединенных Наций.
15:52 08/10/2014Отказ подписывать Соглашение об ассоциации с Евросоюзом спасло Армению сразу от нескольких ЧП. С. Шакарянц расставил точки над iВступление в Евразийский экономический союз (ЕАЭС) даст Армении целый ряд существенных плюсов.
17:00 07/10/2014Смена власти не должна быть самоцелью. Партия «Процветающая Армения» уточняет позициюПартия «Процветающая Армения» не допустит проведения инициированных властями конституционных реформ: именно это имела в виду секретарь парламентской фракции ППА Наира Зограбян в своем заявлении на...
15:00 07/10/2014ПАСЕ подготовкой позорного доклада по Карабаху демонстрирует крах европейской системы ценностей на фоне коррупции«Однако я не придерживаюсь мнения, согласно которому коррупция – непреодолимое препятствие», – отметила Л. Алавердян.
17:50 06/10/2014Впервые в Армении сложилась уникальная возможность для смены власти. Митинг «тройки» непровластных партий в ВанадзореА на 10 октября намечен общереспубликанский митинг на Площади Свободы в Ереване.
09:44 06/10/20146 октября – Всемирный день охраны мест обитанийЕжегодно 6 октября во всем мире отмечают Всемирный день охраны мест обитаний – международный праздник, призванный привлечь внимание человечества к проблеме сохранения среды обитания фауны планеты...
14:08 04/10/2014Депутаты парламента Армении указали представителям малого и среднего бизнеса способ борьбы против закона о налоге с оборота«Это официальная цифра. Если мы продолжим подобное жесткое администрирование, то и эти 10,5 тысяч тоже закроются», – сказал М. Мелкумян, добавив, что вопрос требует очень серьезного подхода.
11:27 04/10/2014Глава Минобразования Армении поздравил всех учителей с профессиональным праздникомМинистр образования и науки Армении Армен Ашотян направил поздравительное послание по случаю Дня учителя.
09:09 04/10/2014Сегодня Всемирный день животныхРешение отмечать Всемирный день животных (World Animal Day) было принято на Международном конгрессе сторонников движения в защиту природы, проходившем в итальянской Флоренции в 1931 году, напоминает...
15:30 03/10/2014Свыше 30 депутатов парламента Армении решили обжаловать в Конституционном суде целый ряд законовВ числе обжалуемых также резонансный Закон РА «О накопительных пенсиях» с внесенными в него изменениями и дополнениями.
09:14 03/10/2014Сегодня Всемирный день улыбкиВсемирный день улыбки (World Smile Day) отмечается ежегодно в первую пятницу октября. Тем, что этот замечательный праздник существует, мир обязан художнику Харви Бэллу (Harvey Ball). В середине 20...
17:20 02/10/2014Прокурор потребовал приговорить экс-начальника Госслужбы соцобеспечения Армении В. Хачикяна к 13 годам тюрьмыПрокурор также отметил, что долг подсудимых перед государством составляет 267млн. 583 тыс. 336 драмов.
09:16 02/10/2014Сегодня Международный день ненасилияМеждународный день ненасилия (International Day of Non-Violence) установлен резолюцией Генеральной Ассамблеи ООН от 15 июня 2007 года.
05:40 02/10/2014Находившийся в азербайджанском плену военнослужащий Акоп Инджигулян вернулся в Армению (видео)Находившийся свыше года в азербайджанском плену военнослужащий-срочник Акоп Инджигулян секунды назад прибыл в Армению.
16:30 01/10/2014Правительство рассмотрит проект соглашения касательно присоединения Армении к Договору о Евразийском экономическом союзеДо подписания данного договора в него при согласии сторон могут быть внесены изменения.
11:56 01/10/2014Артем Асатрян: Самое ценное для пожилых людей – уважение и забота родных и близкихМинистр труда и социальных вопросов Армении Артем Асатрян направил поздравительное послание по случаю Международного дня пожилых людей.