12:42 29/08/2024Տեղական բեռնափոխադրողները դուրս են մնում շուկայից. բողոքի ակցիաՉարբախում բեռնափոխարողները բողոքի ակցիա են իրականացնում ոլորտը կարգավորելու պահանջով։ «Մեր ակցիայի նպատակն է բեռնափոխադրման ոլորտում առաջացած իրավիճակը բարձրաձայնենք, կառավարությունն իմանա՝ ինչ է...
09:37 29/08/2024Օգոստոսի 29-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 29-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.034 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
20:43 28/08/2024«Որովհետև մենք հոգ ենք տանում». Երևանի կոնյակի գործարանի ARARAT թանգարանը ստացել է «Պատասխանատու հյուրընկալող» հավատարմագիրըՏարիներ ի վեր հավատարիմ մնալով Պատասխանատու հյուրընկալության հայեցակարգին, ինչպես նաև ներդնելով հարցին վերաբերող առաջադեմ լուծումներ՝ Երևանի կոնյակի գործարանի ARARAT թանգարանը ոլորտը ներկայացնող...
14:28 28/08/2024ՀՀ տնտեսական ակտիվության աճն աստիճանաբար դանդաղում է. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2024թ. հունվար-հուլիս ամիսներին։ Այսպես՝ • ՀՀ տնտեսական ակտիվության աճն աստիճանաբար դանդաղում է, քանի որ դրա բարձր տեմպերն...
09:41 28/08/2024Օգոստոսի 28-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 28-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.003 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:22 27/08/2024«Լոկոմոտիվը» պայմանավորվել է «Ֆերենցվարոշի» հետ Էդգար Սևիկյանի վարձակալության հարցումՀունգարական «Ֆերենցվարոշի» եզրային հարձակվող Էդգար Սևիկյանը կարող է վարձավճարով տեղափոխվել Մոսկվայի «Լոկոմոտիվ»՝ գնելու հնարավորությամբ։ Այս մասին հայտնում է ինսայդեր Իվան Կարպովը։ Այս տեղեկությունը...
15:30 27/08/2024ԿԲ. Նախնական համաձայնություն է տրվել «Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ի կանոնադրական հիմնադրամում «Արդշինբանկի» կողմից 75% մասնակցության ձեռքբերմանըՀՀ կենտրոնական բանկի խորհուրդը օգոստոսի 27-ի նիստում նախնական համաձայնություն է տվել «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի կանոնադրական հիմնադրամում «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի կողմից 75 և ավելի տոկոս ուղղակի...
14:24 27/08/20242023 թ.-ին 45 հազար տոննա ցորենի կորուստ են ցույց տվել, այս տարի էլ հացի խնդիր ենք ունենալու. Աշոտ Հարությունյան«Հետանկախ Հայաստանում ցորենի արտադրության ամենաբարձր ցուցանիշը գրանցվել է 2015-2016 թվականներին, երբ հեկտարից 30-32 ցենտներ ցորեն հավաքվեց»,-ասուլիսում հայտարարեց գյուղատնտեսության նախկին փոխպնախարար...
11:36 27/08/2024ՀՀ քաղաքացիների գրանցած ՏՏ կազմակերպությունները 6 ամսում կրճատվել են մոտ 4.4 անգամ. Աղասի ԹավադյանԸստ հրապարակված պաշտոնական վիճակագրության՝ 2024թ․ երկրորդ եռամսյակում Հայաստանի ՏՏ ոլորտը ցույց տվեց 14.1% տարեկան անկում։ Խնդիրը մտահոգիչ է հատկապես այն պատճառով, որ 2023 թվականի նույն...
08:58 27/08/2024Օգոստոսի 27-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 27-ին ժամը 08:50-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ ավելանալով 0.015 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
08:20 27/08/2024Երբեք Հայաստանի ու Եվրոպայի միջև առևտրաշրջանառությունն այսքան խղճուկ մակարդակի վրա չի եղել. Խաչատրյան«Բա սենց դատարկ ջեբով ու՞ր ես գնում, Փանոս ջան»:
16:34 26/08/2024Տաքսու վարորդներին բոլոր ձևերով քերում են. Էդգար Ղազարյան«Տաքսի ծառայությունների մասով հնարավոր բոլոր ձևերով մարդկանց քերում են»,-«Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը՝ անդրադառնալով կառավարության վերջին որոշմանը,...
13:57 26/08/2024Տնտեսական ակտիվության 9.6 % աճի պայմաններում արձանագրվել է արդյունաբերական արտադրանքի 2.5 % անկում. ՎԿՎիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է 2024թ. օգոստոսի 26-ի դրությամբ ՀՀ սոցիալ-տնտեսական վիճակը բնութագրող ընթացիկ-օպերատիվ ամփոփմամբ ստացված նախնական հիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշները։ Ըստ...
11:35 26/08/2024Օգոստոսի 1-ի դրությամբ էլեկտրոմոբիլների ներմուծման սակագնային քվոտայի մնացորդը կազմել է 2563 հատ. ՊԵԿՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2024 թ․ օգոստոսի 1-ի դրությամբ ԵԱՏՄ ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 2 ծածկագրի ներքո դասվող էլեկտրական շարժիչով տրասնպորտային միջոցների 0 տոկոս ներմուծման մաքսատուրքի...
10:48 26/08/20242024թ. առաջին կիսամյակում թերակատարվել են պետական բյուջեի թե՛ եկամուտները և թե՛ ծախսերը. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է 2024թ. առաջին կիսամյակում ՀՀ պետական բյուջեի կատարման հաշվետվությունը։ Այսպես՝ • ՀՀ տնտեսության վրա ռուս-ուկրաինական հակամարտության հետևանքով ի հայտ եկած արտածին...
09:19 26/08/2024Օգոստոսի 26-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը նվազել է, եվրոյինը և ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 26-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
14:24 23/08/2024Եվրոպայում լոլիկի մթերման գինը մոտ 40-50 դրամ է, մեզ մոտ խանութներում 300 դրամից էժան չկա. Հարություն ՄնացականյանՎիճակագրական կոմիտեի հրապարակած վերջին՝ 2024թ. հունվար-հուլիսի սպառողական գների ինդեքսի համաձայն՝ բանջարեղենի գներն աճել են 9.8 %-ով, իսկ որոշ առանձին տեսակներ, օրինակ կարտոֆիլը թանկացել է 26.8 %-ով։...
14:14 23/08/2024Շուրջ 100 000 տնային տնտեսություն օգտվում է Team-ի ինտերնետից․ 2-րդ եռամսյակի ցուցանիշներՀավատարիմ մնալով իր որդեգրած բաց ու հաշվետու քաղաքականությանը՝ «Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ-ն (ապրանքանիշը՝ Team Telecom Armenia) ներկայացնում է բջջային և ամրակցված կապի 2024 թ.-ի 2-րդ եռամսյակի...
11:08 23/08/2024Հարկեր չվճարելու համար գործարարին կալանավորելով ՊԵԿ-ը վնասում է պետությանը. Վահրամ Միրաքյան«Մանթաշյանց» գործարարների ակումբի նախագահ Վահրամ Միրաքյանը Պետական եկամուտների կոմիտեի գործունեության վերաբերյալ չորրորդ գրառումն է արել.
09:48 23/08/2024Օգոստոսի 23-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը նվազել է, եվրոյինը և ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 23-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.27 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.10 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...

16:45 27/09/2017Armenia has serious competitive advantages in IT sector - PM attends opening of ArmTech 2017 global conference“In recent years Armenia has made considerable progress in the field of information and high technologies and boasts all the necessary preconditions and potential to become a regional center and an...
16:17 27/09/2017Nagorno-Karabakh sees 17.2% rise in economic activity indexNagorno-Karabakh (Artsakh) saw a 17.2% increase in its economic activity index in the first eight months of 2017, compared to the same period of the past year.
15:38 27/09/2017Tourists welcomed at Yerevan airport with surprise gifts on International Tourism DayDozens of travelers received a warm welcome at Yerevan International airport from early morning as staff from the Yerevan municipality showered arriving tourists with gifts.
14:41 27/09/2017Greater export opportunities for small businesses: Development Foundation of Armenia has appointed Honorary RepresentativeAlec Baghdasaryan has been appointed the Honorary Representative of the Development Foundation of Armenia in the United States.
13:43 27/09/2017ArmTech 17 cybersecurity forum kicks off in YerevanThe 10th Global Armenian High Tech Business conference ArmTech’17 commenced on Wednesday in Yerevan.
13:13 27/09/2017Electricity export growing in ArmeniaThe volumes of electricity export in Armenia increased around 9.9% percent in the first eight months of the current year.
17:08 26/09/2017Transport ministers says discussions on Iran-Armenia railway construction continueThe Armenia government continues discussions on the construction of Iran-Armenia railway, Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan told reporters at a...
16:04 26/09/2017CLASS company interested in operations at Meghri Free Economic ZoneCLASS company, which is specialized in producing agricultural machinery, shows interest toward the operation at Meghri Free Economic Zone at Armenia’s southern Syunik Province, in the area bordering...
12:36 25/09/2017Fourth session of Armenian-Iraqi joint intergovernmental commission kicks off in YerevanThe fourth session of the Armenian-Iraqi intergovernmental commission on trade, science, and technical cooperation kicks off in Yerevan on September 25.
19:54 22/09/2017Armenia, EU look to sign Common Aviation Area Agreement in the coming future – Civil Aviation DepartmentThe text of the agreement worked out in the course of negotiations on establishing a comprehensive air transport agreement between Armenia and the EU is being finalized, the Chairman of the...
16:31 22/09/2017Armenia saw $200 million rise in exports in 2017, economist saysArmenia’s economic activity has slightly weakened, with decrease recorded in industrial production volumes, an Armenian economist told a news conference on Friday.
12:22 22/09/2017Armenia’s digitization agenda aimed at ensuring favorable business environment – Prime MinisterArmenia’s digital agenda development process launched, PM Karen Karapetyan stated during the Cabinet meeting on Friday in Yerevan.
13:24 21/09/2017World oil prices downAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
20:20 20/09/2017Armenia’s economic activity index grows by 5.5% - NSSAccording to the data released by Armenia’s National Statistical Service (NSS), the economic activity index (EAI) of Armenia increased by 5.5% in January-August 2017 to compare with the same period...
19:59 20/09/2017Yerevan to host Armenian-Iranian forum of nanotechnologiesTwo-day forum named “Nanoscience and Technology” will open on Friday in Yerevan to outline Armenian-Iranian cooperation prospects in the sphere of nanotechnology.
17:10 20/09/2017Prime Minister hosts discussion on forestry reformPrime Minister Karen Karapetyan called a consultative meeting to discuss the situation in the village of Haghartsin of Tavush Marz, as well as the process of forestry reform, the governmental press...
15:40 20/09/2017Converse Bank offers special deposit AutumnWithin the framework of the launched campaign, Converse Bank offers to invest minimum AMD 100 thousand at the Bank in form of deposit Autumn by November 30 and make use of the opportunities offered...
13:09 20/09/2017Armenian nuclear plant safety complies with international standards – ministerThe 61st Annual Regular Session of the General Conference of the United Nations Organization's International Atomic Energy Agency (IAEA) kicked off in Vienna on September 18, with the participation...
13:25 19/09/2017Idea to build a modern and developing state inspiring for all Armenians to unite around – PM KarapetyanArmenia has a serious potential to become a modern and advanced country and to respond adequately to all the domestic and foreign challenges, Prime Minister Karen Karapetyan said today, in his speech...
16:14 18/09/2017Mark Pritchard MP appointed as British Trade Envoy to Armenia and GeorgiaOn September 12, the UK Prime Minister Theresa May appointed Mr. Mark Pritchard, MP, as a British Trade Envoy to Armenia and Georgia, the British Embassy Yerevan reported. Trade envoys are a network...