14:31 19/11/2015«Հավատում ենք, որ կառավարությունը կհասկանա՝ «Նաիրիտի» վերագործարկելն ինչ նշանակություն ունի Հայաստանի համար»Նաիրիտցիներն այսօր կրկին հավաքվել էին կառավարության շենքի դիմաց՝ «Նաիրիտ» գործարանը վերագործարկելու պահանջով: «Մենք հնարավոր է ձեռքներս գցում ենք փրփուրներին, բայց հավատում ենք, որ այնուամենայնիվ,...
14:08 18/11/2015ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալը բարձր է գնահատել ՀՀ ներդրումը գլոբալ անվտանգության ապահովման գործումՎերջին տարիներին համատեղ ջանքերով երկկողմ հարաբերություններում դրական առաջընթաց է արձանագրվել, ինչը լայն հնարավորություններ է ստեղծում՝ փոխգործակցության առավել ամրապնդման ու ընդլայնման համար: Այս...
12:05 18/11/2015Սոցիոլոգ. Հարցված քաղաքացիների 65 տոկոսի 2/3 դեռ կողմնորոշված չէ՝ «այո», թե «ոչ»«Հանրաքվեն քաղաքացիական ակցիա է, միջքաղաքական, միջկուսակցական պայքարի հետ կապ չունի: Ամեն ոք նոր Սահմանադրությունը գնահատում է սեփական շահերի տեսակետից, որը կուսակցության հետ կապ չունի»,-լրագրողների...
13:39 17/11/2015Կարեն Քոչարյանը Լևոն Զուրաբյանին հրավիրել է քննարկել սահմանադրական բարեփոխումներըՇնորհակալ եմ «Ոչ»-ի համատեղ քաղաքական շտաբին՝ մեր հեռուստանախագծի վերաբերյալ քաղաքական հայտարարություն տարածելու համար
13:18 16/11/2015Գալուստ Սահակյանը՝ ԵԽԽՎ ընդունած բանաձևի նախագծի մասին«Այս պահին մենք գործ ունենք ոչ թե ԵԽԽՎ-ի հետ, այլ Ադրբեջանի ու Թուրքիայի»:
11:41 14/11/2015Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Նախագահին«Այս դժվարին պահին Հայաստանը եղբայր Ֆրանսիայի կողքին է և պատաստ է ամենայն աջակցություն ցուցաբերել»:
16:22 12/11/2015Աշոտյանը շնորհակալ է ՀԱԿ-ինՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ «Հանրային» հեռուստաընկերությամբ հեռարձակվող քաղաքական թոքշոուն սկսելուց առաջ ենթադր
14:20 12/11/2015Ադրբեջանում գտնվող Կոթիի 76-ամյա բնակչուհին ԿԽՄԿ-ի օգնությամբ հայրենադարձվել էԿարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ԿԽՄԿ հովանու ներքո նոյեմբերի 12ին Հայաստան է հայրենադարձվել ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող` Կոթի գյուղի բնակչուհի 76ամյա Լուսիկ Աբովյանը Այս մասին Panoramaamը տեղեկանում է Կարմ
11:20 11/11/2015ԱԺ-ն ընդունեց նույնականացման քարտով քվեարկելու օրինագիծըՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում ձայների 97 կողմ և 12 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց «Պետական նպաստների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը Բացի
12:32 10/11/2015«Չփորձենք աչքը դզելու տեղն ունքն էլ հետը ծռենք». Թևան Պողոսյանը՝ նպաստների մասին (տեսանյութ)«Եթե նպաստների մասին օրենքում փոփոխություններ են կատարվում, ապա դրանք պետք է նպաստեն ծնելիության բարձրացմանը»,-Աժ արտահերթ նիստում այսօր «Պետական նպաստների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ...
15:45 09/11/2015Կառավարությունը դրամական միջոցներ կտրամադրի Տուլայի վթարից տուժած ընտանիքներինՏուլայում վթարի ենթարկված ավտոբուսի վարորդը և այն շահագործող ընկերությունը գործել են օրենսդրական դաշտում, և քննության արդյունքում պարզ կլինի` ով ինչ պատասխանատվության կենթարկվի: Այսօր Ազգային...
16:41 07/11/2015Նախագահն այցելել է մայրաքաղաքում գտնվող «Սպայկա» ընկերություն և Արարատի մարզի մի շարք ձեռնարկություններՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մայրաքաղաքում այցելել է միջազգային բեռնափոխադրումներ իրականացնող «Սպայկա» ընկերություն: Նախագահը շրջել է ընկերությունում, ծանոթացել ընթացիկ աշխատանքներին, իրականացված...
14:54 07/11/2015Պաշտպանության նախարար. Անընդունելի է միակողմանի զիջումների պարտադրանքըՄիակողմանի զիջումների պարտադրումը մեզ համար անընդունելի է: Այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ով մասնակցում էր Ռազմական հետախուզության կազմավորման 23-րդ...
13:05 06/11/2015Զարգանում է Չինաստանի և «Մեկ գոտի և մեկ ուղի» գծի երկայնքով տեղակայված երկրների համագործակցությունը«Մեկ գոտի և մեկ ուղի» հայեցակարգը, որն առաջ է քաշել ՉԺՀ նախագահ Սի Ցզինպինը 2013թ.-ին, ներկայացնում է առևտրային և ենթակառուցվածքային մի ցանց և ներառում է երկու խոշոր նախագիծ՝ «Մետաքսյա Ճանապարհի...
16:30 05/11/2015ԵՄ-ն Հայաստանին կտրամադրի 24 միլիոն եվրո դրամաշնորհԵվրամիությունից 2016 թվականին Հայաստանին կտրամադրվի 24 միլիոն եվրո դրամաշնորհ: Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում հայտարարեց ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Պավել Սաֆարյանը՝ Եվրոպական ինտեգրման և...
11:23 04/11/2015Մեր բոլոր գերատեսչություններն իրենց առաջարկներն ունեն ԵՄ-ին. Կարեն ՃշմարիտյանԱյս կոմիտեի նիստը հատկանշական է նրանով, որ ԵՄ-ն մանդատ է ստացել Հայաստանի հետ նոր ձևաչափի պայմանագիր կնքելու և բանակցություններ սկսելու համար: Այս մասին այսօր մեկնարկած ՀՀ-ԵՄ համագործակցության...
18:16 03/11/2015ՀՀ նախագահ. ԼՂ խնդիրը կարող է լուծվել միայն կողմերի համար ընդունելի փոխզիջումների հիման վրաՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Զալբերին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից: Նախագահը...
13:43 03/11/2015Կրկնակի քվեարկելու հավանականությունը զրոյի է հավասարեցված. Մ. Մինասյան«Ստեղծվել են տարածքային և համայնքային շտաբեր, փորձելու ենք հանրությանը տեղեկացնել «այո»-ի առավելությունների մասին, սահմանադրական փոփոխությունների իմաստը»,-լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ...
15:31 02/11/20152016թ-ի պետբյուջեի ծախսային մասը կավելանա 68.1 մլրդ դրամով. Արթուր Ջավադյան2015 թվականի 7 ամիսների ընթացքում ՀՀ տնտեսական աճի տեմպերն ակնկալվածից բարձր են եղել՝ հիմնականում պայմանավորված գյուղատնտեսության և արդյունաբերության ոլորտներում սպասվածից ավելի մեծ աճերի...
10:51 02/11/20152016թ-ի պետական բյուջեն ևս ունի հստակ սոցիալական ուղղվածություն. վարչապետ2016 թվականի պետական բյուջեի նախագծի հիմքում առաջին հերթին դրվել են իրատեսականության և կայունության դրույթները: Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում 2016 թվականի պետական բյուջեի քննարկման ժամանակ...

15:24 03/04/2012Aliyev’s remarks strange for European MPs“Azerbaijan’s president addressed the Euronest plenary session referring to the Nagorno-Karabakh settlement process.
10:44 02/04/2012Central election commission to highlight free airtimeCentral Election Commission will highlight the issue of providing the parties and the alliances free and paid radio and public TV airtime in a session on Monday, Panorama.am was informed from the...
10:31 31/03/2012Earth Hour – turn off lights at 8:30Turning off the lights for an hour will make a difference and will bring a positive change towards environmental protection
14:53 30/03/2012Conference of ARF «Hay Dat» committees and offices opens in YerevanThe conference will discuss organization’s activities since the last conference in 2010 as well as will develop working plans for the next two years.
15:05 29/03/2012President Serzh Sargsyan meets with representatives of Armenian community of SingaporeThe President has completed his state visit to Singapore. The presidential delegation will return to Yerevan this evening.
16:46 28/03/2012Sukiasyan to appeal against electoral commission decision to Administrative CourtKhachatur Sukiasyan is going to appeal against the decision of electoral commission No.10, rejecting his registration, to the Administrative Court, Sukiasyan’s lawyer Ara Zohrabyan told a press...
11:34 28/03/2012President Serzh Sargsyan pays state visit to SingaporePresident Serzh Sargsyan has arrived in Singapore. The President visited Singapore Botanic Gardens to attend the orchid naming ceremony.
11:48 27/03/2012World Theatre Day marked on March 27First launched in 1961 by the International Theatre Institute, World Theatre Day is celebrated on 27 March throughout the world.
15:18 26/03/2012Raffi Hovhannisian’s initiative rejectedRaffi Hovhannisian told the reporters their envoys were assigned to contact with opposition parties – HAK and ARF to hold panel discussions focusing on a joint agenda and solutions.
12:20 26/03/2012Raffi Hovannisian withdrawing candidacy in constituency No.7 raceChairman of Heritage Party Raffi Hovannisian told a meeting at the Union of Political Scientists of Armenia that he will withdraw his candidacy in election race in Yerevan’s constituency No.7 today.
12:01 23/03/2012Armenian delegation leaving for Baku in full staffAccording to rumors several members of Armenian delegation were refusing to leave for Baku because of insufficient security warrants.
13:36 22/03/2012M. Kambeck: Serzh Sargsyan described as experienced politician“People believe these two parties can challenge with problems like the conflict of Karabakh, unemployment, poverty, issues related to education and health systems,” Dr. Kambeck said.
10:22 22/03/20123 parties submitted documents: Others to meet deadline todayOnly three parties have submitted proportional lists to run for the forthcoming parliamentary elections scheduled on May 6.
10:40 20/03/2012Astronomical spring begins March 20Although it has felt like spring (and even summer) the past few weeks, spring “officially” begins Tuesday morning at 1:14 a.m, wtvr.com reported.
17:00 19/03/2012EurAsEC Interstate Council Moscow meeting to focus on EurAsEC reorganizationArmenian President Serzh Sargsyan is also attending the meeting of EurAsEC Interstate Council in Moscow, with heads of other EurAsEC member and observer states.
14:38 17/03/2012Boris Grizlov’s address introduced in Prosperous Armenia Party conventionProsperous Armenia Party’s 6th convention kicked off in sport & concert complex after K. Demirchyan. President of Armenia Serzh Sargsyan is attending the convention. Head of RPA faction Galust...
16:38 15/03/2012Azerbaijani soldier injured: Armenia vowed attacks against Armenian soldiers not to be left unpunishedArmenia vowed attacks against Armenian soldiers not to be left unpunished
16:43 13/03/2012Zvartnots, Armavia reached agreementTalks between “Zvartnots” airport and “Armavia” Airlines Company are over . Zvartnots is prepared to compromise with Armavia’s requirements and the sides have reached a certain agreement.
15:16 10/03/2012Serzh Sargsyan: We have to move from objectives of economic growth to concept of economic developmentToday the economic growth or decline in Armenia is greatly conditioned by the foreign factors. To be able to avoid it in the future, the economy of tomorrow must be formed today, which in turn...
16:55 09/03/2012Shushan Petrosyan: Thanks to God, Dorians won’t go to AzerbaijanI’m asking those insisting on our participation, would you send your brother, relative or a beloved man to Azerbaijan?