09:44 10/12/2024Դեկտեմբերի 10-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 10-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 389.72 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 1.16 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
14:30 09/12/2024Դրամի դրաման և ռուբլու ռումբը.Աղասի ԹավադյանՏնտեսագետ Աղասի Թավադյանն անդրադարձել է վերջին ժամանակահատվածում դոլարի արժևորման միտումներին։ «Վերջին շաբաթվա ընթացքում դրամի արժևորումը որոշակի անհանգստություն է առաջացրել շուկայում։ Այս...
14:22 09/12/2024Կոնվերս Բանկը միացել է ՄԱԿ-ի Պատասխանատու բանկինգի սկզբունքներինԿոնվերս Բանկը տարածաշրջանում առաջին ֆինանսական կառույցն է, որը պաշտոնապես միացել է ՄԱԿ-ի Պատասխանատու բանկինգի սկզբունքներին: Սկզբունքները միասնական համակարգ են կայուն բանկային հատվածի համար, որը...
09:52 09/12/2024Հայաստանում պետք է ներդրվի շքեղության հարկ. Առաքելյան«Գույքահարկի խայռատակ համակարգը առաջիկայում ավելի լուրջ խնդիրներ է առաջացնելու մեր բնակչության համար։ Հետևաբար, այն ամբողջովին պետք է փոխվի՝ վերածվելով շքեղության հարկի»,- գրել է Տնտեսագետ, «Ապրելու...
09:04 09/12/2024Դեկտեմբերի 9-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 9-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 391.69 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:23 07/12/2024Սպասվում է թանկացումների շղթա. Արփինե ՀովհաննիսյանՖինանսների նախարարության կողմից նախաձեռնած հարկային օրենսդրության փոփոխությունները հանգեցնելու են թանկացումների շղթայի։ Այս մասին ահազանգում է արդարադատության նախկին նախարար, ԱԺ փոխնախագահ Արփինե...
15:01 07/12/2024Ռոտենբերգը մտադիր է նոր հյուրանոց կառուցել Ղրիմում ու այն կոչել մոր անունովԱրկադի Ռոտենբերգը նախատեսում է ավելի քան 15 միլիարդ ռուբլի ներդնել Յալթայի «Ժեմչուժինա» առողջարանի տարածքում նոր հյուրանոցային համալիրի կառուցման համար։ Այս մասին հայտնում է RBC-ն։ Նախագծի համաձայն,...
21:49 06/12/2024Շիրակում, նախորդ տարիների համեմատ մի քանի անգամ պակաս աշնանացան ցորեն է ցանվել. Վահան Թումասյան«Շիրակ կենտրոն» ՀԿ-ի ներկայացուցիչ Վահան Թումասյանը գրում է, որ այս տարի Շիրակում, նախորդ տարիների համեմատ մի քանի անգամ պակաս աշնանացան ցորեն է ցանվել, իսկ Անիի երբեմնի բերրի ու հացի շտեմարան...
19:30 06/12/2024Բուսական յուղի աճող գները փոքր ինչ վեր են մղում ՊԳԿ պարենային ապրանքների նոյեմբերի գնային ինդեքսըՊարենային ապրանքների համաշխարհային գների հենանիշը բարձրացել է նոյեմբերին՝ հասնելով 2023 թվականի ապրիլից ի վեր գրանցված ամենաբարձր մակարդակին, որը 0.5 տոկոսով բարձր է հոկտեմբերի ցուցանիշից և հիմնված է...
16:55 06/12/2024Թադևոս Ավետիսյան. Մակրոտնտեսական ցուցանիշների բացասական միտումները խորանում ենՕրվա իշխանությունն այլևս չի կարողանում քողարկել մակրոտնտեսական ցուցանիշների արագացող բացասական միտումները։ 2025 թվականի պետական բյուջեի ներկայացված նախագիծը երկու-երեք շաբաթ անց հաստատվեց՝...
13:41 06/12/2024Երևանի քաղաքապետարանը՝ սարկազմի մուսաՃարտարապետ Արսեն Կարապետյանը Երևանի հերթական խնդիրն է բարձրաձայնում իր ֆեյսբուքյան էջում. «Թումանյանի ասֆալտը մի կերպ անելուց հետո, դրել մեր բակում խրամուղի են փորել, որ մալուխատար գցեն դեպի...
13:22 06/12/2024CaseKey թիմերը կներկայացնեն Հայաստանը բիզնես խնդիրների լուծման 2 միջազգային մրցույթի2025 թ․ գարնանը CaseKey հավաքական թիմերը կներկայացնեն Հայաստանը բիզնես խնդիրների լուծման միանգամից երկու միջազգային մրցույթի։ Ինչպես նախորդ տարի, այս տարի նույնպես CaseKey-ի երիտասարդների...
13:18 06/12/2024Ի՞նչ են առավել հաճախ գնում հայաստանցիները Wildberries-ի միջոցովԱյս տարվա ինն ամիսների ընթացքում հայաստանյան ընկերությունների արտադրանքի վաճառքի ծավալները Wildberries-ում աճել են 14.5 անգամ։ Հարթակում ներկայացված հայաստանյան ընկերությունների թիվն այս տարվա 9...
09:19 06/12/2024Դեկտեմբերի 6-ին փոխանակման կետերում ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, դոլարինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 6-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 397.16 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.56 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
20:19 05/12/2024Գյուղատնտեսության մեջ ներգրավված անձիք շահութահարկով կհարկվեն երկու տարի հետո․ ԱԺ-ն ընդունեց որոշումըԱԺ-ում արտահերթ նիստի ընթացքում քննարկվեցին մի շարք օրենսդրական փոփոխությունների նախագծեր։ Մասնավորապես քննարկվեց «ՏԻՄ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ և...
18:33 05/12/2024Ամերիաբանկը ճանաչվել է 2024թ. տարվա բանկը Հայաստանում The Banker ամսագրի կողմիցԱմերիաբանկն արժանացել է Հայաստանի 2024թ․ «Տարվա բանկ» մրցանակին Financial Times (FT) ընկերության համաշխարհային առաջատար ֆինանսական լրատվամիջոցի` The Banker ամսագրի կողմից: «Տարվա բանկ»...
16:11 05/12/2024Կոնվերս Բանկի պարտատոմսերի տեղաբաշխումն ավարտված էԿոնվերս Բանկը հայտարարում է դրամային և դոլարային պարտատոմսերի հերթական տրանշերի տեղաբաշխման ավարտի մասին: Նախատեսվածից երկու ամիս շուտ Բանկը հաջողությամբ տեղաբաշխել է 5 մլրդ ՀՀ դրամ եւ 5 մլն ԱՄՆ...
13:54 05/12/2024Ռիչարդ Թենգ. Այս ամենը վկայում է, որ կանգնած ենք բիթքոյնի համաշխարհային ընդունման շեմին«2009 թ.-ին բիթքոյնի առաջին բլոկի արդյունահանումից գրեթե 16 տարի անց դրա արժեքը հասել է $100,000-ի մեկ մետաղադրամի համար, ինչի արդյունքում այս ակտիվի ընդհանուր շուկայական կապիտալիզացիան կազմել է $2.1...
11:34 05/12/2024Սեպտեմբեր, հոկտեմբեր, նոյեմբեր ամիսներին տաքսիները 23 մլն ՀԴՄ-են գեներացրել. Նիկոլ Փաշինյան«Ներկայացվող որոշման նախագծով առաջարկվում է համայնքների կողմից իրականացվող սուբվենցիոն ծրագրերի համաֆինանսավորման նպատակով մարզպետարանների աշխատակազմերին 3 մլրդ 845 մլն դրամ հատկացնել»,-կառավարության...
10:00 05/12/2024Բիթքոյնի գինը հասել է պատմական առավելագույնի՝ հատելով 100 հազար դոլարի շեմըԲիթքոյնի գինն առաջին անգամ գերազանցել է 100 հազար դոլարը։ Նոր արժեքն ամրագրված է Binance կրիպտոարժույթի խոշորագույն բորսայի առևտրային տվյալներում: Պլատֆորմը արձանագրել է, որ այսօր ժամը 6:40-ին...

19:31 07/04/2018Bread, flour production declining in ArmeniaIn January-February 2018 Armenia produced 44 thousand 941.8 tons of bread which has declined by 2.4 percent to compare with the volume of bread production in the same period of 2017, the country's...
17:45 07/04/2018NSS: 0.1% price rise recorded in Armenia's consumer market in MarchConsumer prices in Armenia rose 0.1% in March, compared with February 2018, the country's National Statistical Service (NSS) reported, adding the rise is mainly conditioned with the 0.3 % price hike...
15:00 06/04/2018World oil prices downAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
10:51 05/04/2018Armenia’s cigarette production on the riseCigarette production in Armenia recorded an increase of 63.5% in January-February 2018 from the same period last year, according to the figures released by the National Statistical Service (NSS) of...
19:16 04/04/2018Salt production levels decrease in ArmeniaAccording to data published by the National Statistic Service of Armenia, salt production levels decreased by 59.7% in Armenia during January-February 2018, reaching 2 473.2 tons.
18:13 04/04/2018Karen Karapetyan discusses Armenia's digital agenda with Microsoft's General Manager in CIS RegionArmenian PM Karen Karapetyan received on Wednesday Ronald Binkofski, Microsoft General Manager for Kazakhstan & Multi Country CIS.
16:09 04/04/2018Armenia’s unemployment rate remains unchanged since 2008, economist saysOver the past ten years, Armenia experienced numerous economic challenges prompted by the 2008 financial and economic crisis, which was the worst economic downturn since the Great Depression of the...
14:55 04/04/2018Souvenirs depicting Armenian kings, queens to hit the market in mid-AprilArmenia has launched production of thematic souvenirs with the support of “Business Armenia”. Souvenirs depicting Armenian kings, queens and with other historical themes will be released in...
12:53 04/04/2018Heavy snow hits Armenia’s Lori regionHeavy snowfalls hit several regions in Armenia as a cold front penetrated into the country from the Black Sea area on Tuesday.
16:48 31/03/2018The Alexander, a Luxury Collection Hotel, opened in YerevanThe Alexander Hotel Complex, which is owned and operated by Starwood Hotels and Resorts Worldwide, LLC.
17:42 30/03/2018USA reauthorizes the GSP program for ArmeniaApril 22, 2018 is the effective date of the reauthorization of the Generalized System of Preferences (GSP) program for Armenia, according to the legislation signed by the President of the Unite...
20:30 29/03/2018Growth in canned food production volumes recorded in ArmeniaProcessing companies operating in Armenia have increased the production volumes of canned products. As Panorama.am learn from the National Statistical Service (NSS), a total of 198.1 tons of canned...
11:35 29/03/2018Converse Bank offers UEFA Champions League final tickets within its campaignWithin the framework of “Meet Champions” campaign, Converse Bank offers its Master and Maestro cardholders to make non-cash purchases and get the opportunity of watching the final match of UEFA...
19:52 28/03/2018PM Karapetyan, UN Resident Coordinator discussed implementation of Armenia-2030 Development AgendaNewly appointed UN Resident Coordinator, UNDP Resident Representative in Armenia Shombi Sharp was received today by PM Karen Karapetyan.
12:04 28/03/2018Armenia’s IT sector sees 29.6% growth in 2017, official saysArmenia’s information technology (IT) sector continues to grow, with positive dynamics observed in the sphere on a daily basis over the past ten years, a deputy minister of transport, communication...
13:53 27/03/2018Armenians pay tribute to Kemerovo mall fire victimsArmenians have been laying flowers and toys in front of Russian embassy in Armenia to pay tribute to memory of the victims of the deadly shopping mall fire in Kemerovo.
18:09 26/03/2018Armenia’s soap production on the riseArmenia’s soap production continues to grow, according to the latest statistics. The soap production volumes increased by 67.3% in Armenia in January 2018 compared to the same period last year to...
18:56 24/03/2018Carpet production increased in Armenia by 50%Carpet production increased in Armenia by 50% in January 2018 as compared to the production volumes in the same period of the previous year, according to the National Statistical Service of the...
12:34 24/03/2018200 volunteers from Europe to participate in ecotourism promotion project in Armenia’s protected areasThe Armenian branch of the World Wide Fund for Nature (WWF-Armenia) and Swiss Wesser Foundation are launching a “BarevTrails” project for ecotourism development in Armenia, WWF-Armenia’s press...
19:53 23/03/2018Tourist flows into Artsakh on the riseThe Artsakh Republic tourism sector has recorded growth in the 2017, according to the country's statistical service.