09:13 10/04/2024Ապրիլի 10-ին դոլարը, ռուբլին և եվրոն արժևորվել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 10-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 388.23 դրամ՝ արժևորվելով 0.78 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 394.44 դրամ է:...
16:41 09/04/2024335 մլն դոլար բաժնետիրական կապիտալի արտահոսքը մտահոգիչ է Հայաստանի տնտեսության առողջության տեսանկյունից. Աղասի Թավադյան2023թ-ին արձանագրվել է բաժնետիրական կապիտալի զգալի արտահոսք Հայաստանից՝ կազմելով 335 միլիոն դոլարով։ Այն անուղղակիորեն բացասական է անդրադարձել նաև վերաներդրված կապիտալի վրա և վերաներդրված կապիտալն էլ...
16:31 09/04/2024ՊԵԿ-ը կանխել է դեղորայքի խոշոր խմբաքանակների ապօրինի տեղափոխման դեպքերՊԵԿ Հյուսիսային մաքսատուն-վարչության Բավրայի մաքսային կետ-բաժնի և Արևելյան մաքսատուն վարչության Բագրատաշենի մաքսային կետ-բաժնի մաքսային ծառայողները կանխել են դեղորայքի խոշոր խմբաքանակների ապօրինի...
13:36 09/04/2024Դիլիջանի թունելի մուտքի այդ խայտառակ վիճակը նախարարությանն անհնագստացնո՞ւմ է. Գեղամ Նազարյան«Ես ուզում եմ հասկանամ, թե նախարարությունում տեղյա՞կ են, թե ինչ է կատարվում Դիլիջանի թունել մտնելուց, այդ խայտառակ վիճակը նախարարությանն անհնագստացնո՞ւմ է, փորձել եք պարզել, թե ով է մեղավորը»,-ՏԿԵ...
15:46 08/04/2024RuCriminal. Ռոման Տրոցենկոյի սառեցրած փքաբլիթըԶԼՄ-ները շատ են գրել, որ կոռուպցիոն գործարքի արդյունքում Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի հիմնական բաժնետեր դարձած Ռոման Տրոցենկոն (ներկայում նա ԶՊՄԿ-ի ֆորմալ սեփականատեր չի...
15:39 08/04/2024Ասում են բյուջեի վիճակը ֆանտաստիկ լավ է, բայց նոր հարկեր են ավելացնում. Բաբկեն Պիպոյանը՝ 200 եվրո անմաքս շեմին իջնելու մասինԱպրիլի 1-ից ֆիզիկական անձանց կողմից անձնական օգտագործման ապրանքների համար սահմանված առցանց անմաքս առևտրի արտոնության շեմը նվազեցվել է՝ նախկին 200 հազար դրամի և 31 կգ փոխարեն սահմանվել է 200 եվրո և...
10:39 08/04/2024Հայաստանում շատ գործարքներ օֆշորային տրամաբանություն ունեն. Ատոմ ՄարգարյանՎերջին 6 ամիսներին զուտ արտարժույթով արտահայտված Հայաստանի պահուստները նվազել են մոտ 852 մլն դոլարով։ Նախորդ տարվա ամռանը դրանք գերազանցում էին 4,2 մլրդ դոլարը։ Այս տարվա մարտի սկզբի դրությամբ,...
09:38 08/04/2024Ապրիլի 8-ին դոլարը, եվրոն և ռուբլին արժևորվել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 8-ին ժամը 09:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 386.22 դրամ՝ արժևորվելով 0.11 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 392.80 դրամ է:...
12:42 06/04/2024Վահե Դավթյան. ՀՀ-ին հատկացվող 270+65 մլն եվրո/դոլարը շատ կարևոր ինդիկատոր է«Իհարկե, Հայաստանին հատկացվող գումարի չափը կարևոր չէ: Ավելի շուտ՝ այն չունի առաջնային նշանակություն ստեղծված իրավիճակի աշխարհաքաղաքական գնահատման համար»,-նշում է քաղաքական գիտությունների դոկտոր Վահե...
12:02 06/04/2024Բագրատյան. Արևմուտքի տվածը կազմում է Ռուսատանից եկածի ... 1 տոկոսըՀՀ նախկին վարչապետ, տնտեսագետ Հրանտ Բագրատյանը գրում է, «Երեկ մեծ ուրախությամբ իմացա, որ Բրյուսելում Փաշինյանը հաջողություն է ունեցել։ Միայն 2024-ին մենք ԵՄ-ից կստանանք 67.5 մլն եվրո (270-ը բաժանած...
12:30 05/04/2024Ի՞նչ հաճախականությամբ քաղաքացին կարող է անմաքս առևտրի համար սահմանված արտոնությամբ առցանց առևտուր անել. Պարզաբանում է ՊԵԿ պաշտոնյանԻ՞նչ հաճախականությամբ քաղաքացին կարող է անմաքս առևտրի համար սահմանված արտոնությամբ առցանց առևտուր անել
09:29 05/04/2024Ապրիլի 5-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աննշան բարձրացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 5-ին ժամը 09:10-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 385.83 դրամ՝ արժևորվելով 0.054 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 392.58 դրամ է:...
18:35 04/04/2024Ադրբեջանից Թուրքիա ոչ նավթային արտահանումները նվազել ենԱդրբեջանից ոչ նավթային ապրանքների արտահանումը 2024թ. հունվար-փետրվար ամիսներին կազմել է 455 մլն դոլար, ինչը 30.1%-ով պակաս է նախորդ տարվա հաշվետու ժամանակահատվածի համեմատ։ Հունվարին ոչ նավթային...
15:03 04/04/2024Գյուղացուն ոչնչով չեն օգնում, դրա համար էլ անասնագլխաքանակը պակասում է. Աշոտ ՀարությունյանՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած գյուղատնտեսական կենդանիների համատարած հաշվառման տվյալներով 2024 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ խոշոր եղջերավոր կենդանիների գլխաքանակը 491 594 է, այն դեպքում, երբ...
12:18 04/04/2024Բռնագաղթածներին հետ կվերադարձնեն գրավադրված մոտ 30 կգ ոսկին և կներվեն վարկային պարտավորությունները«Նախկինում ընդունված որոշմամբ ԼՂ կառավարության և նրա ստեղծած հիմնադրամների ինչպես նաև ֆիզիկական անձանց նկատմամբ ՀՀ առևտրային բանկերի, վարկային և ապահովագրական կազմակերպությունների դրամային պահանջները...
10:53 04/04/2024Կառավարությունն այսօր կհաստատի ԱՊՀ-ի շրջանակներում գործող հերթական համաձայնագիրըԿառավարությունն այսօր կհաստատի ԱՊՀ շրջանակներում գորոծո «Ծառայությունների ազատ առևտրի, հիմնադրման, գործունեության և ներդրումների իրականացման մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին օրենքի նախագիծը։...
09:33 04/04/2024Ապրիլի 4-ին փոխանակման կետերում դոլարը, ռուբլին և եվրոն շարունակել են էժանանալՀՀ բանկերում այսօր՝ ապրիլի 4-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 385.63 դրամ՝ էժանանոլով 0.83 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 392.36 դրամ է:...
20:10 03/04/2024Ամուլսարի ոսկու հանքը ենթադրաբար կսկսի շահագործվել այս տարեվերջին․ Թունյան«Լիդիան Արմենիայի» կողմից ղեկավարվող Ամուլսարի ոսկու հանքը ենթադրաբար կսկսի շահագործվել կամ այս տարեվերջին, կամ 2025 թ.
18:00 03/04/2024Մեղրիում կասեցվել է գինու արտադրության արտադրական գործունեությունըՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Սյունիքի մարզային կենտրոնի տեսուչները «Նռավան» ՍՊԸ-ում անցկացվող ստուգման ընթացքում պարզել են, որ այն գործում է իրավական ակտերով սահմանված սանիտարահիգիենիկ...
15:22 03/04/2024Ամերիաբանկն արդեն երկրորդ տարին շարունակ Doing Digital ֆորումի կողքին է՝ նաև որպես ֆինթեք գործընկեր«Թվային փոխակերպման այս օրակարգը և այդ ճանապարհը մենք սկսել ենք տարիներ առաջ և 7 տարի այդ գործընթացի մեջ ենք գտնվում, շատ ավելի ինտենսիվ՝ վերջին երեք տարիներին»,-Doing Digital միջազգային ամենամյա...

18:37 21/12/2016Iranian gas supply launched in Meghri and Agarak citiesToday the official launch of the gas distribution network in Meghri and Agarak cities bordering Iran has been held.
17:22 21/12/2016Potential of Iran-Armenia cooperation is used partially, Hassan Rouhani says“The potential for cooperation between Iran and Armenia is very large. Some part of that potential has already been used and the other part is to be realized in the coming years,” Iranian President...
16:20 21/12/2016Armenian President: Persian Gulf-Black Sea corridor to considerably boost Armenia’s trade turnover with IranArmenian and Iranian Presidents have exchanged views on the transport corridor project linking the Persian Gulf and the Black Sea during the high-level negotiations held in Yerevan, as the Iranian...
18:16 20/12/2016Armenia set for record breaking year as passenger flow numbers continue to soarYerevan Zvartnots International Airport has recorded accelerating passenger flow growth By 15% over the first three months of 2016, yet the April events [military escalation in Nagorno Karabakh]...
15:16 20/12/2016Serzh Sargsyan hails the contribution of FLSmidth Company to the economic growth of ArmeniaPresident Serzh Sargsyan received today the Executive Director of FLSmidth Company Thomas Schulz. As the press department at the President’s Office reported, present at the meeting was also the...
14:14 20/12/2016Armenia PM targets public-friendly reformRA Prime Minister Karen Karapetyan has given an interview to the FDI MAGAZINE of the Financial Times.
19:15 19/12/2016European Union officially extends sanctions against Russia for six monthsThe European Union extended economic sanctions against Russia for six months, TASS Russian news agency reports citing the statement released by the press service of the European Council on Monday.
11:02 19/12/2016Lars road open for all types of vehiclesStepantsminda-Lars highway, connecting Russia with Georgia through the Lars checkpoint, is open for all types of vehicles, including trucks as of 10:00 am December 19, Armenian Ministry of Transport...
17:09 17/12/2016Armenia should turn to the West, economist Ashot Yeghiazaryan insistsThe approaches put at the government program may not bring economic growth, and we need new resources that may not arrive unless Armenia is part of the European economic space, economist Ashot...
14:45 17/12/2016Rahimpour highly appreciates Armenia’s role in promoting Iran’s ties with Eurasian Economic UnionThe meeting between Armenia’s and Iran’s Deputy Foreign Ministers has been held in Yerevan, ISNA Iranian news agency reports.
19:36 16/12/2016Bread, flour, confectionery production volumes continue to decrease in ArmeniaIn January-October 2015 Armenia produced 232.4 thousand tons of bread which has declined by 2.3 percent to compare with the volume of bread production in the same period of 2015.
19:14 16/12/2016Poverty rate declined in Artsakh by 3.4 percent in 2015Today the National Statistical Service of the Republic of Artsakh has presented the final results of the Households’ Integrated Living Conditions Survey 2015.
19:54 15/12/2016World oil prices continue fluctuatingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are fluctuating in different directions, Gazeta.ru reports.
18:48 15/12/2016Armenian government establishes a fund to foster Syunik region developmentThe Cabinet has adopted a decision to set up a fund to foster development and favorable investment climate in Syunik region of Armenia.
18:12 15/12/2016EBRD provides loan to Ameriabank to promote female entrepreneurship in ArmeniaThe European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) is supporting the development of female entrepreneurship in Armenia by extending a local currency loan, equivalent to US$10 million, to...
15:02 14/12/2016Converse Bank announces about expansion of the discount networkConverse Bank announces about a new initiative connected with expansion of the opportunities and geography of usage of the Bank's payment cards.
14:07 14/12/2016Nuclear Power Plant resumes energy generationArmenian Nuclear Power Plant has resumed power generation on Wednesday, Ministry of Energy, Infrastructure and Natural resources reported in a released statement.
13:55 14/12/2016Bagrat Yengibaryan: Products of Armenian IT companies shining on the world mapProjects implemented in Armenian IT sphere come to prove we are able to establish companies that create own products and offer solutions, Bagrat Yengibaryan, Director at Enterprise Incubator...
17:31 13/12/2016President Sargsyan highlights the great potential which still remains untapped in the tourism sphereThe President of Armenia was present at the official ceremony of the inauguration of a newly constructed plant of the Jermuk Group Company in Vayots Dzor Marz of Armenia.
14:57 12/12/2016Cooperation between VivaCell-MTS and Unibank: Installment processing within minutesVivaCell-MTS informs that now in VivaCell-MTS service centers located 3 Amiryan St. and 6/14 Northern Avenue, Yerevan, and 50/4 Gorki St., Gyumri, installment transactions of smartphones and other...