12:42 29/08/2024Տեղական բեռնափոխադրողները դուրս են մնում շուկայից. բողոքի ակցիաՉարբախում բեռնափոխարողները բողոքի ակցիա են իրականացնում ոլորտը կարգավորելու պահանջով։ «Մեր ակցիայի նպատակն է բեռնափոխադրման ոլորտում առաջացած իրավիճակը բարձրաձայնենք, կառավարությունն իմանա՝ ինչ է...
09:37 29/08/2024Օգոստոսի 29-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 29-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.034 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
20:43 28/08/2024«Որովհետև մենք հոգ ենք տանում». Երևանի կոնյակի գործարանի ARARAT թանգարանը ստացել է «Պատասխանատու հյուրընկալող» հավատարմագիրըՏարիներ ի վեր հավատարիմ մնալով Պատասխանատու հյուրընկալության հայեցակարգին, ինչպես նաև ներդնելով հարցին վերաբերող առաջադեմ լուծումներ՝ Երևանի կոնյակի գործարանի ARARAT թանգարանը ոլորտը ներկայացնող...
14:28 28/08/2024ՀՀ տնտեսական ակտիվության աճն աստիճանաբար դանդաղում է. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2024թ. հունվար-հուլիս ամիսներին։ Այսպես՝ • ՀՀ տնտեսական ակտիվության աճն աստիճանաբար դանդաղում է, քանի որ դրա բարձր տեմպերն...
09:41 28/08/2024Օգոստոսի 28-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 28-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.003 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:22 27/08/2024«Լոկոմոտիվը» պայմանավորվել է «Ֆերենցվարոշի» հետ Էդգար Սևիկյանի վարձակալության հարցումՀունգարական «Ֆերենցվարոշի» եզրային հարձակվող Էդգար Սևիկյանը կարող է վարձավճարով տեղափոխվել Մոսկվայի «Լոկոմոտիվ»՝ գնելու հնարավորությամբ։ Այս մասին հայտնում է ինսայդեր Իվան Կարպովը։ Այս տեղեկությունը...
15:30 27/08/2024ԿԲ. Նախնական համաձայնություն է տրվել «Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ի կանոնադրական հիմնադրամում «Արդշինբանկի» կողմից 75% մասնակցության ձեռքբերմանըՀՀ կենտրոնական բանկի խորհուրդը օգոստոսի 27-ի նիստում նախնական համաձայնություն է տվել «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի կանոնադրական հիմնադրամում «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի կողմից 75 և ավելի տոկոս ուղղակի...
14:24 27/08/20242023 թ.-ին 45 հազար տոննա ցորենի կորուստ են ցույց տվել, այս տարի էլ հացի խնդիր ենք ունենալու. Աշոտ Հարությունյան«Հետանկախ Հայաստանում ցորենի արտադրության ամենաբարձր ցուցանիշը գրանցվել է 2015-2016 թվականներին, երբ հեկտարից 30-32 ցենտներ ցորեն հավաքվեց»,-ասուլիսում հայտարարեց գյուղատնտեսության նախկին փոխպնախարար...
11:36 27/08/2024ՀՀ քաղաքացիների գրանցած ՏՏ կազմակերպությունները 6 ամսում կրճատվել են մոտ 4.4 անգամ. Աղասի ԹավադյանԸստ հրապարակված պաշտոնական վիճակագրության՝ 2024թ․ երկրորդ եռամսյակում Հայաստանի ՏՏ ոլորտը ցույց տվեց 14.1% տարեկան անկում։ Խնդիրը մտահոգիչ է հատկապես այն պատճառով, որ 2023 թվականի նույն...
08:58 27/08/2024Օգոստոսի 27-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 27-ին ժամը 08:50-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ ավելանալով 0.015 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
08:20 27/08/2024Երբեք Հայաստանի ու Եվրոպայի միջև առևտրաշրջանառությունն այսքան խղճուկ մակարդակի վրա չի եղել. Խաչատրյան«Բա սենց դատարկ ջեբով ու՞ր ես գնում, Փանոս ջան»:
16:34 26/08/2024Տաքսու վարորդներին բոլոր ձևերով քերում են. Էդգար Ղազարյան«Տաքսի ծառայությունների մասով հնարավոր բոլոր ձևերով մարդկանց քերում են»,-«Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը՝ անդրադառնալով կառավարության վերջին որոշմանը,...
13:57 26/08/2024Տնտեսական ակտիվության 9.6 % աճի պայմաններում արձանագրվել է արդյունաբերական արտադրանքի 2.5 % անկում. ՎԿՎիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է 2024թ. օգոստոսի 26-ի դրությամբ ՀՀ սոցիալ-տնտեսական վիճակը բնութագրող ընթացիկ-օպերատիվ ամփոփմամբ ստացված նախնական հիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշները։ Ըստ...
11:35 26/08/2024Օգոստոսի 1-ի դրությամբ էլեկտրոմոբիլների ներմուծման սակագնային քվոտայի մնացորդը կազմել է 2563 հատ. ՊԵԿՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2024 թ․ օգոստոսի 1-ի դրությամբ ԵԱՏՄ ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 2 ծածկագրի ներքո դասվող էլեկտրական շարժիչով տրասնպորտային միջոցների 0 տոկոս ներմուծման մաքսատուրքի...
10:48 26/08/20242024թ. առաջին կիսամյակում թերակատարվել են պետական բյուջեի թե՛ եկամուտները և թե՛ ծախսերը. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է 2024թ. առաջին կիսամյակում ՀՀ պետական բյուջեի կատարման հաշվետվությունը։ Այսպես՝ • ՀՀ տնտեսության վրա ռուս-ուկրաինական հակամարտության հետևանքով ի հայտ եկած արտածին...
09:19 26/08/2024Օգոստոսի 26-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը նվազել է, եվրոյինը և ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 26-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
14:24 23/08/2024Եվրոպայում լոլիկի մթերման գինը մոտ 40-50 դրամ է, մեզ մոտ խանութներում 300 դրամից էժան չկա. Հարություն ՄնացականյանՎիճակագրական կոմիտեի հրապարակած վերջին՝ 2024թ. հունվար-հուլիսի սպառողական գների ինդեքսի համաձայն՝ բանջարեղենի գներն աճել են 9.8 %-ով, իսկ որոշ առանձին տեսակներ, օրինակ կարտոֆիլը թանկացել է 26.8 %-ով։...
14:14 23/08/2024Շուրջ 100 000 տնային տնտեսություն օգտվում է Team-ի ինտերնետից․ 2-րդ եռամսյակի ցուցանիշներՀավատարիմ մնալով իր որդեգրած բաց ու հաշվետու քաղաքականությանը՝ «Տելեկոմ Արմենիա» ԲԲԸ-ն (ապրանքանիշը՝ Team Telecom Armenia) ներկայացնում է բջջային և ամրակցված կապի 2024 թ.-ի 2-րդ եռամսյակի...
11:08 23/08/2024Հարկեր չվճարելու համար գործարարին կալանավորելով ՊԵԿ-ը վնասում է պետությանը. Վահրամ Միրաքյան«Մանթաշյանց» գործարարների ակումբի նախագահ Վահրամ Միրաքյանը Պետական եկամուտների կոմիտեի գործունեության վերաբերյալ չորրորդ գրառումն է արել.
09:48 23/08/2024Օգոստոսի 23-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը նվազել է, եվրոյինը և ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 23-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.27 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.10 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...

16:34 06/12/2019В Армении некоторые пассажиры не будут платить налог на воздухСейчас предлагаем, чтобы пассажиры, летающие по новым направлениям, которые не обслуживались за последние 12 месяцев, не платили эти 10 тыс. драмов, сказала Ревазян.
12:08 06/12/2019Н. Пашинян: Армения приобрела беспрецедентное количество вооруженияПравительство Армении с уверенностью продолжит политику, направленную на восстановление военного баланса в регионе.
11:48 06/12/2019Парламент Армении утвердил проект госбюджета республики на 2020 годДепутаты Национального Собрания Армении соотношением голосов 77 «за» и 37 «против» приняли проект закона «О государственном бюджете РА на 2020 год».
11:43 06/12/2019По бюджету на 2020 год будет выделено 3 млрд драмов на решение жилищных проблем семей в зоне бедствия – Гюмри«По итогам обсуждений проекта государственного бюджета на 2020 год продолжаю придерживаться позиции, что государственный бюджет на 2020 год, да, является революционным», – заявил сегодня в...
18:54 05/12/2019ФАО отметил рост мировых цен на продовольствие в ноябреИндекс цен на молочную продукцию ФАО в октябре немного поднялся из-за сезонного снижения молочного производства в Европе и при сохранении устойчивого спроса в мире.
13:05 05/12/2019В аэропортах Армении в ноябре пассажиропоток вырос на 9,4 %С начала года ереванский «Звартноц» и гюмрийский «Ширак» обслужили 2,931,080 пассажиров, что на 11.4% больше показателя за аналогичный период 2018 года.
11:03 05/12/2019Армения вошла в топ-10 стран по въездному туризму в Россию в 2019 годуТуристический портал ТурСтат представил рейтинг стран по въездному туризму в Россию в 2019 году, проанализировав статистику въездного туризма за девять месяцев с 1 января по 30 сентября.
12:55 04/12/2019Банковским клиентам в Армении предлагают условия для оформления ипотечного кредитования – с первоначальным взносом предоплаты от 3%Для получения ипотечного кредита в Банке ВТБ (Армения) требуется минимальный пакет документов.
16:17 03/12/2019Шаварш Кочарян: Нам выгодно выйти на международный рынок на более льготных условиях«Ратификация данного Соглашения осуществляется в соответствии со статьями 7 и 6 Соглашения стран Евразийского экономического союза (ЕАЭС), которые устанавливают, что ЕАЭС должен осуществлять...
13:32 03/12/2019Татевик Ревазян: Вскоре на рынок может войти новая армянская авиакомпанияПо словам Ревазян, если авиакомпания хочет выйти на армянский рынок, но выполнять рейсы лишь в летний период, то она не может получить льготу.
10:39 03/12/2019Мировые цены на нефть растут во вторникСтоимость февральских фьючерсов на нефть Brent на лондонской бирже ICE Futures к 09:07 по ереванскому времени составляет $61,04 за баррель.
10:18 03/12/2019Министры ОПЕК предрекли конец «золотому веку» сланцевой нефти – BloombergПо мнению членов организации, в 2020 году рост добычи сланцевой нефти в Соединенных Штатах замедлится по сравнению с предыдущим периодом.
19:03 02/12/2019Новый ювелирный завод в Армении планирует в 2020 году увеличить объемы экспорта до 100 млн долларовПремьер-министр Никол Пашинян в Абовяне присутствовал на церемонии открытия ювелирного завода “ADM Diamonds”.
18:12 30/11/2019Бабкен Пипоян: Культуры скидок в Армении не сформировалось, поэтому необходимо вмешательство«Не можем однозначно оценить, сопровождается ли в Армении "Чёрная пятница" скидками», – сказал в беседе с корреспондентом Panorama.am Бабкен Пипоян.
16:01 30/11/2019Предприниматель: Существуют препятствия для развития бизнес-связей между Арменией и УкраинойПредприниматели также подчеркнули необходимость создания армянского национального бренда.
16:17 29/11/2019Состоялось официальное открытие 3-х филиалов Банка ВТБ (Армения)Состоялось торжественное открытие 3-х филиалов Банка ВТБ (Армения) в Ереване, что в очередной раз укрепило лидирующую позицию Банка на банковском рынке Армении по количеству филиалов.
12:04 29/11/2019ГКЗЭК не собирается проводить мониторинг в рамках «чёрной пятницы»Последнюю неделю действующие в Армении магазины и компании безустанно информируют и сообщают о невероятных и реальных скидках в рамках «чёрной пятницы».
20:17 28/11/2019Банк ВТБ (Армения) запускает беспрецедентную предновогоднюю акцию по кредитам в рассрочкуНовогодний розыгрыш будет транслироваться 25.12.2019г. в онлайн режиме на Facebook странице Банка.
12:14 28/11/2019СМИ: «РусГидро» продаст Севано-Разданский каскад ГЭС в Армении структурам группы «Ташир» Самвела КарапетянаПосле завершения этой сделки у российских компаний останется единственный актив в электроэнергетике Армении — пятый блок Разданской ТЭС.
17:56 27/11/2019Банк ВТБ (Армения) объявляет традиционную предновогоднюю акцию по депозитамРозыгрыш состоится в течение 15-и рабочих дней после окончания акции на Facebook странице Банка в онлайн режиме, во время которого, методом случайной выборки, будет определено 10 победителей.