11:22 12/08/2024Վերին Լարսում ՌԴ-ից դեպի Վրաստան մուտքի է սպասում 1761 հայկական բեռնատարԱվելի քան 1700 հայկական բեռնատար է կանգնած Հյուսիսային Օսիայի Վերին Լարս ռուս-վրացական անցակետի էլեկտրոնային հերթում։ Այդ մասին հայտնում է Հյուսիսային Օսիայի Ճանապարհային երթեւեկության կազմակերպման...
09:42 12/08/2024Օգոստոսի 12-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 12-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.53 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.020 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:26 10/08/2024Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկների թիվը շարունակում է նվազելՀայաստան այցելող զբոսաշրջիկների թիվը շարունակում է նվազել։ Ընթացիկ տարվա հուլիս ամսին Հայաստան այցելել է 237 հազար 603 զբոսաշրջիկ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 255 հազար 706-ի համեմատ։ Ննման...
11:57 10/08/2024Վերին Լարսում հազարավոր մեքենաներ են կանգնած՝ սպասելով իրենց հերթինՌուս-վրացական սահմանի «Վերին Լարս» անցակետում Ռուսաստանից Վրաստան մուտք գործելու համար երթևեկության էլեկտրոնային հերթում գրանցված բեռնատարների թիվը մոտեցել է 5 հազարի։ Այս մասին հայտնում է «Գրուզիա...
09:41 10/08/2024Քրիստինա Վարդանյան. Դե հավաքեք ձեր գեղազարդ ծառերն ու աղբանոցը նետեքԽայտառակություն ու ահռելի միջոցների վատնում։ Panorama.am-ի հետ զրույցում այսպիսի որակումներ տվեց Երևանի ավագանու անդամ, Բժշկական գիտությունների թեկնածու Քրիստինա Վարդանյանը Երևանում նորատունկ ծառերի...
19:11 09/08/2024Վրաստանում հյուրանոցները թանկացել ենՎրաստանի հյուրանոցներում ապրելու արժեքը վերջին մեկ տարում բարձրացել է 3,3%-ով։ Այս մասին գրում է Jnews։ Ըստ PMCG ընկերության ուսումնասիրության՝ 2023 թվականի հուլիսի համեմատ 3, 4 և 5 աստղանի...
17:02 09/08/2024ԲՏԱ-ն հայտարարում է «Մուտք դեպի շուկա» բաղադրիչով դրամաշնորհային մրցույթ«Գաղափարից մինչև բիզնես» դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակներում հայտարարվում է «Մուտք դեպի շուկա» բաղադրիչով դրամաշնորհային մրցույթ։ Մրցույթի շրջանակում նախատեսվում է դրամաշնորհների տեսքով ֆինանսավորում...
12:03 09/08/2024Ադրբեջանը հուլիսին կրկին չի կարողացել ապահովել նավթի արդյունահանման «ՕՊԵԿ+»-ի քվոտանՀուլիսին Ադրբեջանը «ՕՊԵԿ+»-ի նավթի արդյունահանման քվոտան թերակատարել է օրական 61 հազար բարելով։ Այս մասին ասվում է «S&P Global Commodity Insights»-ի տեղեկագրում։ Անցած ամիս երկրում արդյունահանվել է...
09:35 09/08/2024Օգոստոսի 9-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներմ աճել են, ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 9-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.22 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.020 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
17:42 08/08/2024ՊԵԿ. 2024 թվականին 86.7%-ով ավելացել է անկանխիկ գործարքների քանակըՀարկ վճարողների կողմից դուրս գրված հաշվարկային փաստաթղթերի (այդ թվում` ՀԴՄ կտրոնների) տվյալներով 2024թ.
12:02 08/08/2024Վերջին շրաջնում մենք 23 նորակառույց ճանապարհ ենք ստուգել, որոնցից 9-ը չենք ընդունել . Գնել Սանոսյան«Ինչ վերաբերում է որակին, ապա իսկապես որակական խնդիրներ կան, պետք է ոչինչ չանենք, որ որակի հետ խնդիրներ չլինեն։ Կան բայց ընթաղքում կարգավորվում են»,-կառավարության նիստում հայտնեց ՏԿԵ նախարար Գնել...
11:47 08/08/2024Կառավարությունն իր այսօրվա նիստում պետական պարտքն ավելացրեց 75 մլն եվրոյով«2024թ. հունիսի 26-ին ՀՀ-ի և Զարգացման ֆրանսիական գործակալության միջև ստորագրվել է վարկային համաձայնագիրը՝ Հայաստանին քաղաքականության վրա հիմնված վարկի տեսքով բյուջետային աջակցության ծրագրի ներքո 75...
09:15 08/08/2024Օգոստոսի 8-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 8-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.22 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
15:45 07/08/2024Վրաստանին ԱՄՆ-ը կոչ է անում արտահանձնել ադրբեջանցի լրագրողին, իսկ Amnesty International-ը՝ չհանձնելԱՄՆ-ը Վրաստանի կառավարությանը կոչ է անում ազատ արձակել ադրբեջանցի լրագրող Azel.TV-ի գլխավոր խմբագիր Աֆգան Սադիգովին: Այդ մասին X սոցիալական ցանցում գրել է Foreign Press USA-ի լրագրող Ալեքս...
15:36 07/08/2024Թանկ անասնակեր Ախալքալաքի շրջանում, խոտհնձի եռուզեռինԱխալքալաքի մունիցիպալիտետում շարունակվում է խոտհունձը` հայտնում է Ջնյուզը։ Խոտի գինն այս տարի թանկացել է, քանի որ այն քիչ է։ Այսօր խոտի մեկ տուկը վաճառվում է 6-ից 8 լարիով, սակայն գյուղացիները չեն...
12:57 07/08/2024Եկամտհարկի վերադարձի վերաբերյալ սահմանփակումներն ուժի մեջ կմտնեն հունվարի 1-ից2025 թվականի հունվարի 1-ից ուժի մեջ են մտնում հիփոթեքային վարկի սպասարկման համար վճարված տոկոսների մասով եկամտային հարկի վերադարձի օրենսդրական փոփոխությունները։ Պետական եկամուտների կոմիտեն...
12:01 07/08/2024Վերին Լարսում մոտ 1300 հայկական բեռնատարներ է սպասում էլեկտրոնային հերթինՄոտ 1300 հայկական բեռնատարներ գտնվում են Վերին Լարսի ռուս-վրացական սահմանում և սպասում են իրենց էլեկտրոնային հերթին։ Այդ մասին ասվում է Հյուսիսային Օսեթիայի ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման...
09:21 07/08/2024Օգոստոսի 7-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 7-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.22 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
18:41 06/08/2024Կարմիրսարի կրային մերգելների հանքավայրի հայտը բացասական եզրակացություն ստացավՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությունը սույն թվականի օգոստոսի 1-ին բացասական եզրակացություն է տվել «Օրդ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացրած Արարատի մարզի Կարմիրսարի կրային մերգելների (կավակրաքարերի) հանքավայրի...
17:07 06/08/2024ՊԵԿ-ը բացահայտել է 3 կիլոգրամ «կոկաինի» մաքսանենգության դեպքՊետական եկամուտների կոմիտեն շարունակում է պայքարը թմրամիջոցների մաքսանենգության և դրանց ապօրինի շրջանառության դեմ։ Օրերս ՊԵԿ էլեկտրոնային առևտրի և օդային տրանսպորտով իրականացվող փոխադրումների...

11:31 17/10/2019Из поврежденного хвостохранилища комбината в Сюнике отходы попали в реку ВохчиДо прибытия спасателей на место происшествия поврежденный участок хвостохранилища был восстановлен.
19:06 16/10/2019В правительстве Армении продолжаются обсуждения заявок бюджетного финансирования государственных ведомствПод председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна в правительстве продолжаются обсуждения заявок бюджетного финансирования государственных ведомств.
17:24 16/10/2019Премьер Армении: Развитие технологий – это, прежде всего, развитие мышленияПремьер-министр Армении Никол Пашинян принял участие в церемонии открытия ежегодного форума «Глобальный инновационный форум 2019: Трансформируя интеллект».
17:17 16/10/2019Александр Есаян: «WCIT-2019» в Ереване вызвал огромный интерес23-й Всемирный Конгресс по Информационным Технологиям («WCIT-2019») вызвал огромный интерес. Об этом на сегодняшней пресс-конференции заявил председатель Союза компаний передовых технологий (UATE)...
13:42 16/10/2019Глава КГД Армении Давид Ананян: «Незаменимых людей нет»«Во время наших рабочих обсуждений премьер-министр высказывал в том числе и недовольство по части выполнения функций», – сказал он.
13:22 16/10/2019Авиакомпания Ryanair с 2020 года запустит прямые рейсы из Еревана в ЕвропуПо словам Дэвида О’Брайена, средняя стоимость авиабилетов составит 35 евро, из Еревана рейсы планируется совершать дважды в неделю, в дальнейшем их число может увеличиться.
10:59 15/10/2019Армения – 13-я в мире по доле подвергшихся веб-атакам пользователей. Исследование «Лаборатории Касперского»Во втором квартале 2019 года в Армении с атаками через интернет столкнулись 15,4% пользователей: с этим показателем страна заняла 13-е место.
19:09 14/10/2019Компания «Санитек» начала процедуру обращения в Международный арбитражный судМэр Еревана Айк Марутян 3 октября заявил о расторжении в одностороннем порядке договора с компанией «Санитек».
15:14 14/10/2019«За усилия по борьбе с бедностью»: известны лауреаты Нобелевской премии по экономикеПремию памяти Альфреда Нобеля по экономике за 2019 год получили экономисты Абиджит Банерджи, Эстер Дюфло и Майкл Кремер.
12:58 14/10/2019Банк ВТБ (Армения) – лидер на банковском рынке РА по количеству банкоматовCash-in банкоматы Банка ВТБ (Армения) очень удобны и максимально упрощают процесс совершения банковских транзакций.
18:07 12/10/2019Премьер Армении: В 2020 году в сфере электроэнергии планируется осуществить инвестиционную программу стоимостью $60 млн«Есть необходимость в изменении имиджа и восприятия крупного имиджа в Армении», – заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на встрече с предпринимателями в рамках инвестиционного форума «Мой шаг...
14:21 12/10/2019Бако Саакян: Мы заинтересованы, чтобы сельское хозяйство Арцаха было гибким и конкурентоспособнымПрезидент НКР отметил, что темы, обсуждаемые на конференции, интересны и востребованы и занимают особое место в социально-экономической повестке республики.
13:20 12/10/2019Никол Пашинян: Сегодня в Армении нет разделения на «оппозиционных» и «провластных» бизнесменовПремьер-министр Армении Никол Пашинян участвует в проходящем в общине Сасуник Арагацотнской области РА бизнес-форуме «Мой шаг во имя Арагацотнской области».
11:50 12/10/2019Губернатор Арагацотнской области: Экономическая революция в Армении увенчается успехомВ общине Сасуник Арагацотнской области Армении сегодня проходит бизнес-форум «Мой шаг во имя Арагацотнской области», в котором принимает участие также премьер-министр РА Никол Пашинян.
10:27 12/10/2019Бако Саакян: Горнодобывающая промышленность является одной из ветвей экономики, обеспечивающих динамическое развитие АрцахаПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян 12 октября принял участие в открытии в Степанакерте научно-практической конференции «Корпоративная социальная...
17:12 11/10/2019Проведением WCIT-2019 Армения займет свое место на технологической карте мира – Карен ВарданянОрганизованный в Ереване 23-ий Всемирный конгресс по информационным технологиям (WCIT-2019) был важным событием как для Армении, так и для мира, отметил он.
17:52 10/10/2019Банк ВТБ (Армения) открыл свой 72-ой по счету филиал «Арарат»Банк ВТБ (Армения) открыл очередной филиал в Араратской области, сохраняя лидирующую позицию на банковском рынке Армении по количеству филиалов.
11:08 10/10/2019В арцахском Мартуни 19 октября пройдет третий фестиваль гранатаВ этом году на фестивале ожидается ряд сюрпризов, будут интересные программы.
10:51 10/10/2019Объявлен тендер на ремонт дороги Ниноцминда-АрменияУ компании-победителя тендера будет 11 месяцев на завершение ремонта. А гарантийный срок – два года.
19:32 09/10/2019Премьер Армении: Самой большой задачей является реализация капитальных затратПод председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна в правительстве сегодня начались обсуждения заявок бюджетного финансирования государственных ведомств на 2020 год.