09:09 25/02/2016Անդրանիկ Զորավարի ծննդյան օրն է«Ես չեմ փնտրում իմ վաստակի գնահատականը և ցանկանում եմ միայն այն, որ երջանիկ լինի այն ժողովուրդը, որին ես ծառայում եմ ամբողջ կյանքում»:
18:29 24/02/2016Կոալիցիոն հուշագիրը ստորագրվեցՀՀ նախագահի նստավայրում քիչ առաջ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության ու Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության միջև ստորագրվեց կոալիցիոն համագործակցության մասին հուշագիր: Այս մասին թվիթերյան միկրոբլոգում...
13:11 24/02/2016Շատ եմ խնդրում, կիսապաշտպան արտահայտությունը մի արեք. Արման ԹաթոյանԱյս պահին կա ձևավորված թիմ և աշխատելու են թիմի հետ միասին
13:12 23/02/2016Վ.Բաղդասարյան. Ձայնագրությունը նայել եմ, հայհոյանք չկաՊատասախանելով լրագրողների հարցին, թե արդյո՞ք պատրաստ եք ներողություն խնդրել, Մհեր Սեդրակյանն ասաց. «Բայց ինչի՞ համար: Լավ կնայեք վիդեոն»:
11:21 22/02/2016«Փելեշյանը հավերժության պատանդն է»ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արտավազդ Փելեշյանի ծննդյան օրն է:
09:44 22/02/2016Սիրիայում տեղի ունեցած ահաբեկչությունների հետևանքով հարյուրից ավելի մարդ է զոհվելԱհաբեկչությունների պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը։
10:00 20/02/2016Մեր իրավունքը մենք պաշտպանեցինք մեր արյան գնով. ԼՂՀ նախագահԲակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի վերածննդի օրվա առթիվ:
15:09 19/02/2016Քաղաքական համագործակցության համար կարելի է կիսել նաև մարզերը. Փաշինյանի հեգնանքըԹող լինի առանձին Արագածի մարզ և առանձին Ոտնի մարզ, թող լինի առանձին Գեղարի մարզ և առանձին Ունիքի մարզ
09:43 19/02/2016Վաղինակ Շուշանյանն ուզում է Սպիտակի քաղաքապետ դառնալ. «Հրապարակ»«Հրապարակ»-ում կարդում ենք. «Ապրիլի 17-ին Սպիտակում քաղաքապետի ընտրություններին հնարավոր է առաջադրվի նաև ակտիվիստ, Բաղրամյանի դեպքերի մասնակից Վաղինակ Շուշանյանը: «Համաքաղաքացիներիս կողմից բազում...
12:09 18/02/2016Սահմանամերձ համայնքների բնակիչների էլէներգիայի, գազի և ոռոգման ջրի վարձը կառավարությունը մասնակի կփոխհատուցիԳումարը տրամադրվելու է ՀՀ Արարատի, Գեղարքունիքի, Վայոց Ձորի և Տավուշի մարզերի սահմանամերձ համայնքների բնակիչներին:
12:27 17/02/2016Իրանը՝ որպես տարանցիկ երկրներ դիտում է միայն Հայաստանին ու ՎրաստանինԻրանի էներգետիկայի նախարար Համիդ Չիթչիանը Վրաստանի փոխվարչապետ, էներգետիկայի նախարար Կախա Կալաձեի հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ Իրանը հնարավորություն ունի Հայաստանի տարածքով էլեկտրաէներգիա...
13:15 16/02/2016Թևան Պողոսյանի համար Սերժ Սարգսյանի ելույթում երկու նորություն կարԵթե գիտակցում եք, որ մի բան պետք է փոխվի, ապա վերցրեք պատասխանատվությունը ձեր վրա և փոխեք:
13:17 15/02/2016Օրենսդրական դաշտը նոր Սահմանադրությանը համապատասխանեցնելը ավելի բարդ է. Գագիկ ՂազինյանՄինչև նախագահի պաշտոնավարման ժամկետի ավարտը, ըստ Ղազինյանի, օրենսդրական դաշտը պետք է համապատասխանեցվի Սահմանադրությանը
16:00 13/02/2016Խոսրով Հարությունյան. Ծրագրային ելույթ էր«Մենք կարող ենք միմյանցից տարբերվել այդ նպատակներին հասնելու ուղիներով, մարտավարական, հայեցակարգային մոտեցումներով»:
20:25 12/02/2016Նախագահ. Հայաստանի արտաքին քաղաքականությունը հեռու է արկածախնդրությունիցՆախագահի նստավայրում այսօր օրենսդիր, գործադիր և դատական իշխանությունների, տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների ներկայությամբ հանրապետության...
13:30 12/02/2016Բորդյուժա. ԼՂ հակամարտության հարցում ՀԱՊԿ դիրքորոշումն անփոփոխ էՏարիների ընթացքում արցախյան հիմնահարցի շուրջ կազմակերպության դիրքորոշումը որևէ փոփոխություն չի կրել:
16:31 11/02/2016Բագրատյանի առաջարկի հետքերով. «Պակաս կարևոր չէ, թե ինչքանով են համատեղելի այդ ուժերը»Ի՞նչ նորություն կա այդտեղ, որ այդքան զարմացրել է:
15:22 10/02/2016Սերգեյ Մինասյան. Ճի՞շտ է խուսափելը նախաձեռնություններից, որոնք դուրս են Մինսկի խմբի շրջանակիցԵթե լինեն նույնիսկ տասնյակ ոչ հայանպաստ բանաձևեր, որևէ ձևով դրանք չեն կարող նպաստել Ադրբեջանի կողմից ռազմական գործողությունների վերսկսման վտանգին:
14:25 08/02/2016Զեկույցում տեղ են գտել բազմաթիվ չստուգված լուրեր, ասեկոսեներ, որոնց հիմնային տվյալները կրկնաստուգման լուրջ կարիք ունեն. Տիգրան ՄուկուչյանՀՀ իշխանություններն արդեն իսկ հրավեր են հղել և սկսել են քննարկումները ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-իև ԵԽ Վենետիկի հանձնաժողովի հետ:
12:16 05/02/2016Գալուստ Սահակյան. ՍԴ պատասխանատու գործունեությունը հաճախ պահանջում է նաև քաղաքացիական խիզախությունԻհարկե, հասարակությունը միշտ էլ ավելի շատ բան է ակնկալում Սահմանադրական դատարանի որոշումներից:

12:20 06/02/2014Политолог: Сопредседатели МГ ОБСЕ понимают, какая из сторон обостряет ситуацию на линии соприкосновения«Миссия Минской группы ОБСЕ – не только продолжить переговоры, но и сохранить формат переговоров по урегулированию карабахского конфликта.
15:01 05/02/2014«Нет двойным стандартам». Сопредседателей Минской группы ОБСЕ в Армении встретили акцией протеста«Требуем от МГ ОБСЕ прекратить ложную политику равенства и дать соответствующую оценку периодически осуществляемой Азербайджаном агрессии».
13:19 05/02/2014Парламент Армении отклонил предложение оппозиции о создании комиссии по изучению тарифа на газСегодня утром на заседании Национального Собрания Армении на голосование был вынесен вопрос о создании временной комиссии по изучению вопроса формирования тарифа на газ.
15:56 04/02/2014От кого защищает Армению российская военная база? Ответил президент Серж Саргсян«И сегодня Азербайджан не перестает на самом высоком уровне озвучивать угрозы в адрес Армении и Нагорно-Карабахской Республики, игнорируя призывы международного сообщества».
09:40 04/02/2014Сегодня в мире отмечают День борьбы с раковыми заболеваниямиСегодня, 4 февраля, ежегодно отмечается Всемирный день борьбы с раковыми заболеваниями (World Cancer Day).
16:27 03/02/2014А. Ованнисян: Степень напряженности на границе Армении и Азербайджана снизиласьСтепень напряженности на армяно-азербайджанской границе, по сравнению с аналогичным периодом на прошлой неделе, существенно снизилась.
14:51 03/02/2014Страсти вокруг состава Счетной комиссии парламента Армении… Проваленный бойкот оппозицииВыслушав мнения и уточнив позицию фракций, Овик Абраамян расценил происходящее как попытку сорвать работу парламента и оказать давление на большинство. «Вам не удастся сделать этого», – добавил он.
12:14 03/02/2014МКГ: На линии соприкосновения войск в регионе карабахского конфликта наблюдалась серьезная эскалация20 января 2014 года наблюдалась внезапная и серьезная эскалация напряженности. Армянская сторона обвинила Азербайджан в попытке перейти линию границы, говорится в новом отчете Международной кризисной...
15:57 01/02/2014В канун 100-й годовщины Геноцида армян Турция забудет курдскую проблему и выдвинет на первый план Армянский вопросРанее турецкая газета Milliyet заявила, что будет вестись трехсторонний прессинг на Армению...
17:29 31/01/2014Служба нацбезопасности Армении рассекретила причины бегства многодетной семьи из АзербайджанаОказавшись в подобной безвыходной ситуации и чувствуя угрожающую его семье реальную опасность, Джавид Оруджев решил обратиться к властям Армении с просьбой о предоставлении политического убежища.
16:40 30/01/2014Армения зафиксировала существенный прогресс по Индексу экономической надежды. Азербайджан – в пролете…Международный исследовательский центр Gallup International опубликовал результаты ежегодного опроса жителей разных стран о том, какие ожидания они связывают с наступившим 2014 годом.
15:09 30/01/2014Сенор Асратян: В НКР уважают мир, но к войне готовятся со всею ответственностьюРуководитель пресс-службы Армии обороны НКР подтвердил также информацию о скоплении Азербайджаном на разных участках границы небольшого количества военной техники.
11:46 30/01/2014Сегодня легендарному Герою Арцаха Петросу Гевондяну исполнилось бы 50 лет30 января 1964г. в селе Прошян Наирийского района Армении родился герой Арцахской войны, великий сын армянского народа Петрос Гевондян («Пето»). В 1990 году он записался добровольцем и принял участие...
15:10 29/01/2014В Армении озвучен призыв к общенациональной забастовке и проведению 80-тысячного митинга«Думаю, КС вряд ли признает закон антиконституционным», – добавила Анаит Бахшян.
10:57 29/01/2014От выстрела азербайджанского снайпера на боевом посту погиб военнослужащий АО НКР28 января на боевых позициях одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных в северном направлении, от пули азербайджанского снайпера огнестрельное ранение в голову получил и вследствие...
15:24 28/01/2014Азербайджанские националисты выдвинули Грузии ультиматум: антиармянское обращение «заспамило» все инстанцииПодчеркивается, что Азербайджан, «всегда поддерживал территориальную целостность и суверенитет Грузии», однако правительство Грузии «проводит политику заигрывания» с Арменией.
11:15 28/01/2014Бако Саакян: Армянская армия – самая боеспособная и организованная в регионеПо случаю Дня Армии 28 января президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил поздравительные телеграммы президенту Республики Армения Сержу Саргсяну и министру обороны Сейрану Оганяну.
11:07 28/01/2014Армения отмечает 22-ю годовщину формирования Вооруженных СилСегодня исполняется 22 год со дня формирования Армянской армии. В 1991 году решением правительства Республики Армения при Совете министров был создан Госкомитет обороны, а 5 декабря по приказу...
14:54 27/01/2014В центре Еревана убит брат криминального авторитета «Каяранци Тевосика». Полиция Армении представила подробностиУбитый Артур Сафарян – брат известного в криминальном мире «Каяранци Тевосика», который в настоящее время отбывает срок за похищение человека.
10:15 27/01/2014Сегодня Международный день памяти жертв ХолокостаЕжегодно 27 января отмечается Международный день памяти жертв Холокоста (International Holocaust Remembrance Day), являющийся первым всемирным днем памяти жертв Холокоста.