13:11 25/07/2024Կառավարությունը 200 մլն դոլարի վարկ կվերցնի Քաջարանի 7 կմ թունելի կառուցման համար«Այս ծրագրով նախատեսվում է իրականացնել Քաջարենի մոտ 7 ԿՄ երկարությամբ թունելի կառուցմանը և Մ-2 ճանապարհից մինչև թունել 4 կմ կառուցմանը վերակառուցման աշխատանքները»,-կառավարության նիստում ասաց ՏԿԵ...
11:59 25/07/2024Մտահոգիչ է կառավարության 2025-2027թթ. միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի իրատեսականությունը. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ կառավարության 2025-2027թթ. միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը (ՄԺԾԾ)։ 2025-2027թթ. միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը մշակվել է բավական բարենպաստ տնտեսական միջավայրում, սակայն...
09:44 25/07/2024Հուլիսի 25-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքները բարձրացել են, և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 25-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
18:38 24/07/2024Վեոլիայի աշխատանքը նման կերպով քննադատելն ու դժգոհություն առաջացնելը առնվազն արդարացի չէ․ «Վեոլիա Ջուր»-ը՝ քաղաքապետի խորհրդականին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Ի պատասխան «Ազատություն» ռադիոկայանին տրված Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Կամո Արեյանի հարցազրույցին՝ «Վեոլիա Ջուր»...
17:42 24/07/2024Գյուղատնտեսական արտադրանքի դիմաց ուշ վճարումների դեպքում գյուղացիական տնտեսությունները կարող են դիմել ՄՊՀԱրդեն իսկ մարվել է 850 մլն դրամի պարտք, հարուցվել են վարույթներ 8 ընկերությունների նկատմամբ
11:34 24/07/2024ՊԵԿ-ը կանխել է մաքսային հսկողությունից թաքցված դեղորայքի ներկրման փորձըՊԵԿ պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում մաքսային սպասարկման և հսկողության վարչությունը շարունակում է պայքարը Հայաստանի պետական սահմանով ապրանքերի տեղափոխման անօրինական դեպքերի բացահայտման...
09:32 24/07/2024Հուլիսի 24-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 24-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.044 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
17:06 23/07/2024Ակբա բանկը Հայաստանում լավագույնն է ESG չափանիշներով. EuromoneyԲրիտանական աշխարհահռչակ Euromoney ֆինանսական պարբերականը ESG (բնապահպանական, սոցիալական և կառավարում) չափանիշների շրջանակում Ակբա բանկին ճանաչել է Հայաստանի «Լավագույն ESG-Բանկ» (Armenia's Best Bank...
15:41 23/07/2024Byblos Digital քարտեր՝ ամբողջովին թվայինը նախընտրողների համարԲիբլոս Բանկ Արմենիան ներկայացնում է Byblos Digital քարտը՝ ամբողջովին թվայինը նախընտրողների համար։ Բանկից մանրամասնում են, որ թվային քարտ կարելի է պատվիրել Byblos Mobile հավելվածով կամ Օնլայն բանկինգ...
13:24 23/07/2024Հայաստանյան շուկա. երկարաժամկետ տնտեսական սպասումները բարելավվել ենԻնչպես մալուխների վնասումն ազդեց Telecom Armenia-ի բաժնետոմսերի վրա
09:56 23/07/2024Հուլիսի 23-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ բարձրացելՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 23-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.066 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
21:02 22/07/2024ՀՀ ներքին պետական պարտքն առաջին անգամ գերազանցել է արտաքին պարտքը2024 թ. առաջին կիսամյակի արդյունքներով ՀՀ կառավարության ներքին պարտքն առաջին անգամ գերազանցել է արտաքին պարտքը (50,7 %/49,3 %): Ընդհանուր առմամբ, կառավարության պարտքն աճել է 3 %-ով, իսկ ՀՀ...
18:36 22/07/2024ՎԶԵԲ-ն ու Ամերիաբանկն աջակցում են հայկական ձեռնարկություններին առևտրի ֆինանսավորման կայուն լուծումներովՎերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը (ՎԶԵԲ) և Ամերիաբանկը կնքել են համաձայնագիր, որն Ամերիաբանկին հնարավորություն է տալիս ՎԶԵԲ-ից ՀՀ դրամով միջոցներ ներգրավել առևտրի ֆինանսավորման համար։ Այս...
15:43 22/07/2024ՀՀ պետական պարտքը հունիսի 1-ի դրությամբ հատել է 12 մլրդ դոլարի շեմը«Դե ինչ, սիրելի հայրենակիցներ, ՀՀ կառավարության անխոնջ ու ազգափրկիչ գործունեության արդյունքում ՀՀ պետական պարտքը հունիսի 1-ի դրությամբ հատել է 12 ՄԻԼԻԱՐԴ ԴՈԼԱՐԻ շեմը»,-նշում է ԱԺ «Հայաստան»...
12:07 21/07/2024Այսինքն մենք մեզո՞վ ջրած կանաչի ենք ուտում. Բանջարեղենի որակի մասին քննարկում «Իմնեմնիմի»-ում«Քաղցկեղի մահացության ցուցանիշով մենք աշխարհում առաջին տեղում ենք, 100 հազար բնակչի հաշվով 400 հազար քաղցկեղով հիվանդ ունենք։ Դրա պատճառների թվում է նաև սննդի որակը»,- «Իմնեմնիմի» փոդքասթի 116...
14:53 18/07/2024Մարդիկ չեն ուզում հանք բացել, ուրեմն չպետք է բացվի. Բողոքի ակցիա Գինեվետում նախատեսված հանքի բացման դեմ«Գնա քո այգին մշակի, որ խոտի մեջ կորած է»,-այսպես արձագանքեց «ՕՐԴ» ՍՊԸ-ի հրավիրած ասուլիսի մասնակիցներից մեկը Գինեվետ գյուղում հանքի բացման դեմ բողոքող Վեդի համայնքի բնակիչ Մհեր Կարագյոզյանի...
12:51 18/07/2024Հեղուկ գազի շուկա ներմուծումներ են իրականացնում շուրջ 98 տնտեսավարող սուբյեկտ. ՄՊՀետևաբար շուկայում առկա չեն գերիշխող դիրք ունեցող տնտեսավարող սուբյեկտներ, իսկ հակամրցակցային համաձայնությունը 90-ից ավելի սուբյեկտների միջև գրեթե անհնար է։
12:34 18/07/2024ՄՊՀ նախագահը՝ հեղուկ գազի թանկացման և բենզինի էժանացման մասին«Հեղուկ գազի շուկայում բորսայի գները բարձրացել են, ընդհանրապես աշխարհում ներկրվող ապրանքի գները բարձրացել են, այդ իսկ պատճառով նաև մեր ներքին շուկայում են գները բարձրացել»,- կառավարության նիստից հետո...
10:49 18/07/2024Ռուսական կողմը դադարեցնում է մի շարք ընկերությունների բուսական ծագման մթերքների արտահանման հնարավորությունը. ՊիպոյանՍահմանափակվել է միայն մի քանի ընկերության հնարավորությունը՝ հիմնավորմամբ, որ դեռևս մայիսին դիմել էին պեստիցիդների թույլատրելի քանակի գերազանցման և քայլեր ձեռնարկելու ուղղությամբ
17:12 17/07/20241 հեկտարից սպասվում է լոլիկ 35-36տ. Բերքատվության կանխատեսումՄասնագիտացված ագրոօդերևութաբանական հաշվարկների և դիտված եղանակային պայմանների վերլուծության արդյունքում՝ 2024թ.

18:27 19/09/2019В октябре запланировано открытие таможни в ГюмриПравительство Армении приняло соответствующий проект решения, касающийся программы строительства пункта таможенного оформления автомобилей в Гюмри.
20:01 18/09/2019Никол Пашинян: В Армении потери газа и расходы на собственные нужды оказались на самом низком когда-либо зафиксированном уровнеПо данным за первый квартал 2019 года, в системе транспортировки и распределения газа Армении потери и расходы на собственные нужды оказались на зарегистрированном когда-либо низком уровне – всего...
14:20 18/09/2019Доходы Грузии от туризма в августе сократились на $47 млн – из-за снижения потока туристов из РоссииДоходы Грузии от туризма в августе 2019 года составили $396,1 млн, что на 10,6%, или на $46,8 млн меньше по сравнению с тем же показателем августа прошлого года.
10:24 17/09/2019Нефтяной рынок лихорадит после атаки на крупнейшие нефтяные месторождения в Саудовской АравииНападение дронов произошло в ночь на 14 сентября.
17:14 14/09/2019Н. Пашинян: Разработаны интересные и серьезные проекты по развитию СеванаКак уже сообщалось ранее, премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня вместе с семьёй посетил Севан с целью участия в рыбном фестивале.
16:38 14/09/2019Экономист: Изменения в Закон Армении «О банковской тайне» вносятся для решения текущих проблемИзменения в Закон РА «О банковской тайне» вносятся для решения текущих проблем. Подобное мнение выразил ответственный офиса экономических исследований Бюро АРФ Дашнакцутюн, экономист Сурен Парсян. В...
10:54 14/09/2019Экономист: У многих возникнут проблемы, когда законопроект «О банковской тайне» вступит в силу с подобными формулировкамиПроект решения, принятый на заседании правительства Армении от 12 сентября, «О внесении дополнений в Закон РА “О банковской тайне”» содержит большие риски.
17:04 13/09/2019В Арцахе созвано совещание по программе государственных среднесрочных расходов на 2020-2022 годыПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян созвал рабочее совещание по программе государственных среднесрочных расходов на 2020-2022 годы.
12:45 13/09/2019Премьер Армении: Представители сегмента с зарплатой от 150 000 до 2 миллионов драмов составляют подавляющее большинствоПремьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook представил уточненные данные касательно количества рабочих мест и зарплат.
12:26 13/09/2019Финансовые зловреды меньше всех в Закавказье атакуют пользователей компьютеров в АрменииВо втором квартале 2019 года 0,5% пользователей Армении столкнулись с финансовыми компьютерными угрозами, когда как в Грузии и Азербайджане таким атакам подверглись по 0,7% пользователей, сообщает...
17:29 12/09/2019В СКК им. Карена Демирчяна откроют ресторанный комплексВ Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна в Ереване будет основан новый ресторанный комплекс. С этой целью территории с 1-го этажа площадью 250 кв. м и с 9-го этажа площадью 500 кв. м...
12:41 12/09/2019Никол Пашинян: Понесут ли ответственность те, кто утверждал, что хранилище отходов Техутского месторождения обрушится?Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня, 12 сентября, до старта заседания правительства РА на своей странице в соцсети Facebook обратился к плотине хвостохранилища Техута, отметив, что она не...
10:54 12/09/2019Парламент Армении в первом чтении принял законопроект о возложении новых полномочий на КГДНациональное Собрание Армении сегодня в первом чтении приняло проект закона РА «О внесении дополнений в Кодекс РА “Об административных правонарушениях”», по которому предлагается признать налоговый...
16:04 11/09/2019Выпавший в 9 сёлах Сюникской области Армении град нанес огромный ущерб фермерамВ 9 сёлах укрупненной общины Капан в Сюникской области Армении выпавший 7 сентября град и последовавший за этим ливень нанесли большой урон жителям.
13:05 11/09/2019Глава КГД Армении: В мире нет экономики, где не было бы «теневого сектора»В Национальном Собрании Армении обсуждается инициированный правительством законопроект «О внесении дополнений в Кодекс Республики Армения об административных правонарушениях».
12:22 11/09/2019Карине Минасян: Единый рынок ЕАЭС без барьеров можно сформировать только через самодисциплину, основанную на цифровой прозрачностиВопросы объединения рынков государств-членов Евразийского экономического союза (ЕАЭС) обсудят 26 сентября в рамках IV Международного выставочного форума «Евразийская неделя – 2019», сообщается на...
11:41 11/09/2019После отставки Болтона в США упали цены на нефтьПадением на 1% отреагировали цены на нефть в США на новость об отставке советника по нацбезопасности Джона Болтона, сообщает Еuronews.com.
15:13 10/09/2019В рамках акции «Счастливчик месяца» Банка ВТБ (Армения) уже объявлены первые победителиБанк ВТБ (Армения) подвёл первые итоги акции «Счастливчик месяца», запущенной для самых активных держателей кредитных карт Банка.
12:06 10/09/2019Давид Пипоян: Говорить о 100%-й безопасности эксплуатации рудника Амулсара, значит – не владеть данной отрасльюДепартамент оценки риска пищевых цепей Центра эколого-ноосферных исследований Национальной академии наук (НАН) Армении на протяжении многих лет проводит исследования для выяснения степени загрязнения...