14:31 19/11/2015«Հավատում ենք, որ կառավարությունը կհասկանա՝ «Նաիրիտի» վերագործարկելն ինչ նշանակություն ունի Հայաստանի համար»Նաիրիտցիներն այսօր կրկին հավաքվել էին կառավարության շենքի դիմաց՝ «Նաիրիտ» գործարանը վերագործարկելու պահանջով: «Մենք հնարավոր է ձեռքներս գցում ենք փրփուրներին, բայց հավատում ենք, որ այնուամենայնիվ,...
14:08 18/11/2015ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալը բարձր է գնահատել ՀՀ ներդրումը գլոբալ անվտանգության ապահովման գործումՎերջին տարիներին համատեղ ջանքերով երկկողմ հարաբերություններում դրական առաջընթաց է արձանագրվել, ինչը լայն հնարավորություններ է ստեղծում՝ փոխգործակցության առավել ամրապնդման ու ընդլայնման համար: Այս...
12:05 18/11/2015Սոցիոլոգ. Հարցված քաղաքացիների 65 տոկոսի 2/3 դեռ կողմնորոշված չէ՝ «այո», թե «ոչ»«Հանրաքվեն քաղաքացիական ակցիա է, միջքաղաքական, միջկուսակցական պայքարի հետ կապ չունի: Ամեն ոք նոր Սահմանադրությունը գնահատում է սեփական շահերի տեսակետից, որը կուսակցության հետ կապ չունի»,-լրագրողների...
13:39 17/11/2015Կարեն Քոչարյանը Լևոն Զուրաբյանին հրավիրել է քննարկել սահմանադրական բարեփոխումներըՇնորհակալ եմ «Ոչ»-ի համատեղ քաղաքական շտաբին՝ մեր հեռուստանախագծի վերաբերյալ քաղաքական հայտարարություն տարածելու համար
13:18 16/11/2015Գալուստ Սահակյանը՝ ԵԽԽՎ ընդունած բանաձևի նախագծի մասին«Այս պահին մենք գործ ունենք ոչ թե ԵԽԽՎ-ի հետ, այլ Ադրբեջանի ու Թուրքիայի»:
11:41 14/11/2015Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Նախագահին«Այս դժվարին պահին Հայաստանը եղբայր Ֆրանսիայի կողքին է և պատաստ է ամենայն աջակցություն ցուցաբերել»:
16:22 12/11/2015Աշոտյանը շնորհակալ է ՀԱԿ-ինՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ «Հանրային» հեռուստաընկերությամբ հեռարձակվող քաղաքական թոքշոուն սկսելուց առաջ ենթադր
14:20 12/11/2015Ադրբեջանում գտնվող Կոթիի 76-ամյա բնակչուհին ԿԽՄԿ-ի օգնությամբ հայրենադարձվել էԿարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ԿԽՄԿ հովանու ներքո նոյեմբերի 12ին Հայաստան է հայրենադարձվել ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող` Կոթի գյուղի բնակչուհի 76ամյա Լուսիկ Աբովյանը Այս մասին Panoramaamը տեղեկանում է Կարմ
11:20 11/11/2015ԱԺ-ն ընդունեց նույնականացման քարտով քվեարկելու օրինագիծըՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում ձայների 97 կողմ և 12 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց «Պետական նպաստների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը Բացի
12:32 10/11/2015«Չփորձենք աչքը դզելու տեղն ունքն էլ հետը ծռենք». Թևան Պողոսյանը՝ նպաստների մասին (տեսանյութ)«Եթե նպաստների մասին օրենքում փոփոխություններ են կատարվում, ապա դրանք պետք է նպաստեն ծնելիության բարձրացմանը»,-Աժ արտահերթ նիստում այսօր «Պետական նպաստների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ...
15:45 09/11/2015Կառավարությունը դրամական միջոցներ կտրամադրի Տուլայի վթարից տուժած ընտանիքներինՏուլայում վթարի ենթարկված ավտոբուսի վարորդը և այն շահագործող ընկերությունը գործել են օրենսդրական դաշտում, և քննության արդյունքում պարզ կլինի` ով ինչ պատասխանատվության կենթարկվի: Այսօր Ազգային...
16:41 07/11/2015Նախագահն այցելել է մայրաքաղաքում գտնվող «Սպայկա» ընկերություն և Արարատի մարզի մի շարք ձեռնարկություններՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մայրաքաղաքում այցելել է միջազգային բեռնափոխադրումներ իրականացնող «Սպայկա» ընկերություն: Նախագահը շրջել է ընկերությունում, ծանոթացել ընթացիկ աշխատանքներին, իրականացված...
14:54 07/11/2015Պաշտպանության նախարար. Անընդունելի է միակողմանի զիջումների պարտադրանքըՄիակողմանի զիջումների պարտադրումը մեզ համար անընդունելի է: Այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ով մասնակցում էր Ռազմական հետախուզության կազմավորման 23-րդ...
13:05 06/11/2015Զարգանում է Չինաստանի և «Մեկ գոտի և մեկ ուղի» գծի երկայնքով տեղակայված երկրների համագործակցությունը«Մեկ գոտի և մեկ ուղի» հայեցակարգը, որն առաջ է քաշել ՉԺՀ նախագահ Սի Ցզինպինը 2013թ.-ին, ներկայացնում է առևտրային և ենթակառուցվածքային մի ցանց և ներառում է երկու խոշոր նախագիծ՝ «Մետաքսյա Ճանապարհի...
16:30 05/11/2015ԵՄ-ն Հայաստանին կտրամադրի 24 միլիոն եվրո դրամաշնորհԵվրամիությունից 2016 թվականին Հայաստանին կտրամադրվի 24 միլիոն եվրո դրամաշնորհ: Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում հայտարարեց ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Պավել Սաֆարյանը՝ Եվրոպական ինտեգրման և...
11:23 04/11/2015Մեր բոլոր գերատեսչություններն իրենց առաջարկներն ունեն ԵՄ-ին. Կարեն ՃշմարիտյանԱյս կոմիտեի նիստը հատկանշական է նրանով, որ ԵՄ-ն մանդատ է ստացել Հայաստանի հետ նոր ձևաչափի պայմանագիր կնքելու և բանակցություններ սկսելու համար: Այս մասին այսօր մեկնարկած ՀՀ-ԵՄ համագործակցության...
18:16 03/11/2015ՀՀ նախագահ. ԼՂ խնդիրը կարող է լուծվել միայն կողմերի համար ընդունելի փոխզիջումների հիման վրաՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Զալբերին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից: Նախագահը...
13:43 03/11/2015Կրկնակի քվեարկելու հավանականությունը զրոյի է հավասարեցված. Մ. Մինասյան«Ստեղծվել են տարածքային և համայնքային շտաբեր, փորձելու ենք հանրությանը տեղեկացնել «այո»-ի առավելությունների մասին, սահմանադրական փոփոխությունների իմաստը»,-լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ...
15:31 02/11/20152016թ-ի պետբյուջեի ծախսային մասը կավելանա 68.1 մլրդ դրամով. Արթուր Ջավադյան2015 թվականի 7 ամիսների ընթացքում ՀՀ տնտեսական աճի տեմպերն ակնկալվածից բարձր են եղել՝ հիմնականում պայմանավորված գյուղատնտեսության և արդյունաբերության ոլորտներում սպասվածից ավելի մեծ աճերի...
10:51 02/11/20152016թ-ի պետական բյուջեն ևս ունի հստակ սոցիալական ուղղվածություն. վարչապետ2016 թվականի պետական բյուջեի նախագծի հիմքում առաջին հերթին դրվել են իրատեսականության և կայունության դրույթները: Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում 2016 թվականի պետական բյուջեի քննարկման ժամանակ...

13:35 19/12/2013Партия «Гнчакян»: Некоторые турецкие организации назначили вознаграждение за каждого убитого в Сирии армянинаВ посольстве Сирии в Ереване сегодня встретились временный поверенный в делах Сирии в Армении Иссам Наял и председатель правления Социал-демократической партии «Гнчакян» (СДПГ) Нарек Галстян.
18:15 18/12/2013Sabah: Армяно-турецкие протоколы помогли президенту США Б. Обаме избежать выполнения обещаний по вопросу Геноцида армян«В канун 2015г. давление на США в вопросе признания Геноцида армян усилится. Вот почему реанимация процесса по нормализации армяно-турецких отношений стала столь важна для Вашингтона».
09:57 18/12/2013Сегодня Международный день мигранта18 декабря 1990 года Генеральная Ассамблея ООН приняла Международную конвенцию о защите прав всех трудящихся-мигрантов и членов их семей (International convention on the protection of the rights of...
16:53 17/12/2013В парламенте Армении потребовали отставки правительства из-за продажи России 20% акций ЗАО «АрмРосгазпром»Однако глава Минэнерго Армении открестился от ошибок в политике правительства и сказал, что не считает деятельность кабмина неэффективной.
15:13 17/12/2013Глава Минэнерго: Тариф на природный газ для потребителей Армении останется неизменным«Тариф на природный газ для потребителей Армении останется неизменным и не будет снижен. Я не знаю, кто распространил подобную информацию, но тариф не изменится», – заявил на сегодняшних...
14:22 17/12/2013Грайр Товмасян: В Армении будут внедрены альтернативные меры уголовного наказания«Внедрение альтернативных мер уголовного наказания позволит существенно разгрузить уголовно-исполнительные учреждения (УИУ)», – добавил Г.Товмасян.
17:20 16/12/2013«Армросгазпром» довел консервный завод «Алишан» до краха. Собственник просит президента и генпрокурора Армении о помощи«Я все бросил и приехал в Армению, люблю эту страну, но сейчас должен закрыть завод и уехать».
12:42 16/12/2013Азербайджан вновь нарушил режим перемирия. Погиб военнослужащий ВС Армении14 декабря в результате огня со стороны противника скончался военнослужащий контрактной службы Грант Погосян.
16:28 14/12/2013Противники пенсионной реформы в Армении намерены идти до конца. Конституционный суд вовсе не финал«КС является всего лишь высшей судебной инстанцией, но отнюдь не конечной стадией борьбы».
14:23 14/12/2013Давутоглу устроил визитом в Армению шоу с целью смягчить давление на Турцию к 100-й годовщине Геноцида армян. Мнения экспертовГлава МИД Турции Ахмет Давутоглу приехал в Армению с целью устроить шоу. Об этом заявил сегодня на пресс-конференции в Ереване тюрколог Артак Шакарян, отметив, что Анкара данным шагом сумела добиться...
16:42 13/12/2013Связанные с ЕС и Таможенным союзом развития не оказали воздействия на статус-кво в вопросе Нагорного Карабаха. Итоги 2013 года«Развитие событий в регионе, связанное как с Евразийским союзом, так и с Евросоюзом, фактически никоим образом не повлияло на данный процесс», – сказал Сергей Минасян.
20:13 12/12/2013Во время в Армению глава МИД Турции А. Давутоглу попал в неловкую ситуацию. Статья Томаса де ВаалаБританский журналист, старший научный сотрудник по Кавказу Фонда Карнеги Томас де Ваал в аналитической статье «Попав в неловкую ситуацию в Ереване», опубликованной на сайте Фонда Карнеги, обратился к...
16:00 12/12/2013Глава Палаты адвокатов Армении представил «плюсы и минусы» скандального доклада омбудсмена о коррупции в судебной системеОднако по второй части, подчеркивает А. Зограбян, Защитник прав человека представил конкретные факты и анализ, которые должны стать соответствующим сигналом для трех ветвей власти Республики Армения.
10:48 12/12/2013Виген Саркисян: Армения рассматривает Вильнюсский саммит как важный этап в процессе углубления отношений с ЕС«Мы рассматриваем Вильнюсский саммит как важный этап в процессе углубления отношений между Республикой Армения и Европейским союзом»,– заявил на форуме на тему «Европейская интеграция-2013:...
16:01 11/12/2013«Пусть байки не рассказывают». Архитектор Л. Варданян о строительства кафе возле языческого храма Гарни в Армении«Только не на территории музея-заповедника! Это недопустимо!» – подчеркнул Левон Варданян.
15:23 11/12/2013Генпрокурор Армении готов возбудить уголовное дело на основании доклада омбудсмена К. Андреасяна о коррупции в судебной системеГеворк Костанян направил письмо Карену Андреасяну, в котором предложил предъявить хотя бы один факт, обосновывающий озвученные обвинения, с тем, чтобы начать соответствующее производство.
10:09 11/12/2013Сегодня Международный день гор11 декабря отмечается Международный день гор (International Mountain Day), установленный по решению 57-й Генеральной Ассамблеи ООН в январе 2003 года.
15:34 10/12/2013Л. Алавердян: Общественность Армении стала более активной и информированной в вопросе защиты прав человека«Это вселяет надежду на то, что мы изменимся», – сказала первый омбудсмен Армении.
11:34 10/12/2013Ровно 22 года назад жители НКР на референдуме проголосовали за независимость10 декабря 1991 года, всего за несколько дней до официального распада Советского Союза, в Нагорном Карабахе в присутствии международных наблюдателей состоялся референдум, на котором подавляющее...
09:41 10/12/201310 декабря – День прав человека4 декабря 1950 года на Пленарном собрании Генеральная Ассамблея ООН официально установила отмечать 10 декабря День прав человека (Human Rights Day).