20:35 01/04/2014ՌԴ ԱԳՆ. Եթե անգամ Youtube-ում հայտնված տեսանյութում հայեր չեն, դրանից հանցագործությունը չի դառնում պակաս հրեշավորՌուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը հանդես է եկել Քեսաբում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդում քննարկումներ իրականացնելու կոչով: «Արդեն մի քանի օր է` միջազգային հանրության...
17:04 01/04/2014Yerakouyn.com. Քեսաբում մնացած 38 քեսաբցիներից 20-ն ազատ է արձակվելՔեսաբում մնացած 38 քեսաբցիներից 20-ն ազատ է արձակվել: Այս մասին հայտնում է Yerakouyn.com-ը` հղում կատարելով Լաթաքիայում ունեցած իր աղբյուրին: Հիշեցնենք, որ մարտի 21-ին` առավոտյան ժամը 5:00-ին,...
11:27 01/04/2014Էդմոն Մարուքյան. Աշխարհում կա ինֆորմացիոն բլոկադա` սիրիական իրադարձությունների հետ կապված (տեսանյութ)Քեսաբ այցելելու նպատակը գնալ և փաստեր հավաքելն էր տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին, ինչպես նաև մշակել առաջարկությունների ցանկ, որպեսզի մեր հանրապետությունը հետագայում կարողանա տեր կանգնել և...
09:18 01/04/2014Հայ երգիծանկարիչները վախենո՞ւմ են«Հայաստանում ինչպես մշակույթի ցանկացած ոլորտ, այնպես էլ երգիծաբանությունը, նույն վիճակում են գտնվում՝ պոտենցիալը շատ հզոր է, բայց մատուցման ձև չունենք:
17:56 31/03/2014Տարածվող տեսանյութը կապ չունի հայերի հետ. արաբագետի մեկնաբանություններըԱյն տեսանյութը, որտեղ իբր գնդակահարում են քեսաբահայերին, իրականում համացանցում հայտնվել է դեռևս Քեսաբի դեմ հարձակումից առաջ
17:51 31/03/2014Առևանգված քեսաբահայերից երեքն ազատ են արձակվելԱռևանգված քեսաբահայերից երեքն ազատ են արձակվել: Panorama.am-ին տեղեկացրեց ՍԴՀԿ Հայաստանի կառույցի փոխատենապետ Վազգեն Մեսրոպյանը: «Իրենք արդեն Լաթաքիայում են»,- ասաց նա: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք,...
16:18 31/03/2014Պատասխանողների կողմից որևէ հակափաստարկ չհնչեց. Արծվիկ ՄինասյանՍահմանադրական դատարանում «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքի մի քանի դրույթների սահմանադրականության հարցի վերաբերյալ քննության ընթացքում պատասխանող կողմը որևէ հակափաստարկ չի հնչեցրել: Այդ...
15:32 31/03/2014Դրամահավաքություն, անբարեկարգ դպրոցներ, քաղաքականացված ՈՒԽ… ՄԻՊ տարեկան զեկույցըՄԻՊ տարեկան զեկույցը
12:52 31/03/2014«Առևանգված և Թուրքիա տարված 22 քեսաբահայերից 3-ին այսօր ազատ կարձակեն» (տեսանյութ)Քեսաբը չլքած, ապա առևանգված և Թուրքիա տարված 22 հայերից երեքին այսօր ազատ կարձակեն: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը տեղեկացրեց ՍԴՀԿ Հայաստանի կառույցի փոխատենապետ Վազգեն Մեսրոպյանը: Մյուս...
10:00 31/03/2014«Սուրիահայութիւնը մեր ազգի և Միջին Արևելքի կարևոր մէկ համայնքը ըլլալով, բնականօրէն ամբողջ հայութեան հոգատարութեան արժանի է»«Սուրիահայութիւնը մեր ազգի և Միջին Արևելքի կարևոր մէկ համայնքը ըլլալով, բնականօրէն ամբողջ հայութեան հոգատարութեան արժանի է»:
18:13 29/03/2014Շավարշ Քոչարյանը՝ ՄԱԿ-ում Հայաստանի քվեարկության մասին«Նորանկախ Հայաստանի ձևավորման առաջին օրից մենք միշտ դեմ ենք եղել ցանկացած ոտնձգությանը, երբ փորձ է կատարվել տարածքային ամբողջականության սկզբունքն ամբողջականացնել, բացարձականացնել և հակադրել...
17:34 29/03/2014Փոխնախարար. Կարկուտից պտղատուները չեն վնասվել«Եղել է փոթորկանման ուժեղ քամի, որից Արմավիր մարզի գյուղերից մեկում մի քանի տուն է վնասվել»
14:28 29/03/2014Տ.Վալովայա. Արդեն այսօր կարելի է ասել, որ Հայաստանից արտահանման տեմպերն աճել են«Մենք շատ ուրախ ենք, որ Հայաստանը որոշեց միանալ ինտեգրացիոն այս պրոեկտին: Մենք սպասում էինք միջազգային գնահատականներիի, և դրանցից մեծամասնությունը բացարձակ քաղաքականացված են»,- Երևանում ընթացող...
12:17 29/03/2014Գյուղացիները պատրաստվում են պաշտպանվել ցրտահարությունից. «Ժողովուրդը եթե թամբալություն չանի, կարելի է շատ բան փրկել»«Ժողովուրդը եթե թամբալություն չանի, կարելի է շատ բան փրկել»:
11:23 29/03/2014ԱՄՆ պետքարտուղարությունը «խորապես մտահոգված է» Քեսաբի հայերի նկատմամբ սպառնալիքների կապակցությամբՄիաժամանակ, պետքարտուղարությունը չի անդրադարձել Թուրքիայի դերակատարությանը Քեսաբի վրա հարձակման գործում:
11:12 29/03/2014Սահմանին անհանգիստ է. ՊՆ-ն հակառակորդին լռեցնելուն ուղղված քայլեր է ձեռնարկումՎերջին օրերին, Տավուշի մարզի մի շարք սահմանամերձ գյուղերից անընդհատ տեղեկություններ են ստացվում այն մասին, որ ադրբեջանական կողմն ինտենսիվորեն կրակահերթ է արձակում հայկական գյուղերի ուղղությամբ: Կրակի...
20:04 28/03/2014Եթե բխում է Հայաստանի շահերից, ուրեմն` մեզ ձեռնտու է. Ռուբիկ Հակոբյանը` ՄԱԿ-ում Հայաստանի քվեարկության մասին (Տեսանյութ)«Ինձ համար բացարձակ հետաքրքիր չէ, թե ում էր ձեռնտու Հայաստանի քվեարկությունը: Եթե դա բխում է Հայաստանի շահերից, ուրեմն մեզ ձեռնտու է, կարող է շատ-շատերին ձեռնտու չլինել: Ինձ չի հետաքրքրում, որ...
17:02 28/03/2014«Հայաստանը մշտապես ձգտել է հաշվի առնել իր բոլոր գործընկերների շահերը, այլ ոչ թե խաղալ նրանց հակասությունների վրա»«Հայաստանն` ի տարբերություն մեր որոշ հարևանների, ավելի քան երկու տասնամյակի ընթացքում պահպանել է մի շատ հստակ դիրքորոշում.
16:07 28/03/2014ՌԴ ԱԳՆ-ն Քեսաբի ու աշխարհասփյուռ հայության բողոքի մասինՎերջին շրջանում իրավիճակը Սիրիայում բնութագրվում է կառավարական զորքերի և անօրինական զինված խմբավորումների միջև դիմակայության կտրուկ սրմամբ: Ծայրահեղականների ակտիվացած գործողությունները միտված են...
15:04 28/03/2014«Կուտակային»-ՍԴ. Արծվիկ Մինասյանը թվարկել է սնանկացած կուտակային ֆոնդերը և մատնանշել միջազգային փորձըԱրծվիկ Մինասյանը թվարկել է սնանկացած կուտակային ֆոնդերը և մատնանշել միջազգային փորձը

17:03 28/06/2012Министр юстиции Г. Товмасян пояснил проблему проигранных Арменией в Евросуде делПо словам министра, для общественности важно найти и наказать виновных, между тем, куда важнее вопрос, допустили ли эти судьи явные и грубые нарушения или же нет.
12:16 28/06/2012Известно имя нового губернатора Гегаркуникской области АрменииПравительство Армении одобрило вопрос назначения Рафика Григоряна на должность губернатора Гегаркуникской области.
19:29 27/06/2012Мать военнослужащего ВС Армении, обвиняемого в симуляции, пытается путем голодовки добиться справедливостиМать военнослужащего ВС Рубена Микаеляна, которая вчера объявила голодовку у здания правительства, сегодня не пошла туда.
17:36 27/06/2012Заветные ключи от квартиры Ованеса Туманяна в Тбилиси достались грузинской епархии ААЦВ конце февраля сего года после долгих «мытарств» наконец была заключена сделка купли квартиры великого армянского писателя Ованеса Туманяна в Тбилиси...
11:00 26/06/2012Игнорируя призывы международной общественности, Азербайджан упорно продолжает милитаристскую политику. Речь армянского делегата«Для меня удивительным было то, что ни у одного из депутатов Европейского парламента так и не хватило смелости публично ответить на такую риторику. Армянская делегация, безусловно, откликнулась».
12:19 25/06/2012Вопрос назначения губернатора Гегаркуника будет обсуждаться на предстоящем заседании исполнительного органа РПАВ ходе предстоящих заседаний исполнительного органа Республиканской партии Армении будет обсужден и решен вопрос о назначении губернатора Гегаркуникской области.
11:42 25/06/2012Сегодня в Армению с официальным визитом прибудет президент АвстрииПо приглашению президента Армении Сержа Саргсяна, президент Австрии Хайнц Фишер с супругой Маргит Фишер сегодня вечером с официальным визитом прибудет в Ереван.
15:12 23/06/2012За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 400 разНесмотря на активность противника, передовые позиции АО НКР поддерживали режим перемирия вдоль всей линии соприкосновения
17:03 22/06/2012Полиции Армении стали известны подробности ЧП в «Арснакаре»Вступившие в ссору лица выходят во двор ресторана, за ними следуют друзья клиента и сотрудники службы безопасности заведения...
15:10 22/06/2012Президент НКР Бако Саакян поздравил Аркадия Гукасяна с юбилеем22 июня президент НКР Бако Саакян направил поздравительное послание второму президенту НКР, послу РА по особым поручениям Аркадию Гукасяну по случаю его 55-летия.
11:36 22/06/2012Между Арменией и Конго будут установлены дипотношенияВ ходе двусторонней встречи в рамках саммита «Рио+20» министры иностранных дел Армении и Конго Эдвард Налбандян и Раймонд Тшибанда достигли договоренности об установлении дипломатических отношений.
17:02 21/06/2012На территории Крытого рынка в Ереване отнюдь не царит покой. В Минкультуры РА пояснение приправили словом «наверное»Накануне Т. Саркисян заявил, что в настоящее время на территории рынка все строительные работы приостановлены и запрещены.
16:08 21/06/2012Парламент принял программу деятельности правительства АрменииНемногим ранее Национальное Собрание Армении соотношением голосов 75-«за», 47-«против», и 1 воздержавшимся приняло пятилетнюю программу деятельности правительства, которая обсуждалась в течение...
16:57 20/06/2012Демпартия Армении предложит на утверждение парламента законопроект о признании легитимности образования НКР«Это приведет к тому, что Нагорный Карабах из объекта переговоров станет субъектом».
16:20 20/06/2012В буфете Национального Собрания Армении сегодня был настоящий аншлаг… Отчего могла возникнуть паника?«Гаяне, срочно спускайся в буфет. Ты в жизни такого не видела», – так одна из сотрудниц аппарата парламента призвала свою коллегу не пропустить этого поистине исторического события.
09:54 20/06/2012Сегодня Всемирный день беженцевВ настоящее время на планете зарегистрировано около 20 миллионов беженцев и 25 миллионов внутренне перемещенных лиц. Основная часть беженцев находится в Африке, в зоне афганского конфликта, на Балкана
09:53 19/06/2012Лидеры стран-сопредседателей МГ ОБСЕ приняли совместное заявление по карабахскому конфликтуИспользование военной силы не приведет к разрешению конфликта, а только продлит страдания и беды, которым на протяжении длительного времени подвергаются народы, проживающие в этом регионе.
12:49 18/06/2012Состоялось внеочередное заседание нового правительства Армении. В повестке были два вопросаСерж Саргсян поздравил новоназначенных министров, которые, по его словам, имеют опыт управленческой и организаторской работы.
16:16 16/06/2012Известен новый состав правительства АрменииРуководствуясь п.4 ст.55 Конституции Республики Армения, президент Армении Серж Саргсян сегодня назначил членов правительства.