12:53 16/03/2016Առանց ԱԱՀ-ի մեքենա ներկրելու մասին օրինագիծն ԱԺ-ում ընդունվեց միաձայն«Դեմ», «ձեռնպահ» ձայներ չեղան
09:58 16/03/2016Սարալանջի պողոտայում ճանապարհահատվածի բետոնե հենապատը փլուզվել էՏարածքի տեղազննման արդյունքում Ազատության պողոտա թիվ 1/21 շենքի դիմաց՝ ասֆալտի վրա¸ նկատվել են մոտ 5մ երկարությամբ և մոտ 0¸7 սմ լայնությամբ ճաքեր:
09:00 15/03/2016Ծաղրածու, կրկեսի հայ դերասան Լեոնիդ Ենգիբարյանի ծննդյան օրն է«Նա եկավ, լռեց և ամեն ինչ ասաց»:
13:15 14/03/2016Անկարայում ահաբեկչությունն իրականացրել են երկու մահապարտ ահաբեկիչներ. ԶԼՄ-ներԸստ տարածված տեղեկությունների` ականապատված BMW ավտոմեքենան առևանգվել է Շալիուրֆա քաղաքում, այնուհետև տեղափոխվել է Դիարբեքիր, իսկ դրանից հետո փետրվարի 26-ին տեղաափոխվել է Անկարա:
13:03 14/03/2016Քոչարյանը կապ չունի կուսակցության հետ, որը կստեղծեմ ես. Վարդան Օսկանյան«Վարդան Օսկանյանի ռեսուրսով եմ պատրաստվում ժողովրդի քվեն ստանալ, մեր անելիքներով ու մեր ծրագրով»
12:22 14/03/2016Այսօր Հովհաննես Շիրազի հիշատակի օրն է«Հովհաննես Շիրազը հայ ժողովրդի վշտի դարավոր մառախուղից ծագած աստղն է»:
13:50 12/03/2016Զարմանալի է այն իրարանցումը, որ երկրում եղավ նոր ավիաընկերության մուտքով. Շ. Պետրոսյան«Ես չեմ ընդունում, որ փոխադրողի անունը լինի երկրի անունը, չի կարող մի մասնավոր ընկերություն կրի «Արմենիա» անունը, եթե նա սնանկանա, կխայտառակի երկիրը»
10:30 12/03/2016Սբ. Գրիգոր Լուսավորչին նվիրված երեք հիշատակության օրերից այսօր նշվում է առաջինըԳրիգոր Լուսավորչի հիշատակը, իբրև համաքրիստոնեական սրբի, տոնում են նաև քրիստոնյա մյուս եկեղեցիները:
14:50 11/03/2016ՀԱՊԿ որոշ պետություններ միջազգային հարթակներում հանդես են գալիս ՀԱՊԿ-ի դիրքորոշմանը հակասող տեսակետով. Շարմազանով«ՀԱՊԿ-ի համար կենսական նշանակություն ունի իրերն իրենց անուններով կոչելը: Միայն այդ դեպքում մեզ կհաջողվի կանխել նման սպառնալիքների կրկնությունը»:
10:54 11/03/2016Հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ և հետ շպրտվելՀակառակորդը հրետակոծության է ենթարկել առաջնային գծից բավականին մեծ խորությամբ գտնվող որոշ տարածքներ, ինչը թերևս, աննախադեպ է 1994թ. մայիսից հաստատված հրադադարի ողջ ընթացքում:
11:28 10/03/2016ԵԱՏՄ երկրներից ավտոմեքենաներ ներմուծելու պարագայում ԱԱՀ-ը կհանվիՎարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն էլ նշեց, թե պետք է նախագծերը համատեղել:
10:44 10/03/2016Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի ՃՏՊ-ից զինծառայողներ են տուժելՊՆ-ից ասացին, որ տեղեկություններ կհայտնեն ավելի ուշ:
13:00 09/03/2016Անկախ մոլերի ավելացումից տոնավաճառները մեզ պետք են. Գագիկ Մակարյան«Դրանք զբաղվածության խնդիր են լուծում և կա ոչ այդքան լավ ապրող խավ, ում հարմար է այդտեղից գնումներ կատարելը»:
10:08 09/03/2016Հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձ. ԼՂՀ ՊՆՊաշտպանության բանակը կորուստ չի ունեցել: ՊԲ համապատասխան ծառայությունների տվյալներով, հակառակորդն ունի կորուստներ:
09:05 09/03/2016Մշակույթի նախարարությունն իրեն մեղավոր չի զգում ու լիովին բավարարված է«Երևանի քաղաքապետը խնդրի կապակցությամբ իր հայտարարությունում ՀՀ մշակույթի նախարարության հասցեին մեղադրանք չի հնչեցրել»:
14:20 08/03/2016Երևանի փողոցներում անցորդ կանանց վարդեր են նվիրումԱնցորդ ու վարորդ կանանց ծաղիկներ են նվիրում:
12:18 08/03/2016Անգնահատելի է կանանց դերը մեր հայրենիքի, հայ ընտանիքի կայացման գործում. վարչապետ«Թո՛ղ միշտ խաղաղություն ու բարօրություն լինի ձեր ընտանիքներում և մեր հայրենիքում»:
09:00 08/03/2016Մարտի 8. Կինը պետք է երջանիկ լինի, կնոջ աչքերը` ուրախ«Երջանկություն», «Առողջություն», «Հաջողություններ», «Միայն ուրախ և անհոգ պահեր», «Միշտ լինեն գեղեցիկ, կանաց», «Միայն ժպտացող դեմքեր տեսնենք մեր շուրջբոլորը»: Տղամարդիկ են մաղթում կանանց:
13:45 07/03/2016Փոստանջյանի փոքր աղջիկները չեն ողջունում մայրիկի քաղաքական գործունեությունը«Ասում են, որ պետք չի գնալ Ազգային Ժողով, նրանք ավելի շատ հայրիկի մասնագիտությունն են ողջունում՝ բժիշկ լինելը»:

19:36 26/07/2012Serzh Sargsyan is in UK on a working visitOn July 27 President will be present at the solemn opening ceremony of London 2012 Olympic Games.
14:15 26/07/2012Azerbaijani solider crosses Armenian–Azerbaijani border and surrendered to Armenian soldiersCitizen of Azerbaijani Republic Firuz Farazov has crossed the border and has surrendered to the Armenian soldiers
19:59 23/07/2012Bako Sahakyan: These elections marked a new victory for our nationThe 5th Presidential elections in the Nagorno Karabagh Republic have become fait accompli
16:31 21/07/2012Gyumri mayor steps down from senior party positionSahak Minasyan, head of the Department of Education in Shirak Regional Administration was entrusted to head RPA Shirak territorial organization.
09:34 20/07/2012Bako Sahakyan wins Artsakh presidential electionPresidential candidates Vitaly Balasanyan, Bako Sahakyan and Arkady Soghomonyan received 22966 votes (32.50 percent), 47085 votes (66.70 percent) and 594 votes (0.80 percent) respectively.
14:17 19/07/2012Bako Sahakyan: Five years later, we will see prosperous, beautiful Artsakh“I am going to cast my ballot for building a strong, independent and united state."
16:16 18/07/2012Armenian FM receives newly appointed Ambassador of GermanyMinister Nalbandian expressed the hope that Ambassador Morel will contribute to further strengthening and expanding bilateral partnership between Armenia and Germany.
12:33 17/07/2012Today marks World Day for International JusticeWorld Day for International Justice is celebrated throughout the world on July 17 as part of an effort to recognize the emerging system of international criminal justice.
14:26 16/07/2012FIDE Women Grand Prix opens today12 strongest woman chess players participate in the tournament.
16:52 14/07/2012Grigol Vashadze meets with Edward Nalbandian in YerevanThe Ministers discussed improvement of legal and contractual field, cooperation within international organizations, energy partnership, and delimitation of Armenian-Georgian state border.
15:00 13/07/2012U.S., EU participate in trans-border field training exercise with ArmeniaThe United States Departments of State, Defense, and Energy and the European Commission participated in a series of field training exercises with Armenia and Georgia from July 9-12.
12:48 12/07/2012OSCE Secretary General calls for observance of ceasefire, voices support to reform“There is a clear need to immediately implement measures that would stabilize the worrying situation and prevent the unacceptable further loss of lives,” he said after his meeting with Armenian FM.
12:34 11/07/2012Today marks World Population DayThe event started in 1989 in response to the world’s population reaching five billion two years earlier.
12:19 10/07/2012Valentina Matvienko to arrive in Armenia for official visit July 11Delegates of the Council of Federation of the Federal Assembly of Russia will visit Tsitsernakaberd Genocide Memorial and will lay a wreath at the Memorial to Armenian Genocide victims.
10:23 09/07/2012Candlelight vigil in Yerevan to commemorate Krasnodar flood victimsAll-Armenian Youth Movement NGO will hold a candlelight vigil outside the Embassy of Russia in Yerevan at 8:00 pm today to honor the victims of Krasnodar flood.
13:53 07/07/2012Azerbaijani army violates ceasefire regime 250 timesAzerbaijan’s army violated ceasefire regime at the line of contact between Karabakh and Azerbaijani armed forces around 250 times from July 1 to 7, firing more than 1200 shots towards Armenian...
12:13 07/07/2012A week of cinema: Golden Apricot Film Festival launches tomorrowThis year festival’s program will feature 170 full-length, short, feature and documentary films.
16:17 06/07/2012Vahram Sahakyan not beaten, police sayAccording to reports, Vahram Sahakyan’s condition is not so good. Witnesses say “his condition is the result of not beating but rather abuse of something.”
13:24 06/07/2012Davutoglu, Fabius meet in ParisTurkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu met his French counterpart Laurent Fabius in Paris on Thursday.