18:00 23/12/2024Չեմ հասկանում, ով է նման հաշվարկ կատարել. Տնտեսագետը՝ աշխատաժամանակի կրճատման մասինԱշխատաժամանակի տևողության՝ մեկ ժամով կրճատումը կառաջացնի բացասական հետևանքներ թե տնտեսության, թե գործատուների, թե պետական բյուջեի համար։ Panorama.am- ի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց տնտեսագետ,...
15:50 23/12/2024Կասեցվել է ավտոլվացման 15 կետի գործունեությունըՀայաստանի մարզերում շարունակվում են ջրային ռեսուրսների նորմերի պահպանությանն ուղղված խստացված միջոցառումները։ Այդ մասիկն հայտնում է Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնից։ «Իջևանում, Վանաձորում,...
14:45 23/12/2024Ընտանեկան փոքր երազանքից մինչև մեծ բիզնես. Danielyan SweetsԴանիելյաններն իրենց ընտանեկան բիզնեսը սկսել են Սպիտակի երկրաշարժից հետո՝ փոքր տնակից, իսկ այժմ ունեն արդեն 500-ից ավելի աշխատակից։ Ընտանիքը Danielyan Sweets և Danielyan Bakery բրենդների ներքո...
10:03 23/12/2024Դեկտեմբերի 23-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 23-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 391.77 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.24 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
21:08 22/12/2024Ընդամենը 10 օրից մեզ թալանից փրկողների շնորհիվ կունենանք երկու անգամ ավելի շրջհարկ, տասնյակ անգամ ավելի գույքահարկ. Սամսոն Գրիգորյան«Կասեցում» քաղաքացիական շարժման համակարգող, գործարար Սամսոն Գրիգորյանը իր Facebook-յան էջում գրել է.
11:02 22/12/2024Հաճելի անակնկալ՝ հայկական հյութեր և կոմպոտներ Իսրայելի հարավում գտնվող Բեեր Շևայի քաղաքի խանութում. Ալեքսանդր ԼապշինՌուս-իսրայելցի բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Հաճելի անակնկալ՝ հայկական հյութեր և կոմպոտներ Իսրայելի հարավում գտնվող Բեեր Շևայի մարզային քաղաքի բնակելի թաղամասում գտնվող փոքրիկ...
10:33 22/12/2024«Թիթեռի» որդին և ընկերը եկել են հաշվեհարդարի, ինչի հետևանքով վիրավոր կաԴեկտեմբերի 16-ին ժամը 16։40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունում և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր...
18:48 21/12/2024Արփինե Հովհաննիսյան. Կառավարության որոշման հետևանքով կթանկանան նաև նոտարական ծառայություններըԿառավարության որոշման հետևանքով հաջորդ տարի կթանկանան նաև նոտարական ծառայությունները։ Սպասվելիք թանկացումների մասին ինսթագրամի իր էջում տեղեկացրել է արդարադատության նախկին նախարար Արփինե...
15:59 21/12/2024Տնտեսագետ. Սա քաղաքի բյուջեի հետ կապված որոշման տապալում էՄետաղադրամների արգելման թեման ավելի խորը շերտեր ունի
23:27 20/12/2024Կայացել է ՀՀ-ի և ՌԴ-ի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 23-րդ նիստըկառավարությունից հայտնում են, որ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի համանախագահությամբ Մոսկվայում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև տնտեսական...
19:36 20/12/2024Team-ի Կայուն զարգացման պարտատոմսերը ցուցակվեցին Հայաստանի ֆոնդային բորսայումTeam Telecom Armenia-ի Կայուն զարգացման պարտատոմսերը մեծ պահանջարկի շնորհիվ տեղաբաշխվեցին նախատեսված ժամանակից ավելի վաղ և պաշտոնապես ցուցակվեցին Հայաստանի ֆոնդային բորսայում։ Հայաստանի ֆոնդային...
18:10 20/12/2024ՌԴ-ի և Հայաստանի միջև ապրանքաշրջանառությունը 10 ամսում հասել է 10,2 միլիարդ դոլարի. Ալեքսեյ ՕվերչուկՌուսաստանի և Հայաստանի միջև 2024 թվականի 10 ամիսների ընթացքում ապրանքաշրջանառությունը հասել է 10,2 միլիարդ դոլարի, ինչը երկու անգամ գերազանցում է 2023 թվականի ցուցանիշը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին...
17:37 20/12/2024Տունը գող է մտել. Թաթուլ ՄանասերյանՏնտեսության գրեթե բոլոր ճյուղերում անկում է գրանցվում՝ եթե ներկայացված պաշտոնական ցուցանիշներից հանենք արտաքին պատահական գործոնի՝ ռուս-ուկրաինական պատերազմով պայմանավորված արդյունքները։ Կառավարության...
15:58 20/12/2024Կոնվերս Բանկում ամփոփել են C360 Visa քարտապանների համար արշավի արդյունքներըԿոնվերս Բանկում ամփոփել են C360 Neo, C360 Ultra և C360 Elite փաթեթների ներքո Visa քարտ ունեցող հաճախորդների համար իրականացված արշավի արդյունքները: Դեկտեմբերի 18-ին գլխավոր մրցանակակրին են հանձնվել...
09:34 20/12/2024Դեկտեմբերի 20-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 20-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.72 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.080 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
23:25 19/12/2024Զելենսկին Պուտինի խոսքերից հետո ասել է, որ Ուկրաինան չի երկարաձգի իր տարածքով դեպի Եվրոպա գազի տարանցումըԿիևը չի պատրաստվում երկարաձգել ռուսական գազի տարանցումը։ Այդ մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին, որին մեջբերել է «Strana.ua»-ն։ «Մենք չենք զբաղվի ռուսական գազի տարանցման...
21:19 19/12/2024Եթե իշխանությունը սազն առած ԵԱՏՄ-ի գովքն է անում՝ ի՞նչ գործ ունի թուրքական փող ստացողների հետ. Թաթուլ ՄանասերյանԻ՞նչ վիճակում էր Հայաստանի տնտեսական ոլորտն անցնող տարում։ Գործող կառավարությունը արդյոք կարողանում է գլուխ հանել պետության կենսագործունեության կարևոր ուղղությունից, նրա գործողություններում...
09:19 19/12/2024Դեկտեմբերի 19-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 19-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.72 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.080 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:26 18/12/2024ԵՏՀ. Հայաստանում գնանկումը իր տեղը զիջել է գնաճինԵվրասիական տնտեսական միության երկրներում նոյեմբերի դրությամբ տարեկան գնաճը Հայաստանում կազմել է 1,4%, Բելառուսում՝ 5,5%, Ղազախստանում՝ 8,4%, Ղրղզստանում՝ 5,7%, Ռուսաստանում՝ 8,9%։ ԵԱՏՄ երկրներում...
14:34 18/12/2024Նոյեմբերին 466 հարկ վճարողի մոտ արձանագրվել է ՀԴՄ կիրառման կանոնների խախտումՏուգանքի չափը կազմել է շուրջ 271.4 մլն դրամ

11:54 10/06/2020Котировки нефти снижаются в средуBrent подешевела до $40,67 за баррель на данных о запасах в США.
11:44 10/06/2020Министр Сурен Папикян: В 2019 году мы нуждались в качественном строительствеПроходит обсуждение годового отчета «Об исполнении Государственного бюджета РА на 2019 год».
11:21 09/06/2020На защиту прав человека государство в 2019 году потратило 513 млн драмовМинистр при этом напомнил, что в 2018 году ассигнования сферы составили 412 млн драмов.
17:24 08/06/2020В России заявили о подготовке к открытию туристического сезонаПо словам Мишустина, необходимо заняться системным развитием туристической отрасли.
17:12 08/06/2020«Газпром» прямо отказался снизить стоимость поставок газа в БеларусьПереговоры о стоимости поставок газа в Беларусь могут касаться только 2021 года, нынешние условия окончательно согласованы 14 февраля, говорится в письме.
16:31 08/06/2020Замглавы КГД Армении не помнит, сколько автомобилей у КомитетаНа помощь ему пришла Мане Тандилян.
14:43 08/06/2020Глава КРОУ Армении Гарегин Баграмян видит необходимость в повышении тарифов на газ«Они в заявке представили свои подсчеты по пересмотру тарифов на газ, наш аппарат – свою позицию», – заявил сегодня в беседе с журналистами в Национальном Собрании Армении глава Комиссии по...
12:45 08/06/2020Банк ВТБ (Армения) запустил новую дистанционную услугуТаким способом можно получaть переводы следующих международных систем денежных переводов: Unistream, MoneyGram, Converstransfers, Intelexpress, TelCell и Бэст.
19:06 06/06/2020Георгий Гахария: Мы должны научить грузин отдыхать в ГрузииОдной из первых «зеленых зон» в Грузии может стать Аджария. Эпидемия коронавируса не затронула высокогорные муниципалитеты региона.
17:25 06/06/2020Т. Авинян: Давид Ананян существенно повысил эффективность КГД АрменииД. Ананян выразил благодарность за совместную работу в течение прошедших 2 лет и поздравил Эдварда Ованнисяна, пожелав новых достижений.
09:58 06/06/2020Правительство Грузии потратило свыше 32 млн лари на карантинные зоныОтчет перечисляет меры, принятые правительством Грузии в период эпидемии. Одна из его глав посвящена управлению карантинными зонами.
20:36 05/06/2020Артур Асоян: Мы уже осуществили более 22 тыс. проверочных визитовПо его словам, с 24 января усиленная работа проводится на пограничных пунктах, осуществляются широкомасштабные действия у хозяйствующих субъектов.
19:04 05/06/2020Стоимость нефти марки Brent превысила $42 за баррель – впервые с 6 мартаЕе стоимость выросла на 5,2% к уровню закрытия предыдущей сессии.
15:46 05/06/2020Криштиану Роналду стал первым в истории футболистом-миллиардеромПортугалец стал третьим спортсменом-миллиардером. До него это удалось гольфисту Тайгеру Вудсу и боксеру Флойду Мэйуэзеру.
15:11 05/06/2020Цена на нефть марки Brent превысила отметку $41 впервые с начала мартаК полудню пятницы, 5 июня, стоимость марки Brent выросла на 3%, до 41,18 доллара за баррель.
17:41 04/06/2020Давид Ананян подал в отставку с поста главы КГД АрменииДавид Ананян подал в отставку с поста председателя Комитета государственных доходов (КГД) Армении. Об этом Д. Ананян сообщил на своей странице в соцсети Facebook. Он, в частности, сообщил: «Дорогие...
15:45 04/06/2020Позиция России по нефти и газу вызвала в Беларуси вопросы об углублении интеграцииОб этом заявил посол Беларуси в Москве Владимир Семашко.
19:44 03/06/2020Г. Балаян: Ожидаем, что уже с 1 июля в Армении начнется производство стрелкового оружия«Ожидаем, что уже в начале июля в Армении начнется производство стрелкового оружия», – заявил в беседе с журналистами в Национальном Собрании Армении замминистра обороны РА Габриел Балаян.
09:45 03/06/2020Стоимость нефти марки Brent поднялась выше 40 долларов – впервые с 6 мартаИнвесторы продолжают оценивать предстоящее заседание ОПЕК+.