13:16 01/08/2024Խաղող մթերողներին կտրամադրվի մինչև 50 %-ի չափով բյուջետային երաշխիք«Որոշման ընդունումը պայմանավորված է Գյուղատնտեսական հումքի մթերումների նպատակով տրամադրվող վարկերի տոկոսադրույքների սուբսիդավորման ծրագրի պայմանները բարելավելու և տնտեսավարողների կողմից 2024 թվականի...
12:13 01/08/2024«Քերքոնեան Դաջանի» ՍՊԸ-ն բողոք է ներկայացրել «Չեփման Թեյլոր»- ի դեմ` Արցախում իր աշխատանքի հետ կապված ՏՀԶԿ խախտումների համար«Քերքոնեան Դաջանի» (Kerkonian Dajani LLP) իրավաբանական ընկերությունը բողոք է ներկայացրել Միացյալ Թագավորության Ազգային կոնտակտային կետին` պնդելով, որ «Չեփման Թեյլոր» համաշխարհային ճարտարապետական...
11:54 01/08/2024Կառավարությունը ստեղծում է «Ատոմային նոր էներգաբլոկի կառուցում» ՓԲԸ-ն«Էներգետիկ ոլորտի մինչև 2040 թվականի ռազմավարությամբ գործող ատոմակայանի հարթակում և հարակից տարածքում գործող ատոմակայանի աշխատանքի ժամկետի ավարտից հետո ունենք առնվազն նոր հզորության նոր էներգաբլոկ,...
11:29 01/08/2024Այսուհետ սպանդանոցային տնտեսությունները մեկ կիլոգրամ մսի իրացման համար կվճարեն 100 դրամ հարկ«Սպանդանոցային ծառայություն մատուցող տնտեսվարողների աջակցության ծրագրի ընդունումը կնպաստի սպանդանոցային սպանդի խթանմանը, սպանդանոցները որպես լոգիստիկ կենտրոններ կայացմանը»,- կառավարության նիստում,...
09:06 01/08/2024Օգոստոսի 1-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 1-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.011 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
19:34 31/07/2024ԵՆԲ-ի հետ համագործակցությամբ Ակբա բանկը 55 միլիոն եվրո կուղղի ՄՓՄՁ-ների զարգացմանըԱկբա բանկը Հայաստանի առևտրային բանկերի շարքում առաջինն է, որ ուղիղ համագործակցություն է մեկնարկում Եվրոպական ներդրումային բանկի (ԵՆԲ) հետ՝ ԵՆԲ Գլոբալից (ԵՆԲ զարգացման մասնաճյուղ) ներգրավելով 55...
17:10 31/07/2024Ֆրանսիայից ներմուծված առաքանուց հայտնաբերվել է «սուբուտեքս» տեսակի 886 հաբՆԳՆ քրեական ոստիկանության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի վարչությունից ստացված տվյալների հիման վրա ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցների կողմից կատարված...
15:28 31/07/2024Այսօր բոլոր հարկատեսակներով մուտքի կրճատումներ կան, իսկ կառավարությունը իր KPI-ն է ապահովում. Աղասի ԹավադյանՀրապարակված վերջին վիճակագրական ցուցանիշներից պարզ է դառնում, որ պետական բյուջեի հարկային եկամուտների մասով կառավարությունը էականորեն թերակատարում է գրանցել սահմանված պլանի նկատմամբ։ Հաստատված 1...
15:28 31/07/2024Մեկ տույան գնել են 214 հազար դրամով. Նոր մանրամասներ չորացած պուրակի ծախսերիցԵրևանի կենտրոնում հիմնած պուրակի տույաների չորանալու մասին Panorama.am-ն ավելի վաղ հայտնել էր։ Factor.am-ը պարզել է, որ պուրակի համար քաղաքապետարանը ծախսել է 900 հազար դոլար, մեկ տույան ձեռք է...
14:52 31/07/2024Միրզոյան եղբայրներն ու Ռուսաստանի տարվա ամուսնալուծությունը. Ի՞նչ է կատարվում Wildberries-ի հիմնադրի ընտանիքումWildberries-ի հիմնադիր Տատյանա Բակալչուկի ու ամուսնու միջև սկանդալը նոր դրսևորումներ է ստանում։ Բակալչուկը դիմել է դատարան ամուսնալուծության համար։ Նրա և ամուսնու՝ Վլադիսլավի ամուսնալուծությունը...
12:52 31/07/2024Թումո ճամբարն ու Team-ը տեխնոլոգիական ամառային փորձառություն նվիրեցին արցախցի պատանիներինTeam Telecom Armenia-ի և Թումոյի միջև ռազմավարական գործընկերությունն ընդլայնվում է՝ ներառելով ևս մեկ կրթական նախագիծ։ Խոսքը Թումո ճամբարի մասին է, որի շրջանակում մասնակիցները ձեռք են բերում...
11:05 31/07/2024Սիսիանում կանցկացվի «Նավասարդ» հայ-իրանական մշակութային և խոհանոցային փառատոնըՍյունիքի մարզի Սիսիան քաղաքում օգոստոսի 10-ին տեղի կունենա արդեն ավանդույթ դարձած 3-րդ «Նավասարդ»-ը՝ հայ-իրանական մշակութային և խոհանոցային փառատոնը։ Փառատոնի նպատակն է խթանել Հայաստանի և Իրանի միջև...
09:20 31/07/2024Հուլիսի 31-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 31-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.029 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
15:26 30/07/2024Իմ կարծիքով, բյուջեի թերհավաքագրումը ոչ ճիշտը պլանավորման հետևանք է. ԿԲ նախագահ«Թերհավաքագրումը պայմանավորված է պլանավորվածի համեմատ ավելի թույլ տնտեսական ցուցանիշներ ունենալով»,- մեկնաբանելով բյուջե 116.6 մլդ դրամ քիչ հավաքագրելու փաստը՝ ասուլիսում հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին...
15:08 30/07/2024Եկած Հնդկաստանի քաղաքացիների 25 %-ն արդեն լքել են Հայաստանը. Մարտին Գալստյան«ԿԲ Խորհուրդը գնահատում է, որ ավելի ցածր վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքն անհրաժեշտ է միջնաժամկետում գնաճի 4% մակարդակի և գների կայունության նպատակի իրագործման համար»,- հրավիրված ասուլիսում հայտնեց ԿԲ...
12:49 30/07/202479 ՏՏ ընկերություն ՀՀ պետբյուջե այս կիսամյակում վճարել է 123 մլն դրամով պակաս հարկ. Հայկազ Ֆանյան«Մոդեքս» խորհրդատվական ընկերության տնօրեն Հայկազ Ֆանյանը գրում է. «Այս անգամ բավականին մտահոգիչ նորություն ունենք: TOP 20 ՏՏ հարկատուներից 8-ի մոտ հարկերը նվազել են՝ այն էլ հիմնականում եկամտային...
12:25 30/07/2024ԿԲ-ն իջեցրել է վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքըՀուլիսի 30-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝ · իջեցնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 7.75 %, ·...
09:21 30/07/2024Հուլիսի 30-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 30-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.017 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
19:02 29/07/2024Ոսկու ու արծաթի հետ թանկացել են նաև մեդալներըՓարիզի օլիմպիական խաղերը աստիճանաբար մտնում են հունի մեջ: Մրցումների ծրագրում ընդգրկված 32 մարզաձևերում խաղարկվող մեդալների 329 հավաքածուի քանակը սկսել է օրավուր նվազել,-հայտնում է ՀԱՕԿ-ը:...
18:43 29/07/2024Որտեղի՞ց գումարներ գտնեն Ախալքալաքում և Նինոծմինդայում աշխատող ՀԿ-ները«Գործակալների մասին» օրենքից հետո

17:50 03/10/2019А. Силуанов: Информация относительно товаров на территории ЕАЭС должна храниться на едином ресурсеПо словам А. Силуанова, к обеспечению хранения информации на едином ресурсе должны привлекаться и коммерческие организации. «Необходимо привлекать бизнес к этой услуге.
14:02 03/10/2019Beeline запустил 4G в ЭчмиадзинеТеперь жители города могут пользоваться мобильным интернетом со скоростью до 100 Мб/с.
10:11 03/10/2019Цены на нефть перешли к росту после резкого снижения днем ранееУтром цена декабрьских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,07%, до 57,73 доллара за баррель,
20:40 02/10/2019Никол Пашинян: Армения хочет расширить сотрудничество с Ираном в области энергетики«Несколько раз за последние 7-8 месяцев с этой трибуны в ответ на вопросы депутатов я заявлял о том, что недоволен нынешними масштабами и результатами борьбы с коррупцией», – заявил в ходе...
20:22 02/10/2019Вице-премьер Армении уверен – тариф на газ с 1 января не повыситсяПо его словам, независимо от всего, какая бы договоренность не была достигнута, это не будет подлежать имплементации со следующего дня или месяца.
14:36 02/10/2019Банк ВТБ (Армения) подвёл итоги финального 3-ого этапа акции #безналичныймарафон, организованной совместно с MastercardБанк ВТБ (Армения) подвёл итоги 3-ого – заключительного этапа акции #безналичныймарафон.
14:33 02/10/2019Бабкен Тунян: До ноября 2020 года букмекерские конторы смогут работать в обычном режимеДепутаты Национального Собрания Армении на заседании в среду, 2 октября, обсуждают во втором чтении законопроект о внесении дополнений в закон РА «O лотереях».
14:06 02/10/2019Матвиенко: Прорабатывается вопрос о присоединении Узбекистана к ЕАЭССпикер Совета Федерации Валентина Матвиенко сообщила, что президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев принял решение.
11:22 02/10/2019Мировые цены на нефть растут в ходе торгов в средуРост цен в среду вызван данными Американского института нефти .
20:45 01/10/2019Премьер Сингапура: Соглашение о свободной торговле с ЕАЭС очень важно для нас«Подписание Соглашения о свободной торговле с ЕАЭС очень важно для нас», – заявил премьер-министр Сингапура Ли Сянь Лун на пресс-конференции по итогам заседания Высшего Евразийского экономического...
20:15 01/10/2019Тигран Саркисян: Страны ЕАЭС согласовали концепцию общего финансового рынка«Сегодня нам удалось согласовать концепцию общего финансового рынка и важно то, что эту концепцию разработали Центральные банка пяти государств-членов ЕАЭС», – отметил Т. Саркисян.
19:29 01/10/2019Хасан Роухани приглашает инвесторов ЕАЭС использовать возможности транзита через ИранОн отметил, что реализация Соглашения рассматривается как шаг, нацеленный на укрепление многосторонних торговых структур.
18:41 01/10/2019ЕАЭС и Сингапур подписали соглашение о создании зоны свободной торговлиС армянской стороны документ подписал вице-премьер Мгер Григорян.
18:20 01/10/2019Игорь Додон: У Молдовы есть интересный опыт, который может быть интересен и странам-членам ЕАЭС«Для Молдовы участие в новых интеграционных проектах, таких как ЕАЭС, является приоритетом и хорошей возможностью разнообразить свои экономические связи и рынки экспорта товаров и услуг», – заявил на...
18:06 01/10/2019Владимир Путин: Введение общесоюзного регулирования в финансовой сфере – в числе приоритетовПрезидент России Владимир Путин согласен с положительными оценками работы Евразийского экономического союза, озвученными в ходе заседания Высшего Евразийского экономического совета в расширенном...
18:00 01/10/2019Президент Казахстана: ЕАЭС открыт для взаимовыгодного сотрудничества с внешними партнерамиПрезидент Казахстана Касым-Жомарт Токаев на заседании Высшего Евразийского экономического совета в расширенном составе заявил, что председательство Армении проходит успешно, и вносит свой полезный...
17:03 01/10/2019Президент Беларуси: Необходимо проработать соглашение с ЕС, чтобы сделать сухопутный путь из Китая в Европу наиболее привлекательнымДля расширения международной повестки Евразийского экономического союза нужно уделить особое внимание странам дальней дуги.
16:42 01/10/2019В Ереване проходит заседание Высшего Евразийского экономического совета в расширенном составеВ Ереване проходит заседание Высшего Евразийского экономического совета в расширенном составе. Встреча в расширенном составе продолжилась с участием глав государств-членов ЕАЭС, Президента Молдавии...
11:19 01/10/2019Саммит ЕАЭС в Ереване войдет в историю – российское агентствоСегодня, 1 октября, в Ереване пройдет заседание Высшего Евразийского экономического совета.
10:28 01/10/2019Котировки нефти растут после резкого падения в понедельникДекабрьские фьючерсы на Brent дорожали на лондонской бирже ICE Futures на $0,44 (0,74%), до $59,69 за баррель.