13:26 05/02/2018Գյուղնախարարը հորդորել է վերամշակողներին սկսել պայմանագրերի կնքման գործընթացըՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը հանդիպում է ունեցել պտուղբանջարեղենային պահածոներ արտադրողների հետ` ընթացիկ հարցերը և զարգացման հեռանկարները քննարկելու նպատակով: ԳՆ տեղեկատվության և...
13:09 03/02/2018Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամՀունվարի 28-ից փետրվարի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը եղել է հարաբերական հանգիստ: Այս մասին հայտնում են ՊԲ-ից: Նշված...
14:36 02/02/2018Սամվել Բաբայան. Ես չեմ եկել պաշտպանվելու«Ես չեմ եկել այստեղ պաշտպանվելու, ասում եմ, որ իմանաք որպես դատավոր: Պաշտպանվելու կարիք չկա, քանի որ ես հանցագործություն չեմ կատարել, որ պաշտպանվեմ»,-այսօր Վերաքննիչ քրեական դատարանում հայտարարեց...
15:11 31/01/2018Սերժ Սարգսյանը հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստՀանրապետության Նախագահ, Ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգի շրջանակներում քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի 2018-2024 թթ.
12:37 30/01/2018Հայկական ատոմակայանը պետք է հնարավորինս շուտ փակվի. Դիրկ Լորենց«Մենք հավատացած ենք, որ պետք է հնարավորինս շուտ փակվի ատոմակայանը, քանի որ հնարավոր չէ այն բարելավել այնպես, որպեսզի ամբողջովին համապատասխանի անվտանգության միջազգային պահանջներին»,- այս մասին այսօր...
16:17 29/01/2018Հայտնի է՝ ինչ պատճառներով է Ադրբեջանը շահարկում ՌԴ- կողմից իրեն զենք մատակարարելու հարցը. ՆալբանդյանՆալբանդյանի խոսքով, ակնհայտ է, որ Ռուսաստանը կայունացնող դերակատարություն ունի անվտանգության պահպանման գործում:
14:20 27/01/2018«Ձեզ խնդրում եմ` մի լսեք տարբեր ասեկոսեներ». Սերժ Սարգսյանը՝ զինվորների ծնողներինՀանրապետության Նախագահ, Զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանն այսօր պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու...
12:20 26/01/2018Մարուքյանը ԵԽԽՎ-ում Թուրքիային կոչ է արել զորքերը դուրս բերել Սիրիայի տարածքիցԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) ձմեռային նստաշրջանի նիստում նախօրեին հրատապ քննարկվող «Թուրքիայի ռազմական ներխուժումը Սիրիա» թեմայով Լուսավոր Հայաստան Կուսակցության Խորհրդի...
11:44 25/01/2018ՀՀ նախագահը ԵԽԽՎ-ում տվեց Արցախյան հիմնախնդրի պատմական, քաղաքական և իրավական հիմքերը. ՇարմազանովՎերջին օրերի ամենակարևոր իրադարձությունը ՀՀ նախագահի պաշտոնական այցն էր Ֆրանսիա, հանդիպումը այդ երկրի նախագահի և բարձրագույն ղեկավարության հետ, ինչպես նաև ԵԽԽՎ-ում նրա հանդիպումներն ու ելույթը: Այսօր...
15:10 24/01/2018ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթը ԵԽԽՎ-ում (ուղիղ)«Մենք քաջ գիտակցում ենք, որ ժողովրդավարությունը մշտապես պահանջում է զարգացում, վերաիմաստավորում: Այն չի կարող դոփել տեղում»,-այս պահին ելույթ ունենալով ԵԽԽՎ նստաշրջանում՝ ասաց Սերժ Սարգսյանը: Նա...
13:17 23/01/2018ԿԲ նախագահ. Գնաճային սպասումները մենք գնահատում ենք գերագնահատված«Երկու տարի շարունակ գնաճային սպասումները նվազել են, սա շատ կարևոր է ցանկացած տնտեսության համար»,-գնաճի վերաբերյալ խորհրդարանական լսումների ժամանակ հայտարարեց ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը: Նա...
13:40 19/01/2018Արմեն Սարգսյանը լիովին ունակ է կատարելու ներկայացուցչական պարտականությունները. քաղաքագետ«Նա բավական փորձառու է, քաղաքականության մեջ վաղուց է»,- նկատեց Իսկանդարյանը:
14:20 18/01/2018Տրանսպորտային նոր ցանցի նախագծով երթուղային 115-ի փոխարեն կգործի 42 գիծԱյսօր կայացել է Երևան քաղաքի հասարակական տրանսպորտի բարեփոխումների մասնագիտական աշխատանքային խմբի այս տարվա առաջին նիստը։ Աշխատանքային խմբի ղեկավար, Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանը...
19:24 17/01/2018Արձակուրդ գնալով՝ հայտարարածս չեմ խախտել. Կարեն Կարապետյան«Հունվարի 8-ին եկել է աշխատանքի, պարզվել է՝ վարչապետը արձակուրդի է մեկնել մինչև հունվարի 15-ը: Մարդկանց կոչ եք անում, որ հունվարի 3-ից դուրս գան աշխատանքի, ու Դուք արձակուրդի մեջ եք, Ձեր խոսքի և...
11:04 17/01/2018Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի և խաղատների մասին օրինագիծն ընդունվեց առաջին ընթերցմամբԸնդունվեցին նաև մի շարք այլ նախագծեր
16:06 16/01/2018«Ելք»-ն առաջարկում է սահմանափակել և խստացնել անձանց մուտքը խաղատներԽորհրդարանում քննարկման ներկայացվեց «Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի և խաղատների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու հարցը, որի...
13:33 15/01/2018Լավ ավանդույթ է՝ քաղաքական ուժերը ցեղասպանության դատապարտման հարցում ունեն նույն դիրքորոշումը. Շարմազանով«Նախագիծը ոչ միայն կոչ է անում եզդի ժողովրդի նկատմամբ կատարված ցեղասպանությունը դատապարտել, այլ միջազգային հանրությանը կոչ է անում միջազգային կառուցակարգերի միջոցով հետաքննել կատարված...
14:33 13/01/2018Մեկ շաբաթում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց. ԱՀ ՊՆՀունվարի 7-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով...
14:22 11/01/2018Առանց թույլտվության հրավառություն իրականացնելու համար 1 մլն դրամ տուգանք կսահմանվիՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում նիստում հավանության է արժանացել «Տեղական տուրքերի և վճարների մասին» և հարակից այլ օրենքներում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին ՀՀ օրենքների նախագծերի...
12:25 10/01/2018Հանրապետության բոլոր ստացիոնարներում սուր շնչառական վարակներով հոսպիտալացված է գրեթե 600 հիվանդՄեծամասնությունը 0-2 տարեկան երեխաներ են:

09:51 01/10/20141 октября – Международный день пожилых людей14 декабря 1990 года Генеральная Ассамблея ООН постановила считать 1 октября Международным днем пожилых людей (International Day of Older Persons), напоминает «Календарь событий».
15:08 30/09/2014Принятый в Греции закон – важный шаг в борьбе с преступной политикой отрицания Геноцида. С. Саргсян подвел итоги переговоровПрезидент Армении Серж Саргсян принял прибывшего с трехдневным государственным визитом в РА президента Греции Каролоса Папульяса.
09:15 30/09/2014Сегодня Международный день переводчикаМеждународный день переводчика (International Translation Day) - профессиональный праздник устных и письменных переводчиков - учрежден Международной федерацией переводчиков (FIT) в 1991 году.
19:08 29/09/2014Баку пытается отвлечь внимание ПАСЕ от проблем в Азербайджане и провалить формат МГ ОБСЕ. Речь Н. Зограбян«Очевидно, что подобными инициативами Азербайджан пытается отвлечь внимание ПАСЕ от проблемы роста числа политзаключенных и случаев грубого попирания прав человека в этой стране»
16:53 29/09/2014Попытки обсуждения фактора Нагорного Карабаха в контексте вступления Армении в ЕАЭС являются «абсолютной чушью»«Существует ли единое экономическое пространство между Россией и Абхазией? Почти существует. Тогда выходит, что и Россия не может быть членом ЕАЭС?»
10:52 29/09/2014В Страсбурге открывается осенняя сессия ПАСЕВ Страсбурге открывается осенняя сессия Парламентской ассамблеи Совета Европы, которая будет довольно насыщенной для армянской делегации.
09:14 29/09/2014Сегодня Всемирный день сердцаВсемирный день сердца (World Heart Day), отмечаемый ежегодно 29 сентября, впервые был организован в 1999 году по инициативе Всемирной федерации сердца.
13:00 27/09/2014«Ретроспективный взгляд – 100 лет спустя». Дни европейского наследия в Армении посвящены Первой Мировой войнеВ этом году уже во второй раз к проекту присоединилась также Нагорно-Карабахская Республика.
11:04 27/09/2014Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Георгия Победоносца, Адокта и Романа СладкопевцаСв. Георгий был выходцем из кападокийской христианской семьи. Будучи призванным в римскую армию, за проявленную смелость и преданность вскоре удостоился должности тысяцкого. На совещании, созванном...
09:13 27/09/2014Сегодня Всемирный день туризмаВсемирный день туризма (World Tourism Day) учрежден Генеральной ассамблеей Всемирной туристской организации в 1979 году в испанском городе Торремолино (Torremolinos).
12:00 26/09/2014ЕС соболезнует семье убитого в Азербайджане мирного жителя Армении К.Петросяна и призывает к прозрачному расследованиюЕС глубоко сожалеет, что в результате карабахского конфликта продолжают трагически гибнуть люди, что еще больше подчеркивает необходимость его безотлагательного и справедливого урегулирования.
10:34 26/09/2014Сегодня исполняется 145 лет со дня рождения великого армянского композитора КомитасаВыдающийся армянский композитор, музыкальный этнограф, фольклорист и теоретик музыки Комитас (Согомон Согомонян) родился 8 октября 1869 в городе Кутина (Кетайя) в Анатолии.
15:50 25/09/2014Обнародован проект соглашения касательно присоединения Армении к Договору о Евразийском экономическом союзеСтороны подтверждают свою заинтересованность в развитии евразийского интеграционного процесса.
13:50 25/09/2014Армянская сторона ни на каких условиях не сдаст Карабах Азербайджану. Эксперт назвал главные месседжи речи С. Саргсяна в ООН«Президент указал, что закрытость армяно-турецкой границы, несмотря на все минусы, не предполагает принятия каких-либо предусловий», – сказал А. Искандарян.
22:05 24/09/2014С. Саргсян: Институт референдума становится одним из важнейших правовых инструментов урегулирования этнических конфликтовГлава государства подчеркнул, что предложения Минской группы ОБСЕ по урегулированию карабахского конфликта также основаны на праве наций решать свою судьбу посредством референдума.
15:36 24/09/2014«Тройка» непровластных политических сил Армении начинает областные митинги без серьезного финансированияТ. Уриханян при этом категорически не согласился с замечанием, что выбор места проведения первого митинга – город Абовян – может быть не случаен и имеет символическое значение.
10:42 24/09/2014Президент Армении поздравил еврейскую общину страны с праздником Рош а-ШанаПрезидент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание еврейской общине страны по случаю праздника Рош а-Шана.
16:04 23/09/2014Вероятность подписания соглашения между Арменией и Евразийским экономическим союзом превышает 50%, но есть одно «но»«Безусловно, давление на Армению оказывается с разных сторон. Мы живем по соседству с Ираном и Грузией, которые поддерживают довольно специфические отношения с США и Россией».
11:42 23/09/2014Католикос Арам I осудил теракт в армянской церкви в сирийском Дейр-эз-ЗореНаходящийся с пастырским визитом в Греции Католикос Великого Дома Киликийского Арам I резко осудил учиненный 21 сентября террористами взрыв армянской церкви Србоц Наатакац (Святых Великомучеников) в...
09:54 23/09/2014Президент Армении примет участие в работе 69-й сессии Генассамблеи ООН в Нью-ЙоркеПрезидент Армении Серж Саргсян 23 сентября с рабочим визитом отправится в Соединенные Штаты Америки (США).