19:35 20/08/2024Նորաշեն արգելոցի ջրային տարածքներից դուրս է բերվել ապօրինի տեղադրված 209 հատ խեցգետնաորսիչՇրջակա միջավայրի նախարարության էկոպարեկային ծառայության Գեղարքունիքի և Կոտայքի մարզային վարչության Սևանի տեղամասի աշխատակիցների կողմից շարունակվում են ձեռնարկվել կանխարգելիչ-ստուգիչ միջոցառումներ:...
18:13 20/08/2024Թուրքիայի տնտեսության ամենամեծ խնդիրը սննդամթերքի գնաճն է․ հետազոտությունԹուրքական «ASAL» հետազոտական ընկերությունը սոցհարցում է անցկացրել՝ Թուքիայում տնտեսական ամենամեծ խնդիրը պարզելու նպատակով: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ հուլիսի 10-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում 26...
10:12 20/08/2024Պարզել են, թե իբր ՌԴ-ում վաճառվող հայկական կոնյակների գրեթե 90%-ը չի համապատասխանում պետության ստանդարտներինՌուսական խանութներում վաճառվող հայկական կոնյակների գրեթե 90%-ը պարզվել է, որ «անվտանգ» չէ, արտադրանքի գրեթե կեսը պարունակում է ոչ խաղողի սպիրտներ։ Այս մասին ասվում է «Հակակեղծարարություն» միջազգային...
09:42 20/08/2024Օգոստոսի 20-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել են, եվրոյինը ՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 20-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.58 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.048 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
12:26 19/08/2024Հայաստանում 40 անգամ ավելի շատ վարույթ է հարուցվել տնտեսական գործունեության համար, քան ԱՄՆ-ում«2023 թվականին ԱՄՆ-ում տնտեսական հանցագործությունների հետ կապված նախաձեռնվել է 2600 վարույթ, իսկ Հայաստանում՝ 960 վարույթ»,- «Մանթաշյանց» գործարարների ակումբում հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ...
11:41 19/08/2024Ցանկանում են գործարարներին ցանկացած պահի քրեական պատասխանատվության ենթարկեն. Արսեն Սարդարյան«ՊԵԿ-ը նախաձեռնել է և կառավարությունն էլ շրջանառության մեջ է դրել խրախուսական նորմերը Քրեական օրենսգրքից վերացնելու մասին օրինագիծ։ Մասնավորապես՝ հարկերից խուսափելու նորմը և ապօրինի ձեռնարկատիրական...
11:37 19/08/2024Հուլիսին 294 հարկ վճարողի մոտ արձանագրվել է ՀԴՄ կիրառման կանոնների խախտումՏուգանքի չափը կազմել է շուրջ 137 մլն դրամ
09:43 19/08/2024Օգոստոսի 19-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը նվազել է, ռուբլունը և եվրոյինը ՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 19-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.66 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.006 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:34 18/08/2024ՊԵԿ-ը փորձում է տնտեսական խնդիրները լուծել կոշտ-կոպիտ քրեաիրավական գործիքներով, ինչը սխալ է. Սուրեն ՊարսյանՊԵԿ-ը օրինագիծ է շրջանառում, որով քրեականացնում է ապրանքային մաքսանենգության դեպքերը և 10 մլն դրամը գերազանցող ապրանքը թաքցնելու դեպում 3-6 տարի ժամկետով ազատազրկում է նախատեսում գործարարների համար։...
18:38 16/08/2024Վրաստանինը Հայաստանի կարտոֆիլից թանկ է«Վրաստանի սուպերմարկետներում մեկ կիլոգրամ կարտոֆիլը ամենաթանկն է հարևան երկրների համեմատ»,- ասված Numbeo առցանց տվյալների բազայի 2024 թվականի օգոստոսի վարկանիշում։ Ալիք,գեն նշում է, որ...
16:24 16/08/2024«Իմ քայլի» գործունեության հաշվետվությունը տեխնիկական խնդրի պատճառով հասանելի չի եղել. ՊԵԿՊետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ ոչ առևտրային կազմակերպություններն օրենքով սահմանված ժամկետում՝ մինչև հուլիսի 1-ը, ներկայացրել են իրենց տարեկան հաշվետությունները: Հաշվետվությունների...
15:04 16/08/2024ՊԵԿ-ի օրինագիծը հեռանկարում քանդելու է գործարարներին. Արսեն ՍարդարյանՊԵԿ-ը e-draft.am իրավական ակտերի նախագծերի կայքում օրինագիծ է շրջանառում, որով քրեականացնում է ապրանքային մաքսանենգության դեպքերը և 10 մլն դրամը գերազանցող ապրանքը թաքցնելու դեպում 3-6 տարի ժամկետով...
09:15 16/08/2024Օգոստոսի 16-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 16-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.5 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.028 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
21:28 15/08/2024Բագրատաշենի անցակետում վրացական կողմում մի քանի հարյուր բեռնատարի վարորդ օրերով սպասում է, որ հայկական «տամոժնիկները» աշխատենԱրդեն մի քանի օր է բեռնատարների վարորդները հայտնվել են անելանելի իրավիճակում։ Բանն այն է, որ օրերով կանգնած են խցանումների մեջ վրացական Սադախլո գյուղում, քանի որ հայկական անցակետի աշխատակիցները...
16:01 15/08/2024Սեպտեմբերի 1-ից տաքսի ծառայություն մատուցելու համար պարտադիր է միանալ հարկային մարմնի էլեկտրոնային համակարգինՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2024 թվականի սեպտեմբերի 1-ից ուժի մեջ են մտնում մարդատար-տաքսի ավտոմոբիլներով ուղևորափոխադրումների իրականացման վերաբերյալ նոր կարգավորումները։ Պարտադիր է...
12:58 15/08/2024Ջրհեղեղից վնասված 193 տրանսպորտային միջոցի համար փոխհատուցում հաստատվեց«Այս պահի դրությամբ համայնքային հանձնաժողովներն արձանագրել են 193 տրանսպորտային միջոցների, որոնք աղետի հետևանքով վնասվել կամ կորսվել են»,-կառավարության նիստում հայտնեց ՆԳ փոխնախարար Արփինե Սարգսյանը՝...
11:55 15/08/2024Որևէ մեկն ակնկալիք չունենա, որ կգա կասի՝ հորս արև պահեստում 15 մլն դրամի ապրանք ենք ունեցել, մենք էլ ասենք՝ հա. Փաշինյան«Ես այս գլխից ասում եմ, որ բացառված է, որ բանավոր խոսքի վրա որևէ բան փոխհատուցվի»,- գործադիրի նիսիտում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը՝ ջրհեղեղից տուժած տնտեսվարողներին աջակցություն տալու ծրագրի քննարկման...
11:30 15/08/2024Ջրհեղեղից տուժած մոտ 150 տնտեսվարողի միասին կտրամադրվի 290 մլն դրամ վնասի փոխհատուցում«Զեկուցվող բոլոր 3 հարցերը վերաբերում են մայիսի 26-ին Լոռու և Տավուշի մարզերում տեղի ունեցած ջրհեղեղների հետևանքների վերացմանն ուղված միջոցառումների փաթեթին և այն լավ առիթ է, որ մենք ամփոփենք այս...
11:01 15/08/2024ՊԵԿ-ի հիմնական գաղափարախոսությունը հարկահավաքության պլանների իրականացումն է, իսկ պետք է լինի տնտեսության զարգացումը. Միրաքյան«Մանթաշյանց» գործարարների ակումբի նախագահ Վահրամ Միրաքյանը շարունակում է Պետական եկամուտների կոմիտեի վերաբերյալ իր գրառումները։ Այս անգամ նա անդրադարձել է ՊԵԿ-ի թեմային՝ ավելի գլոբալ համատեքստով.
09:36 15/08/2024Այսօրվանից շրջանառության մեջ են դրվում 5000 դրամ և 10000 դրամ անվանական արժեքով 2024 թ. թողարկման թղթադրամները. ԿԲՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի որոշմամբ 2024 թ․ օգոստոսի 15-ից շրջանառության մեջ են դրվում 5000 դրամ և 10000 դրամ անվանական արժեքով 2024 թ.

11:10 06/11/2019Рейтинг богатейших людей мира по версии Forbes: Билл Гейтс впервые за 7 лет потерял второе местоВозглавляет список по-прежнему основатель Amazon Джефф Безос, в совокупности он имеет 112,4 миллиарда долларов.
10:52 06/11/2019Никол Пашинян: Удвоился показатель НДС, возвращенный хозяйствующим субъектам«То есть, за полтора года мы более чем удвоили эту цифру, вернув экономике оборотные средства в размере 245 млн долларов», – отметил Никол Пашинян.
19:37 04/11/2019Возможность выиграть смартфон iPhone X по результатам рекламного розыгрыша «Смарт счет – смартфон»Америабанк запускает рекламную кампанию «Смарт-счет – смартфон».
18:48 04/11/2019Глава КРОУ Армении: Тарифы на газ не будут повышены в январе«О повышении тарифа на зимние месяцы речи быть не может», – сказал он.
18:17 04/11/2019Тариф на воду в Армении не повысится – Гарегин Баграмян«Исходя из имеющихся показателей, могу сказать, что существующая цена останется, то есть повышения не будет», – сказал глава КРОУ Армении.
10:50 04/11/2019Никол Пашинян: За 9 месяцев 2019 года 1000 крупнейших налогоплательщиков Армении выплатили в госбюджет 765 млрд драмовЗа первые 9 месяцев 2019 года 10 крупнейших налогоплательщиков страны выплатили в госбюджет 190 млрд драмов.
10:07 04/11/2019Банк ВТБ (Армения) предлагает открыть накопительные счёта со ставкой до 9.5%Накопительный счёт клиенту даёт возможность пополнять и снимать средства со своего счёта в любое время и без каких-либо ограничений.
14:42 02/11/2019Госдолг США побил очередной рекордАмериканский государственный долг побил очередной рекорд, превысив 23 триллиона долларов.
14:37 02/11/2019С иранской компанией обсуждена возможность строительства в Армении альтернативных электростанцийМинистр территориального управления и инфраструктур Армении Сурен Папикян в Тегеране принял участие в 19-й Международной выставке по электроэнергетике Ирана (IEE).
13:48 01/11/2019Банк ВТБ (Армения) предлагает открыть накопительные счёта со ставкой до 9.5%Банк ВТБ (Армения) предлагает воспользоваться услугой Накопительного счёта со ставкой 1.5% – 9.5% годовых всем тем клиентам, которые желают сохранять и, самое главное, приумножать свои сбережения в...
10:33 01/11/2019США ввели дополнительные санкции против ИранаОграничительные меры касаются, в частности, строительного сектора и иранской ракетной программы.
17:15 29/10/2019Сурен Папикян: В ближайшее время будут упразднены имеющие дублирующиеся функции подразделенияОптимизация – непрерывный процесс и любое сокращение должно зависеть от эффективности конкретного министерства и его управляемости.
13:03 29/10/2019Рейтинг конкурентоспособности городов Центральной Азии и Кавказа: Ереван на 13-м местеДанный рейтинг является Первым исследованием конкурентоспособности городов стран ЦА и Кавказа и их привлекательности для ведения бизнеса, жизни и инвестиций по официальным данным по итогам 2018г.
12:42 29/10/2019Эксперты прогнозируют рост цен на туры в Турцию из-за «налога на проживание»Ранее в октябре стало известно, что Минфин Турции подготовил налоговые поправки, предусматривающие введение новых сборов с отельеров страны с 2020 года.
11:30 29/10/2019Мировые цены на нефть снижаются во вторникСтоимость декабрьских фьючерсов на нефть Brent на лондонской бирже ICE Futures к 09:18 по ереванскому времени составляет $61,37 за баррель.
16:09 28/10/2019ЕАЭС и Иран переходят на преференциальные условия торговлиИранской стороне будут предоставлены тарифные преференции по развернутому списку продовольствия, в первую очередь, овощам, фруктам, сухофруктам...
16:06 28/10/2019Премьер Армении: Мы должны повысить стандарты во всех сферахВ проекте бюджета в связи с показателями экономического роста вы увидите определенный консервативный подход, заявил он.
13:10 28/10/2019Министр финансов Армении: Предлагаемый на 2020 год 4.9-й экономический рост потребует дополнительных усилий«Полагаем, что все наши действия были нацелены на коренные изменения, а не только на явные цифровые величины», – заявил сегодня во время предварительных обсуждений проекта закона РА «О...
11:34 28/10/2019Никол Пашинян о проекте бюджета на 2020 год: Мы руководствуемся известным принципом «надейся на лучшее, готовься к худшему»В постоянных комиссиях Национального Собрания Армении сегодня стартовали обсуждения государственного бюджета на 2020 год.
09:52 28/10/2019Банк ВТБ (Армения) по традиции объявляет неделю сбережений в честь Всемирного дня сбереженийЕжегодно Банк ВТБ (Армения) участвует в мероприятиях, посвященных Всемирному дню сбережений, в честь которого предлагает своим клиентам оформить вклады с повышенными процентными ставками, тем самым...