13:56 13/12/2024Ակբա բանկը 50 միլիոն դոլար կուղղի ՄՓՄՁ-ների զարգացմանըԱկբա բանկի և Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (IFC) նոր համագործակցության արդյունքում Ակբան 50 միլիոն դոլար կուղղի Հայաստանում միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների ֆինանսավորմանը, զարգացմանը։ Նոր...
11:26 13/12/2024Բաց դռների օրերն՝ ARARAT թանգարանումԴեկտեմբերի 14-ին և 15-ին ARARAT թանգարանում կանցկացվեն «Բաց դռների օրեր»։ Մայրաքաղաքի խորհրդանշական վայրերից մեկը՝ ARARAT թանգարանը երկու օր անընդմեջ իր այցելուներին կներկայացնի հայկական կոնյակի...
11:15 13/12/2024Team ընկերությունների խումբը ձեռք է բերել իռլանդական Imagine օպերատորի բաժնետոմսերի վերահսկող փաթեթըTeam ընկերությունների խումբը հայտարարում է Իռլանդիայի հեռահաղորդակցության օպերատորներից մեկի՝ Imagine Broadband ընկերության բաժնետոմսերի վերահսկող փաթեթի ձեռքբերման մասին։ Գործարքը կնքվել է...
08:56 13/12/2024Դեկտեմբերի 13-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 13-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 389.5 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.11 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:08 12/12/2024ԿԲ-ն հայտարարել է 2026 թ-ին թողարկելիք հուշադրամների էսքիզների ընտրության մրցույթԿենտրոնական բանկը հաղորդագրություն է տարածել․ որում ասվում է․ «Կենտրոնական բանկը հայտարարել է 2026 թ-ին թողարկելիք հուշադրամների էսքիզների ընտրության մրցույթ։ Մրցույթի պայմաններին կարող եք ծանոթանալ...
18:02 12/12/2024Team Telecom Armenia-ն ապագա ներդրողներին ներկայացրեց Կայուն զարգացման պարտատոմսերըՀանձն առնելով շրջակա միջավայրի վրա գործունեության ազդեցությունը նվազեցնելու պարտավորություն՝ «Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ (ապրանքանիշը՝ Team Telecom Armenia) թողարկել է Կայուն զարգացման պարտատոմսեր․...
15:11 12/12/2024Գործադիրը պետական բյուջեից հերթական 3.3 մլրդ դրամը հատկացրեց համայնքների սուբվենցիոն ծրագրերի համար«Որոշումով համայնքների ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիոն ծրագրերով 2024 թվականի պետական բյուջեից համաֆինանսավորման շրջանակներում մարզպետների աշխատակազմերին կհատկացվի ընդհանուր 3 մլրդ...
13:37 12/12/2024Ինչո՞ւ են «Հայկական ավիաուղիներ»-ը չեղարկել դեպի ՌԴ չվերթները, ինչպե՞ս դիմել գումարի վերադարձի համար. Պարզաբանում են ընկերությունից«Հայկական ավիաուղիներ» ընկերության կողմից դեպի ՌԴ քաղաքներ թռիչքների չեղարկման մասին Panorama.am-ն արդեն գրել է։ Պարզվում է, ընկերությանը պատկանող օդանավը պարտադիր տեխսպասարկումից դեռ չի...
17:09 11/12/2024Կոնվերս Բանկը և IFC-ն միավորում են ջանքերը՝ խթանելու փոքր և միջին բիզնեսի զարգացումը ՀայաստանումԿոնվերս Բանկը և Միջազգային ֆինանսական կորպորացիան (IFC) հայտարարում են համագործակցության մասին, որն ուղղված է Հայաստանում փոքր և միջին ձեռնարկությունների (ՓՄՁ) համար ֆինանսական միջոցների...
16:59 11/12/2024ԿԲ-ն նվազեցրել է գնաճի նպատակային ցուցանիշը՝ սահմանելով 3 տոկոս2025 թվականի ընթացքում Կենտրոնական բանկը դրամավարկային քաղաքականության վերաբերյալ որոշումներ ընդունելիս առաջնորդվելու է 12-ամսյա գնաճի 3 տոկոս նպատակային՝ ±1.0 տոկոսային կետ տատանումների թույլատրելի...
16:40 11/12/2024Միջոցառումների տոմսերի գնման առավել պարզ ու հարմար լուծում․ Ամերիաբանկը ներկայացնում է EventHub.am-ըԱմերիաբանկի դուստր ընկերության՝ Դիննոյի EventHub.am հարթակն ընդլայնում է գործունեության շրջանակը՝ այսուհետ ներկայանալով նաև միջոցառումների տոմսերի գնման առավել պարզ ու հարմար լուծումով։ Հարթակում...
16:37 11/12/2024Հօգուտ պետության կբռնագանձվի 25 միլիոն դրամԴատարանը բավարարել է Դատախազության հայցապահանջը
14:48 11/12/2024Թաթուլ Մանասերյան. Հեռու եմ այն մտքից, որ այսօր կարող ենք ադրբեջանցիների հետ առևտուր անել. ՈՒՂԻՂ«Ինքս հեռու եմ այն մտքից, որ այսօր կարող ենք ադրբեջանցիների հետ առևտուր անել, տնտեսական համագործակցություն ծավալել։ Դրանք հեքիաթային են։ Մինչդեռ սպառնալիքները, մարտահրավերներն իրական են, մտացածին...
13:34 11/12/2024Նաիրի Սարգսյան. Հիմա շատերը մտածում են, թե ես ինչու եմ դարձել ընդդիմադիրԲայց ոչ մի կերպ չեմ կարողանում ընկալել, թե ինչու է Ֆինանսների նախարարությունն անդրդվելի կերպով ցանկանում հարկերը բարձրացնել 6 անգամ
12:29 11/12/2024Գաղափարից մինչև հայկական կահույքի խոշոր բիզնես. Roots FurnitureRoots Furniture ընկերության գործընկերն Ակբա Լիզինգն է, որի աջակցությամբ այն համալրվել է արևային վահանակներով և հատուկ տեխնոլոգիաներով
08:26 11/12/2024Դեկտեմբերի 11-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 11-ին ժամը 08:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 389.27 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.58 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:21 10/12/2024ՊԵԿ․ ԷԿԵՆԳ-ի համակարգում առաջացած խնդիրների հետևանքով ՊԵԿ էլեկտրոնային համակարգերում առկա է ստորագրության հետ կապված խնդիրՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ ԷԿԵՆԳ-ի համակարգում առկա խնդիրներով պայմանավորված՝ ՊԵԿ էլեկտրոնային համակարգերում առաջացել է էլեկտրոնային ստորագրության հետ կապված խնդիր։ «էլեկտրոնային...
15:45 10/12/2024Տնտեսական աճը շարունակել է կրել որոշ կարճաժամկետ գործոնների ազդեցությունը. Մարտին Գալստյան«Դեկտեմբերի 10-ի նիստում ԿԲ խորհուրդը որոշեց իջեցնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 7.00%»,-այդ մասին ասուլիսում հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյան՝ ներկայացնելով...
12:07 10/12/2024Մեկ օրն անգամ չի բավարարի ոլորտի խնդիրները թվարկելու համար. Գուրգեն Գրիգորյան«Եթե անդրադառնանք խնդիրներին, ապա դրանք այնքան շատ են, որ մեկ օրն անգամ չի բավարարի դրանց ցանկը սպառելու համար»,-այդ մասին տարեկան համաժողովի մեկնարկին հայտնեց «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա»...
12:04 10/12/2024Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքն իջեցվել է 0.25 տոկոսային կետովԴեկտեմբերի 10-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝ .

19:08 23/04/2018VivaCell-MTS: convert on-net minutes to MBsVivaCell-MTS informs that till May 10, 2018, "Viva" prepaid and postpaid tariff plan subscribers (except for subscribers of "Viva 1500" prepaid option) can convert the embedded on-net airtime to MBs.
18:59 20/04/2018Converse Bank too sponsor Spring Run 2018 marathonConverse Bank is the sponsor of Yerevan Spring Run 2018 marathon. As the Bank reported in a release, it is expected that about one thousand runners will take part in this spring marathon of amateur...
13:42 20/04/2018U.S. has 'concerns' about Turkey holding fair vote under state of emergencyThe United States said on Thursday it had concerns about Turkey’s ability to hold free and fair elections given the ongoing state of emergency, a day after Turkish President Tayyip Erdogan called for...
18:34 19/04/2018Three people arrested on suspicion of being involved in mass disorders - Investigative CommitteeInvestigative Committee of Armenia has identified those directly involved in mass disorders that took place at the junction of Mashtots-Tumanyan Streets on the evening of April 17.
16:15 19/04/2018FMD K&L Europe opens first branches in Armenia’s regionsFMD K&L Europe biotechnology company operating in Armenia for 3 years keeps its promise give in January.
22:13 14/04/2018Converse Bank managers and employees took part in the republican Saturday clean-upOn April 14, Converse Bank managers and employees took part in the republican Saturday clean-up. Simultaneously, improvement and care works were conducted on the grass plots adjacent to Converse Bank...
19:57 14/04/2018Ecotourism in Armenia - what we have and what should be doneArmenia has a great potential for development of ecotourism, the Director of AUA's Acopian Center for the Environment Alen Amirkhanian stated today at a conference titled "Ecotourism in Armenia" held...
11:29 14/04/2018Artsakh president meets with young agrariansArtsakh Republic President Bako Sahakyan met on Friday with a group of young agrarians in the Araksavan settlement.
13:14 13/04/2018Brazilian business delegation to visit Armenia on April 18A business delegation of Brazil will visit Armenia for the first time on 18 April, the Embassy of Brazil in Armenia informed Panorama.am.
12:18 13/04/2018World oil prices downAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
11:54 13/04/2018Armenia’s acting deputy PM attends Silk Road conference in ChinaThe China-International Monetary Fund (IMF) high-level conference on the Silk Road (Belt and Road) Initiative took place in Beijing on Thursday in attendance of an Armenian delegation led by acting...
16:58 12/04/2018Artsakh state budget revenues exceed by 5.6% in first quarter 2018The tax revenues and fees to the Artsakh Republic state budget comprised 11 bln 304.2 mln drams in the first quarter of 2018, the Artsakh Ministry of Finance told Artsakhpress.
15:07 12/04/2018Government approves three investment projects worth AMD 21.5 billionThe government of Armenia has approved three investment projects with a total value of AMD 21.5 billion (roughly US$44,505,000), acting Minister of Economic Development and Investments, Suren Karayan...
11:27 12/04/2018Armenia’s service prices up 0.3% in MarchThe prices for services increased by 0.3% in Armenia in March 2018 compared to February of the same year, according to the latest figures released by Armenia’s National Statistical Service.
20:08 11/04/2018Water release through Arpa - Sevan tunnel has resumed since March 22There is 480.5 million cubic meters water in the reservoirs of Armenia, which is 30 million cubic meters less than in the same period in 2017, and 115 million cubic meters less than in 2016.
17:44 11/04/2018Export volumes of fruit and vegetables from Armenia growing34 875 tons of fresh fruit and vegetables were exported from Armenia as of April 11 this year, which is 22 828 tones more than the volumes exported in same period last year, the country's agriculture...
17:13 11/04/2018President Sahakyan holds consultation on economic forum planned in Artsakh this autumnArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Wednesday convoked a working consultation to discuss issues related to the program of holding economic forum planned in Artsakh this autumn with the...
12:56 11/04/2018Armenia to host first-ever Blockchain Forum on April 22Yerevan, Armenia’s capital, will host first-ever Armenian Blockchain Forum on April 22, promising to bring together blockchain experts from some 20 counties worldwide.
16:35 10/04/2018Russia's richest lose $16 billion over latest U.S. sanctionsIt was a painful day to be a Russian billionaire, Bloomberg reports, explaining the combined net worth of the country’s wealthiest people fell by $16 billion Monday -- erasing all of their...
13:29 10/04/2018Intensive road construction works underway in Artsakh – deputy ministerIntensive road improvement and asphalting works are underway in the Artsakh towns of Stepanakert and Martuni, with the construction carried out by three major companies, Deputy Minister of Urban...