14:35 14/10/2015Շատ ժամանակ ինձ ասում են` պարոն Աբրահամյան դուք չեք ամաչո՞ւմ, որ ռուսերեն լավ չեք խոսում. Արա Աբրահամյան«Ես ընդհանրապես չեմ ուզում որևիցե մեկին նմանվեմ, եթե ուզենայի նմանվեի, Մալիշկայից կհասնեի ընդամենը Արարատյան դաշտավայր: Ընենց որ, եթե ես ասեի իմ ամբիցիաների մասին, կզարմանաք, ավելի լավ ա չասեմ»,...
14:00 13/10/2015Նալբանդյան. Կարևորում ենք Հայաստանի հետ բանակցությունների մանդատի տրամադրումըԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ Եվրոպական հանձնաժողովին Հայաստանի հետ բանակցությունների մանդատի տրամադրման վերաբերյալ: «Կարևորում ենք Եվրոպական Միության խորհրդի կողմից...
16:30 12/10/2015ՖՄԿ ԱԳ նախարարների համաժողովին ընդունված բանաձևերից մեկը նվիրված էր ցեղասպանությունների կանխարգելմանը. ՆախարարԵրևանում կայացած Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության նախարարական համաժողովի 31-րդ նիստը լավ առիթ էր ևս մեկ անգամ վերահաստատելու Հայաստանի հանձնառությունը՝ ի պաշտպանություն Ֆրանկոֆոնիայի...
11:26 12/10/2015«Արմթեքը» կարևոր հարթակ է նորագույն տեխնոլոգիաների տարածման, ինչպես նաև ոլորտի ձեռքբերումների ներկայացման համար. վարչապետ«ԱրմԹեք» Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի գլոբալ համաժողովը կարևոր հարթակ է նորագույն տեխնոլոգիաների տարածման, նոր գործարար և ներդրումային հնարավորությունների հայտնաբերման, ինչպես նաև ոլորտի...
10:05 10/10/2015Սերժ Սարգսյան. Հանդուրժողականության, ժողովրդավարության սկզբունքների վրա հիմնված հասարակության կառուցումը մեր բոլորի նպատակն էՀանդուրժողականության, ժողովրդավարության սկզբունքների վրա հիմնված հասարակության կառուցումը մեր բոլորի նպատակն է
15:06 09/10/2015Գագիկ Հարությունյանը` Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությունների մասին«Կա Սահմանադրության բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողով, որը աշխատանք է կատարել: Ես ամեն օր եմ աշխատում Սահամանդրության հետ և Սահմանադրության տարբեր հոդվածների վերաբերյալ տասնյակ հոդվածներ ու...
14:48 09/10/2015Հոկտեմբերի 9-ը՝ Հայաստանի լեռների և լեռնագնացների օրԵրրորդ տարին անընդմեջ հոկտեմբերի 9-ը նշվում է որպես Հայաստանի լեռների և լեռնագնացների օր: Այդ նախաձեռնությամբ 2013 թվականին հանդես է եկել Ալպինիզմի և լեռնային տուրիզմի հայկական ֆեդերացիան: Այդ օրը...
14:57 08/10/2015Կառավարությունը խրախուսելու է սփյուռքահայ գործարարներին. Կարեն ՃշմարիտյանՀՀ ներդրումային քաղաքականության հայեցակարգով առաջին ու կարևոր սկզբունքը «բաց դռների» քաղաքականությունն է: Այս մասին կառավարության նիստից հետո տեղի ունեցած ասուլիսում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն...
15:36 07/10/2015Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությունը շտապողական տեքստ էր. Գալուստ ՍահակյանՍահակյանն սպասո՞ւմ էր նման «հարված» Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից. «Չեմ կարծում, որ դա հարված է կամ քննադատության այն ծիրն է, որն ավելին է, քան «ոչ»-ն է ասում»:
14:36 07/10/2015«Ռոսատոմի» տնօրենը ՀՀ Նախագահին ներկայացրել է ՀԱԷԿ-ի երկրորդ էներգաբլոկի ուսումնասիրության միջանկյալ արդյունքներըՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ատոմային էներգիայի հարցերով ՌԴ պետական «Ռոսատոմ» կորպորացիայի գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Կիրիենկոյին: Այս մասին հայտնեցին երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:...
14:53 06/10/2015«Ե՞րբ է ստեղծվել այդ արատավոր համակարգը». Շարմազանովը հարցեր ունի ՔոչարյանինՇարմազանովը հարցեր ունի Քոչարյանին
14:36 05/10/2015ԱԺ-ն որոշեց հանրաքվեի դնել Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծըԱյսօր Ազգային ժողովը ձայների մեծամասնությամբ` կողմ 104, ձեռնպահ` 3, դեմ՝ 10 ընդունեց «ՀՀ նախագահի համար ընդունելի առաջարկների հիման ՀՀ սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը հանրաքվեի դնելուն...
13:18 05/10/2015Սահմանադրական փոփոխությունների նախագծի ամբողջական տեքստըՀաստատվել է Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի 20.08.2015 թ. նիստում:
12:12 05/10/2015Պետք է ցույց տանք զանգվածային անհնազանդություն. ՓոստանջյանԱզգային ժողովի քառօրյա նիստերի մեկնարկին «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարեց, որ խորհրդարան է բերվել «ապազգային մի նախագիծ»
10:38 05/10/2015Խորհրդարանն այսօր վերջնական դիրքորոշում կհայտնի Սահմանադրության նախագծի վերաբերյալՍահմանադրական փոփոխությունների նախագծի վերջնական տեքստը այսօր կներկայացվի Ազգային ժողովում մեկնարկելիք քառօրյա նիստում: ՀՀ նախագահի ներկայացուցիչ, Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական...
14:47 03/10/2015Նախագահն այցելել է «ԴիջիԹեք էքսպո-2015» տեխնոլոգիական ցուցահանդես (լուսանկարներ)Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում հոկտեմբերի 2-4-ը անցկացվող «ԴիջիԹեք էքսպո-2015» տեխնոլոգիական ցուցահանդես: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի...
17:48 02/10/2015«Անհապաղ նախաձեռնել ժողովրդի համախմբմանն ուղղված ու յուրաքանչյուր հայի խղճին ու մտքին հասանելի գործընթացներ»Բաց նամակ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը վերականգնելու անհրաժեշտության մասին: Ստորև ներկայացնում ենք բաց նամակն ամբողջությամբ.
14:21 02/10/2015ՀԱՊԿ անդամ պետությունների զինծառայողները՝ «Անխախտելի եղբայրություն-2015»-ին (լուսանկարներ)ՀՀ ՊՆ «Բաղրամյան» զորավարժարանում շարունակվում է սեպտեմբերի 30-ին մեկնարկած ՀԱՊԿ Հավաքական խաղաղապահ ուժերի (ՀԽՈՒ) «Անխախտելի եղբայրություն-2015» զորավարժությունը։ Զորավարժության երկրորդ փուլի...
11:45 01/10/2015Սակագները հիմնավորված են և դրանց փոփոխության անհրաժեշտությունը չկա. վարչապետԱյսօր ՀՀ կառավարության նիստում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը անդրադառնալով «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության վաճառքին և «ԴԵԼՈՅԹ ԸՆԴ ՏՈՒՇ» միջազգային խորհրդատվական ընկերության խորհրդատվական...
10:10 30/09/2015Նախագահը հանդիպում է ունեցել ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղար Բան Կի-Մունի հետՄիավորված ազգերի կազմակերպության Գլխավոր վեհաժողովի 70-րդ նստաշրջանին մասնակցելու նպատակով Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում գտնվող Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 29-ին հանդիպում է ունեցել ՄԱԿ-ի...

09:24 30/11/2013Сегодня Международный день защиты информацииВ 1988 году американская Ассоциация компьютерного оборудования объявила 30 ноября Международным днем защиты информации (Computer Security Day).
15:41 29/11/2013Армения пытается внедрить европейский опыт примирения в регионе Южного Кавказа. В каком ключе Ереван решает проблемы с соседями…Президент Армении Серж Саргсян сегодня в Вильнюсе принял участие в третьем саммите глав государств «Восточного партнерства» и выступил с речью.
15:15 29/11/2013На саммите «Восточного партнерства» в Вильнюсе Армения и Евросоюз приняли совместное заявлениеВ рамках саммита «Восточного партнерства» в Вильнюсе Армения и Евросоюз приняли совместное заявление, в котором выражается готовность укрепить всеобъемлющее сотрудничество в сферах, представляющих...
09:25 29/11/2013Сегодня отмечается Всемирный день отказа от покупокЕжегодно в конце ноября люди во многих странах мира на сутки отказываются от любых покупок, напоминая себе о том, что чрезмерное потребление – опасная общественная тенденция.
15:40 28/11/2013Сегодня стартует Телемарафон-2013 Всеармянского фонда «Армения». Участие – долг каждого армянина«Мы победили в войне и обязаны одержать победу также в сфере экономической конкуренции».
10:46 28/11/2013Политолог: Участие Армении в Вильнюсском саммите на уровне президента подчеркивает важность процесса европеизации для страны«Мы стали свидетелями красивого жеста со стороны властей Армении: отбывшую в Вильнюс делегацию возглавляет президент Армении, и это подчеркивает важность процесса европеизации для Армении»– заявил в...
17:11 27/11/2013«Черный список» МИД Азербайджана – PR-акция с целью удержать иностранных граждан от посещения НКР. Анализ российского блоггера«Однако президент Алиев так же, как и министр Мамедъяров, остался нем, подобно каспийскому осетру», – пишет sterligoff.
13:02 27/11/2013Американский город Хайленд признал независимость Нагорно-Карабахской Республики26 ноября Городской совет Хайленда (штат Калифорния, США) принял декларацию об установлении побратимских отношений между городами Бердзор (Кашатагского района Нагорно-Карабахской Республики) и...
17:01 26/11/2013Находящийся в плену в Азербайджане армянский военнослужащий Акоп Инджигулян написал письмо роднымПо словам Зары Аматуни, «в ереванском офисе МККК представители организации встретились с родными армянского военнопленного и передали им письмо от Акопа Инджигуляна».
09:31 26/11/2013Сегодня Всемирный день информации26 ноября отмечается Всемирный день информации (World Information Day), который проводится ежегодно с 1994 года по инициативе Международной академии информатизации (МАИ), имеющей генеральный...
15:40 25/11/2013ЗАО «Армения – Международные аэропорты» и Air France договорились об увеличении количества рейсовКроме того, с декабря текущего года увеличится и число рейсов в ОАЭ: 11 вместо прежних 7 в неделю.
14:38 25/11/2013Тюрколог: Для Анкары вопрос открытия армяно-турецкой границы служит инструментом давления на Баку«Заявления „одна нация – два государства” носят риторический характер. На самом деле Турция зависит от азербайджанских энергоносителей».
11:10 25/11/2013Сегодня Национальному герою Армении Монте Мелконяну исполнилось бы 56 лет25 ноября – день рождения одного из величайших сынов армянского народа, национального героя Армении Монте Мелконяна.
13:54 23/11/2013Турецкий юрист подскажет армянам способы получения компенсации у Турции и возврата потерянной собственности«Если Турция хочет стать „демократической страной”, то, отметил он, она должна считаться со всем этим».
12:27 23/11/2013Эдуард Шармазанов: Турция должна прекратить блокаду Армении и отказаться от односторонней позиции в карабахском конфликтеНа заседании Исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА) обсуждался ряд вопросов, в том числе и состоявшаяся 19 ноября в Вене встреча президентов Армении и Азербайджана.
13:37 22/11/2013МККК вынужден обратиться с просьбой о предоставлении очков армянскому военнопленному А. Инджигуляну к правительству АзербайджанаПо словам Арутюна Инджигуляна, Акоп Инджигулян точно написал письмо о переводе в третью страну.
12:58 22/11/2013Подрыв военно-транспортного управления в пригороде Дамаска: погиб военнослужащий-армянинВ результате подрыва боевиками оппозиции военно-транспортного управления сирийской армии в пригороде Дамаска Харасте 18 ноября погибли и получили ранения десятки человек, среди них...
15:03 21/11/2013Действия следователя Айка Акопяна заставили сатирика Вардана Петросяна обратиться также к омбудсмену АрменииРанее В. Петросян дал показания и заявил об отказе принимать участие в осуществляемых под руководством А. Акопяна следственных действиях в рамках возбужденного по факту аварии уголовного дела.
11:33 21/11/2013Воинская часть Матагиса признана одной из лучших по уровню физической подготовки в Армии обороны НКРВоинская часть Армии обороны НКР, расположенная в районе Талыш-Матагиса, помимо выполнения задач боевого дежурства, проявляет большую активность и в плане организации спортивно-массовых мероприятий.
10:12 21/11/2013Сегодня отмечается Всемирный день приветствийВсемирный день приветствий (World Hello Day) отмечается ежегодно 21 ноября. В 1973 году праздник приветствий придумали два брата-американца Майкл и Брайен Маккомак (Michael and Brian McCormack) в...