09:30 03/04/2024Ապրիլի 3-ին դոլարը, եվրոն և ռուբլին շարունակել են արժեզրկվելՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 3-ին ժամը 09:10-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 386.5 դրամ՝ էժանանոլով 1.15 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 393.11 դրամ է:...
17:27 02/04/2024LVMH-ի սեփականատեր Բեռնար Առնոն կրկին գլխավորել է Forbes-ի աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշըԼյուքս դասի ապրանքներ արտադրող ֆրանսիական LVMH (LVMH Moet Hennessy - Louis Vuitton) սեփականատեր Բեռնար Առնոն հերթական անգամ գլխավորել է Forbes-ի վարկածով աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց ամենամյա...
17:04 02/04/2024Մեր երկրում շատ բաներ, այդ թվում նաև դոլարի փոխարժեքի այս հանգամանքը, գլխիվայր շուռ է տրված. Ատոմ ՄարգարյանՎերջին երկու շաբաթում Հայաստանի բանկերում և փոխանակման կետերում արձանագրվում է արտարժույթի արժեքի նվազում։ Դոլարի փոխարժեքը հատեց հոգեբանական 390 դրամի շեմը և հասավ մինչև 387դրամի։ Panorama.am-ն...
12:32 02/04/2024Մաքսային հսկողությունից թաքցված 88 բջջային հեռախոսների ներկրման փորձը կանխվել էՕրերս Բագրատաշենի մաքսային կետ-բաժին է ժամանել քաղաքացի Մ.Կ.-ի վարած մարդատար մեքենան: Ավտոմեքենան ուղեկցվել է խորը զննման անգար։ Իրականացված զննության արդյունքում ավտոմեքենայի հետևի նստատեղի և...
10:26 02/04/2024Ապրիլի 2-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները իջել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 2-ին ժամը 09:40-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 387.44 դրամ՝ էժանանոլով 1.09 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 394.13դրամ է:...
19:34 01/04/2024ՊԵԿ-ը հաշվետվություն է ներկայացրել հարկային հավաքագրումների մասինՊԵԿ-ից հայտնում են. «2024 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում հարկային մարմնի կողմից հավաքագրվել է 500.6 մլրդ դրամ եկամուտներ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշից ավելի է շուրջ 59.8...
17:32 01/04/2024Հաշվառման արդյունքներով՝ մեկ տարվա ընթացքում Հայաստանում կովերի և այծերի գլխաքանակը նվազել էՀՀ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակման համաձայն, ստուգաճշտմամբ ստացված տվյալներով ճշգրտվել են տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից (մարզպետարանների հետ համատեղ) իրականացված համատարած հաշվառման...
14:38 01/04/2024ՏՏ ոլորտի ընկերություններն ինտենսիվ լքում են Հայաստանը, կամ՝ փակվումԼուսանկարը, որն օրերս արվել է Երևանի կենտրոնում, արձանագրում է ՏՏ ոլորտի հերթական ընկերություններից մեկի գրասենյակի փակման փաստը։ Ոլորտի ընկերությունների մի մասը, որոնք հիմնականում ՌԴ-ից...
10:52 01/04/2024Ապրիլի 1-ին դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 1-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 388.58 դրամ՝ էժանանոլով 0.45 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 395.05 դրամ է:...
17:01 31/03/2024ֆրանսիացի ֆերմերներն ասում են, որ Ուկրաինայի հակամարտությունը ոչնչացնում է իրենցՖրանսիացի ֆերմերները նշում են, որ Ուկրաինայում հակամարտությունը ոչնչացնում է իրենց։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մաիսն գրում է ամերիկյան New York Times թերթը։ «Պատերազմի սկզբին՝ 2022 թվականին, մեր...
16:21 30/03/2024Վահե Դավթյան. Հայաստանի նկատմամբ իրականացվող աշխարհաքաղաքական էքսպանսիան իր դրսևորումն է ստանալու նաև էներգետիկ համակարգում«Միջուկային էներգետիկայի հարցում Հայաստանի նկատմամբ փորձում են կիրառել Լիտվայի փորձը: Բացասական փորձը»,-գրում է քաղաքական գիտությունների և տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Վահե Դավթյանը։ Նա...
22:36 29/03/2024ԿԲ-ն նախնական համաձայնություն է տվել «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ում նշանակալից մասնակցության ձեռքբերմանըՀՀ Կենտրոնական բանկից հայտնում են. «ՀՀ Կենտրոնական բանկի Խորհրդի մարտի 29-ի նիստում Խորհուրդը որոշում է կայացրել նախնական համաձայնություն տալ «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ կանոնադրական հիմնադրամում «Բենք օֆ...
22:00 29/03/2024ANRIVA-ն Air Cairo ավիաընկերության հետ համատեղ մեկնարկում է Կահիրե-Երևան-Կահիրե կանոնավոր ուղիղ չվերթներըԱԺ նախկին պատգամավոր, «ANRIVA» ընկերության հիմնադիր Հռիփսիմե Ստամբուլյանը գրում է. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ շատ մեծ ջանքերի և երկար բանակցությունների արդյունքում, Հայաստանը...
20:00 29/03/2024«Պանորամա ԷյԷմ» ՍՊԸ ֆինանսական վիճակի մասին հաշվետվություն«Պանորամա.էյ.էմ» ՍՊԸ-ի ֆինանսական վիճակի մասին հաշվետվությունը.
17:47 29/03/2024ՊԵԿ-ը բացահայտել է կառուցապատման ոլորտում առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու դեպքՊԵԿ հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչությունը շարունակում է կառուցապատման ոլորտում հարկային մարմնին հսկողության լիազորություններ վերապահող իրավական ակտերի պահանջների խախտումների դեմ...
16:54 29/03/2024Այնպես չէ, որ հանք շահագործողները ռոյալթի վճարեցին ու ազատվեցին պատասխանատվությունից. Նազելի ՎարդանյանԸստ գործող օրենսդրության՝ հանք շահագործողների վճարած բնապահպանական հարկերից՝ ռոյալթիներից 2 %-ը պետք է վերադարձվի այն համայնքներին, որոնք գտնվում են հանքարդյունաբերության վնասակար ազդեցության գոտում։...
14:57 29/03/2024Դեղձենին 20-25 օր շուտ կծաղկի«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է ագրոօդերևութաբանական տեղեկատվություն Արարատյան դաշտում դեղձենու ծաղկման վերաբերյալ։ Հաշվի առնելով դիտված և կանխատեսվող...
14:48 29/03/2024Ամերիաբանկը ճանաչվել է 2024 թ-ի լավագույն բանկը Հայաստանում ըստ Global Finance ամսագրիԱմերիաբանկը ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն բանկը Global Finance ամսագրի «Աշխարհի լավագույն բանկեր» 31-րդ տարեկան մրցանակաբաշխության արդյունքներով: Բանկից մանրամասնում են՝ հաղթող բանկերն ընտրվել են...
13:07 29/03/2024ՊԵԿ. Առցանց անմաքս առևտրի շեմը նվազեցվել է2024 թվականի ապրիլի 1-ից կսահմանվի 200 եվրո և 31 կգ
09:23 29/03/2024Փոխանակման կետերում ռուբլին, եվրոն և դոլարը էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 29-ին ժամը 09:10-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.72 դրամ՝ էժանանոլով 0.57 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 397.05 դրամ է:...

16:37 10/12/2016Lars checkpoint closed with hundreds of Armenian trucks stuck despite official assurances to the contraryHundreds of Armenian trucks carrying banana and other imported goods are stuck at the Lars checkpoint unable to enter Armenia.
15:40 09/12/2016Armenia and World Bank sign US$50 million development policy finance operationArmenia and the World Bank signed today a US$50 million development policy finance operation to support the Government’s reforms program across key economic areas.
20:19 07/12/2016RA Prime Minister sees no risks in case Azerbaijan gets 25 percent share of Georgia-Armenia Gas Pipeline“I am not sure whether such a deal will be made soon, but even if the deal is struck, I do not see any risks in it for our country,” PM Karen Karapetyan noted during the question and answer session...
13:00 07/12/2016Zvartnots Airport records 11% increase in passenger flow29% increase in passenger flow was observed at Zvartnots International Airport in November 2016 as compared with November 2015.
20:04 06/12/2016First ever buckwheat processing plant opened in ArmeniaThe first buckwheat processing plant was opened today in Tsovagyugh village of Armenia’s Gegharkunik region.
17:23 06/12/2016Opposition MP: We have five billionaires richer than TrumpOpposition MP Aram Manukyan slammed the amended draft State Budget 2017 discussed at the National Assembly on Tuesday.
15:04 05/12/2016Iranian Energy Minister: Volumes of power swap between Armenia, Iran to increase four timesThe 14-th session of the Armenian-Iranian Intergovernmental Commission has launched in Tehran, Mehr agency reported.
10:53 05/12/2016Armenia received humanitarian aid worth US $42 million in January-October 2016According to the custom declarations data provided by the State Customs Committee under RA Government for the period of January-September 2016, 7 039.8 tones of goods were imported into Armenia as...
20:18 02/12/2016Armenian ArmPhone to be presented in MoscowDuring the Exhibition of Achievements of National Economy which will be held in Moscow on 3 December, the opening of Armenia's High Tech Center will be marked by the presentation of the Armenian...
15:47 02/12/2016Foreign investment in Armenia cut down by 72 percentThe foreign investments made in Armenia during the nine months of 2016 have cut down by 72 percent in comparison with the investments made during the same period of 2015.
14:51 02/12/2016Exploitation period of the Armenian Nuclear Power Plant's second energy block extendedRA Ministry of Energy and Natural Resources Ashot Manukyan had a meeting with Kiril Komarov, Deputy Head of Russian “Rosatom” company and Director at “Rosatom Service” Yevgeni Salkov.
20:26 01/12/2016EBRD values cooperation enhancement with ArmeniaArmenian Prime Minister Karen Karapetyan has received on Thursday the delegation headed by the Managing Director for Eastern Europe and the Caucasus of the European Bank for Reconstruction and...
17:58 01/12/2016VivaCell-MTS solved housing problem of 20 families in the frames of “Fuller Center for Housing” Armenia projectIn the frames of the housing project, VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian and “Fuller Center for Housing” Armenia President Ashot Yeghiazaryan paid just another regional visit.
16:41 01/12/2016Government of Armenia approves signing of protocol to agreement on Russian gas price formationThe cabinet approved on Thursday the signing of the protocol on amending the agreement between the Government of the Russian Federation and the Government of the Republic of Armenia on pricing...
15:45 01/12/2016Agriculture minister calls for raising competitiveness of local agricultural productsArmenia’s Agriculture Minister Ignati Arakelyan has called for efforts to raise the competitiveness of local agricultural products in order to exclude an advantageous position of the importers over...
11:27 30/11/2016“iPhone 7” and “iPhone 7 plus” for AMD 1VivaCell-MTS offers “iPhone 7” or “iPhone 7 Plus” for AMD 1 by subscribing to “STARTPHONE 29 500” or “STARTPHONE 32 500” for 24 months.
11:56 29/11/2016Italian Rai 3 TV channel: Azerbaijani gas in framework of TAP project will cost Italy’s taxpayers more than Russian gasItalian Rai 3TV channel’s journalistPaolo Mondani reports about Trans Adriatic Pipeline (TAP) project designed to transport natural gas from Azerbaijan to Italy in his program dedicated to...
16:21 28/11/2016Energy-saving outdoor illumination system reaches MartirosMartiros village is famous for more than 700 years of history. The bordering community, that has many historical and cultural assets, since 1990, has been left with dark streets specific to the war...
17:44 25/11/2016Turkish lira devaluates following resolution adopted by the Council of EuropeIn order to prevent devaluation of lira the Central Bank of Turkey has increased refinancing interest rate.
14:22 25/11/2016Armenia may serve an important platform for the Chinese business, Prime Minister saysConcrete steps should be taken to realize the existing potential for the further development of the economic cooperation between Armenia, China, Armenian Prime Minister stated today at a meeting with...