12:32 16/04/2018Նպատակը չի արդարացնում միջոցները. Արմեն Ռուստամյան«Ընդդիմությունը պետք է աշխատի գործել օրենքի շրջանակներում, եթե դուրս է գալիս օրենքից, միշտ իշխանություններին հնարավորություն է տալիս արձագանքել այն զինանոցով, որտեղ ընդդիմությունը թույլ է։...
12:58 14/04/2018Արցախի հյուսիսային շփման հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նռնականետ. ՊԲԱնցած 7 օրվա վիճակագրություն:
15:57 13/04/2018«Իմ քայլը» արշավի մասնակիցները ԵՊՀ-ում են՝ դասադուլի կոչերով«Իմ քայլը» արշավի մասնակիցներն արդեն Երևանում են։ Նրանք փորձում էին մուտք գործել Երևանի պետական համալսարան, որի դռները փակված են։ Արշավի մասնակիցներին են միացել մի շարք ուսանողներ։ ԵՊՀ կենտրոնական...
14:16 12/04/2018Արդարացավ կառավարության նիստերը դռնփակ դարձնելու որոշումը. Դավիթ ՀարությունյանԿառավարության այսօրվա դռնփակ նիստը տևել է ավելին, քան նախորդ անգամները: Այս մասին գործադիրի նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ...
11:56 10/04/2018Տղայա, իր գործն ա անում, թող շուխուռա անի էլի. Սեյրան Սարոյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի մասին«Կարենը խելոք մարդ ա, որ ասել ա, ուրեմն մի բան գիտի»,- այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սեյրան Սարոյանն՝ անդրադառնալով Կարեն Կարապետյանի այն...
12:07 09/04/2018Արմեն Սարգսյանը երդմամբ ստանձնեց ՀՀ նախագահի պաշտոնըԿարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում գումարվեց Հանրապետության նախագահի պաշտոնի ստանձնմանը նվիրված Ազգային ժողովի հատուկ նիստը: ԱԺ հատուկ նիստը բացվեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի խոսքով:...
16:37 06/04/2018Սերժ Սարգսյանը հանդիպել է Իտալիայի նախագահ Սերջիո Մատարելլայի հետԱշխատանքային այցով Իտալիայի Հանրապետությունում գտնվող Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Իտալիայի նախագահ Սերջիո Մատարելլայի հետ: Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության...
11:48 05/04/2018Չուրախանաք, դեռ շարունակելու ենք աշխատել. Կարեն ԿարապետյանՍահմանադրության պահանջներից ելնելով՝ առաջիկայում կառավարությունը պետք է հրաժարական ներկայացնի: Այս մասին գործադիրի այսօրվա նիստի ավարտին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նա գործադիրի...
12:32 04/04/2018«Մասրիկ-1» կայանի կառուցման ծրագիրը կոտրեց բոլոր տեսակի կարծրատիպերը. Հայկ Հարությունյան«Հիմա փաստացի ունենք շատ էժան սակագին, ինչը մեր միջին կշռութային սակագնից ավելի մատչելի է և կարող է արդեն դրական ազդել վերջնական սպառողական սակագնի վրա»։
12:37 27/03/2018Ադրբեջանը գուցե ի զորու չէ վերադառնալ կառուցողական դաշտ, և նրան պետք է վերադարձնել. Էդվարդ ՆալբանդյանԱդրբեջանը փորձում է «կրեատիվություն» մտցնել ԼՂ խնդրի կարգավորման գործընթացում: Մարտի 27-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն անդրադարձավ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝...
16:13 24/03/2018Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունՀանրապետության Նախագահի հրամանագրերով, տարբեր բնագավառներում ներդրած ավանդի և արդյունավետ գործունեության համար, մի խումբ անձինք պարգևատրվել են պետական բարձր պարգևներով, շնորհվել է նաև պատվավոր...
15:55 23/03/2018ԱԺ արտահերթում քննարկված տասը օրինագծերն ընդունվեցինԱԺ արտահերթ նիստում 64 կողմ, 26 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ ընդունվեց «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու...
12:40 22/03/2018Հայաստան-ԵՄ համաձայնագրի որոշ դրույթներ կարող են ուժի մեջ մտնել. Շավարշ ՔոչարյանՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն տվեց «Հայաստանի Հանրապետության՝ մի կողմից, և Եվրոպական միության և ատոմային էներգիայի եվրոպական համայնքի ու դրանց անդամ պետությունների՝ մյուս կողմից,...
12:16 21/03/2018Հրայր Թովմասյանը՝ ՍԴ նախագահՀՀ Ազգային ժողովի 105 պատգամավորներից Սահմանադրական դատարանի նախագահի ընտրության քվեարկությանը մասնակցել են 94-ը։ Այս մասին խորհրդարանում հայտարարեց ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ...
12:22 20/03/2018Վթարի հետևանքով զոհվածները վարորդներն ենՎորոնեժում վթարի հետևանքով զոհվածները ավտոբուսի և բեռնատարի վարորդներն են: Այս մասին հայտնում է ԱԻՆ-ը: Նախարարության էջում ասված է.
13:09 14/03/2018Արդարադատության նախարարը լուրջ քննարկում կունենա Հ1-ի ղեկավարության հետ«Այսօր յուրաքանչյուր անձ կախում է իր կրծքից մի բեյջ, անունը դնում է elak.am կայքի լրագրող և ասում՝ խնդրում եմ, թույլ տվեք, ես մուտք գործեմ քրեակատարողական հաստատություն»,-անդրադառնալով ՔԿՀ-ներ...
16:24 12/03/2018Այժմ լավ ժամանակ է Հայաստան գալու և մեր երկրում ներդրում կատարելու առումով. Կարեն ԿարապետյանՄեկնարկել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնական այցը Լիբանան:
13:15 10/03/2018Վերջին մեկ շաբաթում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 220 անգամՄարտի 4-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 220 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ...
11:24 09/03/2018Եվրոպացի և հայ փաստաբանները Երևանում քննարկում են մարտահրավերների դիմակայման հնարավորություններըԵրևանում մարտի 9-ին մեկնարկել է «Եվրոպայի խորհրդի անդամ պետությունների փաստաբանական միությունների և իրավաբանական համայնքների ընթացիկ մարտահրավերները և համագործակցության հնարավորությունները» խորագրով...
13:43 07/03/2018Կառավարության կառուցվածքի մասին օրիանգիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունվեցԽորհրդարանը քվեարկության ներկայացրեց Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու հարցը։ Վարման կարգով «Ելք» խմբակցության...

12:45 22/10/2014Завершающий дипмиссию в Армении посол Франции А.Рено подвел итоги своей 4-летней деятельностиПосол Франции Анри Рено завершает свою дипломатическую миссию в Армении. На сегодняшней пресс-конференции дипломат подвел итоги своей 4-летней деятельности в Армении. По словам Анри Рено, за...
18:52 21/10/2014«Пред законом все равны». Президент Армении выступил на церемонии открытия нового здания Специальной следственной службы«У нас нет альтернативы. Мы избрали сложный, но единственный путь эффективного государственного управления и обеспечения гармоничного прогресса государство-общество».
10:22 21/10/2014Авиакатастрофа в московском аэропорту «Внуково»: водитель столкнувшегося с самолетом снегоуборщика был пьянВодитель снегоуборочного автомобиля, с которым столкнулся легкомоторный самолет Falcon в московском аэропорту «Внуково», по предварительным данным, находился в состоянии алкогольного опьянения.
16:55 20/10/2014Спикер парламента Галуст Саакян выразил сожаление в связи с желанием лидера ППА Гагика Царукяна стать президентом АрменииНикакого процесса по смене власти в Армении не началось, поскольку все три непровластные политические силы имеют кардинально разное представление о внутриполитической жизни и различные принципы.
11:33 20/10/2014В Армению посреди осени пришла зима: в ряде областей республики идет слабый снегСегодня, по состоянию на 10:00, в городах Вайк, Сисиан, Горис, Капан, Мегри и на перевале Варденяц идет слабый снег.
09:12 20/10/2014Сегодня Всемирный день статистикиСтатистическая комиссия ООН была учреждена в 1947 году. За время своей работы она установила международные методологические стандарты и руководящие принципы практически в каждой сфере статистики. Эта...
14:50 18/10/2014МГ ОБСЕ требует мер по снижению напряженности и отказа от насилия в отношении мирного населения в зоне карабахского конфликтаСопредседатели обсудили вопросы касательно предстоящей в октябре с.г. трехсторонней встречи президентов Армении, Франции и Азербайджана в Париже.
16:12 17/10/2014В Армении Госкомиссия по координации мероприятий, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян, ведет работу в 4 направленияхТретье направление, по словам В. Саркисяна, заключается в усилении роли Армении в деле международной борьбы с преступлением геноцида.
09:13 17/10/2014Сегодня Международный день борьбы за ликвидацию нищетыИстория проведения Международного дня борьбы за ликвидацию нищеты (International Day for the Eradication of Poverty) неразрывно связана с датой 17 октября 1987 года.
15:09 16/10/2014В Армении начинается движение против поправок в законы о государственных пособиях и в защиту прав беременныхГотовится целая серия общественных акций и митингов против законопроектов о внесении изменений и дополнений в Законы РА «О пособиях по временной нетрудоспособности» и «О государственных пособиях».
12:33 16/10/2014«Ковер армянских сирот» будет выставлен 18-23 ноября в Белом домеАрмянские сироты, поселившись в Ливане, в 1920-х гг. соткали этот необычный ковер в знак благодарности Соединенным Штатам за оказанную во время Геноцида гуманитарную помощь.
16:05 15/10/2014Оппозиционный депутат парламента Армении Заруи Постанджян предложила связанным с властями партиям прибегнуть к помощи хирургии«Если „тройка” на самом деле честна и справедлива в своих намерениях и желаниях, то все названные мной действия должны быть произведены. Если же честности нет, то „тройка” должна отступить».
13:01 15/10/2014Католикос Великого Дома Киликийского Арам Первый отбудет с визитом в Иран«Католикос Великого Дома Киликийского Арам Первый сегодня с 10-дневным визитом отбудет в Иран»,– сообщает иранское информагентство «ИРИБ».
16:51 14/10/2014ВС Азербайджана вновь активно обостряют и дестабилизируют ситуацию в регионе. Ранен армянский военнослужащийМинистерство обороны НКР призывает азербайджанскую сторону воздерживаться от действий, направленных на дальнейшее обострение ситуации.
09:16 14/10/2014Сегодня Всемирный день стандартовЕжегодно 14 октября по всему миру отмечается День стандартов - международная дата, призванная обратить внимание людей на важность действий, связанных с созданием единых стандартов, и отметить вклад...
15:16 13/10/2014А. Искандарян: У оппозиции Армении нет никакой повестки, а общереспубликанский митинг лишь выявил заявку Царукяна на лидерствоКроме того, сказал эксперт, данный митинг внес ясность в вопросе АРФ «Дашнакцутюн».
10:16 13/10/2014В Армении в ближайшие дни ожидается погода без осадковНа территории Армении в период с 13 по 16 октября ожидается погода преимущественно без осадков. 17 октября в северных и восточных областях республики, преимущественно во второй половине дня,...
15:55 11/10/2014Не нефть и икра, а людские ресурсы. Президент Армении желает видеть в Дилижанской международной школе студентов из АзербайджанаАр его словам, Армения не намерена ни с кем конкурировать в вопросе эксплуатации природных ресурсов.
09:07 11/10/2014Армянская Апостольская церковь отмечает День Святых Переводчиков (Таргманчац)Сегодня, 11 октября, Армянская Апостольская церковь отмечает праздник переводчика — Таргманчац —дань уважения армянского народа армянской письменности и культуре.
14:11 10/10/2014Президент Армении на саммите СНГ в Минске заявил о важности осуждения Геноцида армян на фоне событий на Ближнем ВостокеПрезидент Армении подчеркнул, что армянский народ не понаслышке знает, что такое религиозная и этническая нетерпимость.