13:11 25/07/2024Կառավարությունը 200 մլն դոլարի վարկ կվերցնի Քաջարանի 7 կմ թունելի կառուցման համար«Այս ծրագրով նախատեսվում է իրականացնել Քաջարենի մոտ 7 ԿՄ երկարությամբ թունելի կառուցմանը և Մ-2 ճանապարհից մինչև թունել 4 կմ կառուցմանը վերակառուցման աշխատանքները»,-կառավարության նիստում ասաց ՏԿԵ...
11:59 25/07/2024Մտահոգիչ է կառավարության 2025-2027թթ. միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի իրատեսականությունը. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ կառավարության 2025-2027թթ. միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը (ՄԺԾԾ)։ 2025-2027թթ. միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը մշակվել է բավական բարենպաստ տնտեսական միջավայրում, սակայն...
09:44 25/07/2024Հուլիսի 25-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքները բարձրացել են, և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 25-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
18:38 24/07/2024Վեոլիայի աշխատանքը նման կերպով քննադատելն ու դժգոհություն առաջացնելը առնվազն արդարացի չէ․ «Վեոլիա Ջուր»-ը՝ քաղաքապետի խորհրդականին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Ի պատասխան «Ազատություն» ռադիոկայանին տրված Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Կամո Արեյանի հարցազրույցին՝ «Վեոլիա Ջուր»...
17:42 24/07/2024Գյուղատնտեսական արտադրանքի դիմաց ուշ վճարումների դեպքում գյուղացիական տնտեսությունները կարող են դիմել ՄՊՀԱրդեն իսկ մարվել է 850 մլն դրամի պարտք, հարուցվել են վարույթներ 8 ընկերությունների նկատմամբ
11:34 24/07/2024ՊԵԿ-ը կանխել է մաքսային հսկողությունից թաքցված դեղորայքի ներկրման փորձըՊԵԿ պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում մաքսային սպասարկման և հսկողության վարչությունը շարունակում է պայքարը Հայաստանի պետական սահմանով ապրանքերի տեղափոխման անօրինական դեպքերի բացահայտման...
09:32 24/07/2024Հուլիսի 24-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 24-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.044 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
17:06 23/07/2024Ակբա բանկը Հայաստանում լավագույնն է ESG չափանիշներով. EuromoneyԲրիտանական աշխարհահռչակ Euromoney ֆինանսական պարբերականը ESG (բնապահպանական, սոցիալական և կառավարում) չափանիշների շրջանակում Ակբա բանկին ճանաչել է Հայաստանի «Լավագույն ESG-Բանկ» (Armenia's Best Bank...
15:41 23/07/2024Byblos Digital քարտեր՝ ամբողջովին թվայինը նախընտրողների համարԲիբլոս Բանկ Արմենիան ներկայացնում է Byblos Digital քարտը՝ ամբողջովին թվայինը նախընտրողների համար։ Բանկից մանրամասնում են, որ թվային քարտ կարելի է պատվիրել Byblos Mobile հավելվածով կամ Օնլայն բանկինգ...
13:24 23/07/2024Հայաստանյան շուկա. երկարաժամկետ տնտեսական սպասումները բարելավվել ենԻնչպես մալուխների վնասումն ազդեց Telecom Armenia-ի բաժնետոմսերի վրա
09:56 23/07/2024Հուլիսի 23-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ բարձրացելՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 23-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.066 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
21:02 22/07/2024ՀՀ ներքին պետական պարտքն առաջին անգամ գերազանցել է արտաքին պարտքը2024 թ. առաջին կիսամյակի արդյունքներով ՀՀ կառավարության ներքին պարտքն առաջին անգամ գերազանցել է արտաքին պարտքը (50,7 %/49,3 %): Ընդհանուր առմամբ, կառավարության պարտքն աճել է 3 %-ով, իսկ ՀՀ...
18:36 22/07/2024ՎԶԵԲ-ն ու Ամերիաբանկն աջակցում են հայկական ձեռնարկություններին առևտրի ֆինանսավորման կայուն լուծումներովՎերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը (ՎԶԵԲ) և Ամերիաբանկը կնքել են համաձայնագիր, որն Ամերիաբանկին հնարավորություն է տալիս ՎԶԵԲ-ից ՀՀ դրամով միջոցներ ներգրավել առևտրի ֆինանսավորման համար։ Այս...
15:43 22/07/2024ՀՀ պետական պարտքը հունիսի 1-ի դրությամբ հատել է 12 մլրդ դոլարի շեմը«Դե ինչ, սիրելի հայրենակիցներ, ՀՀ կառավարության անխոնջ ու ազգափրկիչ գործունեության արդյունքում ՀՀ պետական պարտքը հունիսի 1-ի դրությամբ հատել է 12 ՄԻԼԻԱՐԴ ԴՈԼԱՐԻ շեմը»,-նշում է ԱԺ «Հայաստան»...
12:07 21/07/2024Այսինքն մենք մեզո՞վ ջրած կանաչի ենք ուտում. Բանջարեղենի որակի մասին քննարկում «Իմնեմնիմի»-ում«Քաղցկեղի մահացության ցուցանիշով մենք աշխարհում առաջին տեղում ենք, 100 հազար բնակչի հաշվով 400 հազար քաղցկեղով հիվանդ ունենք։ Դրա պատճառների թվում է նաև սննդի որակը»,- «Իմնեմնիմի» փոդքասթի 116...
14:53 18/07/2024Մարդիկ չեն ուզում հանք բացել, ուրեմն չպետք է բացվի. Բողոքի ակցիա Գինեվետում նախատեսված հանքի բացման դեմ«Գնա քո այգին մշակի, որ խոտի մեջ կորած է»,-այսպես արձագանքեց «ՕՐԴ» ՍՊԸ-ի հրավիրած ասուլիսի մասնակիցներից մեկը Գինեվետ գյուղում հանքի բացման դեմ բողոքող Վեդի համայնքի բնակիչ Մհեր Կարագյոզյանի...
12:51 18/07/2024Հեղուկ գազի շուկա ներմուծումներ են իրականացնում շուրջ 98 տնտեսավարող սուբյեկտ. ՄՊՀետևաբար շուկայում առկա չեն գերիշխող դիրք ունեցող տնտեսավարող սուբյեկտներ, իսկ հակամրցակցային համաձայնությունը 90-ից ավելի սուբյեկտների միջև գրեթե անհնար է։
12:34 18/07/2024ՄՊՀ նախագահը՝ հեղուկ գազի թանկացման և բենզինի էժանացման մասին«Հեղուկ գազի շուկայում բորսայի գները բարձրացել են, ընդհանրապես աշխարհում ներկրվող ապրանքի գները բարձրացել են, այդ իսկ պատճառով նաև մեր ներքին շուկայում են գները բարձրացել»,- կառավարության նիստից հետո...
10:49 18/07/2024Ռուսական կողմը դադարեցնում է մի շարք ընկերությունների բուսական ծագման մթերքների արտահանման հնարավորությունը. ՊիպոյանՍահմանափակվել է միայն մի քանի ընկերության հնարավորությունը՝ հիմնավորմամբ, որ դեռևս մայիսին դիմել էին պեստիցիդների թույլատրելի քանակի գերազանցման և քայլեր ձեռնարկելու ուղղությամբ
17:12 17/07/20241 հեկտարից սպասվում է լոլիկ 35-36տ. Բերքատվության կանխատեսումՄասնագիտացված ագրոօդերևութաբանական հաշվարկների և դիտված եղանակային պայմանների վերլուծության արդյունքում՝ 2024թ.

14:45 19/06/2017Artsakh president meets with “Electric Networks of Armenia” top management, discusses a range of projects in ArtsakhArtsakh Republic President Bako Sahakyan received today the chairman of the Board of Directors of the “Electric Networks of Armenia” CJSC Karen Darbinyan and director general of the company Karen...
20:00 17/06/2017Tobacco production decreased in ArmeniaThe data released by the National Statistical Service (NSS) of Armenia show that in January-April 2017 the tobacco production volumes decreased by 1.5 % in Armenia to compare with the same period of...
20:10 16/06/2017President Sargsyan receives Gazprom Board Chairman Alexei MillerPresident of Armenia Serzh Sargsyan received on Friday Alexei Miller, Chairman of the Board of Directors Gazprom, the press service of the President’s Office reports.
18:30 16/06/2017Armenia saw over 25% growth in inbound tourism in second quarter of 2017 – official“A significant growth in inbound tourism sector amounting to over 25 percent was registered in Armenia in the second quarter of 2017,” Chairman of the Armenian Hotel Association (AHA), Hakob Hakobyan...
17:41 16/06/2017Best terms from Converse BankAs at 01.06.2017, the volume of Converse Bank CJSC loans issued under the programs of National Mortgage Company and Affordable Housing for Young Families grew significantly versus year beginning,...
16:01 16/06/20176.5% GDP growth recorded in Armenia within three months in 2017, minister saysWithin the first three months of the current year, 6.5% Gross domestic product (GDP) growth was registered in Armenia, Armenian Minister of Finance Vardan Aramyan told a press conference.
10:55 16/06/2017Artsakh has the potential for development of solar energy sector, deputy minister saysThe Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic Ministry of Economy studies the prospects of solar energy sector in the Republic, as assigned by the country’s Prime Minister, Deputy Minister of Economy...
18:09 14/06/2017Yerevan hosts Armenian-Tajik business forum“The Armenian Government seeks to cooperate with investors from Tajikistan and to demonstrate individual approach to each of them,” Vice Prime Minister of Armenia Vache Gabrielyan noted in his...
13:21 14/06/2017Converse Bank presents new service ahead of summer vacationConverse Bank offers the best option for summer vacation - it launches ConverseQvota service, thus expanding the opportunities for the Bank’s cardholders to make use of a credit line/limit.
11:09 14/06/2017Armenia Development Fund presents vision of future activitiesThe Armenia Development Fund (ADF) Board of Trustees met on Tuesday in the Office of Government, chaired by Prime Minister Karen Karapetyan.
18:45 13/06/2017Prime Minister stresses the importance of continued cooperation with Estonia on bilateral and multilateral platformsPrime Minister Karen Karapetyan received today Estonian Foreign Minister Sven Mikser, press service at the Government reported in a release.
11:13 13/06/2017Artsakh electricity production grows by 3.59%Electricity production continues to be considered one of the priority directions of the economic development in Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic.
20:31 12/06/2017Armenia’s PM meets with Director General of Russian Rosatom CorporationAt today’s meeting with Alexey Likhachev, Director General of Rosatom State Atomic Energy Corporation in Russia, Prime Minister (PM) of Armenia Karen Karapetyan underscored the significance of the...
19:27 10/06/2017President Sargsyan attended the Armenian pavilion of Astana Expo-2017 international exhibitionArmenian President Serzh Sargsyan attended today the Armenian pavilion opened on the margins of the international specialized exhibition Astana Expo-2017, which is held under the motto of “Energy of...
18:52 09/06/2017Fruit and vegetable prices up in Armenia in May 2017: statisticsThe food prices reduced by 0.8% in Armenia in May 2017 to compare with April of the same year, which was mainly prompted by 5.3-0.5% deflation in vegetable, dairy products, cheese, egg and fruit...
19:13 07/06/2017Armenia to sign multilateral convention to prevent corporate tax avoidanceToday, on June 7, Armenia’s Minister of Finance Vardan Aramyan is due to participate at the signing ceremony of “Multilateral Convention to Implement Tax Treaty-Related Measures to Prevent Base...
17:36 07/06/2017Foreign investments in Armenia cut down in Jan-March 2017 – economistIn the period from January to March 2017, the foreign investments in Armenia cut down by 9 billion AMD to compare with the same period of 2016, economist Vahagn Khachatryan said at a press conference...
12:23 07/06/2017Spanish company to improve water supply and wastewater treatment infrastructure in ArmeniaAttended by Prime Minister Karen Karapetyan, a memorandum of understanding was signed today between the Ministry of Energy Infrastructures and Natural Resource-affiliated State Water Management...
20:24 06/06/2017Artsakh to produce 15-20 tons of black caviar annuallyThe caviar processing factory in Mataghis Community of Martakert region, Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic plans to produce 15-20 tons of black caviar annually, Artsakh Prime Minister Arayik...
19:56 06/06/2017President Sargsyan: Our government fully prepared to do practical work on the spotPresident Serzh Sargsyan paid today a working visit to Noyemberyan, Berd and Ijevan regions of Tavush Marz.