09:09 25/02/2016Անդրանիկ Զորավարի ծննդյան օրն է«Ես չեմ փնտրում իմ վաստակի գնահատականը և ցանկանում եմ միայն այն, որ երջանիկ լինի այն ժողովուրդը, որին ես ծառայում եմ ամբողջ կյանքում»:
18:29 24/02/2016Կոալիցիոն հուշագիրը ստորագրվեցՀՀ նախագահի նստավայրում քիչ առաջ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության ու Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության միջև ստորագրվեց կոալիցիոն համագործակցության մասին հուշագիր: Այս մասին թվիթերյան միկրոբլոգում...
13:11 24/02/2016Շատ եմ խնդրում, կիսապաշտպան արտահայտությունը մի արեք. Արման ԹաթոյանԱյս պահին կա ձևավորված թիմ և աշխատելու են թիմի հետ միասին
13:12 23/02/2016Վ.Բաղդասարյան. Ձայնագրությունը նայել եմ, հայհոյանք չկաՊատասախանելով լրագրողների հարցին, թե արդյո՞ք պատրաստ եք ներողություն խնդրել, Մհեր Սեդրակյանն ասաց. «Բայց ինչի՞ համար: Լավ կնայեք վիդեոն»:
11:21 22/02/2016«Փելեշյանը հավերժության պատանդն է»ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արտավազդ Փելեշյանի ծննդյան օրն է:
09:44 22/02/2016Սիրիայում տեղի ունեցած ահաբեկչությունների հետևանքով հարյուրից ավելի մարդ է զոհվելԱհաբեկչությունների պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը։
10:00 20/02/2016Մեր իրավունքը մենք պաշտպանեցինք մեր արյան գնով. ԼՂՀ նախագահԲակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի վերածննդի օրվա առթիվ:
15:09 19/02/2016Քաղաքական համագործակցության համար կարելի է կիսել նաև մարզերը. Փաշինյանի հեգնանքըԹող լինի առանձին Արագածի մարզ և առանձին Ոտնի մարզ, թող լինի առանձին Գեղարի մարզ և առանձին Ունիքի մարզ
09:43 19/02/2016Վաղինակ Շուշանյանն ուզում է Սպիտակի քաղաքապետ դառնալ. «Հրապարակ»«Հրապարակ»-ում կարդում ենք. «Ապրիլի 17-ին Սպիտակում քաղաքապետի ընտրություններին հնարավոր է առաջադրվի նաև ակտիվիստ, Բաղրամյանի դեպքերի մասնակից Վաղինակ Շուշանյանը: «Համաքաղաքացիներիս կողմից բազում...
12:09 18/02/2016Սահմանամերձ համայնքների բնակիչների էլէներգիայի, գազի և ոռոգման ջրի վարձը կառավարությունը մասնակի կփոխհատուցիԳումարը տրամադրվելու է ՀՀ Արարատի, Գեղարքունիքի, Վայոց Ձորի և Տավուշի մարզերի սահմանամերձ համայնքների բնակիչներին:
12:27 17/02/2016Իրանը՝ որպես տարանցիկ երկրներ դիտում է միայն Հայաստանին ու ՎրաստանինԻրանի էներգետիկայի նախարար Համիդ Չիթչիանը Վրաստանի փոխվարչապետ, էներգետիկայի նախարար Կախա Կալաձեի հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ Իրանը հնարավորություն ունի Հայաստանի տարածքով էլեկտրաէներգիա...
13:15 16/02/2016Թևան Պողոսյանի համար Սերժ Սարգսյանի ելույթում երկու նորություն կարԵթե գիտակցում եք, որ մի բան պետք է փոխվի, ապա վերցրեք պատասխանատվությունը ձեր վրա և փոխեք:
13:17 15/02/2016Օրենսդրական դաշտը նոր Սահմանադրությանը համապատասխանեցնելը ավելի բարդ է. Գագիկ ՂազինյանՄինչև նախագահի պաշտոնավարման ժամկետի ավարտը, ըստ Ղազինյանի, օրենսդրական դաշտը պետք է համապատասխանեցվի Սահմանադրությանը
16:00 13/02/2016Խոսրով Հարությունյան. Ծրագրային ելույթ էր«Մենք կարող ենք միմյանցից տարբերվել այդ նպատակներին հասնելու ուղիներով, մարտավարական, հայեցակարգային մոտեցումներով»:
20:25 12/02/2016Նախագահ. Հայաստանի արտաքին քաղաքականությունը հեռու է արկածախնդրությունիցՆախագահի նստավայրում այսօր օրենսդիր, գործադիր և դատական իշխանությունների, տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների ներկայությամբ հանրապետության...
13:30 12/02/2016Բորդյուժա. ԼՂ հակամարտության հարցում ՀԱՊԿ դիրքորոշումն անփոփոխ էՏարիների ընթացքում արցախյան հիմնահարցի շուրջ կազմակերպության դիրքորոշումը որևէ փոփոխություն չի կրել:
16:31 11/02/2016Բագրատյանի առաջարկի հետքերով. «Պակաս կարևոր չէ, թե ինչքանով են համատեղելի այդ ուժերը»Ի՞նչ նորություն կա այդտեղ, որ այդքան զարմացրել է:
15:22 10/02/2016Սերգեյ Մինասյան. Ճի՞շտ է խուսափելը նախաձեռնություններից, որոնք դուրս են Մինսկի խմբի շրջանակիցԵթե լինեն նույնիսկ տասնյակ ոչ հայանպաստ բանաձևեր, որևէ ձևով դրանք չեն կարող նպաստել Ադրբեջանի կողմից ռազմական գործողությունների վերսկսման վտանգին:
14:25 08/02/2016Զեկույցում տեղ են գտել բազմաթիվ չստուգված լուրեր, ասեկոսեներ, որոնց հիմնային տվյալները կրկնաստուգման լուրջ կարիք ունեն. Տիգրան ՄուկուչյանՀՀ իշխանություններն արդեն իսկ հրավեր են հղել և սկսել են քննարկումները ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-իև ԵԽ Վենետիկի հանձնաժողովի հետ:
12:16 05/02/2016Գալուստ Սահակյան. ՍԴ պատասխանատու գործունեությունը հաճախ պահանջում է նաև քաղաքացիական խիզախությունԻհարկե, հասարակությունը միշտ էլ ավելի շատ բան է ակնկալում Սահմանադրական դատարանի որոշումներից:

15:33 12/06/2012Mayor of Verona invited to visit ArmeniaArmenian Ambassador to Italy Ruben Karapetyan has visited the city of Verona, Italy, lately, where he met with Mayor of Verona Flavio Tosi.
13:14 12/06/2012OSCE Chairperson-in-Office: Sides must undertake serious measuresThe OSCE Chairperson-in-Office, Ireland's Deputy Prime Minister and Foreign Minister Eamon Gilmore and Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian highlighted the NK conflict, the recent processes,...
12:21 11/06/2012NKR Parliament urges international community to recognize independence of ArtsakhPeople of Nagorno-Karabakh are determined to defend its territorial integrity and to strengthen its independent and self-determined state
11:02 11/06/2012Sweet 60s: Armenian and Turkish films to be launched in YerevanIn the middles of May SALT Galata culture center in Istanbul hosted the Turkish part of the project
12:50 09/06/2012Catherine Ashton condemns armed incidents along borderThe High Representative urges Armenia and Azerbaijan, as partner countries, to step up their efforts to reach agreement on the Madrid principles
16:01 08/06/2012Armenian, Vietnamese FMs meet in HanoiParties discussed establishment of cooperation between the Armenian and Vietnamese Foreign Ministries, expansion of the legal-contractual field, intensification of cultural exchanges.
12:46 06/06/2012Aram Khachaturian’s birthday marked today“He is a big child – naïve, touchy but gifted with typical oriental sociability who loves noisy fetes, happy and generous people,” ballet master Yuri Grigorovich describes Aram Khachaturian
12:28 05/06/2012Azerbaijan fails assault attempt recording casualtiesThe second attempt of assault by Azerbaijani armed forces was revealed in Tavush region and defused as Armenian soldiers undertook necessary measures.
11:40 05/06/2012Kenneth Hachikian sends letter to Hillary ClintonIt is in this spirit that we call upon you to forcefully criticize Azerbaijan’s aggression during your upcoming visit with President Ilham Aliyev in Baku
16:11 04/06/2012Sharmazanov: Criminal becomes more and more impudentAzerbaijan once more proved that it carries out state-level terrorism and Armenophobia policy, planning at a high-level a military adventure ahead of the visit of U.S.
12:42 04/06/2012Azerbaijani diversion attack kills 3; Military Prosecutor arrives at sceneToday, according to preliminary information, Azerbaijan once again grossly violated the ceasefire, trying to break into Armenian military posts in the north-eastern region of the contact line between...
10:19 04/06/2012Preparing to meet Clinton: US Secretary of State arrives in Armenia todayHilary Clinton will have meetings with President Serzh Sargsyan and other senior statesmen, as well as with the representatives of the civil society
16:00 02/06/2012ANCA suggests steps Clinton to undertake during her Caucasus visitShe will visit Armenia on June 4th.
13:12 01/06/2012International Children Protection Day markedThe Municipality of Yerevan, different organizations and museums have initiated events dedicated to the day
13:40 31/05/2012Cabinet resigns, though keeps workingThe PM has already submitted the Cabinet resignation to Armenian President
17:27 29/05/2012Explosion in ‘Electron’ factory kills two peopleIn the aftermath of the explosion that occurred in “Electron” factory today two people are reported dead.
15:47 29/05/2012Explosion in ‘electron’ factory left suffered peopleTwo people were left under the debris
12:15 28/05/2012Armenia’s top officials mark 94th anniversary of Sardarapat BattleSardarapat hosts festive events dedicated to the 94th anniversary of the 1st Independence of the Republic of Armenia and the Battle of Sardarapat, with singing, dancing and theatrical performances.
09:48 28/05/2012Serzh Sargsyan issued congratulatory address on Republic DayCongratulatory Address by President Serzh Sargsyan on the occasion of Republic Day Dear Compatriots, I congratulate us all on the occasion of Republic Day.
12:16 26/05/2012Hillary Clinton to arrive in Yerevan June 4US Secretary of State Hillary Clinton will visit Denmark, Norway, Sweden, Armenia, Georgia, Azerbaijan and Turkey in a weeklong trip starting May 31, according to her spokeswoman.