09:30 03/04/2024Ապրիլի 3-ին դոլարը, եվրոն և ռուբլին շարունակել են արժեզրկվելՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 3-ին ժամը 09:10-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 386.5 դրամ՝ էժանանոլով 1.15 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 393.11 դրամ է:...
17:27 02/04/2024LVMH-ի սեփականատեր Բեռնար Առնոն կրկին գլխավորել է Forbes-ի աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշըԼյուքս դասի ապրանքներ արտադրող ֆրանսիական LVMH (LVMH Moet Hennessy - Louis Vuitton) սեփականատեր Բեռնար Առնոն հերթական անգամ գլխավորել է Forbes-ի վարկածով աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց ամենամյա...
17:04 02/04/2024Մեր երկրում շատ բաներ, այդ թվում նաև դոլարի փոխարժեքի այս հանգամանքը, գլխիվայր շուռ է տրված. Ատոմ ՄարգարյանՎերջին երկու շաբաթում Հայաստանի բանկերում և փոխանակման կետերում արձանագրվում է արտարժույթի արժեքի նվազում։ Դոլարի փոխարժեքը հատեց հոգեբանական 390 դրամի շեմը և հասավ մինչև 387դրամի։ Panorama.am-ն...
12:32 02/04/2024Մաքսային հսկողությունից թաքցված 88 բջջային հեռախոսների ներկրման փորձը կանխվել էՕրերս Բագրատաշենի մաքսային կետ-բաժին է ժամանել քաղաքացի Մ.Կ.-ի վարած մարդատար մեքենան: Ավտոմեքենան ուղեկցվել է խորը զննման անգար։ Իրականացված զննության արդյունքում ավտոմեքենայի հետևի նստատեղի և...
10:26 02/04/2024Ապրիլի 2-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները իջել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 2-ին ժամը 09:40-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 387.44 դրամ՝ էժանանոլով 1.09 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 394.13դրամ է:...
19:34 01/04/2024ՊԵԿ-ը հաշվետվություն է ներկայացրել հարկային հավաքագրումների մասինՊԵԿ-ից հայտնում են. «2024 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում հարկային մարմնի կողմից հավաքագրվել է 500.6 մլրդ դրամ եկամուտներ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշից ավելի է շուրջ 59.8...
17:32 01/04/2024Հաշվառման արդյունքներով՝ մեկ տարվա ընթացքում Հայաստանում կովերի և այծերի գլխաքանակը նվազել էՀՀ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակման համաձայն, ստուգաճշտմամբ ստացված տվյալներով ճշգրտվել են տեղական ինքնակառավարման մարմինների կողմից (մարզպետարանների հետ համատեղ) իրականացված համատարած հաշվառման...
14:38 01/04/2024ՏՏ ոլորտի ընկերություններն ինտենսիվ լքում են Հայաստանը, կամ՝ փակվումԼուսանկարը, որն օրերս արվել է Երևանի կենտրոնում, արձանագրում է ՏՏ ոլորտի հերթական ընկերություններից մեկի գրասենյակի փակման փաստը։ Ոլորտի ընկերությունների մի մասը, որոնք հիմնականում ՌԴ-ից...
10:52 01/04/2024Ապրիլի 1-ին դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 1-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 388.58 դրամ՝ էժանանոլով 0.45 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 395.05 դրամ է:...
17:01 31/03/2024ֆրանսիացի ֆերմերներն ասում են, որ Ուկրաինայի հակամարտությունը ոչնչացնում է իրենցՖրանսիացի ֆերմերները նշում են, որ Ուկրաինայում հակամարտությունը ոչնչացնում է իրենց։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մաիսն գրում է ամերիկյան New York Times թերթը։ «Պատերազմի սկզբին՝ 2022 թվականին, մեր...
16:21 30/03/2024Վահե Դավթյան. Հայաստանի նկատմամբ իրականացվող աշխարհաքաղաքական էքսպանսիան իր դրսևորումն է ստանալու նաև էներգետիկ համակարգում«Միջուկային էներգետիկայի հարցում Հայաստանի նկատմամբ փորձում են կիրառել Լիտվայի փորձը: Բացասական փորձը»,-գրում է քաղաքական գիտությունների և տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Վահե Դավթյանը։ Նա...
22:36 29/03/2024ԿԲ-ն նախնական համաձայնություն է տվել «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ում նշանակալից մասնակցության ձեռքբերմանըՀՀ Կենտրոնական բանկից հայտնում են. «ՀՀ Կենտրոնական բանկի Խորհրդի մարտի 29-ի նիստում Խորհուրդը որոշում է կայացրել նախնական համաձայնություն տալ «ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ կանոնադրական հիմնադրամում «Բենք օֆ...
22:00 29/03/2024ANRIVA-ն Air Cairo ավիաընկերության հետ համատեղ մեկնարկում է Կահիրե-Երևան-Կահիրե կանոնավոր ուղիղ չվերթներըԱԺ նախկին պատգամավոր, «ANRIVA» ընկերության հիմնադիր Հռիփսիմե Ստամբուլյանը գրում է. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ շատ մեծ ջանքերի և երկար բանակցությունների արդյունքում, Հայաստանը...
20:00 29/03/2024«Պանորամա ԷյԷմ» ՍՊԸ ֆինանսական վիճակի մասին հաշվետվություն«Պանորամա.էյ.էմ» ՍՊԸ-ի ֆինանսական վիճակի մասին հաշվետվությունը.
17:47 29/03/2024ՊԵԿ-ը բացահայտել է կառուցապատման ոլորտում առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու դեպքՊԵԿ հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչությունը շարունակում է կառուցապատման ոլորտում հարկային մարմնին հսկողության լիազորություններ վերապահող իրավական ակտերի պահանջների խախտումների դեմ...
16:54 29/03/2024Այնպես չէ, որ հանք շահագործողները ռոյալթի վճարեցին ու ազատվեցին պատասխանատվությունից. Նազելի ՎարդանյանԸստ գործող օրենսդրության՝ հանք շահագործողների վճարած բնապահպանական հարկերից՝ ռոյալթիներից 2 %-ը պետք է վերադարձվի այն համայնքներին, որոնք գտնվում են հանքարդյունաբերության վնասակար ազդեցության գոտում։...
14:57 29/03/2024Դեղձենին 20-25 օր շուտ կծաղկի«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է ագրոօդերևութաբանական տեղեկատվություն Արարատյան դաշտում դեղձենու ծաղկման վերաբերյալ։ Հաշվի առնելով դիտված և կանխատեսվող...
14:48 29/03/2024Ամերիաբանկը ճանաչվել է 2024 թ-ի լավագույն բանկը Հայաստանում ըստ Global Finance ամսագրիԱմերիաբանկը ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն բանկը Global Finance ամսագրի «Աշխարհի լավագույն բանկեր» 31-րդ տարեկան մրցանակաբաշխության արդյունքներով: Բանկից մանրամասնում են՝ հաղթող բանկերն ընտրվել են...
13:07 29/03/2024ՊԵԿ. Առցանց անմաքս առևտրի շեմը նվազեցվել է2024 թվականի ապրիլի 1-ից կսահմանվի 200 եվրո և 31 կգ
09:23 29/03/2024Փոխանակման կետերում ռուբլին, եվրոն և դոլարը էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 29-ին ժամը 09:10-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.72 դրամ՝ էժանանոլով 0.57 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 397.05 դրամ է:...

20:27 07/03/2019Обсуждены вопросы расширения сотрудничества между правительством Армении и ЕБРРС. Чакрабарти подчеркнул, что принимая во внимание происходящие в Армении позитивные развития, ЕБРР готов продолжать оказывать поддержку правительству Армении в реализации программ в различных сферах.
19:48 07/03/2019Никол Пашинян: Некоторые высокопоставленные должностные лица успели приобрести земли вокруг СЭЗ «Мегри» по смешным ценамВ свою очередь руководитель аппарата премьер-министра РА Эдуард Агаджанян в связи с этим отметил, что возбуждено уголовное дело в рамках этого процесса.
18:52 07/03/2019Представлены изменения в программе «Доступное жилье молодым семьям» в АрменииПремьер-министр Армении Никол Пашинян отметил, что таким образом значительно улучшаются условия приобретения квартир молодыми семьями.
13:33 07/03/2019Никол Пашинян: ЕС готов оказать содействие Армении, но не готов осуществлять финансирование этих программ на 100%Об этом на заседании правительства заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян, коснувшись итогов своего визита в Брюссель.
10:35 07/03/2019Эксперт: Киеву и Еревану необходимо углубить торгово-экономические связиНекоторые геополитические факторы влияют на отношения Киева и Еревана и определенным образом сдерживают их, сказала украинский эксперт Дарья Володина.
18:02 06/03/2019Газированные напитки в Армении подорожают, закроются некоторые компании: производители продукции бьют тревогуПосле данных изменений продукты высокой ценовой категории подорожают на 12-15%, продукты низкой ценовой категории – на 30-40%.
16:38 06/03/2019Никол Пашинян надеется, что в 2019 году удастся урегулировать вопрос цены на российский газКстати, сейчас намечается очень важное событие — ЕАЭС подписал договор о свободной торговле с Ираном, и в настоящее время идет его ратификация в парламентах стран.
18:48 05/03/2019В аэропортах Армении в феврале пассажиропоток вырос на 11,6 %В феврале 2019 года, по сравнению с февралем 2018 года, в ереванском аэропорту «Звартноц» пассажиропоток вырос на 12,4%.
12:50 05/03/2019Дональд Трамп намерен отменить торговые льготы для Индии и ТурцииОтмена льгот может серьезно повлиять на индийский экспорт, для которого американский рынок - главное направление (15% от всех поставок за рубеж).
19:54 04/03/2019Фонд «Мой шаг» оставляет без ответов вопросы о пожертвованияхНеделю назад, 25 февраля, редакция Panorama.am отправила письменный запрос в фонд «Мой шаг».
18:44 04/03/2019Тигран Хачатрян: Соглашение Ирана с ЕАЭС – прекрасная возможность для Армении по расширению торговлиОб этом сегодня в Национальном Собрании Армении в беседе с журналистами сказал министр экономического развития и инвестиций Тигран Хачатрян.
18:41 01/03/2019В Москве пройдет второе заседание российско-армянского «Лазаревского клуба»Первое заседание Клуба, посвященное проблемам обороны и безопасности, прошло 30 ноября-1 декабря в столице Армении – Ереване.
14:30 01/03/2019Банк ВТБ (Армения) объявляет акцию по картам MasterCardАкция будет длиться до 01.04.2019.
12:45 01/03/2019Эксперт: Армения может стать транзитной страной для иранского газа, но с одним «но»…Что касается экспорта газа в страны Евросоюза, то в этом случае, по словам эксперта, необходимы соответствующие инфраструктуры, а для этого – крупные инвестиции.
19:11 28/02/2019Министр Тигран Хачатрян «анонсировал» появление новых игроков на рынке бензина в АрменииПо словам Т. Хачатряна, все бизнесмены идут на риск, если цены на бензин повышаются, то они выигрывают, если наоборот, то несут потери.
16:35 28/02/2019Тигран Хачатрян: Возможность транзита иранского газа может только положительно повлиять на Армению«Существующие мощности позволят как минимум удвоить объемы, однако, более подробные сведения могут предоставить в министерстве энергетики», – отметил министр.
20:37 26/02/2019Хосейн Самиеи: Совместная работа поспособствует осуществлению реформ в сфере экономики в АрменииСобеседники обменялись мнениями по ряду других вопросов повестки двустороннего сотрудничества.
19:11 26/02/2019Бабкен Пипоян: Повышение акцизного налога на газированные напитки приведет лишь к негативным последствиямПо его словам, решение о внесении подобных изменений и вообще – подобные важные решения – необходимо принимать по итогам обсуждений.
12:16 26/02/2019Мировые цены на нефть эталонных марок снижаютсяПосле обвала в понедельник, вызванного заявлениями президента США Дональда Трампа.
20:31 25/02/2019Ричард Дорнбош: Армения является надежным партнером для МВФСобеседники обсудили перспективы расширения и развития сотрудничества.