00:59 30/09/2015Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթը ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 70-րդ նստաշրջանում (տեսանյութ)Ադրբեջանի՝ նման ագրեսիվ քաղաքականության շարունակվելու դեպքում Հայաստանը կիրականացնի անհրաժեշտ իրավական և ռազմաքաղաքական քայլերը՝ ապահովելու ՀՀ և ԼՂՀ անվտանգությունն ու խաղաղ զարգացումը:
16:44 29/09/2015Վարչապետը մասնակցել է Օլիմպիական ավանի բացմանը (լուսանկարներ)Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Երևանում մասնակցել է Օլիմպիական ավանի բացմանը, որին ներկա են եղել Ազգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիայի նախագահ շեյխ Ահմադ Ալ-Ֆահադ Ալ-Սաբահը, Եվրոպայի օլիմպիական...
13:28 29/09/2015ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովը ողջունում է Հայաստանում սահմանադրական բարեփոխումների առաջընթացըՍտրասբուրգում Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանի շրջանակներում ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովը նախօրեին կայացած նիստի ժամանակ ողջունել է Հայաստանի Հանրապետությունում...
14:26 28/09/20152009-ից մինչ օրս բնակչության շրջանում կատաղություն հիվանդության դեպքեր չեն արձանագրվել. մասնագետՑավոք սրտի, կատաղության դեմ պայքարն այսօր մնում է գերակա խնդիր շատ երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի համար: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ առողջապահության նախարարության...
09:55 28/09/2015Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 900 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆՍեպտեմբերի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի...
15:59 26/09/2015Գագիկ Հարությունյան. Մշակվել է Հայոց ցեղասպանության հետևանքների վերացման իրավական հիմնահարցերի փաթեթըՀայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի 6-րդ նիստի ընթացքում սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը ՀՀ նախագահին է ներկայացրել Հայոց...
13:08 26/09/2015ՊՆ. Հրետակոծման ժամանակ հակառակորդն հարվածներ է հասցրել դիրքապահ ուժերի թիկունքում տեղակայված ստորաբաժանումներինԻնչպես արդեն տեղեկացրել է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ս.թ. սեպտեմբերի 25-ին 17:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի կողմից հրետակոծման է ենթարկվել ԼՂՀ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՊԲ...
11:29 26/09/2015Կայացել է Նալբանդյան-Մամեդյարով հանդիպումը«Բոլորին ամեն ինչում մեղադրում են, ձևացնում են, թե կարգավորում են ուզում, բայց իրականում՝ հակառակն են անում»:
13:52 25/09/2015Հաստատվել է ՀՀ հակակոռուպցիոն ռազմավարությունըՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում հաստատվեց ՀՀ հակակոռուպցիոն ռազմավարությունը և դրա իրականացման 2015-2018 թթ.
10:06 25/09/2015Նալբանդյան. Այս սադրանքը Ադրբեջանի արձագանքն է միջնորդների արդյունավետ բանակցությունների ակնկալիքին«Այս սադրանքը Ադրբեջանի արձագանքն է միջնորդների արդյունավետ բանակցությունների ակնկալիքին»
13:55 24/09/2015Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Հայ Կաթողիկե «Սրբոց Նահատակաց» Աթոռանիստ եկեղեցու օծման արարողությանըՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Գյումրիում ներկա է գտնվել Հայ Կաթողիկե «Սրբոց Նահատակաց» Աթոռանիստ եկեղեցու օծման արարողությանը և Սուրբ պատարագին, որը տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի...
12:37 24/09/2015Կո՞ղմ, թե՞ դեմ. Ալումյանը Սահմանադրական երկընտրանքից դուրս գալու լուծում է առաջարկումՀայաստանի Փաստաբանների պալատի անդամ Հայկ Ալումյանն, օրինակ, կողմ է մեր երկրում 100 տոկոսանոց համամասնական ընտրական համակարգի ներդրմանը, ինչը նախատեսվում է Սահմանադրության փոփոխությունների նախագծով:...
17:57 23/09/2015Նախագահը ներկա է գտնվել երիտասարդ գիտնականների համար կառուցված բնակելի համալիրի բացմանըՀՀ Նախագահ, Երևանի պետական համալսարանի շրջանավարտների միավորման հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մայրաքաղաքի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում ներկա է գտնվել «ԵՊՀ շրջանավարտների...
16:16 23/09/2015Չինաստանը շահագրգիռ են խորացնել Հայաստանի հետ տնտեսական հարաբերությունները. Լյու ԼյանգՀայաստանը կարևորում է տնտեսության մեջ չինական ընկերությունների ներգրավվածությունը: Այս մասին նշել է վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Պեկինում Չինաստանի Արտահանման-ներկրման բանկի խորհրդի նախագահի տեղակալ...
12:43 22/09/2015ԲՀԿ խոսնակ. Սահմանադրական փոփոխությունների նախագծին դեմ ասելու որևէ լուրջ պատճառ չենք կարող բերել«Մեր կուսակցության անունից հայտարարում եմ, որ կա կուսակցության և խմբակցության որոշում՝ Ազգային ժողովում սահմանադրական բարեփոխումների նախագծին քվերակելու ենք կողմ և աջակցելու ենք հանրաքվեի...
15:19 21/09/2015Սերժ Սարգսյան. Չեմ կասկածում, որ բոլոր նվիրյալների ժամանակն էլ գալու էՆախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրերով, Հայաստանի Հանրապետության անկախության 24-րդ տարեդարձի կապակցությամբ` գիտության, կրթության, սպորտի, արվեստի և մշակույթի մի խումբ գործիչներ, առողջապահության,...
11:50 21/09/2015Անկախության տոնի առթիվ ՀՀ նախագահին շնորհավորանքներ են հղել Պուտինը, Օբաման, Օլանդը և այլքՀայաստանի Հանրապետության անկախության 24-րդ տարեդարձի առթիվ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձներ է ստանում օտարերկրյա պետությունների ղեկավարներից, միջազգային կազմակերպությունների, պետական և...
11:49 19/09/2015Զինկոմի սպանության կասկածյալը նրա նախկին տեղակալն է, հարուցվել է քրգործՆրա նախկին տեղակալը կասկածվում է:
11:35 19/09/2015Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Արմենիա էքսպո 2015» ցուցահանդեսի բացմանըՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել «Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտ» ՓԲԸ-ի «Երևան Էքսպո» կենտրոնում «Արմենիա էքսպո 2015» ամենամյա ցուցահանդեսի բացմանը: Երկրի...
14:00 18/09/2015Նախագահն այցելել է Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի Երևանի մասնաճյուղ (լուսանկարներ)Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է միջպետական համաձայնության շրջանակում մայրաքաղաքում բացված Մ. Վ․ Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի (ՄՊՀ) Երևանի մասնաճյուղ: Հանրապետության Նախագահը...

14:27 20/11/2013«Артист, обезьянничает». Оскорбление Айка Акопяна заставило сатирика Вардана Петросяна «бойкотировать» следствиеВ. Петросян сегодня утром дал показания и заявил об отказе принимать участие в осуществляемых под руководством следователя Айка Акопяна следственных действиях в рамках дела по факту ДТП.
13:43 20/11/2013Продовольственная война между Арменией и Грузией разгорается. Ереван настаивает на экспертизе картофеля в третьей странеРанее председатель Аграрно-крестьянского союза Армении Грач Берберян отметил, что в заявлении Минфина Грузии видит «азербайджанский след».
10:35 20/11/2013Госдеп США призывает президентов Армении и Азербайджана к активности в вопросе мирного урегулирования карабахского конфликтаПредставитель Госдепартамента США Джен Псаки приветствовала состоявшуюся накануне, 19 ноября, в Вене встречу президентов Армении и Азербайджана под патронажем сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
09:16 20/11/2013Сегодня Всемирный день детейВ 1954 году Генеральная Ассамблея ООН рекомендовала всем странам ввести в практику празднование Всемирного дня детей (Universal Children's Day) как дня мирового братства и взаимопонимания детей,...
18:00 19/11/2013Президенты Армении и Азербайджана договорились активизировать переговоры по карабахскому урегулированию. Итоги встречи в ВенеСерж Саргсян и Ильхам Алиев договорились вновь встретиться в последующие месяцы.
14:08 19/11/2013Переговоры по Карабаху продолжатся или придется начать с чистого листа? Т. Абрамян о встрече президентов Армении и АзербайджанаНа сегодняшних переговорах по карабахскому урегулированию в плане общей атмосферы и доверия между сторонами ситуация сложилась совершенно новая.
09:29 19/11/2013Сегодня Международный мужской деньЕжегодно 19 ноября в мире отмечается Международный мужской день (International Men's Day). Впервые его отпраздновали в 1999 году жители Республики Тринидад и Тобаго — островного государства в южной...
18:23 18/11/2013Угрозы Турции лишь приблизят признание Австралией Геноцида армян. Статья «The Australian»«В Австралии уважают свободу слова, и угроза Турции лишь приблизит тот день, когда федеральное правительство Австралии признает первый геноцид XX века».
16:02 18/11/2013Нарушение Азербайджаном режима перемирия накануне встречи президентов. Опасность последствий представил Т. Абрамян«Азербайджан продолжает нарушать режим прекращения огня даже после того, как сопредседатели Минской группы ОБСЕ в своем последнем заявлении подчеркнули важность соблюдения режима перемирия».
12:21 18/11/2013До февраля Армения будет готова к подписанию договора о вступлении в Таможенный союз. Заявление замглавы МИДДо февраля Армения будет практически готова к подписанию договора о присоединении к Таможенному союзу (ТС) и Единому экономическому пространству (ЕЭП).
10:52 18/11/2013Ночью температура воздуха в Армении опустится ниже нуляНа территории Армении 18, 19 и 22 ноября ожидается погода без осадков. В восточных районах возможны слабые осадки. Ветер северо-восточный до 3-8 м/с. Температура воздуха ночью 20 ноября повысится на...
10:42 18/11/2013В списках погибших при авиакатастрофе в Казани армян нет17 ноября, в 19:25, при посадке разбился принадлежащий авиакомпании «Татарстан» самолет «Боинг», следовавший рейсом Москва – Казань.
13:00 16/11/2013Перед кончиной архиепископ Арсен Берберян благословил и выразил поддержку известному армянскому сатирику Вардану Петросяну«В Первопрестольном храме Эчмиадзина молюсь за то, чтобы ни один сын армянского народа не становился жертвой несчастных случаев и несправедливости».
09:40 16/11/2013Сегодня Международный день терпимости16 ноября 1995 года государства-члены ЮНЕСКО приняли Декларацию принципов терпимости. В 1996 году Генеральная Ассамблея ООН предложила государствам-членам ежегодно 16 ноября отмечать Международный...
17:42 15/11/2013Европа, Азербайджан и икра. Итальянская пресса держит Азербайджан в центре внимания«Икра ввиду своей дороговизны (1 кг стоит около 1500 евро) всегда была символом роскоши и довольно долгое время помогала некоторым государствам „разъяснять” свои намерения другим странам».
12:22 15/11/2013Центр сирийского Алеппо подвергся ракетному обстрелу: среди погибших есть армянинВ центре сирийского Алеппо – в квартале Муншие – накануне, в районе 12:10 по местному времени, у государственной пекарни взорвалась ракета.
19:38 14/11/2013У России есть легитимный предлог для поддержки Армении в случае войны в Нагорном Карабахе. Анализирует «EUobserver.com»Американский эксперт по политике и экономике Евразии Александрос Петерсен прокомментировал недавнее заявление командующего размещенной в Армении 102-й военной базы ВС России Андрея Рузинского.
10:00 14/11/2013Температура воздуха в Армении повысится на 2-4 градусаНа территории Армении 14-15 ноября ожидается погода преимущественно без осадков. 16-18 ноября в восточных районах возможны слабые осадки. Ветер северо-восточный до 3-8 м/с. Температура воздуха 14...
09:37 14/11/2013Президент Армении Серж Саргсян в НКР наблюдал за учениями на тему «Переход батальона к обороне»Президент Армении Серж Саргсян, находящийся в НКР с рабочим визитом в рамках программы сотрудничества двух армянских республик, вместе с президентом НКР Бако Саакяном, министром обороны РА Сейраном...
16:39 13/11/2013Карен Сарибекян: Недалек тот день, когда НКР будет принимать непосредственное участие в переговорах, и альтернативы этому нет«К сожалению, вследствие определенных обстоятельств, Нагорно-Карабахская Республика напрямую не участвует в переговорах, и перед важными встречами и событиями и после них президенты Армении и НКР...